Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 25.09.2023, 11:19:35 xxx.xxx.217.40

Lidi, tak teď v té Wroclawi byli i v kruhu úplně bokem NO, to by člověk fakt brečel, jak to plemeno teď vypadá, neviděla jsem jediného psa s rovnými zády, všechno hrbáči.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 25.09.2023, 11:14:21 xxx.xxx.217.40
megi-the-pes:

Ale Vy jste z Cejlu, ne? Tam musíte mít kamery. 🙂 Ale mluvím o prostoru na boku paneláku, ne u předních a zadních vchodů.


Ne, není z Cejlu, ten je ouplně jinde. 🙂

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 25.09.2023, 11:13:37 xxx.xxx.217.40
Orionka:

Určitě by se zbraně měli odebírat a ukládat do trezoru při návštěvě barů a podobných zařízení.( Viděla jsem to v nějakém filmu 🙂)  Psychotesty se dělají za střízliva. 

A když se vrátím k psům. Možná už střelec měl s útočícím psem své zkušenosti. Jestli žili na jednom sídlišti : “ už mě fakt se.., já mu ho sejmu”. A že by pes odkopán od psa mohl v zápalu boje zvalchovat dítě na zemi ( ? )


Ano, testy pochopitelně za střízliva a pokud se jde někam chlastat, tak správně by ten držitel s sebou mít zbraň neměl, je to porušení pravidel držení. Pokud zbraň použije ožralej, má průser.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 25.09.2023, 10:54:21 xxx.xxx.217.40
balu:

No já nevím jak to bylo. Jak moc byl amstaff agresivní. Malé děcko spadne i samo, nemusí ho zrovna shodit pes. Nevím, co za člověka je držitel zbraně. To, že dělal psychotesty v minulosti, nedává žádnou záruku, že zbraň použije uvážlivě.  A dost mě děsí, že střílel mezi domy, na sídlišti, na psa s náhubkem,… Co když by střílel i na sotva odrostlé štěně, které by bylo jen zvědavé?… 


Právě proto píšu, že jsme tam nikdo nebyli, tak těžko soudit.

Jinak co se týká těch zbraní, já jsem přesvědčená, že máme jedny z nejlepších zbraňových zákonů na světě. Kdyby to bylo tak, jak se obáváte, dávno by tady byly ročně desítky mrtvých. Jasně, nějaké výjimečné nehody se můžou stát (jako třeba ta v Uherském Brodě), ale je jich fakt hodně hodně málo, daleko víc obětí má na svědomí použití nelegálně držených zbraní. 

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 25.09.2023, 10:43:44 xxx.xxx.217.40
megi-the-pes:

Tam mám problém, že namířit na člověka, který mě neohrožuje, je na hlavu. Toto netoleruji. Ale svědci na to nebudou; může to být vymyšlené. 


Kdovíjak to bylo. Můžete mít třeba 10 svědků a každej může vypovídat úplně jinak.

Já jsem kdysi byla svědkem toho, jak řidič před námi srazil kluka na přechodu. Mně se zdálo, že řidič musel telefonovat a kluka srazil uprostřed přechodu. Jiní svědci to viděli jinak no a policie nás potom na výslech ani nevolala, nic se prej nestalo. Takže asi tak.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 25.09.2023, 10:38:33 xxx.xxx.217.40
Fikovnice:

Ali, velká gratulace!

I k tomu řízení, 2x 350 km pro nevyježděného řidiče je dost!👍


Jani, tak aktuálně mám najeto 7 tisíc. Syn mně řekl, že 10 tis. a můžu si říkat řidič. 😂

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 25.09.2023, 10:37:32 xxx.xxx.217.40
balu:

Gratuluji! K ocenění i k tomu ježdění. Není to tak dávno, kdy jste z řízení auta byla zoufalá, a teď jedete 350 km tam a zpět a ještě k tomu do ciziny. Klobouk dolů!


Děkuju, popravdě včera při návratu už jsem měla dost, musela jsem udělat 3 zastávky a věčně jsem překračovala rychlost. Tak doufám, že mně nepřijde nějaká pokuta. 😄

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 25.09.2023, 10:32:19 xxx.xxx.217.40
balu:

Kdo ví… ale kdo nosí na vycházku se psem a dětmi pistoli? Nejsme na divokém západě…


To sice nejsme, ale je to povoleno. Ten člověk prošel přezkoušením a psychotesty a skrytě tu pistoli nosit může. V některých USA státech nebo v Izraeli ji třeba může nosit viditelně a nikomu to nevadí. Víte co, teď jsou v tom hlavně vášně a sociální sítě jsou v tomhle hrozný, tam by lidi každýho odsoudili rovnou na smrt. Nebyli jsme u toho předpokládám nikdo, tak bych to nechala na vyšetření ofic. místy. Jinak popravdě mně kdyby nějaký agresivní pes ohrožoval mého psa nebo dítě a já tu pistoli měla, tak střílím taky. Tam jde o vteřiny a vyhodnotit situaci nějak adekvátně, aby nikdo nepřišel k újmě, asi dost dobře tak rychle nejde. 

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 25.09.2023, 10:21:12 xxx.xxx.217.40

Tak ale vemte si, že veterinární kliniky nejsou státní zdravotnická zařízení, jsou to prostě všechno komerční subjekty. Takže odmítnout můžou cokoliv a kohokoliv prostě, tak to je. Je to jen na nich, jak se zachovají a v podstatě když to tak řeknu na plnou hubu, tak se člověk nemůže divit, že jim jde jen o prachy, protože tak to prostě je. A pokud se tam najde nějaká dobrá citlivá duše, která se slituje, tak je to jen dobře.

Jinak co se týká případu, tak těžko soudit, nikdo jsme tam na místě nebyli. A popravdě v dnešní době se ani nedivím, že někdo, kdo má zbraň legálně, ji skrytě nosí, je to povoleno. Nevím sice, jak to bývá, když takový člověk postřelí nebo zastřelí psa, ale pokud zbraň použije proti člověku, tak to není žádná sranda, je vyšetřovanej horem dolem, jestli byl zásah adekvátní, a rozhodně si nemyslím, že si ten výstřel nějak užil, protože je vždycky jednou nohou v kriminále. 

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 25.09.2023, 10:09:42 xxx.xxx.217.40

My jsme o víkendu úspěšně ukončili výstavní sezónu ve Wroclawi, oba dva dny Cherry získala ve třídě otevřené V1, CWC (čekatel šampiona krásy PL). Pro mě i obrovský úspěch, co se týká řízení, ujela jsem celkem 2x cca 350 km, s blouděním ve Wroclavi určitě i víc a to proto, že jsem stůj co stůj chtěla vidět historické centrum města, když nevím, kdy a jestli vůbec se tam ještě někdy dostanu. 😀Právě tam probíhala vojenská přísaha. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 22.09.2023, 20:03:17 xxx.xxx.217.40
orionka:

Mě nejvíc zaskočilo - překvapilo : Smlouvu podepíšeme teď, peníze začneme platit teď  (asi ), ale stíhačky dostaneme v roce 2035 ( možná ). A taky možná už bude svět někde jinde. A do té doby nám tu bude lítat co?


A kdovíco nám tady nakonec v tom roce 2035 bude lítat.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 22.09.2023, 20:02:10 xxx.xxx.217.40
Odpověď na příspěvek uživatele Inspektor-pisisvor z 22.09.2023, 15:19:12

Já vím o opakovaných u GR i LR, kde to dopadlo taky blbě. A pořád jsou chovatelé, kteří opakovaně kryjí stejným psem i 3x a pokud je to krytí doma na dvorku, tak i vícekrát. Já bych do toho nešla už z toho důvodu, že prostě chci zkusit jiného psa, který mě zaujal jak zdravotně, tak exteriérově a jsem zvědavá, co by z toho mohlo být. Chtěla bych si nechat štěně, ale musí to fakt stát za to.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 22.09.2023, 13:54:20 xxx.xxx.162.253

Věděla jsem teda o tom už dávno, ale přímou zkušenost jsem neměla. Až loni cca v říjnu, bylo nádherně teploučko, fena cca 5 měsíců po porodu, říkala jsem si, že už může být zpátky v kondici. Šly jsme k rybníku, párkrát jsem jí hodila aport, ručník jsem neměla, než jsme přišly domů, byla suchá. Svěšeného ocasu si další den všiml až syn a trvalo to cca týden, než se to dostalo do normálu. Od té doby beru ručník vždycky a vždycky psa vytírám hned po výlezu z vody.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 22.09.2023, 13:48:57 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 22.09.2023, 11:56:33

Děkuju, napíšu zprávu, jen o víkendu jedu na výstavy do Wroclawi, tak až potom, teď už mám cestovní horečku. 😊

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 22.09.2023, 11:12:01 xxx.xxx.217.40

Klidně do mrazu, ale pes by neměl prochladnout, po koupání ručníkem pořádně vysušit. Každý pes to snáší jinak, některý může mít z prochladnutí klidně i v poměrně teplejších dnech syndrom mrtvého ocasu.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 22.09.2023, 10:58:42 xxx.xxx.217.40
Arosek:

Hele koukame na toho sameho psa? 
Exterierove prumer, predek spis slabsi, vypada celkem nizkej. 

Dohledat rodokmen nejde (i kdyz jsme nasla ze je to po Codette a Jarmila malokdy kryje nekde dal nez na vlastnim dvore) a najit zdravotni vysledky jeho, nebo jeho sourozencu by asi nezvladla ani FBI. 

Pracovne dle slozenych zkousek nic z ceho bych si sedla na zadel, i kdyz uznavam ze je mnoho psu kteri zkousky prolezou na tezky bojkot a v praxi pak exceluji (mam to doma).

Ale ma hezkou hlavu.


Jj, proto píšu na pohled, tedy dojem z fotky, ve skutečnosti to může bejt úplně jinak.

Paní Jarmilu osobně neznám, ani žádnýho jejího psa, ale vím, že se psy pracuje na honech a tam podle všeho umí. Rodokmeny tady nejdou dohledat u vícero psů, proto i tak je těžký vybírat psa ke krytí, člověku se to kolikrát nepodaří vytáhnout ani ze samotýho majitele. Já už pomalu začínám hledat psa ke krytí na příští rok a je to teda bída. Mladí psi, kteří jsou dovezení ze zahraničí a kteří by se mně líbili, budou podle mě výhledově v budoucnu krýt napříč republikou, takže tudy cesta nepovede. Líbil by se mně moc tento pes, ale zatím si netroufám jezdit tak daleko, řidičák mám teprve půl roku, a záleží i na tom, jaká bude vůbec příští rok situace https://1url.cz/Auq6m

Takže možná fakt budu muset hledat tady v republice a bude to sakra těžký.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 20.09.2023, 13:28:32 xxx.xxx.11.197
Elisak:

Běhám tak 2-3x týdně 10-14km, to vždy se psem, bez psa bych se asi nedokopla. 
Jinak zatím dokud to jde inline brusle (bez psa) nebo koloběžka, to psa občas beru, když je v plánu kratší vzdálenost (standartně jezdím 34km). 
Loni v půlce července jsem se rozhodla se sebou konečně něco udělat, když váha ukázala 112kg a šla jsem na to pohybem… Aktuální váha hezkých 65-66kg


😲 Tak to fakt čumím jak tele na nový vrata, uběhnout ani půlku nemám šanci.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 20.09.2023, 09:46:01 xxx.xxx.11.197
assil:

Tak zdraví samozřejmě, ale i v tom je pravděpodobnější, že když první vrh je zdravý, bude zdravý i druhý po stejných rodičích.

Tak to já mám asi jiný princip, třeba ten že u méně početných plemen krytí feny pokaždé jiným psem zvyšuje příbuznost celkové populace a pro mě je to mnohem horší než nějaký opakovaný vrh.

Asi proto, že vím, co dovede ta brutal příbuzenská udělat.


Jenže ono to právě není pravidlo, že když je první vrh zdravý, tak bude i druhý.