Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 01.05.2024, 09:44:00
Ten učitel byl na základce, první stupeň.
Letní výcvikový kurz - nenapsala jste, kolik stojí. Já samozřejmě nevím, jestli je finanční situace rodin těch dětí taková, že si to nemohou dovolit, ale občas na mě na fb vykouknou příměstské tábory. A ty ceny za pět dnů, kdy díte snídá, večeří a spí doma, jsou mnohdy neskutečné. A když nemáte jen jedno dítě a prázdniny jsou osm týdnů a ještě chcete s dětmi taky na dovolenou… Takže se finančním důvodům neúčasti nedivím (vím, že píšete o středoškolácích, kteří už příměšťáky nepotřebují, ale také mají nějaké aktivity, které něco stojí a třeba musí volit mezi sportovním soustředěním a tím vaším kurzem, protože obě finančně nedají,…)
Odpověď na příspěvek uživatele Mi z 01.05.2024, 09:18:55
Přesně tak. Na pandemii jsme vůbec nebyli připraveni. Nejen my, ČR, ale celý svět. Od poslední masivní pandemie, tehdy španělské chřipky, uplynulo 100 let. Lidstvo na ni zapomnělo, i když naši předkové, u mě třeba babičky a dědečci, ji zažili a přežili. Ale nikdy se o ní v rodině nemluvilo. Stejně tak dopadne covid, taky se o něm nebude mluvit desetiletí, upadne tak trochu do zapomnění, protože ho převálcují ve vědomí lidí jiné, aktuálnější problémy.
Nikdo, ani odborníci, nevěděli, jak se bude pandemie covidu vyvíjet, jaká bude smrtnost, a tak dělali opatření. Nebyla to žádná legrace, dost lidí zemřelo nebo má následky (z mého okolí, ne jedna paní povídala). Takže vyčítat opatření mi nepřijde fér. Spíš jsme byli svědky nepřipravenosti některých pedagogů učit distančně, a jejich nízké IT gramotnosti (taky přímá zkušenost s učitelem externí vnučky, a není to člověk starý).
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 30.04.2024, 10:58:53
Pěkné… když blbnout, tak pořádně. Jak se to bude kontrolovat, asi? Budou chodit nějací kontroloři k lidem domů dívat se, jestli má štěně pořád v misce nasypané granule?
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 29.04.2024, 11:01:04
Množení se týká všech psů, to je pravda. Ale omezení dva vrhy na domácnost a rok? To mi úplně smysl nedává. Záleží na tom, kolik fen v domácnosti je, tedy kolik jich člověk vlastní.
Nemám ráda zákazy a čím dál větší utahování šroubů, na které doplácí vždy ti slušní.
Máme zákony, které se ale nedodržují, protože jejich dodržování nikdo nevymáhá. Máme úřady, kde vše dlouho trvá a nakonec je problém nezřídka smeten ze stolu. Kolikrát týrání zvířat kompetentní lidé přehlížejí.
Píšete - “Zavedla bych 2x a končíš: bez licence prodávat nebudeš, při prvním průšvihu pokuta, povinný výcvik, podruhé odebrat psa, za 14 dní uspat.”
USPAT? Dovedete si představit, ten řev, kdyby se to zavedlo? U nás, kde se neutrácí ani psi, co napadnou člověka? U nás, kam se tahají zvířata ze zemí, kde jim hrozí utracení?
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 29.04.2024, 08:31:10
Tohle může fungovat v případě zákazu, třeba zákazu chovu psů bez PP. To se ale nejspíš nikdy nestane, nebo určitě ne v jakkoliv dohledné době.
Můj dotaz ale směřoval na to, jak by to fungovalo, jak by se sledovalo, jak by se eliminovalo, pokud by byl povolen určitý počet vrhů, ale fena by rodila víckrát. Podle mě to fungovat nemůže. Nedovedu si představit, jak by se v inzerci sledovalo, jestli inzerovaný vrh je už nad počet povolených vrhů, když by to byl vrh bez PP (protože s PP je to sledovatelné) a v inzerátu se nemusí uvádět jméno feny.
Když jsem byla mimino, měla jsem fusak z beránka. A když jsem pak sama měla děti, tak pro ně jsem měla taky. Kupovala jsem nový, protože ten po mně a sestře byl už buhví kde. Byl vynikající, teplý, prostorný, hezký. No a tento po svých dětech mám schovaný. Už jen z nostalgie, protože do dnešních pidikočárků by se nevešel.
Odpověď na příspěvek uživatele J5 z 29.04.2024, 08:36:54
Ale no tak, zvířata se zabíjejí, nebudeme snad dělat, že je to nějaká výjimka.
Zabít nenarozené jehně (obecně mládě) pro kožešinu znamená zabít i jeho matku. Já v tom vidím tu zrůdnost, než když jehně zabijí později samotné a využije se maso i kožešina. Nebuďme naivní nebo pokrytečtí, chovají se a zabíjí zvířata pro maso a využijí se z nich i kůže (kožešiny) a nejedlé součásti.
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 28.04.2024, 07:17:17
I já mám takovou vestu schovanou, též z nostalgie. Koupila jsem ji tehdy pro sebe i pro sestru, jezdily jsme ven spolu. Vesta je ale pro mě, pro mé vnímání, něco trochu jiného, než kožich. A jak se mi dřív kožichy líbily, tak teď a vlastně už dlouho, mě nelákají. Tím neříkám, že to tak musí mít každý.
Edit: kožich z nutrie, nebo čepice, límec, jsou pro mě opravdu hnusné.
Je zajímavé, jak se během 35 - 40 let změnilo vnímání kožichů a kožešin z přírodních materiálů, tedy ze zvířat. Kdysi bych si paleto z lišky nebo kozy ráda koupila, ale neměla jsem na něj. Dnes bych to nevzala na sebe.
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 27.04.2024, 14:46:17
Kožich, límec a čepice z nutrie jsou děsné. Vždycky, když jsem v tom někoho viděla, připadal mi jak nutrie. U jiné kožešiny jsem takový pocit neměla.
Mně se kdysi hodně líbila liška, stříbrná i modrá, a koza. Norkový kožich se mi nikdy nelíbil, ani bizam. Ještě bývalá pěkná kočka. Králík dost pelichal. Výborné byly dubeňáky, ale byly dost těžké. A jednu dobu byly módní kožichy z korejských psů, pamatujete?
Odpověď na příspěvek uživatele J5 z 27.04.2024, 08:38:43
To není tak úplně pravda. Některá zvířata původem třeba z Ameriky nemají u nás přirozeného predátora a vytlačují naše původní druhy až k zániku. Příkladem může být náš původní rak říční, který je vytlačován rakem americkým, proti kterému nemá šanci. Proto se v poslední době řeší invazivní druhy nejen u fauny ale i flóry a jejich eliminace.