Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
balu
balu (2023 příspěvků) 13.06.2023, 14:25:57 xxx.xxx.72.176
orionka:

To nebylo v žádné "jejich čtvrti", to bylo ( aspoň podle medií jsem to tak pochopila ) na zastávce MHD cestou na přehradu na ohňostroj. Všude policejní posily a dost lidí. Proto útočníka taky během 5 minut  (asi - já jim to neměřila ) měli. Bystrc se to tam jmenuje? To snad není cikánská čtvrť. Ale brňák nejsem.

Poslední vražda, kterou v Brně pamatuju, byla na Lesné. A mám pocit ( velmi nejasný ), že vraždil cizinec - rozhodně ne UA ! Je to už hodně let ( 25?).


My přece víme, kde se to stalo, jak to tam vypadá a taky víme, jak se cikáni chovají v MHD. 

balu
balu (2023 příspěvků) 13.06.2023, 14:08:29 xxx.xxx.72.176
Fikovnice:

Bohužel, píšeš naprostou pravdu. Myslím, že i řidiči MHD se jich bojí a nechají je dělat, co se jim zachce, včetně té muziky na 120 dB...


Co mají řidiči MHD dělat? Jsou sami, nemají zbraň, nemají bojový výcvik, nejsou to jen mladí chlapi jak hora, ale i starší, a je mezi nimi čím dál víc žen ... Mohou jen zavolat policii. Než přijede, šalina (bus, trajf) stojí a ti vevnitř se umlátí, třeba. Vykázet hlučnou skupinu je takřka nemožné. A ti cestující, kteří by měli fyzický fond na to, aby řidiči pomohli, se raději dívají jinam a do ničeho se nepletou. Je to pochopitelné, nikdo nechce zažít cikánskou férovku.

balu
balu (2023 příspěvků) 13.06.2023, 13:59:57 xxx.xxx.72.176

Fíkovnice, čtu to všechno až teď, po vašem upozornění. Je mi moc líto, co Fida potkalo. Ale už aspoň víte co mu je. Ono si to sedne a třeba ho budete brát s sebou do toho penzionku... Nebo by to nezvládl? Držím palce, ať je mu čím dál líp a vám taky. 

balu
balu (2023 příspěvků) 13.06.2023, 13:33:37 xxx.xxx.72.176
Anonymní:

Provokace. Jakékoliv, neomlouvají k napadení nožem. Nadávky. pošťuchování, ok. Ale napadení nožem do zad?


Byl/byla jste u toho? Víte jak se to stalo? Víte, co tomu předcházelo? Kdo opravdu zaútočil první a čím? Kolik bylo účastníků potyčky na každé straně?

balu
balu (2023 příspěvků) 12.06.2023, 12:16:49 xxx.xxx.72.176
bambule:

https://www.ifauna.cz/psi/clanky/r/detail/8383/epilepsie-u-psu/

 

Doufám, že to půjde otevřít.


Díky za odkaz. S epilepsií jsem se setkala u choďáků, na fb bylo dost otřesné video malého štěněte v záchvatu... Jsem zvědavá, jestli a jak to bude klub řešit, protože si myslím, že by se na zvířatech s epi nemělo chovat. Ale je otázkou, co sourozenci jedince s epi - taky vyřadit z chovu? Zúží se tím chovná základna... 

balu
balu (2023 příspěvků) 12.06.2023, 11:27:44 xxx.xxx.72.176
Anonymní:

Hlavně to všechno nacisti z Nacistánu. A nebyli to nakonec naši předci, když se musíme poučit z jejich zločinů a ten Terezín je vlastně v Čechach? 


Možná vaši předci... mého předka Němci, nacisti, nejprve vyhnali ze Sudet a pak zavřeli, jen náhodou přežil a po válce se vrátil vyhublý, nemocný tyfem. V naší rodině se Němcům říká "hakoši"...

balu
balu (2023 příspěvků) 08.06.2023, 11:43:46 xxx.xxx.72.176

Dámy, já jsem svými příspěvky pouze upozornila na to, že choďák může být hodně temperamentní. Samozřejmě, že není žádná zásadní výjimka mezi plemeny a není třeba se jej do bytu bát, ale počítat se s tím musí. Jak s touto informací kdo naloží je už jen jeho věc. 

A taky nechci zabředávat do porovnávání plemen. Každá/každý má jiné nároky, jiné představy, jiný "práh citlivosti", jinou míru tolerance a často odlišné možnosti denního režimu.

balu
balu (2023 příspěvků) 08.06.2023, 10:05:16 xxx.xxx.72.176
Lily:

Já jsem teď měla zkušenost s dost reaktivními choďáky, že si je lidé pořídili s tím, že to bude super parťák a nemůžou s ním nikam. Šusta říkal, že mu docela dost chodí na tréninky s problémy.  Ale potkala jsem i hrozně fajn a vyrovnaného choďáka. Jen je to asi fakt kus od kusu a záleží na štěstí. 


Já jsem svým příspěvkem jen chtěla říct, že chod může být hodně temperamentní, ale nemyslela jsem tím nějaké poruchy chování. Jen to prostě všem lidem nemusí vyhovovat. 

Ta naše super parťák je, se psy a fenami všech velikostí je v pohodě, umí si pohrát se středoasijcem i čivavou, na přivolání mamku poslouchá, je nebojácná, v zahradě hlídá, dovede být miloučká a mazlivá i neúnavná při hře s balonem. Je temperamentní, pořád potřebuje něco dělat a odpočinek jí stačí krátký. Proto jsem psala, že by to s ní v bytě a při běžném pracovním režimu, kdy člověk pracuje na osm hodin, což je ve skutečnosti osm a půl hodiny plus cesta, takže devět až devět a půl hodiny samoty, bylo těžké. Ale zase kdo ví, kdyby tam žila od malička a měla jiný denní režim...

balu
balu (2023 příspěvků) 07.06.2023, 14:39:52 xxx.xxx.72.176
Fikovnice:

No aby také Chodec nedoporučoval chodského psa, že...loughing

Ne, je fakt, že choďáci jsou hodně chválení - po všech stránkách...


S choďákem opatrně, nedovedu si představit mít naši současnou fenku v bytě. Je hrozně akční a i když bych se ji snažila ráno unavit, tak by z bytu za těch osm - devět hodin samoty udělala kůlničku na dříví.  Než jsme si ji pořídili, tak bych podle zkušenosti s tou předchozí taky řekla, že do bytu choďák klidně. 

balu
balu (2023 příspěvků) 06.06.2023, 10:06:41 xxx.xxx.72.176

Doron, Fram je nádherný! A zvolila jste pěkné jméno. Jmenoval se tak aljašský malamut pana Jaroslava "Monte" Kvasnici, moc příjemný pes. 

balu
balu (2023 příspěvků) 05.06.2023, 10:09:17 xxx.xxx.72.176
[p][strong]Zrzavci[/strong]:[/p] [p]Takže klidně pro svou nevůli k někomu, se přidáte k tomu, že se ty informace ztratí - a věřte tomu, že tam krom toho plkání - když chcete, najdete dost toho, co může někdo potřebovat. NE VY sama, ale NĚKDO JINÝ, kdo neví, nezná, chápete to? nedělají to pro sebe, ale proto aby se to neztratilo. I proto napsala megí tohle.[/p] [p]"Upřímně, jakou hodnotu to má pro Vás, pro mě nemá žádnou hodnotu. "[/p] [p]protože to, že to nezajímá někoho jako jste Vy, nebo Koloma, není v tomhle případě prostě relevantní, dobře  Vy si v tom hledat nebude, Koloma si v tom hledat nebude a pan Xy a paní ZW taky ne, ale přijde někdo jako ten člověk s ochrnutým psem,který je díky tomu úplně v háji,  zadá heslo POLYNEUROPATIE  a najde jak si tím kdo prošel, že to nemusí být konečná, co kdo dělal, neděla, osvědčilo se..........chápete to? My , vy, nejsme v tuhle chvíli vůbec podstatní. TY INFORMACE, o ty jde. Čtete jen co chcete /pardon, to je prostě Váš způsob, nechci rýpat, nevidíte prostě hloubku/ proto je jim jedno, jak na to někdo nahlíží, jde jim o to uchovat to pro  TY KTEŘÍ TO BUDOU POTŘEBOVAT, mastňáček už svoje zkušenosti asi xkrát na ifauně napsal,takže on sám je má, nepotřebuje je, ale chce je uchovat pro ostatní, stejně jako megí rady ostatních. Nic jinýho v tom kruci není., proč je nutný za vším hledat něco špatnýho? nemůžeme kurnik aspoň jednou nebejt negativní, když je negace fšade tři řitě?[/p]

Nějak divně se to slilo do jednoho příspěvku i s citací, takže toto je moje odpověď:

Celé to otáčíte. Jestliže někdo něco chce, tak se má podle toho taky chovat. Takže pokud to kiksne na tom, že megi, nebo někdo, nezíská od všech souhlas, tak to nebude až tak vina těch, od kterých je souhlas žádán. 

Na rozdíl od vás si nemyslím, že svět stojí a padá na tom, jestli někde bude nebo nebude přístupný archiv ifauny. Není třeba z toho dělat třetí světovou.

Ostatně, podle příspěvku megi z dneška v 9:43 to vypadá, jako by ke zveřejnění diskuze kdekoliv nebylo třeba dalšího souhlasu.

 

balu
balu (2023 příspěvků) 05.06.2023, 09:39:49 xxx.xxx.72.176

Ze začátku, po tom šoku - oznámení, že diskuze na ifauně končí, jsem si myslela, že by bylo fajn, diskuzi zachovat. Především tak, aby byla kontinuální, tedy historie diskuze s možností dál diskutovat. Což  nelze. Jako archiv mi to moc smysl nedává, ve všech těch diskuzích a vláknech je krom rad celkem dost balastu, prostě diskuze, mnohdy zcela odchýlená od původního tématu. Alespoň tedy na psech, jinam jsem nechodila. Ifauna se k nám, diskutujícím, zachovala jak k onuci, jak k otravnému hmyzu, a podobný pocit mám i z projevu mastňáčka a megi. Mastňáček si nevidí do úst, a od megi bych např. tuto aroganci nečekala "Upřímně, jakou hodnotu to má pro Vás, pro mě nemá žádnou hodnotu. "

(Odpověď na příspěvek uživatele Koloma z 03.06.2023, 22:12:55). To, co udělá ifauna s archivem diskuzí, neovlivním. Ale tady se žádá o souhlas, aniž by bylo jasné, co už jsem psala, tedy kde bude diskuze vystavena a v jakém režimu. Místní admini, kteří se snažili získat archiv legální cestou, odkupem od majitelů ifauny, jednak o této snaze informovali zde na webu, a druhak by zřejmě tento archiv vystavili zde. To je jednání diametrálně odlišné.

balu
balu (2023 příspěvků) 05.06.2023, 08:16:05 xxx.xxx.72.176

Docela se divím, že dáváte souhlas, aniž byste věděli, kde bude diskuze ifauny vystavena, v jakém režimu bude přístupná... A když se mastňáček chová jak se chová, tedy jako hulvát, urážející lidi jak na běžícím pásu. Z čeho pramení vaše důvěra?  

balu
balu (2023 příspěvků) 03.06.2023, 08:29:23 xxx.xxx.72.176

Dobrý den, admine, narazila jsem v inzerci na podvodný inzerát, nebo možná jen na inzerát na štěňata bez PP ale s fotkami zcizenými z inzerátu na štěňata s PP (https://www.chovzvirat.cz/inzerat/182415-prodam-sibirska-stenata-v-brne/ versus https://www.chovzvirat.cz/inzerat/182394-sibirsky-husky-stenata-s-modryma-ocima/). Dávám to sem, nevím, jak jinak to nahlásit.