Aktuálně: 4 061 inzerátů199 595 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů
Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 08.10.2023, 19:32:32 xxx.xxx.162.253
Kilian:

  …no mně sem nejde vložit většina fotek, video u  bych nezvládla asi   vůbec…..Šutříka videa jsou úžasná…..Jani, s covidem jsem ji ukončila a už jsem se k ní nevrátila….dělala jsem ji sedmnáct let a už se vracet nechci…


Já se nedivím, musí to být moc těžké jak pro majitele, tak pro psa.

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 08.10.2023, 10:21:46 xxx.xxx.162.253
Anet10:

A tak, exterierák na výstavy to není, ale já nepotřebuju krásnýho psa do kruhu, mám ji jako parťáka. Aspoň netahá zadek po zemi a nemá šmajdavé nohy. Povahově je to pošus, se psema se moc nemusí, od štěněte je uřvaná, je ji problém ji zklidnit, když je mezi psema. To si zítra na cvičáku zase užiju( v řadě mezi psema) Když cvičí sama, je v pohodě. Je to prý celá máma. Štve mě s těma klackama, úplně je miluje, jsou nade vše, posbírá jich na prochajdě třeba 4 naráz a hrdě si je nese. Když s ní jdu sama, tak jí klacky nedovolím a ani nehážu, ale problém je můj chlap, ten jí háže balonky a hračky a ta je ve svým živlu. Na stopě se dokáže trochu zklidnit, jinak jak cvičí mezi psema, tak je nervozní. Včera jí bylo 10 měsíců.


Je fakt krásná, takhle si představuju pěknýho NO. 👍

Nemáte fotku v postoji?

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 08.10.2023, 10:19:19 xxx.xxx.162.253
Kilian:

..děkuju…..krom canis zkoušky a dvou zkoušek   z noseworku…máme od října 2021 splněno BH-VT, IBGH 1-3, ZZO, ZZO1, ZOP, StPr1  …..to BH-VT dělal přesně 10.10.2021 strašně to letí….


To je paráda, gratuluju moc. 👍❤️

Jinak tady je dnes zima, jen 8 stupňů, asi už začnu topit, aspoň k večeru.

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 08.10.2023, 10:14:54 xxx.xxx.162.253
bambule:

Kamarádka má přítele původem z Libereckeho kraje. Bydlí teda tady na Slovácku, ale k jeho rodičům jezdí poměrně pravidelně. Pochvalovala si v Polsku hlavně nákupy ve stavebninach a nákupy nábytku. Opravují starý barák a spoustu materiálu a vybavení si přivezli právě z Polska. 


To mě taky napadlo, že bych něco potřebovala, ale nevím kde, nevěděla byste třeba přesné tipy na obchody?

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 08.10.2023, 10:13:30 xxx.xxx.162.253
Orionka:

Lidl je Lidl všude a Biedronka je polská, podle zpráv bližních je lepší. Já tam ještě nebyla a naše zprávy to hodně promluvily. Megii třeba písne, jezdí často (?)


Ano, vypadá to tak. Já tam byla úplně poprvé a nevěděla jsem, co tam vůbec mají, natožpak ceny. Že se vyplatí vzít benzín, to už jsem věděla. Vlastně jsem na té plné nádrži ušetřila 300, protože jsem si tam ještě dávala kafe, mám ráda latté z Orlenu. Do Glucholazů to mám cca 50 km, do Prudniku asi 70, tam je zas víc obchodů, ale teď je uzavřený přejezd za Třemešnou, musí se objíždět, takže to jsem nechala na jindy.

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 07.10.2023, 11:27:43 xxx.xxx.162.253
Anet10:

Pokud se jedná o vestu, tak tu mám odsud  

https://d4m.eu/cs/13-vesty?p=2    

  mám Laru černomodrou, ta má zátěr, je s kapucí, dobrá do chladnějšího počasí a pak mám Safety černou, ta je bez zátěru, na léto lepší. Ty kapsy jsou právě super na výcvik a rychlou odměnu. No a bundu mám od oděvy Hotový z Jemnice, jednu s tenkou podšívkou, ta je na teď, no a má mi přijít s teplou podšívkou do chladnějšího počasí.  Stránka Hotový se mi nepodařila načíst. Když si zadáte oděvy hotový, tak vám to vyskočí.  Bunda od nich je fajn, na požádání mi zkrátili i rukávy, mám krátké ruce. Od Ščučky jsem bundu vracela, protože to byl softshel a v tom se já potím, ještě k tomu byla nešťastně blbě všitá guma vzadu v pase a dělalo mi to na zádech hrb. Tyhle vesty a bundu nosím když jdu se psem cvičit, na prochajdu, na cvičák, jinak, když jedem třeba na výlet, oblíkám normální hadry.


Díky, vypadají dobře, určitě vyberu. Mně už kdysi kamarádka dávala tip na  Gappay, ale tam mně ty ceny přijdou dost vysoký.

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 07.10.2023, 11:25:07 xxx.xxx.162.253
Bobca:

Já teda nemám jedinou stížnost na KB..V Olomouci,kde jsem bydlela 12 let, pobočka super,ochotní-teď mi vypadlo slovo😇🙄…No ti,ke kterým chodím..Měla jsem přiděleného svého,s ním jsem řešila třeba příkazy k úhradě a poradil mi a vysvětlil “internetové bankovnictví”,že ušetřím 150 korun za 2 příkazy..Zkraje jsem se toho strašně bála,ale už je to dávno v pohodě..Vždy na objednaný čas jsem přišla,všichni milí,ochotní..V Uničově pobočku nedávno zrušili,ale vlastně jsem neměla potřebu tam chodit..Ale kdysi jsem tu chodila,a bez problémů..

Thieli-to musí být romantika,být bez elektriky😇


Já to chápu, že když se k člověku pracovníci za přepážkou chovají slušně, tak je spokojený. Ovšem v dnešní době platit 39 korun za vedení účtu je zlodějina, oni disponují s vašimi penězi a vy jim za to ještě platíte. A kdybyste si to nevyhádala, tak platíte dodnes. A to je právě to, s čím oni kalkulují, že když se člověk nezeptá, tak to nabízet nebudou. Přístup ČS je úplně stejný, moje mamka tam má účet odjakživa, je konzerva a bojí se, že jiné banky zkrachují. A kdybych do ní nevrtala a ona se taky nezeptala, bude jim platit všechny poplatky doteď. Přitom jinak je až neúměrně šetřivá, připadá mně to někdy až jako nemoc, když řeší cenu jídla v restauraci a pak si dá radši jen polívku, a co se týká jízdného v HD, tak to taky pořád počítá a prý pokud budou zrušeny slevy pro důchodce, tak radši nikam jezdit nebude.

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 06.10.2023, 19:37:55 xxx.xxx.162.253
janaa:

Ali,jestli to chce mít možnost vzít i na zkoušky,tak doporučuju ten northsay (i cena je dobrá), co od nich mám ten kilt, dělají v hnědé a zelené


Díky, Jani, kouknu na to a nadělím si na Vánoce. Já všude tahám s sebou batoh, ale tam se toho moc nevejde.

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 06.10.2023, 17:44:25 xxx.xxx.162.253

Jinak dnes jsem byla nakupovat v PL, benzín plná nádrž ušetřeno cca 250 korun, pak nákup v Lidlu, úsporu jsem nepočítala, ale namátkově ceny podobný jak u nás, některý zboží stejný, některý regionální, kofolu třeba nemají 😀, mlíko bez laktózy 👍, pečivo trošku jiné, masa míň, ale třeba ryby větší výběr. Pak ještě Biedronka, usoudila jsem, že ta  bude na nákupy potravin i drogerie lepší.

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 06.10.2023, 17:37:53 xxx.xxx.162.253

Tak dnes na veterině na utz všechno v pořádku, na KO máme přijít za týden. Je prý možný, že feňule prostě psům voní i víc jak měsíc před háráním. Dnes už se to doma i trochu uklidnilo. Už jsem rozhodnutá po dalším hárání pro preventivní kastraci, bude jí v lednu 7 a mám strach z pyometry. 

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 06.10.2023, 10:21:26 xxx.xxx.162.253

Co tak vidím na FB, spousta lidí tuto značku doporučuje, jak jim pejsek prospívá atd. Jako já nevím, ale moji psi si teda zaslouží lepší jídlo, tohle bych jim neudělala.

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 06.10.2023, 10:19:29 xxx.xxx.162.253
Arosek:

Pardon, se vcucnu.

U nas jeste frci "Mšicu" (pripadne s E na konci) a “Inu - Šiblá” proneseno takovym tim mirne povznesene otravenym hlasem a doprovozeno chapavym pokrcenim ramen 😀

Jinak k rvani se dvou stenat se radeji moc nevyjadruju. Marne premyslim jak se muze trimesicni labuna rvat do krve s udajne submisivni sestimesicni kokrici. Jako fakt. Pochopim dospela zvirata dana naraz k sobe, ale dve mimina? 

A protoze mam za sebou dvanactihodinovou nataceci sichtu, nulovej spanek a tudiz komplet hlavove dutoprazdno a proto nejsem schopna v diskuzi dohledat zda na nejakou radu/otazku zadavatel nasledne nejak reagoval, budu v ramci zachovani sve dusevni pricetnosti predpokladat, ze je to troll. 


Ne, zadavatel nepodal vlastně skoro žádný info. Nepoznala jsem vlastně ani, jestli jsou ta štěňata čistokrevná nebo bez PP, tudíž nějací kříženci. Takže tady už to zase jede ve formě dedukcí a tak. 

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 06.10.2023, 09:46:45 xxx.xxx.162.253
Bobca:

ahoj tady😊můžu se připojit?.

Náhodou jsem objevila tohle vlákno..Řešíte tu i banku..Já jsem u komerčky 32 let a byla jsem si před 3 lety osobně nahlásit změnu adresy..A posteskla si,že za těch 30 let u nich nemám žádné výhody,že jestli nedostanu nějaké “věrnostní”.😊A žeprý,co bych si tak představovala..Já na to,že za výběr z jiného bankomatu jsem (musela jsem vybrat 400,bo neměli ve Velké Bystřici v lékárně platby kartou)musela zaplatit 39 !!!korun poplatek..A to ještě pak jednou…Tak že by mi mohli aspoň zařídit bezplatné výběry..Stalo se..ale musela jsem si říct..Za vedení účtu platím 39.-..Jinak platím kartou všude..Bankovnictví mám teda doma na velkém počítači..Placku mi nabízeli v T-mobile-tu jsem zamítla..Mám C1 telefon(Nokiu) 10x4 cm,šupnu do kapsy,a stačí mi..


KB je ještě horší moloch, než ČS. Dcera pracovala v obou a zatímco z ČS utekla až potom, co vyšetřovali podvod klienta, který půjčoval bankovní kartu různým lidem i s PINem a škodu pak chtěl po bance a ta se to snažila hodit na dceru, tak v KB vydržela myslím jen 2 roky, prý plno školení, když se mělo přejít na nový systém, ale v reálu skoro nic nefungovalo , klienti naštvaní a všechno se samozřejmě sveze  po pracovníkovi za přepážkou. Vrcholem bylo, když jsme přišli do KB na sjednanou schůzku, manžel u ní měl účet asi od roku 2000, a bankéř nebyl přítomen. Vůbec se neobtěžoval dát vědět. Raiffka je něco podobnýho. Po tom, co koupili Equa bank, tak staré osvědčené zrušili. Když jsem po nich chtěla elektronické výpisy zpětně od data založení účtu, chtěli po mě za to 200 měsíčně, nakonec jsem to uhádala, protože jsem dobře věděla, že na to mám nárok zdarma. Nic u nich nejde udělat elektronicky nebo telefonicky, musí se s každou blbostí na pobočku, kterou samozřejmě nemají jen tak někde a ještě si tam člověk vystojí pěknou frontu. Já prostě nesnáším, když si někde lidí neváží. Oni nás potřebují, ne my je.

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 05.10.2023, 19:58:52 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Ali, a co Ti říká Tvoje intuice??

Něco se tam asi děje z důvodu hormonální nerovnováhy… To je Julinka?


Ano, Jani, je to Julinka. Moje intuice říká, že se musí něco dít, protože to není normální, to chování Dráčka. Vulvu má stejně velkou jako teď Cherry, která má ten cca 20. den hárání, což je defakto konec.  Chová se normálně, kromě toho, že už ji to začíná občas otravovat, čumák normálně studený. Uvidím zítra na té veterině.

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 05.10.2023, 15:46:58 xxx.xxx.162.253
Anonymní:

Napíšu to asi sem, nechce se mně zakládat nový téma. Přestala mně hárat mladší fena, je to cca 20. den od začátku hárání, pes na ni naprosto nereaguje, starší má do hárání cca 2 měsíce, hárá už 6 let pravidelně. Ale pes na ni pořád naskakuje a olizuje ji tak, že je celá úplně mokrá. Na zánět to viditelně nevypadá, můžu se samozřejmě plést, určitě nehárá, jsem si jistá. Každopádně nevím, co s tím, ale nelíbí se mně to. Nenapadá vás něco? Ještě teda musím zmínit, že Drago je na ni extrémně fixovaný a ona si od něj nechá naprosto všechno líbit, nikomu jinýmu by to nedovolila. Samozřejmě veterina zítra, dnes to už nejde.


Byla jsem odhlášená a nevšimla jsem si.

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 05.10.2023, 07:12:51 xxx.xxx.11.197
assil:

Víte někdo o bance, která k přihlášení do bankovnictví na pc nenutí lidem bankovnictví v mobilu? Spořka to právě teď zavádí, alternativa jsou zpoplatněný sms, zuřím a zvažuju jinou banku, ale je jich tolik. A nebo je nějaký srovnávač bank z těchto hledisek?


Měla jsem Equa, to byla nejlepší banka, která mně vždycky vyšla vstříc. Bohužel ji schlamstla Raiffka, tu nesnáším, ty kolosy jsou vždycky nejhorší, tak jsem ji zrušila. Teď mám Fio, platby musí být potvrzené PINem, který chodí do sms, jinak ji v mobilu používat nemusíte, žádný klíč nemají. Výběry zdarma z cizích bank jsou ale jen 3 v měsíci a pak se to navyšuje podle plateb kartou, já to v pohodě stačím. Mám tam i spořící účet a až mně doběhne fixace u hypotéky, tak si ji taky vezmu tam, abych to měla všechno u jedné banky, navíc teď mají nejvýhodnější úročení, tak snad to ještě rok vydrží.

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 04.10.2023, 14:02:35 xxx.xxx.11.197
Sardullah:

Zase já znám spoustu lidí…normálních, slušných, co chodí “darovat” plazmu právě proto, že za to dostanou nějaký prachy. Kdyby to bylo zadáčo, tak by nechodili…


U chudých studentů to já třeba beru, nějak si vydělat musejí. 

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 04.10.2023, 08:11:37 xxx.xxx.11.197

Mě nedávno dostala jedna paní venčící svého psa v Olomouci na hlavní třídě. Pes nějaký malý chlupatý kříženec na volno, já goldenku úplně klidnou na vodítku u nohy, o psa vůbec nejevila zájem, zajímají ji spíš lidi. Když nás paní zaregistrovala, začala na psa hystericky řvát a na mě volala, že pejsek už byl pokousaný od velkého psa a abych jí netvrdila, že můj pes nekouše, protože to říkají všichni. Ok, neříkala jsem nic, ale napadlo mě, že kdyby si dala psa na vodítko, nemusela by na nikoho úplně bezdůvodně řvát.

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 03.10.2023, 17:59:49 xxx.xxx.162.253
kometa:

A tak to vím i já. Spíš jsem reagovala na článek, kde se píše o bojových plemenech v souvislosti s napadením člověka. To pro tahle plemena přirozené není, ne? 

I když se přiznám, že jsem této nálepky onehdá využila, když se v naší bytovce objevil někomu uprchlý staford a ohrožoval sousedovic kocoura. Tomu jsem zařváním umožnila úprk (možná by mu fenka nic neudělala, ale co vím?) a volala jsem na obec, že ho mám za dveřmi a necítím se bezpečně. Starosta volal majiteli a během pár minut si pro něj dojel. Očividně to nebylo poprvé, když hned “pachatele” identifikovali.


Tak to zas jo, mně šlo primárně o ten název, jinak samozřejmě ten článek je o ničem, když se ani neví, jestli to nebyl náhodou kříženec.