Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 28.08.2023, 02:17:26
Prvních 14 dnů nemoci platí zaměstnanci náhradu mzdy, patřičně zredukovanou, zaměstnavatel. Od 15. dne platí nemocenskou ČSSZ.
OSVČ si musí prvních 14 dnů vykrýt sám - mít tedy rezervu - a nemocenskou začne pobírat také až od 15. dne nemoci.
Placení nemocenského pojištění je pro zaměstnance povinné (neplatí se jen v případě dohody o provedení práce, při níž výdělek nepřesáhne 10000,-- měsíčně, v tom případě se platí jen daň - nezmiňuji kombinace dohody s pracovním poměrem). Pro OSVČ povinné není. Pokud si tedy neplatí nemocenské pojištění, nemá nárok na žádnou nemocenskou.
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 27.08.2023, 19:30:22
Možná to pro psa bylo štěstí. V sousedním domě mají výmara, psa. A mají, bohužel, malé dítě. Pes nejde ven jinak než u kočárku na vodítku, pomalu, na halti ohlávce. Teď děcko začíná chodit, tak psa tahají tam, kde jde děcko, pomaličku, zastávky, z toho psa nenechají ani čuchat, protože se děcko zrovna rozběhlo. Člověk by brečel.
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 26.08.2023, 12:04:10
Jak píše hmn, pokud platí paušál, platí pouze důchodové pojištění. Nemocenské pojištění ne a tak nemá nárok na výplatu nemocenské dávky. K placení nemocenského pojištění je třeba se přihlásit, protože to je dobrovolné. Ale nevím, jestli to jde kombinovat s paušálem.
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 26.08.2023, 11:29:50
Držím palce manželovi, ať je brzy fit. A vám, ať to zvládnete. Manžel, OSVČ, si neplatil nemocenské pojištění? Pokud ano, tak přece něco dostane, i když to bude málo - v závislosti na tom, kolik platil, a až od 15. dne nemoci.
Odpověď na příspěvek uživatele h z 26.08.2023, 08:37:49
To, jak bude pes poslouchat, jak se bude chovat, přece hodně, podstatně, záleží na vás, na tom, jak psa vychováte. Samozřejmě záleží i na vlastnostech plemena a konkrétního jedince. Nikdo tu nemá křišťálovou kouli…
Už jste si o vybraných plemenech něco přečetli? Chcete psa jen tak jako společníka, nebo s ním hodláte dělat mysliveckou kynologii?
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 25.08.2023, 18:21:31
To předpokládá chov sice bez PP, ale sledování linií, předků, a vizi, kam plemeno dotáhnout. To bylo při šlechtění dnešních plemen. Ti dávní šlechtitelé si vedli záznamy, svoje plemenné knihy, nemrskali to náhodně jako je to v chovu bez PP dnes. Tak, jak při šlechtění plemen, zodpovědně, žádný z množitelů psů bez PP nepostupuje.
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 24.08.2023, 23:27:45
Ano, pokud vím, tak labradoodle je F1. Ale nevylučuji, že se někdo někde nesnaží vyšlechtit labradoodle jako plemeno. Je to ale běh na velmi dlouhou trať a je u toho velký “odpad”, do chovu jde jen třeba jedno štěně z celého vrhu nebo žádné. To je obecné při šlechtění nového plemena.
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 24.08.2023, 23:08:10
To je přece něco jiného! Kříženec dvou jedinců různých plemen v generaci F1 dostane název, jako by to bylo nově vyšlechtěné plemeno. Chápu toto křížení protože generace F1 má většinou ty dobré vlastnosti z obou plemen a tak se tito kříženci používají jako dobří vodící a asistenční psi. Jinak pro křížení pochopení nemám. Generace další, F2 a dál, se většinou vůbec nepovedou, a spíše se u nich projeví a zdůrazní nežádoucí vlastnosti výchozích plemen.
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 24.08.2023, 22:20:00
Přikřížení jiného plemena pro oživení krve je mimořádně citlivá záležitost, která vyžaduje hluboké znalosti a která se musí dělat s velkou obezřetnosti. Ani nevím, jestli se něco takového v současnosti u nějakého plemena praktikuje.
Naši četli hodně. A tak mě a sestru ve čtení podporovali. Obě dodnes rády čteme. Každá jiný žánr, vůbec nemáme stejný vkus. Můj ex četl taky hodně, a taky jiný žánr než já. Děti jsme ke čtení vedli též, ale zdaleka nejsou takoví čtenáři jako my. Knihy si kupuji a tak mám rozsáhlou knihovnu. K některým knihám se ráda opakovaně vracím.