Aktuálně: 4 060 inzerátů199 639 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů
Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 22.10.2023, 19:07:57 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 22.10.2023, 18:37:38

Tak já osobně si myslím, že M. V. chtěla podpořit další ženy, aby se nebály a přidaly se taky. Jestli ona zrovna chce nějaký odškodnění, to nevím, tak dalece jsem to zase nezkoumala. 

Nikdo, kdo jste nezažil skutečnou depresi nebo jinou psychickou nemoc, si neumíte představit, jaké to je, a to může být nemocné ženě klidně 50. Wikipedii bych v tomto případě vůbec nebrala jako relevantní zdroj, opakuju to už poněkolikáté, tam si může napsat každý, co chce, i vy, nikdo to nekontroluje. Já jsem měla nejhorší depresi po posledním porodu a táhlo se to se mnou více než 3 roky A dodnes beru léky, protože první psychiatr, ke kterýmu jsem šla, na mě zkoušel homeopatika a různé neověřené metody, jako je např. holotropní dýchání nebo odblokování. Někteří odborníci srovnávají psychickou bolest při těžké depresi s fyzickou bolestí při rakovině. A myslím si, že nejsou daleko od pravdy. Vy přijdete k doktorovi s tím, že vám pomůže, věříte mu a on toho takhle zneužije. Vždyť je to hnusné. A ještě je někdo schopen napsat, že si za to mohla sama. Netvrdím, že všechna ta obvinění nejsou falešná, ale jak už jsem uvedla výš, pokud ho ředitel Bohnic propustil už kdysi dávno kvůli podobným případům, tak nemám důvod nevěřit.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 22.10.2023, 12:09:24 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

U nás hlásili z pá na so nějaký šílený vichr! Byla jsem venku pozdě večer a pak i v noci - za Fidem. Vítr byl, ale řekla bych, že prostě trošku profukovalo. A v jednu chvíli spadlo pár kapek. A to mi sousedka říkala, ať si určo na noc zavřu balkón, že se chystá fakt fujavice. Tak toto jim tentokrát nevyšlo.


A nás od pátku vůbec nefouká a to tady jinak fouká téměř pořád. Včera bylo nádherně, 20 stupňů. A teď už taky probleskuje sluníčko, ráno docela hodně pršelo.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 22.10.2023, 11:49:47 xxx.xxx.162.253

Jinak, musím napsat, že po letech, kdy jsme měli branku běžně otevřenou, dokonce jsme v ní ani neměli zámkovou vložku, jsem ji předloni musela koupit a branku pečlivě zamykat a klíč z ní z druhé strany i vytahovat ven a nenechávat ho tam. Před pár lety se sem totiž přistěhoval postižený člověk, který na mě venku ve tmě často číhal nebo mě zvonil na zvonek a dožadoval se návštěvy. Přiznám se, že jsem se začala fakt bát.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 22.10.2023, 11:45:33 xxx.xxx.162.253
Bobca:

já ho navíc potkávala na dědině,utíkala před ním..šel za mnou..Umírala jsem strachy,že mě zabije..Až jsem odešla na učňák-byla jsem na intru,tak po nějakém čase umřel na nějakou nemoc..Tak jsem se zklidnila(jakoby)


To je hrozné. Myslím si, že na vesnicích se dříve takových případů odehrála spousta a nikdo se o tom nikdy nedozvěděl.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 22.10.2023, 11:35:13 xxx.xxx.162.253
orionka:

Jo, takové řešení schvaluji. Ale po 30. letech je snad promlčené všechno……Nesleduju to, vlastně jen okrajově, ale 30 let je 30 let.


Tak ono nejde jen o případy staré 30 let podle toho, co bylo uvedeno ve sdělovacích prostředcích. A jde o víc než 30 případů, navíc někdy to bylo holčiny mladší 15 let. Nevím no, jestli bych tehdy, když si to tak představím, byla schopná v takovém stavu, kdy bych byla třeba psychicky na dně v depresi a mladá holka, odporovat autoritě. Asi těžko, si myslím.

Tu sebevraždu můžeme chápat různě, nejen jako prokázání neviny nebo zoufalství starého člověka. Ale to ví jen on sám.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 22.10.2023, 11:20:05 xxx.xxx.162.253

Jenže on nepřikládal naslouchátko, ony byl psychiatr a využil momentálních indispozic pacientek. Nestavím se na žádnou stranu…ano, je otázka, proč ty ženy promluvily až teď po letech, na druhou stranu si zase vemte, že něco tam být muselo, když s ním rozvázal pracovní poměr tehdejší ředitel Bohnic. Pokud jsou ta obvinění a nařčení pravdivá, tak si asi tehdy neuvědomil, že někdy v budoucnu se na to společnost bude dívat úplně jinak.

Jinak za mých mladých let byl u nás na vesnici praktický lékař, který si také rád sáhnul, vědělo se to o něm. Jenže pokud si ženská doma stěžovala, tak druhý den k němu naběhnul její manžel a dal mu přes hubu. Otázkou je, co by se stalo, kdyby na něj tehdy ten doktor podal TO, což ale radši neudělal.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 22.10.2023, 08:33:12 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 22.10.2023, 08:10:57

Podle mě je ve 2. ročníku na SŠ brzo takhle radikálně toto řešit. To se člověk ještě hledá, tápe. Četla jsem nebo na YouTube viděla rozhovory s více lidmi, kteří toho litují a uznávají, že se spletli.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 22.10.2023, 08:25:26 xxx.xxx.162.253

Stanice je chovatelská. Na stránkách ČMKU si musíte vytisknout žádost, tu vyplnite a pošlete na adresu ČMKU - Českomoravské kynologické unie - Maškova 3, 182 53 Praha 8 - Kobylisy. Trvá to cca 2- 3 měsíce, certifikát vám přijde na dobírku, já jsem platila asi 2 tis. Nic víc k tomu potřeba není, dokonce ani nepotřebujete toho psa.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 21.10.2023, 12:25:07 xxx.xxx.162.253

Já musím říct, že právě odbornost a rychlost toho starého doktora na zdejší chirurgii mně zachránila život. Kdyby tam byla ta dr. ve středních letech, která byla v noci na pohotovosti, tak už tady asi nejsem. A proto až tady ti už mnohdy staří zkušení doktoři nebudou, tak to půjde úplně do kytek. Protože ti, kteří něco umějí, tady za těchto podmínek nebudou chtít zůstat a ti, kteří tady zůstanou, budou na podobné úrovni, jako ta lékařka, která ani neuměla správně vyhodnotit výsledky z CT vyšetření. Mimochodem je to moje skorosousedka v ulici a je to neskutečně arogantní osoba, za souseda by ji nikdo nechtěl. A pak co se týká praktických lékařů, tak to ani nemluvím. Nikdo pacienty nebere, všichni mají plno a já přestože jsem na doporučení známých lékařku změnila, tak abych se vůbec bála k ní přijít, posledně mně ani nechtěla po operaci napsat neschopenku. Teď bych potřebovala akutně řešit kýlu, která se mi udělala, a netuším vůbec, kam s tím mám jít.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 20.10.2023, 19:48:33 xxx.xxx.162.253
Leithian:

Vis co bylo smutny? Kdyz jsem v budejovicich 3 roky zpet (a situace je furt stejna!) Vezla dcerku po padu ze schodu na detskou pohotovost a jedinej kdo tam slouzil tehdy i dnes a kdyz neni tak to vicemene nejede je 80lety neli vic doktor s hrbem co stezi chodi, rozumet mu neni. Je rad ze je rad… a je tam jedinej. Na detsky…. Chce se mi brecet. Byly doby kdy tam nemivaj koho dat a on jedinej je tam kdykoli.


No, bohužel tohleto bude časem všude. U nás ani dětská pohotovost není, nějaká pohotovost je na chirurgii, ale jedinej doktor, kterej něco umí a určí správně diagnózu, je taky starej důchodce. Ostatní jsou arogantní a nepoužitelní, to může člověk rovnou umřít doma.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 18.10.2023, 13:59:45 xxx.xxx.11.197
Zrzavci:

No jo, no. Ale třeba Rolanda překvapí?

I když nevím, nejdřív v původním příspěvku píše, že bych chtěli štěňata, pak zase napíše, že ne, že nepsala, že by chtěli štěňata, že je to jen úvaha…… 

Já jen ještě asi poslední vzkaz pro zadavatelku. Píšete, že:

Znám spoustu takových fen, i v inzerci je mraky štěňat bez PP a je to plné právo majitele psa jak s ní naloží.

Hm, plné právo majitele…. to je hezké, takové…. lidsky sobecké. A…..kde je ale plné právo těch budoucích štěňat na hezký a plnohodnotný život? To je kde? Nebo ta zvířata nemají žádná práva?


To je ten jájismus…já mám právo, ostatní práva mě nezajímají. 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 18.10.2023, 13:58:16 xxx.xxx.11.197
Leithian:

Lidičky kolik z vás tu má papiraky s prusery? Dost.. probira se to v jinym vlakne. Takze cely pp je fakt o tom ze znam predky teda jmena a vim jak to asi bude vypadat. Tim to hasne. Co se tyce nekterych zdravotnich veci je par procent plus. Ale jen v nekterych. Kdyz si joupim stene z chs a ono mi v roce zdechne na vrozenou srdecni vadu mam uplne stejnyho smolika jako u bezpapose. Fakt v tom prestavam videt rozdil kort v teto dobe ldy je drtiva vetsina plemen stejne domrvena fakt echt. Jistotu davaj jakous max psi s cenama z pracovnich soutezi. A dost psu ma pribuzenskou byt ne zas blizkou v rodokmenech celkem bezne. 


Tak třeba u našeho plemene se dělá spousta genetických vyšetření a i když nejsou povinná, dělá to už každej chovatel.  Teda konkrétně je to vyšetření na muskulární dystrofii, jejímž důsledkem může být kardiomyopatie. Mimo jiné teda. Pak je tam spousta vyšetření na oční choroby, choroby kostí nebo kůže.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 18.10.2023, 13:32:16 xxx.xxx.11.197
Bobca:

Hlásím,že jsem na yotubku hodně(dokonce si platím "bez reklam"..)Takové věci nesleduju,a když jdu na mejly-posílají mi i přes zákaz známí kraviny o politice,ukrajině,válce atd…Mažu je všechny ještě před přečtením..jak to “čichne” něčím fejkovým,mažu..nemůžu jednoho známého přesvědčit,ať mi to neposílá,že to stejně nečtu,že to mažu,ať tomu nevěří…je to marný,je to marný,je to marný…ale každý ať si věří čemu chce..Je to ale blbost takové věci rozesílat…Soudný člověk tomu nevěří..Já hlavně písničky,nápady a třeba vaření…Je mi 67,nechci se rozčilovat nad něčím,co stejně neovlivním,ale je mi líto dětí a vnoučat…


Já jsem na YouTube taky pečená vařená, koukám tam na filmy, když v TV nic není, a to je vlastně pořád. I když teda já TV nemám, jenom se občas podívám na Skylinku na PC. 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 17.10.2023, 16:27:21 xxx.xxx.162.253
Anonymní:

https://www.extra.cz/zpravy-nebohou-seniorku-v-prsticich-pokousal-rotvajler-zene-byla-amputovana-ruka-utok-sotva-prezila-ad3d1?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=1161210&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Já chápu, že za určitých okolností pes kousne člověka, ale nerozumím majiteli psa, že ho neutratí. Možná se dotknu útlocitnějších přispívajících, ale nechat si tak nebezpečnáé zvíře je nezodpovědné.


A tady je to opět o tom, že o psa se majitel přestal starat a vrznul ho k babičce. Ta až se vrátí z nemocnice, bude určitě moc ráda.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 16.10.2023, 21:56:59 xxx.xxx.28.39
KatyQ:

Taky jsem to dnes nahlásila a vypadá to, že to Google smaže. Ale tak nějak předpokládám, že to hoši (nebo robot) z Kazachstánu vecpou za chvíli zpátky na YouTube 😕.

Obrázek

Ano, pořád se to tam objevuje znovu a znovu. Takže hlásím taky pořád. Netuším, jestli chodí na YouTube třeba důchodci, ale může naletět i mladší člověk.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 16.10.2023, 15:33:11 xxx.xxx.28.39
Buggyra:

To místo youtubu nahlaste nějakému tomu příslušnému úřadu (pro kybernetickou bezpečnost?) a on si to už pořeší.

Aha, hele hodila jsem dotaz do googlu a můžete rovnou příslušníkům: https://www.qap.cz/radce/clanek/zavadny-web-muzete-policistum-nahlasit-pres-internet-38577/ nakonec to je fakt, kdo jiný to má řešit. A dá-li osud, tak to dotáhnou 🙂


Tam už to právě nejde, tu hotlinku už zrušili, asi pro neefektivitu, a nahlašovat se má klasicky, t. zn. podat trestní oznámení. Asi se prostě podvádět může, no. 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 16.10.2023, 15:31:06 xxx.xxx.28.39
Orionka:

Asi dobře platí. Jak jste poznala, že je z Kazachstánu?


Když se klikne na Nahlásit, tak je tam napsáno, že původ domény je v Kazachstánu a je neověřená.