Myslím, že v některých oblastech vlci začínají problémem být. Stejně tak bobři. Ta absolutní ochrana dělá víc škody než užitku, protože díky ní už jsou početní stavy těchto zvířat dostatečné až vysoké (na některých místech) a zvířata páchají škody. Systém by měl být flexibilnější a dovolovat regulaci (odstřel, usmrcení) těchto zvířat a vlastně všech volně žijících zvířat, na takovou úroveň, aby zvířatům nehrozilo vyhynutí, ale aby jimi způsobené škody byly minimální, a aby nedocházelo k napadání člověka a domácích zvířat.
Příspěvky uživatele
balu
Problém jsou podle mě peníze. Město asi neví co si za pronájem říct a nezáleží mu na psí výstavě, výstavách. Areál výstaviště je města. A vedení města nestojí za nic. Bohužel, taky v čele s ODS jako ti fialoví kašpaři, co řídí stát.
Jak myslíte, že by se inzerce ošéfovala?
Brno má možnosti přímo na výstavišti. Vždyť dříve byly brněnské výstavy fajn. Intercanis se odehrával částečně venku, většinou měly kruhy venku dogy a seveřani. A i pavilony byly zvoleny lepší, s okny, třeba dva plus venkovní plochy. Teď je výstavní poplatek vysoký, ale vystavovatelé za něj dostanou méně. A diváci za své vstupné taky. Mám dojem, že takhle, jak to v posledních letech je, tak to brněnské výstavy zabíjí.
Dávám odkazy výjimečně, ale tento článek se mi moc líbí -
https://nazory.aktualne.cz/nazory-osobnosti/transgenderove-silenstvi/r~1527531002fe11efae9c0cc47ab5f122/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box
Sarah, asi je zbytečné se nějak navzájem přesvědčovat a snášet nějaké argumenty, když je/bude účast háravým fenám povolena. Vy to vidíte jinak než já, ale je to vlastně jedno. Já nemám psa a fenu nevystavujeme. Výstavy už mě ani nebaví. Dřív to pro mě byl svátek i jen se jít podívat na Intercanis, ale už mě to nebere. Od té doby, kdy se v Brně vystavuje jen v jednom pavilonu, byť velkém, kde je hluk, smrad, moc lidí,…
Mně to připadá tedy dost uhozené (spíš tedy jako pomsta majitelů fen) - fena se nezůčastní výstavy maximálně jednou za půl roku a když vím, kdy hárá, hárá-li pravidelně, tak na tu dobu ji na výstavu nepřihlásím. Kdežto vzrušivý pes, který v přítomnosti háravky myslí pouze penisem, se asi nebude moci vystavovat nikdy, protože na každé výstavě nějaká háravka bude. Na jednu stranu budeme chtít po psovi, aby si háravek nevšímal, na druhou stranu chceme po krycím psovi, aby měl o háravku zájem… Nezávidím majitelům psů.
Nevím no… Váš pes žije s fenami a na háravky je zvyklý. Ale psi, co žijí sami nebo jen se psy samci, to budou mít náročnější, i jejich páníci. Podle mě mělo smysl, že se háravky nevystavovaly a na závodech startovaly jako poslední.
Kupírování je na první pohled vidět. Kolik měla fena vrhů ne.
Jako maminka bych pro své dítě taky dělala všechno možné i nemožné. I když bych věděla, že je to beznadějné.
Kluby mohou podmínky chovnosti zpřísnit, tedy mohou je udělat přísnější než jsou dle ČMKU a FCI. Jenže k tomu zřejmě nebude v žádném klubu vůle. Já bych souhlasila se stanovením maximálního počtu vrhů na fenu plošně, autoritou, tedy FCI - ČMKU. Jenže se to nebude dodržovat. Ti, kteří i dnes prásknou mezi vrhy s PP “na tajnačku” vrh bezpapíráků, budou po vyčerpání legálního počtu vrhů práskat bezpapoše - fenu jako prodají rodinnému příslušníkovi a budou z obliga.
Zrušení zákazu vystavování háravých fen je z hlediska majitele feny moc fajn. Už míň fajn je to z pohledu majitele psa. Naštěstí mě to netrápí, ale dovedu si představit, že někoho to trápit bude.
To je fajn, že jste doplnila ten poslední odstavec až s prodlevou a tak jsem o něm nevěděla, když jsem psala svůj předchozí příspěvek. Já nikoho neomlouvám. Ale ta fena bude rodit tak jako tak, buď štěňata s PP nebo bez PP. Jak to chcete postihovat? Jak to chcete řešit? Mohlo by se ustanovit, kolik vrhů může mít fena v životě - tři, čtyři,…např. Tak to iniciujte v rámci vašeho klubu a uvidíte odezvu. Ve skutečnosti to, že fena žije doma, má dostatek vody a žrádla, je luxus ve srovnání s životem jiných psů nebo jedinců jiných druhů domácích zvířat.
Poradce chovu by měl… Máte pravdu, měl by dělat vše to, co jste napsala. Ale to je věc každého klubu. Někde do výběru krycího psa poradce vůbec nemluví, někde doporučuje, a asi v minimu klubů určuje. Nemám to zmapované napříč plemeny. Jen vím ze zkušeností z několika klubů rozdílných plemen, že se změny prosazují těžko. A taky není poradce jako poradce. Někde dělá poradce člověk, který neodchoval ani chlup (a kontroluje vrhy), protože to buď nikdo dělat nechtěl, nebo je to výsledek mocenských bojů v klubu (to jsem zažila).
Než jsem dopsala předchozí příspěvek, vy jste napsala tento. Chápu, že nechcete opustit práci se studenty, ale fakt chcete i nadále pracovat v takové hnusné, dusné, nevyzpytatelné atmosféře? Nebylo by pro vás lepší udělat tlustou čáru a žít si spokojeně v novém zaměstnání a věnovat se víc sobě a svému zdraví a koníčkům?
Ale tak vám už o nic nejde, tak si stůjte za svým! Nenechte se do ničeho vmanipulovat. Teď už na vás nemají žádné páky.
V podstatě máte pravdu.
No a nemůže vám to už být jedno? Svůj názor, doufám, nezměníte (nevyměknete). Odcházíte, tak vám už o nic nejde. Se studentkou se nemalujte, až začne pracovat - pokud začne - taky se s ní nikdo malovat nebude.
Ovšem tohle zažene do šedé zóny množení bez PP i ty chovatele, kteří dosud chovají s PP. Určitě je potřeba větší diverzita, ale stejní rodiče u několika vrhů mi nepřipadají tak nebezpeční, pokud potomci nevykazují nějaké extrémní vady či extrémní množství vad, jako zahnání chovatele do množení bez PP, případně pod jinou organizaci - UCI a podobně.
A více vrhů současně, jak zmiňujete matka a dcera? Proč by to mělo být zakázáno, regulováno? Když se chovatel adekvátně stará, tak je to snad jen a jen jeho věc.
Nemělo by se zapomínat, že chov, tedy produkce štěňat, je závislý na poptávce. Ta je po některých plemenech vysoká, tak někeří chovatelé této poptávky využívají a mrskají štěňata jak na běžícím pásu. Pokud by nebyla poptávka a štěňata zůstávala doma, tak se to dít nebude.
Asi vám nerozumím. Vy souhlasíte se zákazy. Já ne. Ale protože zákazy jsou realizovány jen v Evropě (v některých zemích), je to v pořádku, protože jinde ve světě se chovat a držet mohou. Takže je v pořádku, když v evropské zemi bude zakázán chov dejme tomu anglického buldoka kvůli přešlechtěnosti, ale v zemích bez zákazu se bude chovat dál. Na co je takový zákaz? Na nic. Je to jen šikana chovatelů.
No já nesouhlasím ani se zákazy chovu “nebezpečných” plemen, připadá mi to ujeté. Problém není v těch psech, v těch plemenech, ale v lidech.
A už vůbec nesouhlasím se zákazem chovu určitých plemen kvůli přešlechtěnosti. Necháme je tedy vyhynout? Podle mě špatná cesta. Lepší by bylo plemeno zregenerovat, tak, aby jedinci mohli bez problémů žít, ale tak, aby plemeno nezaniklo.
S vaničkou se vylévá i dítě, bohužel.
Kožešinové farmy přece nelze srovnávat, nebo leda s množkami a to není to, oč tu teď momentálně běží.