Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
balu
balu (2023 příspěvků) 01.06.2023, 19:40:57 xxx.xxx.72.176

megi-the-pes:

...

PPS: my jsme s mastn. o nic nepřišli, vše máme ještě s akt. nicky, a protože iF má nevýhradní licenci, můžu si to po získání smluv s uživateli vyvěsit, kam chci :)


Pokud spolupracujete s mastňáčkem, tak je mi líto, ale můj souhlas nedostanete. 

balu
balu (2023 příspěvků) 01.06.2023, 14:03:15 xxx.xxx.72.176

Jé, teď se dívám, že tam mám hrubici - ...ale mě... má být ...ale mně..., je to třetí pád. To mám z toho, že jsem tu větu měla původně postavenou jinak. 

balu
balu (2023 příspěvků) 01.06.2023, 13:30:59 xxx.xxx.72.176
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 01.06.2023, 13:09:53

Buggyro, asi to máte jinak, ale mě, kdyby někdo řekl v době, kdy jsem chtěla psa, abych si místo něj pořídila kočku či králíka (tehdy asi králíka ne, tehdy byl králík ještě pro všechny jídlo), tak si poklepu na čelo. Protože pes jiným zvířetem nahradit nejde. Jak víte z diskuze, svého psa nemám, žiji v bytě ve vyšším patře bez výtahu, nejsem nejmladší na to, abych lítala se psem několikrát denně po schodech, chodím do práce někdy na víc jak osm hodin, a prostě jsem ve svém věku dospěla k názoru, že psa do bytu už ne. Ale nemůžu - nechci si pořídit jiné zvíře. Nemám vztah ke kočkám, králík je pro mě pořád jídlo, hlodavec škůdce, a ptáka v kleci by mě bylo líto,...

balu
balu (2023 příspěvků) 01.06.2023, 08:58:25 xxx.xxx.72.176
Zrzavci:
Doron: Tak jsem pesana viděla, jsem z toho trochu rozpačitá. Feňule, jeho máma, ani neblafla když jsme přišli a vůbec neposlouchá :). Majitelé milí, dvě krásné chovné feny, prostředí super. Pejsek je nejmenší z vrhu, nebo alespoň tak vypadá, ale takových čtyřicet kilo určitě v dospělosti mít bude.. Dost ho zastínili jeho sourozenci, kteří jsou kontaknější a víc akční, zvlášť jeho brácha, kterýho si majitelé nechávají, se mnou hned chtěl jít domů :)). Ale jináč klidná příjemná povaha, jakou mám vyloženě ráda, určitě nebude nijak labilní, ale prostě nebyl tak efektní jako jeho brácha a ségra.. Takovej trochu outsider skupiny zatím vypadá, ale třeba by se vyloupnul dobře. Trochu se bojím, aby to nebyl moc velkej ťunťa, na druhou stranu zase žádnýho hyperaktiva nechci. Tak si to ještě nechám projít hlavou..
balu
balu (2023 příspěvků) 01.06.2023, 08:37:04 xxx.xxx.72.176
Buggyra:

No, na mě z formulace toho dotazu nějak čiší, že by pro vás možná byl lepší králík - ten se nemusí chodit venčit. Velikostně je to podobné, na drbání je to taky fajn, někteří jsou skutečně přítulní. A nedělá to kravál (ve smyslu štěkotu, ale jinak hrabe, dupe, mručí) a lze to snadno omezit na pohybu (udělat mu výběh s dostatkem zábavy).

Nebo kočka (kočky) :-) Když to má být společník "do bytu".

Pes potřebuje, aby se mu někdo daleko víc věnoval, minimálně co se toho venčení týče, i když horské tůry by čivka asi neocenila.


To je jak Babica - nemáte passatu? Dejte tam kečup.

Chcete psa?  Pořiďte si králíka nebo kočku. 

V režimu, jaký popisuje zadavatelka, žije v bytech většina psů zaměstnaných majitelů. Nevidím důvod, proč by si neměla psa pořídit, pokud je si vědoma toho, že se psu bude muset věnovat, že bude muset z práce frčet rovnou domů za psem venčit,...

balu
balu (2023 příspěvků) 01.06.2023, 07:38:20 xxx.xxx.72.176

Briardi jsou - pro mě - hrozně fajn psi. Kdysi, ještě v minulém století, jsem se o ně hodně zajímala, sledovala linie, vrhy, uvažovala jsem o pořízení. Znala jsem osobně plavého psa, skvěle vychovaného, ačkoliv s ním pán nechodil na cvičák, pes ho poslouchal jak hodinky. Pak černou fenu, byla to fena synovy spolužačky. I ta byla moc dobře vychovaná, klidná, poslušná, reagovala na myšlenku. 

Dnes nevím, do jaké chovky bych šla, už to tak jako kdysi nesleduji...

balu
balu (2023 příspěvků) 30.05.2023, 19:36:42 xxx.xxx.72.176
zbynek:

S paní Šárkou jsem si dnes chvíli dopisoval. V podstatě mi vysvětlila její postoj a omluvila se, že musela mazat příspěvky odkazující na chovzvířat.cz. Ani ona není z konce diskuze nadšená, sama by to nikdy nedopustila. Osobně vidím největší problém ve starém vedení iFauny. Prvně si měli proklepnout zájemce a zjistit co se s webem plánuje, ne jenom shrábnout nemalé peníze.


Prachy jsou prachy. Myslím si, že je původnímu majiteli srdečně jedno, co s ifaunou nový majitel udělá. 

balu
balu (2023 příspěvků) 29.05.2023, 12:33:27 xxx.xxx.123.214
Sarah01:

Jo tak ne u všech, ale u balu a u sardullah a u mě.


Už na to kašlu - ať si ifaunu Švédi strčí kam chtějí. 

balu
balu (2023 příspěvků) 27.05.2023, 09:38:40 xxx.xxx.72.176
Killián: ..tak mi to neustále píše, že uživatelské jméno obsahuje nepovolené znaky, tak já nevím co je na Killián špatně

Zřejmě dělá problém to dlouhé á, tedy čárka nad a. 

balu
balu (2023 příspěvků) 25.05.2023, 12:15:58 xxx.xxx.72.176

Tak jsem to nějak zplichtila... obrázek není ideální, časem se pokusím upravit. Ale upravovat to černé okno je dost opruz.

balu
balu (2023 příspěvků) 25.05.2023, 10:34:10 xxx.xxx.72.176

Megi, děkuji. Nejde to ani se zmenšenou, ani s vámi upravenou, ani s mojí upravenou. Tak nevím... zcela jistě je problém mezi klávesnicí a židlí... akorát nevím jaký.