To je náhoda! Můj strýc, nar. 1935, taky 5 kg.
Edit: s ním byla babička v porodnici. S tetou, která se narodila v r. 1932 ne, tu rodila doma. Ale i když byla teta prý o dost menší, měla babička těžký porod.
To je náhoda! Můj strýc, nar. 1935, taky 5 kg.
Edit: s ním byla babička v porodnici. S tetou, která se narodila v r. 1932 ne, tu rodila doma. Ale i když byla teta prý o dost menší, měla babička těžký porod.
Proto většina porodů teď končí císařem, protože tak velké děti jako teď, se před 50-100rokama nerodily, nebo tedy naprosto vyjímečně, zatím co teď to začíná být standard.
Vy máte toto tvrzení nějak statisticky podloženo?
O zdravotnictví, úhradách vyšetření, potřebnosti vyšetření, nevíte vůbec nic, neumíte to posoudit. Nejsem zdravotnice, ale ten váš poslední odstavec mě uráží za ně, za zdravotníky. Za lidi, kteří zachraňují životy…
To je bezva. I u nás se doba strávená v porodnici zkracuje oproti dřívějšku. Asi ne tolik jak je to ve Francii, ale třeba to časem taky tak bude.
Já jsem rodila druhé dítě před 34 lety a byla s ním v porodnici 4 dny. S prvním 7 dnů. V pohodě se to dalo vydržet. A to u prvního vůbec nemohl na návštěvu ani otec, u druhého mohl jen na návštěvu v návštěvní dny.
Máme náš systém a neměli bychom si brát příklad ze zemí jako je Nizozemí, protože porody doma jsou krok zpět, ale když už z někoho, tak z toho Finska.
I když je těhotenství bezproblémové a rodička není riziková, porod se může ve vteřině zvrtnout a může jít o život rodičce i dítěti. Stačí přidušení dítěte a je do konce života postižené. Může se to stát i v porodnici, ale tam je pomoc přece jen blíž.
Některé věci by se - podle mého názoru - přejímat neměly.
Hlášení do statistiky - u nás probíhá hárání standardně, jak termínem, tak “provedením”. 🙂
Ad porody - domácí porody vnímám jednoznačně jako krok zpět. Takové ty kecy, že v porodnici jsou zlí a tak podobně, jsou jen kecy zpovykaných nán.
Vyměnit možnost rodit s veškerou moderní zdravotní péčí a týmem zdravotníků, kdy jsou v záloze a doslova za rohem odborníci, kteří v případě, že se při porodu něco zvrtne, zasáhnou v řádu vteřin a nízkých minut, za nejistotu porodu doma jen s dulou (pro mě hnusné nelibozvučné slovo) s kdovíjakým vzděláním a zkušenostmi, kdy v případě komplikací je volána rychlá, která při nejlepší vůli nepřijede okamžitě (i když vyjede okamžitě) a pomoc a potřebný zásah se tak oddálí a ten čas může fatálně ovlivnit zdravotní stav dítěte i matky, považuji za hazard. Hazard se zdravím a životem rodičky i dítěte.
Ta porodnice se těch 3 - 7 dnů dá vydržet, i kdyby tam byl sebenepříjemnější personál.
Copak se vám nelíbí na tom, co jsem napsala? Když se nad tím zamyslíte, nemám pravdu? Je jednoduché vše vidět jednoduše, ale většinou to nikdy jednoduché řešení nemá.
Aha, tak vy berete s sebou takový “arzenál”. To my ne. Ani jedno z toho, co jste vyjmenovala. Jen klíče, mobil a pytlíky na exkrementy. A kapesník.
My se tady s takovými situacemi jako vy nějak nepotkáváme.
Pořád všude chodíte s obuškem?
Za celý svůj život jsem nebyla v situaci, kdy by bylo třeba jej použít.
Ne, že může, ale provokuje. “Proč to malé nic ječí? Jdu se podívat!” A velký se jde podívat, malý se bojí, tak za jekotu utíká pryč a velkého to tím pádem zajímá ještě víc a běží za ním…
Myslíte to dobře, ale - proč se neodebere pes - kam ho umístit?
Zákaz držení psa - psa si pořídí někdo jiný z rodiny… Rozšířit zákaz na všechny členy rodiny? Na jaké a v jak širokém záběru?
Trochu analogicky - když dostane chovatel pod ČMKU (FCI) zákaz chovu, tak si založí CHS jiný člen rodiny a potrestaný chovatel chová vesele dál, jen pod jinou CHS.
Tím neobhajuji majitele rotvajlerů. Ale je to složité a u nás má pachatel mnohdy víc práv než oběť.
Dajo, mám stejný názor. Moji psi byli zvyklí, že náhubek je součástí procházky, stejně jako obojek a vodítko. Vždycky, když šli na volno, tak s náhubkem. Vlastně i na vodítku. Sami do náhubku strkali hlavu, když se šlo ven.
Základem je náhubek který psovi sedí a neomezuje ho v dýchání, ochlazování a zívání. Ideální je kovový.
Dřív bylo psů méně a chodili více s náhubkem. Teď naopak, psů jsou mraky a chodí bez náhubku, protože přece “našeho miláčka nebudeme omezovat”, “náš neublíží”, a tak podobně. I naše chodka chodí bez náhubku, protože když chodila s náhubkem, lidi nechtěli pouštět své psy, aby si s ní hráli. Nelíbí se mi to, s mamkou o tom vedeme diskuzi, pořád poukazuji na platnou vyhlášku, ale jak se říká, doma není nikdo prorokem. Možná až vyfásne pokutu od měšťáků tak změní názor… U nás se aspoň nejedná o kontroverzní plemeno.
Držte se a brzy se uzdravte!
Ano, může. Vlkodavové z CHS Surycan chodí navolno… Jestli jste na FB, tak mrkněte, chovatelka tam má spoustu fotek z venčení.
Ke scan and go jsem se ještě nepropracovala. Ale asi to brzy vyzkouším v globusu.
Samoobslužné pokladny taky nemám ráda. Radši vystojím frontu u živé pokladní.
Dřív jsme taky měli tlačítkové a stačily nám. Stačily všem. Ale dávno tomu… To, co nabízí dotykový chytrý mobil, to je proti tlačítkovému bomba. Je to jak mercedes proti trabantu. A to já nevyužívám zdaleka vše, co umožňuje. Ale než jsem si ho pořídila, taky se mi zdál složitý, zbytečný, a to i když ho měli synové mnohem dřív než já a viděla jsem ty možnosti.
Chytrý versus tlačítkový mobil - všichni v rodině, včetně mé sedmdesátidevítileté mamky máme chytrý mobil. Ne tak mamčina švagrová. Ta používá tlačítkový telefon, nějakého Aligátora. Když ji něco na mobilu nejde, volá moji mamku. Bydlí celkem blízko sebe, tak k ní mamka jde, někdy přijde ona k mamce. Jenže jak mamka roky používá jen chytrý dotykový mobil a já taky, vždycky s tím tlačítkovým zápasíme. To je takový opruz ho ovládat! Zlatý dotykáč.
Třeba v Brně je to s MHD jednoduché. Nastupuje i vystupuje se každými dveřmi. Můžete si koupit v trafice jízdenky (hodinové za 25 Kč nebo čtvrthodinové za 20 Kč) nebo můžete zaplatit platební kartou, kterou přiložíte k přístroji, který je u každých dveří. Chvíli podržíte kartu u přístroje, pípne to a máte zaplaceno. Když vystupujete, tak si odpípnete stejným postupem, nebo ne. Pokud ne, zaplatíte za tu jednu jízdu celou hodinovou taxu, což je 25 Kč. Pokud si odpípnete a nejedete déle než 15 minut, platíte 20 Kč. Pokud si odpípnete a realizujete více jízd v ten den a vždy si odpípnete, DPMB celkový čas sečte a vyhodnotí a strhne vám z účtu platbu za ten projetý čas.
Něco asi ušetřit musíte, musíte mít nějaký “polštář”, na krytí nenadálých výdajů, a u koní to mohou být desetitisíce… a u auta vlastně taky…