Aktuálně: 4 059 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů
Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 22.11.2023, 13:01:20 xxx.xxx.11.197
Rapotačka:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1087033375575483&set=a.542190660059760


To je ale jen fotka a co někdo napsal, že si myslí, že řekl. Doslova prý řekl toto: „Myslím, že tohle je opravdu splněný sen, který jsme měli společně s mým manažerským týmem, když jsme začínali v roce 2019. V prvním týdnu jsme se sešli 19. ledna (2019) v Kalifornii, abychom si stanovili cíle na dalších pět let. Jedním z nich bylo snížit počet lidí na celém světě, kteří si nemohou dovolit naše léky, o 50 % do roku 2023. Myslím, že dnes se ten sen stává skutečností.“

Edit: Tak stačí si to několikrát po sobě poslechnout, mluví docela srozumitelně a opravdu říká to, co jsem přepsala nahoře.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 22.11.2023, 10:59:23 xxx.xxx.11.197
assil:

Otázka je, jestli dostupná špatná péče je to, co chceme všichni platit.

Možná že špatná péče je horší než žádná péče.


Myslím, že brzo budeme platit tak jako tak. 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 22.11.2023, 10:57:51 xxx.xxx.11.197
Rapotačka:

Takže v těch, co zůstanou budou ti lepší doktoři?

Ach jo.

Vy máte někoho  ve  vládě?

Sestru nebo tak?


Nebudou, ti lepší zdrhnou do zahraničí.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 22.11.2023, 08:45:42 xxx.xxx.11.197
assil:

Ale ona je to pravda, na obyvatele máme víc doktorů a nemocnic než je jinde běžný.

Problém je organizace práce doktorů a nemocnic.


Tady v dojezdové vzdálenosti zrušili nemocnice dvě. Asi žádná škoda, doktoři tady stejně nestojí za nic. Ale ta péče už není tak dostupná, jak bývala dřív, hlavně pro starší lidi bez auta. Já budu klidně jezdit i 100 km.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 21.11.2023, 17:42:43 xxx.xxx.162.253
Zrzavci:

Ano Thielli, to je velkej, velkej dar od Terezky, že máme volný průchod krajinou /eh, doufám, že to byl její nápad?? /. A bohužel, bohužel si toho nevážíme dostatečně a velká množina lidí se chová jako prasata - prasata prominou, takže jako kreténi., kdy já bych vraždila,  aniž píšu dedektýfky . Mám čím dál tím větší problém s tím, jak se lidi bezohledně chovají v přírodě. Hodně velkej. Já jsem třeba ani v době kovidový, když se pak na chvíli povolilo, nejela radši na dovolenou. protože představa, že cestou na výletě potkávám koncentrované množství idiotů v metru čtverečním by mi nedovolilo si tu dovolenou užít. Stačí mi vizitky “dam” u cest. 

-edit - a jsem ráda, že jste to nevzala nějak ode mne k sobě a taky za to, že to právě díky Vám tady můžu zmínit - ten problém kopání jam, protože věřím, že si to většina lidí prostě neuvědomí.


Kdyby ty vizitky dam byly jen u cestě, ale ono se to občas objeví rovnou na cestě a pak to rvěte feně z huby, že jo.

Už je to delší dobu, co jsme zatoužili taky v rámci dne otevřených dveří navštívit vojenský prostor Libavá. A bylo to poprvé a naposled, takovou bezohlednost jsem předtím dlouho nikde neviděla. Jasně byly označené lokality, kam se kvůli případné nevybuchlé munici nesmělo, byly tam i bezpečnostní pásky. Úplně zbytečně, lidi si stejně chodili, kde a jak se jim zachtělo, střelecké terče pro ně byly jako magnet. Až jsem si říkala, že by si i zasloužili ustřelit tu pr.del.

Ale abych zůstala u těch děr…nesnáším to i u svých psů a proto to nikde nedovoluju, ani doma na zahradě. Dva se to úspěšně odnaučili, jen ta třetí potvora s tím ne a ne přestat. Holt musím být furt ve střehu, na zahradě být s nimi nebo aspoň koukat z okna a případně pořádně zařvat.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 20.11.2023, 14:20:10 xxx.xxx.28.39

Je to pes od psa, některej z toho jak se říká vyroste, jinej to má na doživotí. Takového psa nesmíte spustit z očí a jakmile začne hrabat, tak nedovolit. Je to kontraproduktivní i kvůli výcviku.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 16.11.2023, 14:38:32 xxx.xxx.162.253
Thielli:

Na, já vám jako cyklista musím koukat na zadnici a když blikáte a já nemám přede všemi auty vpředu namalovaný chlívek pro cyklisty, musím vám dát přednost.


No jo, ale stejně musím dávat pozor na ty cyklisty, kteří to nevědí. Pro jistotu.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 16.11.2023, 14:34:59 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Vidíš Ali…a já třeba dost nesnáším, když mě spolujezdec upozorňuje (na cokoli). Dělá to moje kamarádka a mě to spíš ruší. No jo, každý jsme jiný (nejen za volantem😉).

A úplně nejhorší jsou řvoucí spolujezdci. Také jsem již zažila. A na tetu houkl její manžel, ta se lekla tak, že zbořila kamenný plot sousedů a od té doby do auta jako řidička nesedla - tudíž odhaduji, že cca 40 - 50 let!😄


Jani, já mám na mysli jen upozornění na značky nebo na nečekané účastníky provozu, ale už jsem taky Štěpánovi musela dělat školení, jak se to má dělat. Rozhodně ne zařvat POZOR nebo zaječet. A nekecat do řízení, protože jako neřidič tomu vůbec nerozumí. Ale už to pochopil. Teď nedávno jsem byli nakupovat v Polsku a když jsme se vraceli, tak na mě skoro všechna auta v protisměru blikala. Pořád jsem přemýšlela, co se děje, jestli mě třeba nesvítí nějaké světlo a nakonec mně kluk v klidu řekl: Jedeš dobře, támhle jsou policajti a čumí do mobilu. 😀

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 16.11.2023, 14:26:23 xxx.xxx.162.253
Buggyra:

Fikovnice, nemám chlapa. Baterie (už několikery) si vyměňuju sama. Nemám hasák, mám akorát sikovky 😀 Posledně jsem si zapojila myčku, a zatím (ťuk ťuk) dobrý. Tak hlavně, že jste to našli a vyřešili.

Stejně bych ty kočičí nádoby být vámi nějak pořešila.


Tak to jste dobrá. Taky se učím, ale spousta věcí mě ještě čeká. Když vidím, co všechno zvládne kamarádka, která betonuje, pokládá dlažbu, staví střechu, tak mám depresi.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 16.11.2023, 14:16:18 xxx.xxx.162.253
Thielli:

Tak ještě jednou - čím se řídím jako účastník silničního provozu:

361/2000 Sb. Zákon o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), § 57, odstavec 4:

4) Pohybují-li se pomalu nebo stojí-li vozidla za sebou při pravém okraji vozovky, může cyklista jedoucí stejným směrem tato vozidla předjíždět nebo objíždět z pravé strany po pravém okraji vozovky nebo krajnici, pokud je vpravo od vozidel dostatek místa; přitom je povinen dbát zvýšené opatrnosti. To neplatí, odbočuje-li vozidlo vpravo a dává-li znamení o změně směru jízdy.

Nepíšu to tady teď podruhé, abych dupala nožkou pro nic za nic a tloukla pěstičkou, že mám pravdu. Ale proto, že kdokoli z vás, kdo bude s autem popojíždět v koloně a uvidí kolo míjející ho vpravo, tak abyste na něj neřvali nadávky z okénka. Protože on (pojede-li tak, jak je popsáno výše) bude dodržovat pravidla. 🙄


Učí se to v autoškole, takže o tom vím, ale popravdě dnes je ten provoz tak komplikovaný, že pokud nemáte spolujezdce, který na všechno nečekané upozorňuje, můžete takového cyklistu přehlédnout. I když píše se: přitom je povinen dbát zvýšené opatrnosti. To neplatí, odbočuje-li vozidlo vpravo a dává-li znamení o změně směru jízdy. Tomu potom teda nerozumím. Protože pokud autem odbočuju vpravo a on jede rovně, tak mu přece musím dát přednost.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 16.11.2023, 13:50:12 xxx.xxx.162.253

Tak blbci se přece najdou všude, i mezi řidiči. My jednou jeli za cyklistou aspoň 5 kikometrů, cesta úzká, navíc krajnice úplně rozbitá, a neuhnul, bylo to z kopce, za Karlovou Studánkou směrem na Vidly. Ale nedávno jsem zase byla mile překvapená, jela jsem cvičit se psem kousek od Fulneku přes vesnici Vrchy. Je to obec v dost prudkém kopci a silnice je tady úzká a klikatá, předjíždět se nedá. V tom se všechna auta zasekla za dvojicí cyklistů, byla zrovna špička, plno kamionů, dodávek, osobáků vracejících se z práce. Když si toho jeden z cyklistů všiml, sesednul a uhnul za krajnici a oba pak počkali, až auta přejedou. To mě hrozně moc potěšilo, hned jsem měla lepší den. 👍

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 16.11.2023, 10:28:36 xxx.xxx.11.197
Anonymní:

Indicii máte musel to být někdo ze severních Čech kdyby to bylo z eshopu je to v zásilce uvedeno. Plus papír k reklamaci atd.


Mošnov je kousek od Ostravy. A v zásilce dnes už nemusí být vůbec nic, chodí to do mailu nebo to bývá v zákaznické zóně e-shopu.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 16.11.2023, 08:51:45 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 16.11.2023, 07:16:52

No popravdě, toto období je pro mě nejhorší, chodci a cyklisti jsou sotva vidět. V obci není povinné mít reflexní prvky, jenže občas jedete i uličkami, kde se s tím veřejným osvětlením moc nepatlali a ještě když do toho prší, tak můžu mít oči na šťopkách a stejně vidím houby. Navíc ten povinný odstup je ve tmě dost těžké odhadnout. Já bych ve tmě na kolo nesedla ani za nic.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 15.11.2023, 16:43:07 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Jediné, čím jsem si jistá, je, že Megi to opravdu nebyla. 😀 Byl to někdo, kdo zná nejen celé mé jméno, ale i adresu a dokonce telefon (teda tam bylo popletené jedno číslo).


A já si myslím, že to klidně Megí může být. A nebo potom tajný ctitel z koček. 😉😊