Aktuálně: 4 060 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů
Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 10.11.2023, 15:06:39 xxx.xxx.162.253

Dovoluju si tvrdit, že té feně je to úplně jedno, ke štěňatům přistupuje instinktivně, co se týká péče. Když si vzpomenu na tu svoji, tak při těch 11 uličnícich byla ráda, když od nich měla po 8 týdnech pokoj. Hrála si s nimi, až už zůstali jen 3. 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 10.11.2023, 12:33:47 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 10.11.2023, 12:28:52

Ale chápu to dobře. Prostě se neshodneme, to je celé. 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 10.11.2023, 12:11:40 xxx.xxx.11.197
balu:

Sarah, Ukrajina je suverénní stát, stejně jako ČR, Německo, Polsko, Slovensko. Rusko ji napadlo a obsadilo kus jejího území. Ukrajina se brání a samozřejmě, chce své území získat zpět. To je snad správné, ne? Nebo byste souhlasila, kdyby si Německo začalo nárokovat třeba Chebsko a obsadilo ho? Řekla byste, že se s tím máme smířit a nechat Chebsko Německu? 

Kdyby Ukrajina nebojovala o své území, tak by ji za chvíli Rusko obsadilo celou. Ukrajina brání své území. To není žádný protiútok.


To jsou všechno dedukce, nikde nic takovýho nepíšu. Píšu, že termínově je toto protiútok, získání území zpátky, Ukrajina teď fyzicky na Krymu není, takže bránit se tam pochopitelně nemůže. Ale chápu, že nechápete, když Vám sice vadí, že my jako stát posíláme Ukrajině nejvíc peněz, ale s válkou to nespojujete. To je potom těžký. OK, souhlasím, ať každý posílá soukromě, kolik uzná za vhodné. Já radši pošlu Izraeli.

Ještě doplňuju i mapou, aby bylo jasný, že protiútok čili protiofenzíva je normální termín.

https://www.e15.cz/ukrajina-valka-mapa-migrace-armada

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 10.11.2023, 11:44:12 xxx.xxx.11.197
hmn:

“Ano, ale to přece s tou válkou souvisí. Posílají se tam peníze na zbraně, pokud se tam neposílají přímo rovnou zbraně. A dokud se jim na to ty peníze budou posílat, tak se bude válčit, nic je nebude nutit uzavřít nějakou dohodu”

správně by bylo : tak se budou moci bránit, ne?


To asi ne, chtějí získat území, která jim obsadili Rusové, zpět. To už pochopitelně není obrana, ale protiútok.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 10.11.2023, 11:04:33 xxx.xxx.11.197
balu:

Ale to směšujete dvě věci - válku a materiální pomoc. To, jak moc velkou pomoc ČR poskytuje, to je jen a jen záležitost pětikolky, která tu výši navrhla a ta bez problémů prošla schválením ve sněmovně, v senátu, prezidentem, protože opozice je bezmocná, pětikolka má většinu i v senátu. Ta pomoc rozhodně nemusela být tak vysoká, Fialovi a spol. nikdo nedržel pistoli u hlavy, rozhodli se tak svobodně. Naše malá země poskytuje zdaleka nejvyšší pomoc na obyvatele snad ze všech zemí, co Ukrajině pomáhají. Taky velkorysá imigrační politika, kdy se sem  z Ukrajiny dostal každý, aniž by byl kontrolován, dostal velkorysé prachy  a dostává dál, aniž by byly testovány jeho majetkové poměry, aniž by vůbec úřady zjišťovaly, jaké má příjmy z Ukrajiny, migrace po evropských státech pro výplatu dávek je dostatečně známá. A to padá vše na hlavu pětikolky. Tady je zakopaný pes.


Ano, ale to přece s tou válkou souvisí. Posílají se tam peníze na zbraně, pokud se tam neposílají přímo rovnou zbraně. A dokud se jim na to ty peníze budou posílat, tak se bude válčit, nic je nebude nutit uzavřít nějakou dohodu. Aspoň tak to vnímám já. Jinak samozřejmě souhlas. Těch lidí je mně samozřejmě líto, ale za ty skoro 2 roky rozhodně všichni nepracují, jak se nám snaží namluvit naše vláda. Nevím, jak je to s výplatou podpor pro Ukrajince teď aktuálně, ale loni dostávali příspěvek 10 tisíc přímo na ruku na pracáku. Já pořád čekám na výplatu sirotčího důchodu pro syna a to už je skoro půlka listopadu, potvrzení o studiu jsem dokládala v srpnu. Příští rok očekávám stejný scénář, kluk bude končit bakalářské a přecházet na inženýrské. A mám informace, že někteří rodiče čekají na tyto důchody i rok. Tady nám prostě a jasně dává naše vláda najevo, že ji naše problémy absolutně nezajímají, hlavně že oni mají koryta plná, jsou absolutně odtrženi od reality. A že je zajímá daleko víc osud Ukrajiny, než našich lidí.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 10.11.2023, 08:45:29 xxx.xxx.11.197
Nikibubu:

Maji i vepřové  s lososem, kde kureci není. 

na výrobu 1 kg granulí bylo použito až 2,6 kg čerstvého masa, částí prasat a čerstvého lososa

Složení: 40 % čerstvého iberského vepřového masa*, 30 % celého čerstvého lososa*, hydrolyzovaná rýže, řepná dužina, pivovarské kvasnice, kurkuma.* obsah sušiny Analytické složky: N-pevné látky 28,4 %, vláknina 2 %, tuk 16,8 % (pouze živočišné tuky z vepřového masa a ryb), popel 8,1 %, vlhkost 18 %, vápník 1,3 %, fosfor 1,1 %, metabolizovaná energie na 1 kg: 3542 kCal

My uz měnit určitě nebudeme. Jsem opravdu ráda, že mu konečně něco sedlo. Neprůjmuje, neprdí, nevylinava, nedrbe se do zblbnutí….. 

Ja jsem si představovala, jak budeme barfovat, jako s mým předchozím parťákem, ale to jsem se spletla. Tento žere syrové jen občas. Musim mu to nakrájet na malé kousky a i ty po pár soustech plive. Velké kosti na okus vůbec nechce a ty menší taky jenom podle nálady ☹️. Přitom mám přístup k masu v lidské kvalitě za pár drobných. Občas mu uvařím, ale to mu taky moc nevoní. Dnes jsem mu ukuchtila hovězí se zeleninkou a vejcem a koukal na mě, jako bych ho chtěla otrávit a šel si na granule. 

Je možné, že pes je rozený granulář? 


Tak když to psovi vyhovuje, tak to neřešte . Pokud prospívá, je to v pořádku. Všichni lidi taky nejsou stejní a nestravují se všichni podle nějaké šablony.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 10.11.2023, 08:41:33 xxx.xxx.11.197
balu:

Kdyby civilizovaný svět nepodporoval Ukrajinu, schlamstlo ji Rusko jak malinu a šlo by dál. Pobaltí, Finsko, a bývalé sovětské satelity ve střední Evropě, tedy i my,… Nebo je tu někdo, kdo si myslí, že by to Ukrajinou skončilo? Tak naivní člověk snad neexistuje. 


Myslím, že je celkově zájem na tom, aby se to protahovalo co nejdýl. Vždyť jak píše megí, kdyby někdo chtěl, tak už to dávno vojensky vyřešili, zbraně na to jsou na obou stranách. Není to myšleno tak, že bych nesouhlasila s pomocí, ale defakto to v podstatě nemá smysl. Pokud to půjde tímhle tempem dál, tak ta válka neskončí nikdy a lidi budou pořád úplně nesmyslně umírat. Nakonec i veřejný mínění se podstatně obrací. My musíme šetřit, utahovat si opasky, budou zrušený některý příspěvky, u některýho zboží se dost podstatně zvedne sazba DPH, výhledově to dobře nevypadá ani s energiemi, s hypotékami atd. atd. A premiér ze sebe dělá šaška, jezdí nakupovat do Německa, aby pak lidem řekl, že s tím stejně nemůže nic dělat. Ovšem peníze na Ukrajinu na zbraně se budou posílat dál, a to jsou miliony. Nevím no, ale podle mě to není dobrý řešení. 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 10.11.2023, 07:39:14 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Ono v celé té záležitosti měl Neverend vysoce pravděpodobně pravdu. Je to “hra” těch nej velmocí, do níž vidí jen ti nejzasvěcenější.

Ukrajina se drží právě pomocí Západu. 

A ten velký exodus Ukrajinců a jejich rozprchnutí se všude možně, hlavně po Evropě, také není dobrý. Mám na mysli hlavně pro UA jako takovou (ale i pro země, které migranty přijímají, jakkoli mám pro humanitární důvody pochopení). Až válka skončí (kdoví kdy) je otázkou, kolik se jich vůbec bude chtít vrátit zpět. Ostatně, mnozí ani nebudou mít KAM se vrátit.


Tak ono bylo myslím od začátku víceméně jasné, že bez dohody to nepůjde. Nevím, jestli si někdo myslel, že tu válku Ukrajina vyhraje a získá všechna území zpátky, já teda ne. A to se tam nalilo tolik peněz, otázka je, kde ty peníze všechny skončily. Teď Zelenský a už i jeho manželka všude žebrají o další peníze s tím, že pozornost od Ukrajiny teď odvádí Izrael. a možná je to dobře.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 09.11.2023, 08:29:57 xxx.xxx.11.197

Já jsem teda plácnutí na hrudník používala většinou, když jsem chtěla při výcviku psa vybudit k výkonu a fungovalo to. A proč to třeba nepoužít jako pochvalu, když se to psovi líbí. 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 08.11.2023, 16:15:23 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

No, jsme mimo téma…ale teď jsem si pročetla odkaz daný někde výše. Ono je divné i to, že ta těla z Egypta přicestovala nekompletní, oběma holkám např. chyběla jedna ledvina, žaludky… Přitom v repitvě u nás nechybí popis žaludků!!👎

Ale jak píšu, případ Anety Rodové je pro mě snad ještě děsivější.


O tom jsem hodně četla a připadá jako úplný nesmysl, aby se holka ubodala přímo do srdce tolika ranami nožem, i kdyby byla zfetovaná. Už tehdy mě napadlo, že na tom musel mít někdo zájem a musel mít velmi vlivné známosti. Co se týká Kramného, je to celé hodně podivné odsoudit člověka na základě takových chatrných důkazů na tolik let. A to mně taky není nijak sympatickej, spíš naopak. 

Zrovna dnes jsem si četla úplně to samé, co balu, na Seznamu je kolem těch případů více článků, další má vyjít teď v pátek. Oni tam i píšou, že je jako možné pachatele nahlásil někdo, kdo měl známé u policie a komu byli nepohodlní a kriminálka asi byla ráda, že se toho takhle v postatě zbavila. Je hrozné, že třeba na základě nějakého mladického škobrtnutí potom už vlastně udělal z takového kluka recidivistu stát. Jít sedět na 10 let je něco hrozného, kus života doslova v prd.eli a za nic. A když si to tak vezmeme, tak za prokázaná znásilnění nebo týrání zvířat se pořád dávají většinou podmínky, Feri je asi jedinej, kterej to dostal natvrdo. Nebo jsem teď nedávno četla o případu nějaké pražské advokátky, která zpronevěřila cca 150 milionů, které jí lidi dávali do advokátní úschovy, ženská je vyšetřovaná na svobodě, peníze jsou neznámo kde a ti lidi, kteří třeba koupili dům nebo byt, teď mají hov.o. A vsadím se, že se jí nic nestane. Prej demokracie, já tomu říkám bordel.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 08.11.2023, 15:44:46 xxx.xxx.162.253
efe:

Berenika, Beruška, Beunka…

12.10.2010 - 7.11.2023

Tak už je tam všech šest mých holčiček spolu…

Obrázek

Ach jo, je mně to moc líto. 😢

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 03.11.2023, 17:49:18 xxx.xxx.162.253
assil:

Já bych chtěla kachlovou pes s troubou a sporákem, no až někdy vyhraju ve sportce. 😀


😂😂😂

To říkávala tchýně celý život, celý život pravidelně i sázela a víte co, dodneška má 💩.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 03.11.2023, 09:02:55 xxx.xxx.11.197

Mám taky oba dva díly, autorka prý píše i třetí. A ještě jsem od ní četla Životice, ale to není román, spíš literatura faktu.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 02.11.2023, 17:39:50 xxx.xxx.162.253
janaa:

Biothane je za mě top. Ještě na ifauně jsme s někým stopovačku řešili (možná zrzavci?). Neklouže,nenasákne,v ruce nepálí,nedělají se na něm uzle, stačí osprchovat….já mám léta barvářskou šňůru a obojek z biothanu a nedávno jsem pořídila komplet biothanovou výbavu


Jojo, viděla jsem na FB. To je teda výbava. 👍

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 02.11.2023, 17:27:34 xxx.xxx.162.253
sutrik:

Protože vítr 40 km/hod v kombinaci s hmotností psa 3,7 kg a s nezateplenou pláštěnkou s dlouhým šosem skvěle zvyšuje šanci na vzlet psa. A to jsem si nemohla nechat ujít.


Má 3,7 kg? Nevypadá  teda.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 02.11.2023, 17:25:57 xxx.xxx.162.253
Inspektor-pisisvor:

Jednak ten pes nemá co koukat kam jde - má být v koncentraci na psovoda, ten je tam od toho, aby koukal na cestu. A druhak je to SPORT - proč třeba kůň na drezuře neběhá v obdélníku normálně přirozeně… ? Proč gymnasta dělá kraviny na hrazdě a doplachtí k ní jak motýl Emanuel, když by tam mohl přijít jak vandrák … ? PROTOŽE JE TO SPORT😉

   Nikde v ZŘ ale není psáno o vyvrácené hlavě a budete se divit, ale ona se ta nepřirozená chůze, kdy pes tahá prdel po zemi už několik let  i penalizuje.


Tak to je rozumné, protože to video je strašné, jak ten pes tahá zadek skoro po zemi.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 02.11.2023, 17:23:42 xxx.xxx.162.253
Bobca:

a ještě foto…

Obrázek

Tu mám už několik let, už jsem ji musela rozsadit, protože mi prasknul květináč, jak byly ty kořeny rozrostlé a silné. Musíte hodně zalévat, strašně to chlastá a bude vám pořád kvést.