Vypadá to, že Izrael se s agresory mazlit nebude. A to je dobře.
Příspěvky uživatele
balu
Anonymní:napr. tie bull plemena, tieto vlohy nepotrebuju, resp. k tomu neboli urcene.
jak -nebyly určené? však ve standardu to má - hlídač a ochránce. A to těžko pes bude praktikovat řízeným rozhovorem s útočníkem 😀 zuby použije. A pak by měl být povahově v pořádku a ta povaha by se měla prověřovat. Ne v ní jen doufat.
Obecně - je potřeba být velmi opatrný v tom, co si myslím, že není vlastně potřeba. Snadno odkývám jeden zákaz -však je mi to vlastně jedno. Aby vzápětí přišel jiný, co už mi vadit bude. Ale to už bude pozdě pak.
V podstatě názory pejskařů mě vyprovokovali -zapojit se do debaty…Vyděsily mě. S jakým klidem přijímají zákazy.
Dneska jsem se třeba dozvěděla, ze v AT je roky zakázaný i coursing pro nechrty. Moc psy přetáčel. Tak to brzy budou -po coursingu a asi i obranách -následovat i všechny bull sporty. Taky psy přetáčí, ne? A přijde doba ( už vlastně je 😇) - že i míček bude zlo… Jak se to jmenuje, ta akce na FB -suchý únor? Aneb měsíc nepoužívání míčků - psů škodí, přetáčí je... Děsivé…
Obecně - je potřeba být velmi opatrný v tom, co si myslím, že není vlastně potřeba. Snadno odkývám jeden zákaz -však je mi to vlastně jedno. Aby vzápětí přišel jiný, co už mi vadit bude. Ale to už bude pozdě pak.
V podstatě názory pejskařů mě vyprovokovali -zapojit se do debaty…Vyděsily mě. S jakým klidem přijímají zákazy.
Ano, ano, ano! Mám stejný názor!
Nemůžu s vámi souhlasit. Malý knírač je prostě něco jiného než velký. Naopak, spatřuji tak trochu nebezpečnost v tom, že si někdo bude myslet, že velký knírač je vlastně malý knírač ve větším těle. Právě pro to, co jste napsala a co já samozřejmě dobře vím, že je to rozený obranář, pes, který potřebuje pevné vedení člověka s přirozenou autoritou. Tím ale neříkám, že si ho nemůže někdo pořídit jako prvního psa. Záleží na osobnosti člověka.
Nevím, je to možné. Mně spíš přišlo u malých kníračů že kvalitě srsti nesvědčily importy ze zahraničí, a zahraniční krytí, se kterými se po sametu roztrhl pytel. Psi to byli vesměs líbiví, s krásnou bohatou a dlouhou srstí na nohách, která ale byla měkká.
V pohodě. Mě to taky překvapilo, když jsem je jako štěňata na webu Habrůvky poprvé viděla. Líbí se mi.
Černostříbřití - mají je nejen v Habrůvce. Fenu z Itálie má i paní Fialová, CHS Ve-Fi.
Jen tak pro potěšení oka - https://www.knirac.cz/
Ptáte se na černé ruské teriéry nebo na velké knírače?
Otázka u obou plemen by měla směřovat na poradce chovu… Jen ti budou mít relevantní informace.
Myslím, že je velký rozdíl mezi malým a velkým kníračem, a nemyslím velikostní. Vůbec malí psi se chovají jinak, než velcí. Srovnání dobrmana a velkého knírače by asi bylo bližší, ale zadavatelka spíš potká velkého knírače než dobrmana.
Zajela bych na klubovou akci klubu kníračů, promluvila s chovateli. Vámi nabízené vyžití - běh, běh u kola, proč ne, ale musíte mu nabídnout i práci. A tou je pro velkého knírače sportovní (dříve služební) výcvik. Nevymýšlela bych tedy nic jiného.
Prostorný dvůr je fajn, ale nevím, co tím chcete říct. Pohyb jen po dvoře, byť prostorném, mu rozhodně stačit nebude. Bude potřebovat denně makat, zaměstnat hlavu.
Jak píše Leithian, záleží na tom, co je to za psa, a co za žrádlo. Máme tak granule už u několikátého psa různých plemen a v pohodě. Ani jeden pes se nepřežíral a nepřežírá. Krom granulí dáváme i syrové a vařené a pečené maso, přílohy, zeleninu, tvaroh, sýry, vajíčko,… a tyto potraviny nejsou k dispozici v misce celý den.
Malej pes neublíží… ale nasírá velkého dnes a denně ječením a obíháním při každém potkání, kdy jde velký klidně na vodítku… A jakmile velký otočí po malém hlavu a udělá krok směrem k němu, malý uteče s pištěním k pánečkovi, který z toho má legraci. Když malý zjistí, že velký po něm nejde, tak ho začne zase s ječením obíhat… Já sama bych toho malého ráda zakousla. A velký pes má zůstat v klidu a nechat si to líbit. Divím se, že malý ještě žije…
Barvila čerstvým listím. Jak ho konkrétně upravila, jak dlouho louhovala, nevím. Z kůže to nedostala. Chodila nějakou dobu s obarveným čelem. Stejně, jako když loupete ořechy z té zelené slupky bez rukavic, taky to z rukou nedostanete nějakou dobu.
Zaléváte kytky slanou vodou z vaření vajec a brambor? Nebo to vaříte bez soli?
Šetření fajn, ale s prominutím, “zasírat” si květináče vodou s připálenými těstovinami? Mastnou vodou?
Blbý majitel si tedy nepořídí amstafa, bude-li toto plemeno zakázáno držet, ale třeba NO. A udělá z něj stejného magora… Zakážeme NO? A jak to bude pokračovat?
Když přírodně, tak ještě i spořivě - můžete si vlasy obarvit ořechovým listím. Chytá to spolehlivě. Jen pozor, až to budete na sebe patlat, tak na čelo a vůbec kůži. Chytne a drží to i na ní. Není to moje vlastní zkušenost, já normálně chodím ke kadeřnici a tam to není ani přírodní ani úsporné. Ale známá chtěla ušetřit…
👍👍👍
Mně taky. Ale to je úplně jiný typ psa… Ten Anglický ovčák se veze na vlně popularity, kterou zažehly bordery a v níž pokračují australáci… Vyšlechtěn v USA…
Ty rozdíly jsou podstatné především pro ty, co uvažují o pořízení jednoho z těch plemen a zvažují které.
Vyloženě laik vidí v obou případech “srnečku”.
Musela jsem se podívat jak vypadá a teda zajímavé mi nepřijde. Vypadá jak kříženec borderky a australáka a taky v podstatě je. Takové psy vídávám v nabídce útulků…
https://www.dogslife.cz/inzerat/anglicky-ovcak-english-shephard-stenata/
Odkaz na web ČMKU, kde najdete standardy plemen.
Pražský krysařík - https://www.cmku.cz/cz/seznam-plemen-159/407
Trpasličí pinč - https://www.cmku.cz/cz/seznam-plemen-159/234