Aktuálně: 4 054 inzerátů199 778 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 06.10.2023, 07:31:12 xxx.xxx.198.226

Já když jsem ještě byla schopná, zkoušela jsem si dělat ve vestě kotoul. (ve všem - i v plechovém brnění) 

A co se týče toho šťouchání zadní části vesty do sedla, to doporučuju vyzkoušet - jestli tě tam posadí na nějaké sedlo na stojanu třeba. A nebo si sednout prostě na zem, na židli, zkusit se zaklonit. Já mám osobně ráda vestu dlouhou vzadu, aby snad trochu pomohla bederní páteři při pádu, a holt u té mojí měkké toleruji, že mi šmrdlá o sedlo. Tím, že je měkká, tak se přes sedlo ohne a neopře se o sedlo a nevyzvedne se mi nad ramena (to bych teda taky prskala).

A kdysi jsem měla půjčenou dostihovou vestu, která se zapínala pod rozkrokem a byla polstrovaná až na kostrč, tak ta byla vážně boží, z pěnových bloků, ale obepínala tělo jako hadr, ale od té doby jsem nikdy nic podobného neviděla. A ta věřím, že toho umí zachránit hodně.

Jé, jsem to hodila do googlu a hleďme, co mi vylezlo!
https://www.piruch.cz/produkt/bezpecnostni-vesta-ochranna-racesafe-level-2/
Možná by se i jiná delší vesta dala vespod nastehovat na pás se zapínáním pod rozkrok, čímž by vzadu neodstávala a nemohla se zaháknout za sedlo 🙂

Na bazoši na mě vykouklo ještě https://zvirata.bazos.cz/inzerat/174809983/vesta-racesafe-prorace-20.php

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/174286827/bezpecnostni-vesta-kompredell.php

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/173688095/bezpecnostni-vesta.php

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/173458736/vesta-phoenix-tipperary.php 
(tu poslední si sem odložím, kdybych náhodou stiskla grešli, líbí se mi)

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.10.2023, 13:01:52 xxx.xxx.198.226

Ještě jsem přemýšlela, že bych si ten chytrý telefon pořídila s anonym simkou prostě jen tak jako místo peněženky. Že bych tam měla jen bankovnictví a internet a jinak nic, žádné kontakty, telefonování, kredit na simce dvě koruny a šmitec.

Tak to třeba až mě donutí okolnosti, on ten telefon stojí jako desetkrát ten můj aktuální. Teda když ho koupím z druhé ruky. Ten chytrý. 
(Taky mě na tom tankuje, že to vydrží nabitý tři dny, když to nevezmu mezitím do ruky, to abych s sebou tahala ještě powerbanku.)

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.10.2023, 12:58:05 xxx.xxx.198.226

Já se toho nebojím 🙂

Já odmítám být připojená na internet, kudy chodím. A z podobné paranoiy (oká, možná je to “bojím”) teď přecházím i částečně na hotovost.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.10.2023, 11:45:30 xxx.xxx.198.226
lesnizinka:

Jsme tady ten váš příspěvek zakecaly😊 Koně, jako hřebce? U nás na pastvině už je koní jen pár, majitel měl mrtvici, synové chov víceméně ruší, tady mají jen koně na dožití. Nemají v ohradníkách elektriku, ale když tu jedna mírně nezodpovědná chovatelka v okolí pustí koně jen tak k lesu, za chvíli je mají koňáci v ohradě, protože jeden z těch samovenčičů je hřebec. 


Jop, takže to byla reakce na naše stavění plůtku a No a odpoledne se také uvidí, zda kozí plůtek natažený mezi kraji ohrady (izolátory zavrtané do stromů) vydržel ten větřík. Pokud ano, bude to fajn, bude to funkční, pokud ne, bude se muset oplůtek vylepšovat…

Tak to bylo včerejší odpoledne. Plůtek asi drží, já jsem ho vlastně nebyla zkontrolovat. Včera jsem přivezla nového budoucího asi člena na úvodní představení zapřahání poníků, je to letitý koňák, v sobotu jede s máti na závody spřežení, tak aby věděl, co a jak. Hned nato mi dorazilo minidítě na výuku, a protože poníci byli zapřažení, musela jsem vytáhnout starého pardála důchodce 32 let (který před 2 dny vypadal, že umře, takový divný náběhy na koliku jakoby, ale nakonec asi dobrý, možná ho něco svědilo, málem jsem mu udrbala všechny chlupy z břicha, jak se nastavoval). Důchodce se plížil po jízdárně vedle mě, ani vodítko jsem si pro minidítě nebrala, no a pak přišla naše zkušenější holčička na jízdárnu i s jedním vypřaženým poníkem a důchodce ožil a vozil mi minidítě po výběhu div ne klusem - nakonec jsem minidítě nechala i zaklusat, přeci jen důchodce má fajn nevýrazné chody, to vysedí i pytel brambor, tak minidítě jásalo. No a pak jsem ještě před závody zarovnávala kopyta druhému poníkovi, který je ještě neměl ošetřená. Pak jsem naložila nádoby a jeli jsme s koňákem sbírat jablka. Domů jsem se připlížila asi ve ¾ na 8. Snad tedy bude plůtek na svém místě i dnes. Jestli mi zbude čas, obejdu ho zkoušečkou.

No a hřebce…. my hřebce už nemáme. Ale teda tomu, co se kastroval v 16 letech (v kulaté ikonce), se to asi nedoneslo. Takže ano, musíme mít v případě pastvy cizích koní na vedlejší louce jednu volnou meziohradu, aby se tam po nich nesápal. I tak si je vždycky dojde zkontrolovat, když se na noc dávají koně dohromady. A jak se vedle něco šustne, už je tenhle u ohrady a má k tomu nějaké připomínky. Ten později kastrovaný poník je také vedlejšími koňmi zaujatý, ten dříve kastrovaný je zaujatý tak leda žvancem za ohradou…

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.10.2023, 11:34:01 xxx.xxx.198.226

Ciwe to je přesně ono, udělá se “odpovědět” a nikoli citace příspěvku (nebo kopie jeho části) a já totál netuším, co za příspěvek jste zakecaly a co jsem tam vykládala. Musím se podívat na časovou značku a jít po stopách zpět, abych si přečetla, co jsem napsala, a pak si znovu přečetla, co na to píšete, a pak teprve můžu odpovědět..

No, jdu na to.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.10.2023, 11:23:35 xxx.xxx.198.226

Orionka: To je sice pravda, ale já už teď docela často přecházím na dobírku i kvůli tomu, že častěji platím hotovostí, nějak jsem se ty bezhotovostní platby rozhodla zkrouhnout na minimum, no a to se spořce vlastně taky nelíbí, tam je i nějaká podmínka pro bezplatný účet, že musím platit něco kartou nebo tak nějak, tak to mi taky můžou 🙂 Jako zpoplatněné SMS jako takové mi nevadí, ale směřuje to prostě k tomu, že po mně budou chtít chytrý telefon, a já si ho nehodlám zařizovat, vůbec.

On u toho vstupu do bankovnictví bude asi rozdíl i pro zadání převodu versus platbu kartou na internetu, že jo. Nebo to bude chtít ověření přes aplikaci tak jako tak? To by mě švihlo. A ještě nej by bylo, kdyby to chtělo ověření přes aplikaci u pokladny v Penny 😀 Tak to snad nehrozí…

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.10.2023, 11:14:58 xxx.xxx.198.226
raven_kix:

Tak tomu říkám oči 🙂. Pravda je taková, že to bylo hříbě, kterému jsem dodělal delší ocas a mírně upravil hlavu. Ale evidentně je to na něm pořád poznat. Určitě vyměníme. Děkuji za postřeh.


Díky, já se i chtěla zeptat, jestli to není hříbě, odpovídala by na to ta proporce a poměr kopyt, ale už ne právě ocas a hlava… 😀 Ten krátký hřbet a krk, no… Děkuji mnohokrát za ochotu!

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.10.2023, 10:42:23 xxx.xxx.198.226

Jestli tedy můžu poznamenat ku vzhledu nových ikonek 1:1, tak ten kůň je divnej. Asi je v základu nějak jako v pořádku, ale jak má ty nohy poskládané, tak vypadá  disproporčně. Kdyby byl v klidnější pozici (které z těch zvířat na ikonkách dělá nějakou takovou divnou kreaci?), mám za to, že by to bylo ku prospěchu vizuálu. Ale jinak je mi obrázek jedno, já na to koukat nebudu a na nohatce si zvyknu.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.10.2023, 09:06:32 xxx.xxx.198.226

Zrz: Tak však já bych se na základě výsledků krve taky nenechala vláčet. Nakonec si můžete nechat vyjet jen ty jaterní a ledvinové ukazatele. A taky můžete tahání po odděleních prostě odmítnout 🙂

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.10.2023, 09:04:35 xxx.xxx.198.226

Já také nereagovala na vás, liste, ale na úvodní dotaz, psali jsme současně 🙂 Jen mně, když něco komponuju, to trvá dlouho…

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.10.2023, 08:51:06 xxx.xxx.198.226

Já se ohýbám kolem hrušky, chytím se za hrušku a lehnu si koni na lopatku. Teda… s hruškou jezdím jen u táborníků, no a takže to jde jen na koni, na kterém mi neujede sedlo do strany, tralala 😀

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.10.2023, 08:45:54 xxx.xxx.198.226

Ale já bych opravdu do malo-chovu u lidi netahal ekonomiku chovu.

Já jo. Pro mě vážně bylo jednodušší a levnější slepici za 200,- picnout a dát na pitvu za 200,- a za 200,- přeléčit zbylé slepice (suma 600,-), než naslepo léčit (minimálně zase -200,-), o tuhle beztak přijít (-200,-) a nedejbože přijít i o zbytek (-3x200,-) kdybych netrefila zrovna diagnozu napoprvé. Nehledě na to, že dotyčné nebohé slépce jsem ušetřila dušení další týden, nenávistné projevy od těch zdravějších, a ty zdravější jsem ušetřila dalších invazí cizopasníka. Dále jsem invazí cizopasníka ušetřila i svoje chovatelské zařízení, v kterém by se mi mohla nakrásně nakazit o čtvrt roku později pořízená kuřata (minus hodně peněz).

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.10.2023, 08:30:41 xxx.xxx.198.226

Já bych těm slepicím ten tuk takhle ve velkém necpala. Však od čeho je slovo “zatučnění”. K posouzení, do jaké míry je to vhodné krmivo, by bylo dobré znát složení. Každopádně toho tuku tam bude moc. To je dobré pro ptáka, který potřebuje ukládat tuk na zimu nebo ho v zimě využívat jako energii na teplo a pohyb, ale ne pro ptáka, který má za úkol snášet vejce.

Na druhou stranu pro slepici na výkrm by to třeba varianta byla, to nevím.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.10.2023, 07:23:45 xxx.xxx.198.226

Sarah01, díky, o Fijó jsem uvažovala, tak jestli mě spořka postaví před hotovou věc, tak asi fakty přejdu, beztak jsou to vydřiduši.