Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.03.2024, 10:34:32
Samozřejmě. Bylo by špatné a nelogické, kdyby to šlo udělat bez souhlasu onoho rodiče.
Pokud je dítě v děcáku nebo u pěstounů, může se ještě stát, že soud zbaví oba rodiče rodičovských práv a dítě je pak volné k adopci. Nebo jen matku, pokud otce neuvedla do rodného listu. Nevím, jak často se to stává a co musí bio rodiče dělat či naopak nedělat, aby se přistoupilo k tomuto kroku.
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.03.2024, 09:09:04
Pokud má dítě dva přiznané rodiče, zapsané v rodném listu, kteří oba žijí, pak se jeden, ten který s dítětem nežije a nestará se o něj, může vzdát svých rodičovských práv. Nejde to jednostranně, nemůže si otec nebo matka říct - “dítě a placení na něj mě nebaví, tak se vzdám rodičovských práv a hotovo”. Musí být dohoda, asi i před soudem, že rodičovská práva k dítěti převezme partner druhého rodiče. Tím na sebe tento člověk bere veškerou zodpovědnost za dítě, jako by bylo jeho, to znamená i platit alimenty v podstatě na cizí dítě, kdyby se s rodičem dítěte rozešel.
Ležáky… Byla jsem tam loni v létě s rodinou. Neuvěřitelně silný zážitek. Viděli jsme i film a prohlédli celou expozici. Na tohle se nesmí nikdy zapomenout…
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 02.03.2024, 08:14:20
Prostě proto, že manželství je svazek muže a ženy, což vyplývá i z názvu.
Nemám vůbec nic proti tomu, aby stejnopohlavní páry měly institut jako je manželství, s těmi právy a povinnostmi, ale podle mě se tento institut má nazývat jinak.
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.03.2024, 18:54:42
Nechme stranou co si myslím já, to teď není důležité.
Vy pořád nechcete chápat, na co se ptám. Tak ještě jednou - proč chtějí, homo páry pouze adopce? Proč vůbec neuvažují ve svých požadavcích o dlouhodobém pěstounství? Rodinu vytvoří tak jako tak, i když v obou případech netradiční. Ale budou tam dva dospělí, dítě nebo děti,… a to je rodina. Jde o dítě/děti, nebo jde o stejné jméno a papíry?
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.03.2024, 17:50:35
Neříkám, že, cituji “teplý lidi nemaj mít adoptované děti”, jen se ptám, proč JEN adopce a ne i pěstounská péče. Víte o ní něco? Za peníze, jako povolání, zaměstnání, ji dělají krátkodobí pěstouni. Jsou k dispozici 24/7 , připravení přijmout dítě, přijet si pro dítě třeba o půlnoci. Většinou mají jedno nebo dvě děti, když dvě, tak sourozence. Mají je v péči nejvýš rok, než se rozhodne, zda se vrátí do rodiny, nebo půjdou do pěstounské rodiny, nebo budou volné k adopci. Dlouhodobí pěstouni se starají o jedno nebo více dětí dlouhodobě, nezřídka do dospělosti dětí. Ti, co se starají o jedno, dvě, tři děti, chodí do práce, žijí normální život běžné rodiny. Kde je dětí více, tam bývá pěstounka doma a stará se o rodinu, stejně, jako kdyby všechny ty děti byly její - kdyby je porodila. Stát samozřejmě platí na děti jak krátkodobým, tak dlouhodobým pěstounům.
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.03.2024, 17:42:33
To se jich zeptejte sama.
Já cizí dítě nepotřebuji, takže pro mě otázka, jestli adopce nebo pěstounská péče, bude jen teorie a ovlivněná tím, že své děti mám. Když už byli synové dospělí, zamýšlela jsem se nad pěstounstvím (dlouhodobým). I díky kamarádce, která pracuje jako krátkodobá pěstounka.
Edit k tomu, co jste doplnila: Jen odpovídáte na otázku otázkou, ale vysvětlení nikde.
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.03.2024, 17:23:25
Trochu rozdíl, nezdá se vám? Není jedno, jestli budu mít dítě v pěstounství nebo adoptované, pokud po něm toužím? Bude to dítě nějaké pokažené, když bude “jen” v pěstounské péči?
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 01.03.2024, 12:50:04
No jo, to je něco jiného. Já myslela, že ty adopce chtějí homo páry především proto, aby mohly pomoci dětem z děcáku prožít život v rodině. Aspoň tak se to prezentuje, že je pro děti lepší žít se stejnopohlavním párem, než v děcáku. To splňuje jak adopce, tak dlouhodobé pěstounství. Ale pokud je cílem pouze adopce, pak to budou ty páry dělat hlavně pro sebe, ne v první řadě pro děti.
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 01.03.2024, 11:07:28
To nemyslíte vážně!
Pokud spolu rodiče dítěte nežijí, a dítě žije s jedním z rodičů, tak ten druhý má povinnost platit výživné. Stejně tak má vyživovací povinnost vůči dítěti ten, se kterým dítě žije. A stejně tak mají vyživovací povinnost oba rodiče žijící spolu ke společnému dítěti.
To je přece v pořádku, že otec (matka, pokud ta s dítětem nežije) živí své dítě. Výživné určuje soud na základě příjmů toho povinného rodiče.
A co se týká potvor - ano, některé ženy jsou potvory, které požadují více peněz. Stejně tak je spousta mužů, kteří na své dítě neplatí. Jak takovému muži říkáte? Koho je víc? Co pozoruji v okolí, tak těch neplatících mužů. Znám spíš ženy, které, aby uživili sebe a děti, musí mít dvě zaměstnání, protože tatínek neplatí, nebo platí pár stovek aby se neřeklo. Přitom si žije dobře.