Aktuálně: 4 059 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů
Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 27.11.2023, 18:13:32 xxx.xxx.225.167
Leithian:

Pak Milo 😁


Jo, to taky, pokud je to podle russella v Zelené masce a znám to teda spíš psané jako Mailo nebo Maylo, jak jsem je znala osobně, netvrdím, že to tak má být.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 27.11.2023, 18:08:55 xxx.xxx.225.167
Leithian:

Jako plošné to fakt nebude ale vim o pripadech zdraveho psa i feny, nepribuznych a proste spojeni nedovoleno. Neuchovneni feny a znehodnoceni pp kvuli “spatne nalade” (pricemz kvjli blbosti ktera nebranila uchovneni na slovenskou chs i kdyby se prokazala coz nebyla ani dana sance). Nedani slusne znamky na vystave protoze pes je sportovne nasvaleny ale ne vyzrany do koule tuku. A dalo by se pokracovat. Ano pp chov ma vyhody. Chovatel je znamejsi a predci a testy predku se daj dohledat lepe a snaz a dale. Ale to je to jedine plus. Za povahu chovatel neruci, za vzhled taky ne. A uz vubec ne za to jestli zvire bude moct bejt chovny. Za vrozene vady taky ne. De facto neruci skoro za nic. Ano par slusnych jo. Ale to vazne neni detiva vetsina. Takze ani timhle se argumentovat neda.

A klidne prosim znalcw aby mi vysvetlili v cem je treba lepsi papirovej trpaslici dlouhosrstej jezevcik oproti bezpapirovymu? Predci? U pp vidim mamu. Tatu na papiru a fotce. Zbytek mooozna na fotkach. Paradoxne u bez pp tech pribuznejch ja osobne potkavam vic. V beznym zivote nikoliv na vystave nebo patraci akci na netu. V cem je ten pp lepsi? Prosim logicky argument vyjma dohledani predku a rodokmenu.


Nepohybuju se v jiných plemenech a netvrdím, že to není možné. Ale u GR jsem neslyšela o případu, že by poradkyně chovu spojení zamítla z nějakých malicherných osobních pohnutek. Test povahy potřebný k uchovnění se u nás dělá v rámci bonitace. Jinak samozřejmě žádný chovatel nemůže zaručit, že zvíře bude chovné, když ho prodává po 50. týdnu věku. To je možný jen o hodně později. U tak malýho štěněte, který není hotový, to prostě není možný. Dá se to ošetřit smlouvou a slušný chovatel ji postaví tak, aby byla férová. Já třeba klidně udělám ústupek vůči kupujícímu, než abych pak musela řešit vrácení štěněte v roce nebo později.

Co se týká otce, nevidím rozdíl oproti matce, všechno jde přece dohledat podle rodokmenu. Zadám si do googlu celé papírové jméno a vyjedou mně všechny zkoušky, zdravotní výsledky a umístění na výstavách a pokud má chovatel i stránky, jakože u chovnýho psa je většinou má, tak najdu i kontakt a na psa se můžu jet podívat. Česká republika zase není tak velká. Navíc spoustu chovných psů potkávám na výstavách nebo na zkouškách, pokud ne přímo na výcviku. Nevím no, bezpapíráka potkám tak za humny na prochajdě, jinak o něm nevím vůbec nic.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 27.11.2023, 10:42:30 xxx.xxx.225.167
Fiona.Praha:

Taky jsme měli Robina podle knihy, ale byl to pudlík nar. 1999. Mysleli jsme, jak jsme originální a po sídlišti běhalo 7 Robinů. Což jsme zjistili až později.


JJ, to je asi tak vždycky, když je nějaká knížka nebo film populární. Jednu dobu bude byli všude Benové a další dobu zase Marleyové. I když ti pořád ještě jedou.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 27.11.2023, 10:39:23 xxx.xxx.225.167
orionka:

Protože se vás nezeptali ?  ( Pardon 🙂)


Proč by se mně měli ptát? 1 = 1 přece platí na celém světě stejně, ne?

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 27.11.2023, 10:33:46 xxx.xxx.225.167
Leithian:

A ja mam par znamych kteri maji bez pp chov a zdravotni testy u psu maji, standart splnuji jen nemaj pp. Protoze kluby jsou jedna velka politika a je nebavi se dohadovat s pitomci. Takhle maj svatej klid. A ano psi zdravi, vymazleni, v cistem, se smlouvami, rodice testovani na vse na co dane plemeno trpi. Kde je pak problem? Krom toho chybejicocho caru papiru? A znam i dost chs ktere jsou jen hezke mnozky. Viz jisty rozhodci jisteho plemene majici chov ve sklepe atd. Ale hlavne ze to na papir a maslicky z vystavy ze?


To už tady ale přece bylo zmíněný, že i mezi chovateli s PP jsou množáci. A je chyba, když se lidi dívají právě na ty mašličky z výstav, je to jejich volba. Já si jdu svojí cestou, která si myslím, že je ta správná. Jo, kluby jsou o politice, ale je na zodpovědnosti každého chovatele, jak to bude dělat. Proto já nikdy žádnej velkochovatel nebudu. 

Jinak ony ty testy samozřejmě taky nejsou všechno. Pro mě je ten rodokmen hodně důležitej třeba taky z hlediska příbuznosti. Protože co je psaný, to je daný. Ty těm známým věříš, ok, asi máš důvod, to víš jen ty. 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 27.11.2023, 10:20:29 xxx.xxx.225.167
Fikovnice:

Nebudu obhajovat bPP psy, nebudu obhajovat množárny a množáky, mám na mysli ty, co to dělají s vidinou lehce získaných prachů…

ALE: Vždy jsme měli vestaje = naprosto vořechoidní směsi, NE nějaké jakoplemeno. Tam prostě nešlo prakticky určit, co se v jejich předcích všechno zamíchalo. A všichni, až na posledního Fločka, byli zdraví a dožili se vysokého věku. Jak jsem již mnohokrát psala, asi zdravotně na pořízení si psa už mít nikdy nebudu. Ale kdyby hypoteticky ano, byl by to buď PEČLIVĚ vybraný pes s PP, anebo naopak opět vestaj, kříženec všech kříženců. 

Pokud mě chcete kamenovat, prosím.😉 Ale byl tu zmíněn Vořech Plaky. Na druhou stranu docela nedávno tu byl případ tuším nicku Slav s NO s těžkou dysplázkou. A těch zdravotních trablů PP psů se tu v dotazech vyskytlo víc. 

Znovu zdůrazňuji, že jsem proti množení tzv. čistokrevných “plemen” bez PP psů.


Jani, ale tady je velký rozdíl v tom,  jestli to byli vesničtí kříženci, kteří se množili tak nějak sami od sebe nebo jestli to byli psi vydávaní za příslušníky určitého plemene bez PP.  U té první možnosti je větší pravděpodobnost, že přežívali jen ti nejzdravější a nejsilnější, a proto ta dlouhověkost. U jakože čistokrevných psů bez PP toto neplatí, tam si každej splácá doma dohromady, co ho napadne, na zdraví nehledě. Aspoň já jsem se teda ještě nesetkala s nikým, kdo by u bez PP psů dělal rentgeny kyčlí a loktů, rentgeny na OCD, příp. u jiného plemene i jiné, nebo genetické testy, které cenově vycházejí cca na 4 tisíce. To podle mě není moc, ale tihleti lidi vždycky tvrdí, že pes je napohled zdravej, tak na co. Ta dysplazie se samozřejmě v PP chovu objevit může, PP není zárukou 100%ního zdraví, ale dá se tomu těmi testy aspoň částečně předcházet. 

Já tady souhlasím s Aroskem. Měla jsem fenu GR bez PP, celoživotně na lécích, měla nemocné srdce, umřela ve věku 13,5. Ostatní jakože labradorky všechny problémy s kyčlema už od cca 6 let. Jedna teda umřela v 5 letech na osteosarkom, to už je něco jiného, na to umírají i papíroví psi, rakovina si nevybírá.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 26.11.2023, 16:46:45 xxx.xxx.162.253

Proč Hamás propustil 24 Izraelců a Izrael 39 Palestinců? Proč je v dohodě, že Hamás propustí celkem 50 rukojmích a Izrael 150 palestinkých vězňů? Proč ten nepoměr?

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 25.11.2023, 13:57:53 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 25.11.2023, 13:02:44

Jediné, co mi vadí, je, že se pak občas v příspěvcích ztrácím, obzvl., pokud anonym odpovídá anonymovi. 😄 Ale nemůžeme tvrdit, že my zde do určité míry anonymní nejsme. 😉

A to je právě to, že potom nevidím smysl v tom zapojovat se do takové debaty, protože takový anonym může vlastně odpovídat i sám sobě. Stačilo by, kdyby jeden měl nick Někdo a ten druhý Nikdo. Takhle vlastně ani člověk nevidí nějakou souvislost v odpovědích od různých anonymů. A Neverenda už nekomentuju, protože ten měl na všechno odpověď, i když jakkoliv hloupou, a nemělo vůbec smysl s ním debatovat.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 24.11.2023, 07:36:47 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 24.11.2023, 07:13:49

Ona celkově ta opatření byla taková dost nesmyslná, takže není divu, že se to tak rozšířilo. Lety mezi státy zrušeny nebyly, lítalo se vesele dál, ale jednu dobu se nesmělo ani do katastru jiné obce, pokud člověk nejel do nebo z práce. Nebo člověk jel ve vlaku a na hranici kraje si musel nasadit roušku. To byly prostě úplný nesmysly.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 24.11.2023, 07:25:08 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Nerada vzpomínám, jak jsme se hádali i my - ifauňáci. Byla to divná doba…

Ale nechci opravdu zpochybňovat, že ty první verze viru dělaly škaredé průběhy. A teď ta moje současná nemoc (kroutím už asi 4. týden), tak jsem byla poslaná na RTG plic…a fakt si myslím, že změny, které mi našli, jsou asi z mého COVIDu č. 1.

Co vím, tak když se ještě pitvalo (v určité době se pitvat nestíhalo a nezvládalo), tak zemřelí měli plíce jak řešeta. A bohužel embolky to dělalo také hodně - sestřenici takto umřela mladá paní - už byla nachystaná z ARO na překlad - a prý během pár minut šílené zhoršení stavu a během dalších pár minut zemřela. I přes resuscitaci už “nenaskočila”. A těch případů bylo plno, pamatuji třeba hospitalizaci pána se synem. Syn nepřežil - bylo mu kolem 30 let. Takže ze začátku to fakt byl masakr.😢


Jani, ale hodně bylo i případů, že lidi zemřeli na úplně něco jiného, než covid. Znám bohužel taky pár takových a byli to defakto mladí lidi, kolem 40 let. A jsou to dokonce případy z Motola, děs.

Jinak já si teda myslím, že ten virus klidně z laboratoře uniknout mohl. Pokud se v laboratořích vyvíjely různé varianty pásového oparu, černých neštovic nebo antraxu, což je dnes už všeobecně známo, tak proč ne nějaké chřipky. Ale stejně tak je možné, že ten virus pochází od zvířat, jak se tvrdilo hned na začátku. 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 24.11.2023, 07:07:27 xxx.xxx.11.197
balu:

Tu knihu vůbec nemám ráda…


Já ji četla v pubertě, od té doby ne. A tehdy mně to přišlo jako ohromná sranda. Teď už taky samozřejmě ne, když se člověk jako pejskař zamyslí nad tím, jak to vlastně dělali blbě. 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 23.11.2023, 20:22:22 xxx.xxx.162.253

Foxteriér je krásný pes, ale nikdy jsem neměla odvahu si ho pořídit. Myslím, že zrovna drsnosrstý foxík byl Robin od Frýbové. Jmenoval se tak náš první rodinný pes, i když to bylo úplně jiné plemeno.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 23.11.2023, 12:39:41 xxx.xxx.11.197

A já si myslím, že by se to velice rychle ujalo a hypotéka by byla splacená . Vždyť jak se teď rozmohly ty kukuřičný bludiště, taky to musí sypat. A děcka by za celej život takovou srandu ani nezažila.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 23.11.2023, 12:12:03 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Četla jsem, že celosvětově se růst populace konečně zastavil nebo aspoň výrazně zpomalil. Teda ne vlivem COVIDu…

Každopádně vzpomínám na naše “zuřivé” diskuze ze začátku pandemie. Myslím, že dnes už nikdo nepochybuje, že vše bylo umělé… Já osobně lituji i té jedné vakcíny Janssena, ale zpět to nevezmu, no.

Na druhou stranu vím moc dobře, že se na COVID umíralo opravdu hodně škaredě. A moje aktuální nemoc - mám nález na plicích. Asi staršího data. Když jsem nad tím přemýšlela, měla jsem pneumonii, ale to je už pradávno. Takže je mi celkem jasné, že změny mi vyrobil ten první, u mě velmi těžce probíhající COVID.

A mmch. toto je pro mě naprosto skandální a nehumánní, přesto je celkem jasné, že k odpovědnosti za vysoce pravděpodobné vyrobení a vypuštění umělého viru nebude nikdy nikdo povolán a stíhán. Víc a víc se potvrzuje, že my, běžní lidé, vůbec nic nevíme. Co kdo z “vrchnosti” na nás nachystal a nachystá!👎


Jani, kovid jsem prodělala 2x a můžu říct, že po očkování to bylo daleko horší, než před ním. Takže očkování taky lituju a hodně a jsem ráda, že (zatím) po něm nemám žádné jiné komplikace.  Ve sdělovacích prostředcích se začíná opět strašit, jak narůstá počet případů, tak doufám, že nás nečeká něco podobného, jak v roce 2019 - 2020. 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 23.11.2023, 11:39:02 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele Fatia z 23.11.2023, 10:23:02

Ti moji GR byli vždycky hrabavci všichni v tom smyslu, že jim to šlo jak předníma nohama vyhrabávání hlíny, tak zubama vytrhávání drnů. Což mě ale dost překvapilo, tak že feně, která hrabe nejvíc, se vůbec neobrušují drápky, spíš rostou ještě rychleji, zatímco těm starším se vždycky hrabáním obrušovaly.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 22.11.2023, 14:39:47 xxx.xxx.11.197
Anonymní:

Ten obdélníček mě zajímá. Nemám - nevidím. Od prava : stáhnout, sdílet, dál nevím, ale žádný obdélníček s titulky.😰


Je to vpravo, já tam nejdřív mám znak automatického stahování a hned vedle je obdélníček Titulky. Já jsem tam měla automaticky angličtinu, takže jsem ještě musela přepnout na češtinu. Nemusíte to poslouchat celé, je to v čase 2:33-3:02.