Černostříbřití - mají je nejen v Habrůvce. Fenu z Itálie má i paní Fialová, CHS Ve-Fi.
Příspěvky uživatele
balu
Jen tak pro potěšení oka - https://www.knirac.cz/
Ptáte se na černé ruské teriéry nebo na velké knírače?
Otázka u obou plemen by měla směřovat na poradce chovu… Jen ti budou mít relevantní informace.
Myslím, že je velký rozdíl mezi malým a velkým kníračem, a nemyslím velikostní. Vůbec malí psi se chovají jinak, než velcí. Srovnání dobrmana a velkého knírače by asi bylo bližší, ale zadavatelka spíš potká velkého knírače než dobrmana.
Zajela bych na klubovou akci klubu kníračů, promluvila s chovateli. Vámi nabízené vyžití - běh, běh u kola, proč ne, ale musíte mu nabídnout i práci. A tou je pro velkého knírače sportovní (dříve služební) výcvik. Nevymýšlela bych tedy nic jiného.
Prostorný dvůr je fajn, ale nevím, co tím chcete říct. Pohyb jen po dvoře, byť prostorném, mu rozhodně stačit nebude. Bude potřebovat denně makat, zaměstnat hlavu.
Jak píše Leithian, záleží na tom, co je to za psa, a co za žrádlo. Máme tak granule už u několikátého psa různých plemen a v pohodě. Ani jeden pes se nepřežíral a nepřežírá. Krom granulí dáváme i syrové a vařené a pečené maso, přílohy, zeleninu, tvaroh, sýry, vajíčko,… a tyto potraviny nejsou k dispozici v misce celý den.
Malej pes neublíží… ale nasírá velkého dnes a denně ječením a obíháním při každém potkání, kdy jde velký klidně na vodítku… A jakmile velký otočí po malém hlavu a udělá krok směrem k němu, malý uteče s pištěním k pánečkovi, který z toho má legraci. Když malý zjistí, že velký po něm nejde, tak ho začne zase s ječením obíhat… Já sama bych toho malého ráda zakousla. A velký pes má zůstat v klidu a nechat si to líbit. Divím se, že malý ještě žije…
Barvila čerstvým listím. Jak ho konkrétně upravila, jak dlouho louhovala, nevím. Z kůže to nedostala. Chodila nějakou dobu s obarveným čelem. Stejně, jako když loupete ořechy z té zelené slupky bez rukavic, taky to z rukou nedostanete nějakou dobu.
Zaléváte kytky slanou vodou z vaření vajec a brambor? Nebo to vaříte bez soli?
Šetření fajn, ale s prominutím, “zasírat” si květináče vodou s připálenými těstovinami? Mastnou vodou?
Blbý majitel si tedy nepořídí amstafa, bude-li toto plemeno zakázáno držet, ale třeba NO. A udělá z něj stejného magora… Zakážeme NO? A jak to bude pokračovat?
Když přírodně, tak ještě i spořivě - můžete si vlasy obarvit ořechovým listím. Chytá to spolehlivě. Jen pozor, až to budete na sebe patlat, tak na čelo a vůbec kůži. Chytne a drží to i na ní. Není to moje vlastní zkušenost, já normálně chodím ke kadeřnici a tam to není ani přírodní ani úsporné. Ale známá chtěla ušetřit…
👍👍👍
Mně taky. Ale to je úplně jiný typ psa… Ten Anglický ovčák se veze na vlně popularity, kterou zažehly bordery a v níž pokračují australáci… Vyšlechtěn v USA…
Ty rozdíly jsou podstatné především pro ty, co uvažují o pořízení jednoho z těch plemen a zvažují které.
Vyloženě laik vidí v obou případech “srnečku”.
Musela jsem se podívat jak vypadá a teda zajímavé mi nepřijde. Vypadá jak kříženec borderky a australáka a taky v podstatě je. Takové psy vídávám v nabídce útulků…
https://www.dogslife.cz/inzerat/anglicky-ovcak-english-shephard-stenata/
Odkaz na web ČMKU, kde najdete standardy plemen.
Pražský krysařík - https://www.cmku.cz/cz/seznam-plemen-159/407
Trpasličí pinč - https://www.cmku.cz/cz/seznam-plemen-159/234
Stejně jako keriton bych kastrovala až aspoň po druhém hárání. Kastrovat nedospělou fenku, vlastně dítě, je prasárna. Dejte jí šanci dospět. Dvakrát snad hárání zvládnete. Dejte pozor, oddělujte je, aby pes fenku nenakryl.
Břečťan
Já občas tu chybu, že čtu diskuzi, udělám. A pak je mi zle z toho slovního průjmu.
A proto máme ostružiny beztrnné. 🙂
A dalo se čekat něco jiného? Stačí číst diskuze pod jakýmkoliv článkem, kde figuruje pes jako pachatel čehokoliv, byť by za to nemohl.