Aktuálně: 3 983 inzerátů203 876 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

Sarah01

Sarah01
Sarah01 14.03.2024, 13:07:51 xxx.xxx.11.197
kometa:

Viz Zrzavci.

Studuji - dobrá, rodiče mě finančně podporují. I tak jsme se sestrou chodily na brigády.

Nestuduji = pracuji a tím pádem pro mě vyživovací povinnost rodičů skončila. A pořídím si jenom to, na co mám. Jinak by mě hanba fackovala.


No, jak řečeno výš, maminka si za to svojí výchovou asi může sama. Já bych dcerunku hnala sviňským krokem. Ale to si musejí vyřešit ony samy. 

Sarah01
Sarah01 14.03.2024, 12:56:42 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Buggyro, jsi o dost mladší než já…

Vím o případech (a rozhodně ne jednom), kdy v Brně za komoušů romské rodiny právě z Bronxu dali do baráků bílých. Já jim ten byt dokonce záviděla - nádhernej čtyřpokojáč, obrovské cimry ve staré zástavbě. Vím to proto, že pod nimi žila moje kamarádka s rodinou. No a co se stalo? Vybavení vyházeli na dvůr, co šlo, tak prodali, zbytek spálili. O bordelu a hluku, kterej zažívali ti moji známí, ani nemluvím…

Takže byly i snahy je začlenit mezi bílé…jako někde to vyšlo - viz Český Krumlov. Jinde ne. Samozřejmě vytvořit ghetto typu Chánov (nebo slov. Lunik) byla blbost.


V úterý jsem byla po delší době v Bille, přišla tam jedna rodinka a neskutečný, co dělali za bordel, hlavně jejich děti. Platili stravenkama, který jim nestačily, takže část nákupu museli vrátit. Kupovali hlavně tvrdej chlast a to už hlava rodiny měla bych řekla dost. Odhadem tak tříletý dítě si nacpalo kapsy sladkýma tyčinkama, co jsou u pokladny v tom košíku úplně při zemi. Netuším, jestli to ti rodiče učí už takhle malý děti nebo to mají v krvi od narození.

Sarah01
Sarah01 14.03.2024, 12:51:31 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 14.03.2024, 11:49:08

Jste silná ženská, já bych to nedávala. Dřív jsem si i myslela, že ty psy kradou, ale jak to tak vypadá, tak vůbec nemusejí. 😢

Sarah01
Sarah01 14.03.2024, 11:21:32 xxx.xxx.11.197
megi-the-pes:

proč nesmí být ponožky v sandálech?


Já proto radši ty sandály nenosím. 😀

Sarah01
Sarah01 14.03.2024, 11:11:14 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 14.03.2024, 11:05:02

A víte, kde je teď a co dělá?

Sarah01
Sarah01 14.03.2024, 11:10:11 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 14.03.2024, 11:00:47

Mně to ale připadá, že valíte balvan jak Sysifos, to nikdy neskončí. 😢 Jezdíte tam i osobně a vidíte, že ti psi ubývají? Je to strašný se jen na ta videa a fotky dívat a fakt se divím, že někteří ti psi jsou po tom všem v pohodě.

Sarah01
Sarah01 14.03.2024, 10:36:01 xxx.xxx.11.197
balu:

Slováci ví, komu patří ty pozemky. Už je to dlouho, kdy jsem četla článek o těchto osadách, v němž dostali možnost vyjádření i obyvatelé přilehlé slovenské vesnice. A mluvili tam lidé, na jejichž pozemcích osada stojí. Nemohou s tím udělat nic. Úřady na majitele kašlou. Majitel si ani nesmí objednat bagr a srovnat ty chýše se zemí, nemůže tím pádem užívat svůj pozemek a státu je to jedno. Soudu je to jedno. Sice vydá nějaké usnesení, ale je prakticky nevymahatelné. Není kam tyhle lidi, parazitující na cizím pozemku, vystěhovat. 


To je nepochopitelné. Oni jsou tam vlastně zacyklení. Kdysi jsem i někde četla článek, jakej je tam život, je to strašný, že někdo v tomto dokáže žít. A když se najde někdo aspoň trochu normální a chtěl by se odsud dostat, tak bez pomoci to nejde.

Sarah01
Sarah01 14.03.2024, 10:31:42 xxx.xxx.11.197
megi-the-pes:

Běžná součást jídelníčku a my sem vozíme co? Když jsou sežraní. 
Kdyby se mi na dvoře množily jitrnice a já měla ráda jitrnice, tak je prostě sežeru, a polovina mých trablů je pryč. Navíc se pak můžu v televizi ukazovat, jak úspěšně řeším přemnožené psy. Jitrnice teda.
To vážně?
Jíst psy je legální. Myslím, že spoustu zákonů máme společných, bude to tam taky tak.
Ale děje se tam spousta nelegálních věcí, které se neřeší. Zajímavý úkaz.


Jíst psy je legální.

No, už se to zakazuje i v Asii, my jsme 100 let za opicema.

Sarah01
Sarah01 14.03.2024, 10:19:22 xxx.xxx.11.197
balu:

Ostuda, ale čí? Je to ostuda etnika, které, ač žije od středověku v Evropě, ještě nebylo schopno a ochotno se domestikovat, tedy přizpůsobit životu většiny. Za socáče měli aspoň povinnost pracovat, děcka posílat do školy, ale dnes jen natahují ruce po dávkách, množí se a páchají trestnou činnost. Chudáci Slováci, jejichž okolí a pozemky si toto etnikum vyhlédlo pro svou nelegální osadu. 

Tohle nemá řešení. 


Ale u nás takové osady nejsou. A pokud v minulosti byla nějaká ta ghetta, tak se s tím vždycky něco udělalo. Jako ano, určitě jsou oblasti, kam by normální člověk nevlezl, v Brně v Bronxu to asi tak zůstalo. Ale takovéto osady jsem tady nikde neviděla a nevím, že by se toto někde v ČR vyskytovalo. Myslím si, že slovenská vláda by s tím přece něco dělat mohla a měla. Oni se sami od sebe nikdy nezmění, a to se jim už pomáhalo myslím až až.

Sarah01
Sarah01 14.03.2024, 06:46:34 xxx.xxx.11.197

Už jen existence těchto osad na Slovensku je obrovská ostuda. Návrat do středověku.

Sarah01
Sarah01 12.03.2024, 18:59:20 xxx.xxx.162.253

Mám Fabii a taky budu kupovat originál od koncernu. Probírala a hledala jsem docela dlouho a přijde mi to jako nejlepší volba.

Sarah01
Sarah01 12.03.2024, 17:09:05 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 12.03.2024, 16:26:46

Myslím, že žádné velké vlny nebyly. Byla to zpáteční cesta a bylo to kolem půlnoci myslím. Když jsme pluli směrem tam, to bylo brzy ráno a většinu jsem prospala, špatně mně nebylo.

Sarah01
Sarah01 12.03.2024, 16:20:45 xxx.xxx.162.253
assil:

No zrovna pomíci se nešlechtí na co nejmenší velikost, pravý pomík je ve velikosti malého špice, tedy větší než trpasličí špic. To, že někteří to berou čím menší, tím prodejnější, to je jiná věc.


Přívěsek na klíče z toho chtějí mít

Obrázek
Sarah01
Sarah01 12.03.2024, 16:16:52 xxx.xxx.162.253

Tak mně je vzadu blbě vždycky a hlavně, když je oblačnost nebo prší. Na sedadle spolujezdce jen tehdy, když jsem den předtím pila alkohol. 😄Jako řidiči mně není blbě vůbec. Zato na lodi bych umřela, stačil mně trajekt přes La Manche a to byla jen hodina a půl. Prý běžte si zbývající libry utratit do Sea Shopu, jsem myslela, že tam sebou fláknu.

Sarah01
Sarah01 12.03.2024, 08:23:02 xxx.xxx.11.197
Arbora:

Pani píše, že šli pre 8 kilové šteňa a dostali ledva batoliace šteňa o váhe tri kilá. A spokojne s ním odišli. Lebo?? Jasne, asi ich niekto ojebabral, ale prečo to rieši po roku a pol? 


To netuším, proč to řeší až dnes, já bych si to už při odběru rozmyslela, jen jsem měla za to, že předpokládáte chov bez PP. Co se váhy týká, tak už jinde píšu, že je to nesmysl myslet si, že váha při odběru bude podle tabulek. Ale 3 kg je sakra málo. I na fotce mně připadá to štěně hodně malinké.

Sarah01
Sarah01 11.03.2024, 19:47:44 xxx.xxx.112.201

Moje nejmladší fena bleje furt, akorát nemá k cestování odpor, prostě do auta skočí, protože ví, že musí, nikdo s ní nediskutuje, jede se a hotovo. V autobuse totéž, vlak jí nevadí. Nikdy jsem jí nic nedávala, protože většinou jezdíme na výcvik nebo na výstavy a tam není žádoucí, aby byla utlumená.

Jen pro zajímavost….starší fena nejezdí ráda, i když jí špatně nebývá a ví, že se jede na vejlet. Pes je jedinej normální, cestování miluje, do auta skáče, jakmile otevřu dveře nebo kufr, špatně mu nebylo nikdy. 😀

Sarah01
Sarah01 11.03.2024, 19:23:47 xxx.xxx.112.201
balu:

Já bych s ostouzením chovatele počkala až budu mít v ruce výsledky DNA testu. 

Asi nejsem sama, komu přijde divné, že si někdo koupí psa o němž již od pohledu není přesvědčen, že je v pořádku. A řeší to až po roce.

Někdo tu zmínil, že je běžná praktika, že se na feně chová jeden vrh s PP a druhý bez PP, a tak se to točí. Opravdu někdo znáte takového chovatele? A pokud ano, řešili jste to s příslušným klubem potažmo s ČMKU?


U nás v klubu takový případy byly, já teda vím o jedné konkrétní osobě, potrestaná byla. Ale musela bych se zpětně podívat do dokumentů, jakým způsobem, to už si nepamatuju.

Sarah01
Sarah01 11.03.2024, 15:32:25 xxx.xxx.112.201
Arbora:

Ja to nechápem, idete si pre volvo, odídete so škodovkou a po roku si spomeniete, že to asi volvo fakt nebude. Aj v blbých potravinách si ľudia viac kontrolujú účty, ako pri kúpe psa. 


Ale tady jde o psa s PP s řádnou smlouvou.

Sarah01
Sarah01 11.03.2024, 15:30:30 xxx.xxx.112.201

Znám paní, která má na samotě u lesa jak psí hotel, tak i psí školu, ale má zkušenosti s výcvikem psů 30 let. Vlastní i kus lesa kolem svého domu a zahrady, takže nikoho neobtěžuje. Pro psy má jak venkovní výběhy, tak vnitřní ubikace, některé malé pejsky mívá přímo v obýváku. V pohodě ji to uživí. Jenže už má nějakou historii, na googlu a jinde hafo pozitivních recenzí. Takže pokud máte nějaké zkušenosti a nic podobnýho v okolí není, možná by to mohlo vyplnit díru na trhu. Já bych psa do takovýho zařízení klidně dala.

Sarah01
Sarah01 11.03.2024, 13:03:30 xxx.xxx.112.201
Anonymní:

Po cestě domů. 

Obrázek

Vypadá mladší. Ale z váhy bych moc nevycházela, ta není tabulková u všech vrhů. Já teda nemám labroše, ale GR, a řekla bych, že je to dost podobný. Měla jsem početný vrh, 11 štěňat, a i kdy podle tabulek by měli mít při odchodu cca 7 - 8 kg, tak moji měli kolem 5 kg.