Vetka se pak bude o ta štěňata starat? (když je nechce utratit)
Příspěvky uživatele
balu
Taky jsem říkala tchýni mamko a tykala jí. Jak se říká tchýni u vás?
Třeba ve Šluknovském výběžku bylo celkem běžné oslovení tchýně “panímámo". Byla jsem překvapená, když jsem to poprvé slyšela.
Se svými snachami si tykám a oslovujeme se křestními jmény.
Nejsem veterinářka, už jsem to zdůraznila v jednom z předchozích příspěvků.
Když nebudete operovat, budete mít fenu a štěňata - ale jaká? Zdravá? Po prodělané psince? Nejsem veterinářka, tak nevím, jaký vliv může mít psinka na nitroděložní vývoj… Třeba žádný, fakt nevím a hledat to nebudu. Já bych se spolehla na svého veta, na jeho odborný názor, jestli operovat a případně kdy.
Já vím. Ale není to trošku k zamyšlení?
Nebyla by přece jen lepší kastrace i když ne ve zrovna ideálním zdravotním stavu, než nechat narodit nechtěná štěňata? Nejsem veterinářka, neumím posoudit všechna rizika, nevím, jak moc je organismus zatížen po prodělané psince, jen jsem chtěla nabídnout naši zkušenost…
Máte pravdu, že oslabené zvíře by se nemělo operovat.
Na druhou stranu, když první kavkazanka dostala pyometru, skrytou, operovalo se akutně aby ji vůbec zachránili. Měla v době operace horečku, nebyla na tom dobře, ale naštěstí přežila a po této akutní kastraci žila ještě asi tři roky než ve dvanácti letech odešla na rakovinu…
Člověk po padesátce a ještě hůř po pětapadesátce, je nezaměstnatelný, i když do té doby pořád pracoval, má perfektní životopis, dobré vzdělání, i vysokoškolské, a spoustu zkušeností. Nanejvýš třicetiletá slečna personalistka ho vyřadí z výběru hned jak zjistí jeho věk z výčtu uvedených předchozích zaměstnání. Tak kde mají tito lidé do pětašedesáti a nebo déle (podle současné vlády bratrstva fialovy pracky) pracovat? Z čeho mají být živi těch deset let než budou mít nárok na důchod, když podpora v nezaměstnanosti je nejvýše 11 měsíců? Je to velký problém, potvrzují to i pracovnice ÚP. A neexistuje žádné řešení…
My si už několikátý rok dáváme jenom takové symbolické dárky. Jeden rok ponožky, další rok svíčky, další rok čaje, atd., prostě na čem se dopředu domluvíme - jen tak, aby pod stromečkem, když se všichni sejdeme u mé mamky, něco každý našel. A vždycky je to legrace. Vánoce nedělají dárky, ale to, že se všichni sejdeme a je nám spolu dobře.
Ale dostanete… pokud budete mít odpracováno 35 let a dosáhnete příslušného věku… otázkou je, jak vysoký důchod to bude a to už je jiná…
Je smutné, co píšete o vaší přítelkyni.
Ten prodej bytu a koupě menšího v jiném městě je z důvodu, aby byla dětem, nebo alespoň dceři, blíž? Nemyslí to tedy dcera dobře, ale dobře podle sebe? Aniž by brala v potaz co je dobře pro maminku?
Předpokládám, že je vaše přítelkyně svéprávná a že se o sebe zvládá postarat. Tak ať se nenechá do ničeho co nechce, dotlačit. Možná že ji vydírají, že když to neudělá, přestanou s ní komunikovat,…
Ne všechny děti se povedou, ne všechny děti mají stejný názor se svými rodiči na to, co je dobře pro jejich rodiče na stáří.
Já vám nějak nevím. Píšete, že jste nechtěla svůj život nikomu obětovat. Respektuji váš názor, ale mít děti není obětování se, aspoň já to tak vůbec necítím. Je to radost a obohacení, naplnění života. Pro mě by nebyl život bez dětí úplný. Zvířata, ačkoliv psy miluji, děti nenahradí. Pozorovat pokračování vlastního života v dětech a vnoučatech je úžasné, někdy až dechberoucí.
Ad inflace - dala jste sem ceny z roku 1914 a 1919. Tedy před velkou válkou, dnes zvanou první světová, a po ní. To je zcela samozřejmé, že inflace vystřelila a že rok po válce bylo stále draho. K těm cenám by se ještě slušelo přidat výdělky v tehdy běžných profesích. Aby bylo možné si spočítat, jak dlouho musel člověk na tu kterou konkrétní věc pracovat
Můžu se zeptat, proč výběr mezi NO a irským setrem?
Jsou to diametrálně odlišná plemena, vyšlechtěná k naprosto rozdílnému použití. Ale to snad víte, pokud jste si o těchto plemenech aspoň něco přečetla.
Takže co vás vede k takovému výběru?
To, co Leithian napsala Megi, tentokrát sedlo jak p*del na hrnec.
To je náhoda! Můj strýc, nar. 1935, taky 5 kg.
Edit: s ním byla babička v porodnici. S tetou, která se narodila v r. 1932 ne, tu rodila doma. Ale i když byla teta prý o dost menší, měla babička těžký porod.
Proto většina porodů teď končí císařem, protože tak velké děti jako teď, se před 50-100rokama nerodily, nebo tedy naprosto vyjímečně, zatím co teď to začíná být standard.
Vy máte toto tvrzení nějak statisticky podloženo?
O zdravotnictví, úhradách vyšetření, potřebnosti vyšetření, nevíte vůbec nic, neumíte to posoudit. Nejsem zdravotnice, ale ten váš poslední odstavec mě uráží za ně, za zdravotníky. Za lidi, kteří zachraňují životy…
To je bezva. I u nás se doba strávená v porodnici zkracuje oproti dřívějšku. Asi ne tolik jak je to ve Francii, ale třeba to časem taky tak bude.
Já jsem rodila druhé dítě před 34 lety a byla s ním v porodnici 4 dny. S prvním 7 dnů. V pohodě se to dalo vydržet. A to u prvního vůbec nemohl na návštěvu ani otec, u druhého mohl jen na návštěvu v návštěvní dny.
Máme náš systém a neměli bychom si brát příklad ze zemí jako je Nizozemí, protože porody doma jsou krok zpět, ale když už z někoho, tak z toho Finska.
I když je těhotenství bezproblémové a rodička není riziková, porod se může ve vteřině zvrtnout a může jít o život rodičce i dítěti. Stačí přidušení dítěte a je do konce života postižené. Může se to stát i v porodnici, ale tam je pomoc přece jen blíž.
Některé věci by se - podle mého názoru - přejímat neměly.
Hlášení do statistiky - u nás probíhá hárání standardně, jak termínem, tak “provedením”. 🙂
Ad porody - domácí porody vnímám jednoznačně jako krok zpět. Takové ty kecy, že v porodnici jsou zlí a tak podobně, jsou jen kecy zpovykaných nán.
Vyměnit možnost rodit s veškerou moderní zdravotní péčí a týmem zdravotníků, kdy jsou v záloze a doslova za rohem odborníci, kteří v případě, že se při porodu něco zvrtne, zasáhnou v řádu vteřin a nízkých minut, za nejistotu porodu doma jen s dulou (pro mě hnusné nelibozvučné slovo) s kdovíjakým vzděláním a zkušenostmi, kdy v případě komplikací je volána rychlá, která při nejlepší vůli nepřijede okamžitě (i když vyjede okamžitě) a pomoc a potřebný zásah se tak oddálí a ten čas může fatálně ovlivnit zdravotní stav dítěte i matky, považuji za hazard. Hazard se zdravím a životem rodičky i dítěte.
Ta porodnice se těch 3 - 7 dnů dá vydržet, i kdyby tam byl sebenepříjemnější personál.
Copak se vám nelíbí na tom, co jsem napsala? Když se nad tím zamyslíte, nemám pravdu? Je jednoduché vše vidět jednoduše, ale většinou to nikdy jednoduché řešení nemá.