Aktuálně: 4 059 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů
Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 15.11.2023, 16:42:04 xxx.xxx.162.253
Varaxi:

Kdyby dárce chtěl, jistě by se podepsal. Pokud nechce a přeje si zůstat anonymní, nechme mu to. 
Ale stejně je vtipné, jak některé záležitosti vnímají různí lidé různě; já najít ve schránce na dopisy nějaký poměrně osobní dar, tak měním zámky, sepisuju závěť a zvažuju zavolání policie. 😀 


😂 Fakt? Mě by to asi vyvedlo z míry, ale ne tak, jak když na mě v zimě za tmy vybafnul soused, pak mě pronásledoval až ke dveřím domu, ale naštěstí jsem se stihla zamknout. Zámky jsem pořídila všude, závěť teda nemám a policii jsem nechala až jako tu úplně poslední možnost. 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 15.11.2023, 07:54:34 xxx.xxx.11.197
megi-the-pes:

To chápu, já jenžeto, proč se neříkalo první, ale prvá. 


Strana 30 https://dspace.cuni.cz/bitstream/handle/20.500.11956/30337/DPTX_2008_2_11210_0_128342_0_75052.pdf?sequence=1

Laicky bych to shrnula asi tak, že “prvý, prvá” je spíš knižní tvar, který se moc nepoužívá, ale v tom rozpočítávání se to jeví jako asi neustálenější, pohodlnější, rychlejší….protože představte si, že byste říkali “první, druhá, první, druhá” atd., to prostě jaksi nejde z pusy.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 15.11.2023, 07:35:22 xxx.xxx.11.197
Quash:

https://dspace.cuni.cz/bitstream/handle/20.500.11956/11140/DPTX_2006_2_11220_HS9999_31242_0_15101.pdf?sequence=1&isAllowed=y


Kromě toho, že tam slečna má hrozně moc hrubek, je to výborně zpracováno. Prostě nic není černobílé a podle mě byla chyba už v počátku, kdy ty státy takhle nešťastně stanovili od stolu. Je to vlastně dost podobné situaci po rozpadu Rakouska-Uherska. Od řeky k moři ale není řešení a určitě k němu ani nedojde.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 14.11.2023, 15:41:36 xxx.xxx.162.253
anonymní:

U nás na vsi to navíc není jen jeden pes.  Třeba jeden voříšek mi nikterak nevadil. A že se napobíhal - několikrát denně tam a zpět, doprovázel děti na autobus, pak se pářil s volně pobíhající fenkou a autobus musel počkat až se uprostřed silnice rozpojí. Pak jeden xindl, který napadl a zranil spoustu lidí a psů, mě se bál, jak mě uviděl , mazal k domovu. Ale než se mě začal bát, stihl mi napadnout štěně. Pobíhá takto už asi 15 let. Další, který pokousal už tři lidi.  Obrovský německý ovčák, který si denně pobíhá, ve dne v noci….

A ty co volně nepobíhaji, tak řvou a řvou. Asi ze závisti. No a pak já náplava, který nic nepobíhá a neřve.

Tak si tu pěkně pospolu u nás na vsi žijeme.  Policajti by se ujezdili a já bych nemohla bydlet na vsi, což se mi nechce.


To se pak člověk nediví, že si jeden vystřelí.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 14.11.2023, 14:02:40 xxx.xxx.11.197
anonymní:

Ano - máme u nás vyhlášku zakazující volný pohyb psů.  Už dlouho a stejně dlouho ji pár vybraných jedinců nedodržuje. Jejich psi se opakovaně volně pohybují po vsi, ohrožují okolí, útočí na psy, auta i lidi a co jako. Tak to přece na vsi bylo odjakživa. Pes má hlídat, tak ho přece nebudu uvazovat, když nemám plot. Když se pes chce jít proběhnout , tak ať jde. Tito lidé moc dobře vědí, že na ně nikdo nemůže. Jsou to přece ti praví kovaní vesničani, náplavy i starosta jim může víte co. Komu to vadí ať se odstěhuje do města. 

Vyhlášky musí být vymahatelné a někdo je nějak musí vymáhat. Na vsi s kovanými vesničany nevím kdo a jak. A stejně pruději jen ty náplavy. Pravověrným vesničanům to sice vadí taky, ale “nechtěji si dělat zle.” Takže opět vítězství bezohledných.


U nás to pomohlo, i když pravda trvalo to několik let. A to u nás dřív pobíhaly volně i slepice a husy. Mám pocit, že na každém zastupitelstvu si vždy někdo stěžoval, tak zřejmě se s tím opravdu snažili dělat všechno možné, co bylo v jejich silách. Na druhou stranu ti nově přistěhovaní si stěžovali na retardéry v obytné zóně, že jim to ničí auta atd., takže je tady už nemáme a já si při vyjíždění od domu musím dávat setsakra pozor, aby mě někdo nesmetl. 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 14.11.2023, 13:51:53 xxx.xxx.11.197
megi-the-pes:

Nu, ten komentář byl psán v určité souvislosti. 

A Greta neorganizovala propalestinskou demonstraci, nýbrž klimatickou, akorát tam na chvilku pozvala několik Palestinek a žen z Afghánistánu. Pán řekl, že přišel na klima akci, nikoli politickou, a to je tak asi celé. Jakápak propalestinská demonstrace? Asi to tak podala televize? Nevím. Ale je to takové celé zoufalé (ne komentář fikovnice, ale situace v médiích, co na nás hrnou za kraviny, to tu ještě nebylo). I ten titulek Novinek je velmi zlý.
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-projev-grety-thunbergove-narusil-ucastnik-klimaticke-demonstrace-vycetl-ji-pozvani-palestinky-40450545


Na Instagramu se ale Greta otevřeně postavila na stranu Palestiny a a publikovala fotografii s nápisem Stand with Gaza.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 14.11.2023, 13:48:22 xxx.xxx.11.197

Včera jsem četla články od tohoto pána https://1url.cz/iukEb a musím říct, že je mně to hodně blízké, docela rozumně to rozebírá, není vulgární, nevybízí k násilí, ale trvá na dodržování zákonů a tlačení na lidi, které jsme si zvolili.

Co se týká lidí, kteří jsou u nás propalestinští, zjistila jsem, že většinou jsou buď zpracovaní Al-Jazeírou (protože nevěří našim médiím, tak poslouchají ty arabské) nebo BBC (totéž, ale v britském vydání) a nebo v podstatě ani nevědí a neznají příliš historii a myslí si, že Židé přišli do Palestiny po roce 1947 a že svůj nárok opírají jen o historii starověkého osídlení před 2 tis. lety. Vůbec nevědí nic o tom, že žádná Palestina nikdy neexistovala a že palestinský národ je vlastně uměle vytvořený.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 14.11.2023, 11:56:09 xxx.xxx.11.197
anonymní:

No mně jednou soused, když jsem mu řekla, že jeho pes prořval už několik nocí řekl: “ No viď, že to vydrží !” A mimochodem tento pes, když neřval ve dne v noci, tak běhal po vsi a obtěžoval lidi a psy. Ale to je přece normální, že psi neustále řvou a běhaji po vsi, takhle to vždycky fungovalo. To přece vadí jen náplavám.

Já bydlela ve městě i na vesnici, ale nikde bych nedopustila, aby moje zvíře (jakékoli) nadměrně  obtěžovalo okolí. Styděla bych se za svoji bezohlednost a neschopnost.


U nás v obecní vyhlášce je zakázán volný pohyb psů po obci, vy to nemáte? Myslím, že už je to skoro všude.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 14.11.2023, 10:02:22 xxx.xxx.11.197
anonymní:

myslím, že tohle není ani tak o vesnici x město, ale o tom, že bezohlední tupci žijí tam i tam. On ten pes může řvát hodiny i ve městě. A přijde mi úsměvné, jak vesničani argumentují náplavami a tím, že jim na vesnici vadí psi a kohouti. 

“Mistři světa” žijí všude.


Tak já jsem třeba taky náplava, ale vzhledem k tomu, že jsem na vesnici vyrostla, tak mně vesnický hluk přijde normální. Zatímco někteří lidi z města, kteří tu bydlí cca 5 let, do té doby bydleli v paneláku, si myslí, že tady budou všechny stavět do latě. A že jich teď nějak přibývá. Jo, na vesnici byl vždycky nějaký člověk, který všechny prudil, ale teď je jich prostě nějak víc. 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 14.11.2023, 09:54:59 xxx.xxx.11.197
Bobca:

ano taky vybiška..(ale ta prga se u nás neříkala)…Pocházím z dědiny mezi Rýmařovem,Šternberkem a Uničovem…Směska nářečí…Osídlovalo se po válce pohraničí,takže tam se dá slyšet všechno..Já,ovlivněná ještě tchýní-přistěhovali se z “Tróbek”(Troubky u Přerova)…Moje máma pocházela od Uherského Brodu-Slovácko-"užička"..a táta-Volyňák.."gajuč",kakajo"..Já-nevím s kama to mám,ale říkám “dule”(dole)..jijou(jedí-jí)..nende(nejde)..Všude hned poznají,že nejsem z tama😊

Kamarádku mám od FM,takže věty..Stydím se “koho čeho”..jdu do řezníka..Pochytila jsem od ní hodně"výrazů"..V Kostelci n.Orlicí-nástavba-jsme se sešli spolužáci z celé republiky,takže to bylo zajímavé..Kladno,Praha,Krkonoše,Vsetín,Litomyšl.Valmez..HavlBrod..Pardubice-to když jsem první den slyšela “votevři vokno”..voči a “viď”..a to zpívání,jsem myslela,že pojedu dom..byla jsem na internátě..I z Písku u Jablunkova-napůl polsky…4 holky,co mluvily “kratce” a ostravským nářečím…🙂

Někde tu byl hantec..věděla jsem všechny výrazy v testu,bo brácha studoval v Brně a já to od něho pochytila..

to jsou nářečí,ale přesně-čím jsou krmeny děti na “déčku”. Jsem ráda, že už nemám malé děti…Připojuji se….👍


Já pocházím z Břeclavska, na Bruntálsku bydlím už cca 35 let. Takže jsem si prošla taky různými nářečími, ale na něco jsem si nezvykla a nenaučila se to.  Třeba u nás se nikdy neříkalo “s kama” ale odkud nebo když už tak “odkaď". Taky se u nás říkalo ”jijou, důle, nende" a třeba ty “voči” nebo "votevři vokno" taky. Tady u Bruntálu jsem se naučila víc mluvit spisovně, protože nářečí z jižní Moravy občas někdo nerozuměl a zdejší mně jaksi nepřirostlo.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 14.11.2023, 09:36:22 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 14.11.2023, 08:08:05

Megí, asi neznám, i když jsem poznala několik studentů, kolegů mého syna. Že jsou muslimové, jsem v podstatě já nepoznala, ale syn jo, hlavně ho šokoval jejich přístup k ženám. Jinak před asi 10 lety jsem byla několikrát v Berlíně, jednou jsme byli ubytovaní ve čtvrti Neukölln, čtvrti známé svým multikulturalismem, běžně jsme se stravovali v tureckých restauracích a tehdy jsem obavy fakt neměla. Dnes bych do této čtvrti nevlezla.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 13.11.2023, 22:03:54 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 13.11.2023, 18:25:35

Tak každá armáda je složená z vojáků, lidí. Nejsou to roboti, mají rodiny, manželky, děti. Já v tom rozdíl nevidím. 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 13.11.2023, 17:38:19 xxx.xxx.217.40

Tak vidíte, kdo by šel bránit svoji zem, natož cizí. A po jiné armádě bychom to chtěli. Snad to opravdu nikdy řešit nebudeme muset. Teda kéž by.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 13.11.2023, 14:19:44 xxx.xxx.217.40
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 13.11.2023, 13:37:16

No, to je právě otázka, proto jsem tam napsala do závorky ten otazník. Podle náčelníka gen. štábu ČR by v případě války, a to nejen na našem území, profesionální armáda nestačila, došlo by k výběrové mobilizaci. Tak pak je otázka, kdo by byl vybrán. 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 13.11.2023, 12:44:35 xxx.xxx.217.40
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 13.11.2023, 09:47:59

Ano, jsme součástí paktu. Ale to by třeba znamenalo taky, že když bude například napadená jiná členská země NATO, tak budou povolány naše zálohy a půjdou bránit tu jinou členskou zemi NATO (?). Hmmm.

Nějak nevěřím tomu, že se lidstvo z minulosti poučilo. Navíc možná bude mít několik členských zemí NATO co dělat se situací uvnitř svého státu.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 13.11.2023, 09:31:41 xxx.xxx.217.40
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 13.11.2023, 08:02:25

Zrovna tak, jak tam bojují naši lidi, kteří se dobrovolně přihlásili, neoficiálně, bojují tam i Američani a jiní. Že máme smluvní vztahy, nemusí znamenat vůbec nic. V minulosti byly taky smluvní vztahy a jak to dopadlo. Nejsem v tomto směru optimista. Členství v NATO vůbec neznamená, že přijede nějaká imaginární armáda a ochrání nás. Zastávám názor, že každý stát se má bránit, pokud možno, co nejvíc sám. A bohužel, jak to vypadá s naší armádou, všichni víme. Proč by měla vojska z jiných zemí NATO bránit zrovna nás? 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 12.11.2023, 22:51:40 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Fakt Ali? No, on to byl početný vrh.

Až posledním 3 kulišákům se věnovala stran hraní si? Kteří to byli? Myslím barvy…?


Jani, tuším zelený, modrý a oranžová, ti největší raubíři. 😁

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 10.11.2023, 18:20:53 xxx.xxx.162.253
balu:

Sarah, i když dojde k ukončení bojů na Ukrajině, levněji nebude. To, že je draho, není jen válkou na Ukrajině.

Přiznám se, že to nijak podrobně nesleduji, tak nevím o tom, že by jednotky NATO byly a operovaly na Ukrajině. Máte nějaký relevantní zdroj? 


Vždyť píšu to samé. 😀

Jednotky NATO jsou na Ukrajině už od roku 2014. Kromě toho, že to psala zahraniční média, tak to vím i přímo od Ukrajinců.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 10.11.2023, 17:49:56 xxx.xxx.162.253
assil:

Jenže ono to tak bylo celou lidskou historii, tam kde vrchnost rezignovala na zachování pořádku, tak si prostě ti lidi ten pořádek zajistí sami. V současný situaci myslím, že takovýhle případů bude přibývat.


Taky si myslím. 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 10.11.2023, 17:47:54 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 10.11.2023, 16:11:39

Nechápete, ale spíš chápat nechcete.

1. Dohoda je vždy o kompromisu. Jaká by byla, to se neodvažuju předjímat, ale že by Ukrajina přišla o území, je víceméně jasné.

2. Tady píšeme obě úplně o něčem jiným, protože já odpovídala na otázku ohledně ukončení války v souvislosti s drahotou.

3. Tu jistotu, že by nám pomohlo NATO, vám fakt závidím, protože na Ukrajině jsou jejich jednotky taky a jak to zatím vypadá, že? Tam je teď v podstatě zákopová válka na úrovni 1. světové, hodně mrtvých a defakto výsledek nula.