Aktuálně: 3 983 inzerátů203 876 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

Sarah01

Sarah01
Sarah01 18.03.2024, 09:45:23 xxx.xxx.217.40

Nešla bych do toho, jsem zastáncem toho, že vše kolem zabřeznutí a porodu má být, samozřejmě pokud možno, co nejvíc přirozené. Mně fena před prvním krytím hárala o 2 měsíce později, než jindy předtím. Tak jsme se jí přizpůsobili, všechno proběhlo naprosto bez problémů. Proč na to majitel krycího psa spěchá, odjíždí někam?

Sarah01
Sarah01 18.03.2024, 09:41:16 xxx.xxx.217.40
Fikovnice:

Přesně! Já poslouchala jakýsi rozhovor na YT. A tam to pořád pípalo. Pochopila jsem, že algoritmus YT vypípává slova jako sebevražda, znásilnění atp. Tím, že se to vypípá, tak tyto jevy nezaniknou. Bohužel…


Jj, taky jsem si toho všimla, že to vypípává slova vražda atd., a to ve videích Jirka vysvětluje věci, který jsou úplně neškodný, spíš naopak. Moc se mně líbí jeho videa o tom, co dělá s tělem alkohol nebo kouření. 👍

Sarah01
Sarah01 18.03.2024, 09:33:21 xxx.xxx.217.40
Doron:

Já už v první třídě četla Mayovky, to byl taky docela krvák.🤣 A pak Eda McBaina, poručík Steve Carella.., pamatujete někdo? Počítačové hry s násilím moc nesouvisí, v případě, že děti mají i jiný svět, než počítač.

Assil má pravdu, ty děti jsou svým způsobem vlastně deprivované, i když to v tom našem blahobytu vypadá nepravděpodobně. Není to ničí vína, přinesla to s sebou nová doba, nové technologie, možnosti.

 U nás je takový sympatický skautský oddíl a dělají to tam moc pěkně. Chodí na víkendové výpravy a prostě jen jdou, děti si cestou hrají, vedoucí si s nimi povídají. Odpoledne se někde zastaví, připraví si jídlo a postaví přístřešek, kdo je malý nebo nešikovný, tomu poradí nebo pomůžou. Večer jeden hodný vedoucí pro malé  předčítá , chodí prý poslouchat i velcí kluci. Občas je něco naučí, nějaké ty uzly a poznávat zvířata a rostliny a něco vyrobit, prostě taková ta skautská klasika, ale hlavní prostor nechávají pro tlakovou tu tvůrčí nudu, o které píše assil.


Já na škole četla Psa Baskervillskýho, taky krvák, ale jak se mně to líbilo. Teď se na západě už dost knížek zakazuje, klasické pohádky, že jsou nekorektní, prostě všechno, co by mohlo jakkoliv dětičky vystresovat, odstranit. A to je špatně, vždyť ta děcka na to nebezpečí, co by je v životě mohlo potkat, nejsou vůbec připravena. Přitom v té pohádce to vždycky dobře dopadne.

Sarah01
Sarah01 18.03.2024, 08:07:18 xxx.xxx.217.40

Zkusím se podívat do zahradnických potřeb, jestli na to něco mají. Myslela jsem, jestli tady třeba s tím nemá někdo zkušenost. Je to všude, i na terase. 

Sarah01
Sarah01 17.03.2024, 19:56:44 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele Janae z 17.03.2024, 12:38:14

No zrovna od vás, která tu řešila oblíkání Ivany Zemanovic, to teda sedí ta morálka. 😂

Sarah01
Sarah01 17.03.2024, 17:20:35 xxx.xxx.162.253

Nevíte náhodou někdo, čím by se dal odstranit takový jemný šedý mech z venkovních dlaždic? Kartáčem a vodou to nejde.

Sarah01
Sarah01 17.03.2024, 11:13:34 xxx.xxx.162.253

Nevím jak kdo tady, ale já jsem v úctě ke starším byla vychovaná.

A to je právě ten zakopaný pes, oni tak svými rodiči často vychovaní nebyli. Neříkám, že všichni. Ale měla jsem možnost vidět to u vrstevníků mýho syna. Někteří rodiče byli napřesdržku. 

Sarah01
Sarah01 17.03.2024, 10:13:25 xxx.xxx.162.253
Ph:

Valná většina neví jak se chovat ke starším lidem, nemají vštípenou základní úctu k druhému člověku.

se omlouvam, ale musim na tohle OT reagovat. 

Tohle plati ale napric generacemi.

Postradam aspon jakousi ucast, empatii starsich k mladsim 😇bagatelizace problemu mladsi generace je jeden z priznaku…


To je pravda. Někdy se starší chovají stylem já jsem důchodce a kdo je víc. A když se člověk opováží něco namítat, hned je osočen, jak nemá úctu ke starým lidem. A přála bych někomu slyšet ta slova, to člověk úplně ztuhne.

Sarah01
Sarah01 17.03.2024, 10:09:45 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 17.03.2024, 09:15:51

Už dávno jsem říkala, že je mně těch dnešních dětí hrozně líto. Něco vlastně vůbec nezažijí, a proto není divu, že se s něčím nebo nějakou situací neumějí vyrovnat. Můj nejmladší, teď 23, ještě po vesnici běhal a s ním asi jen 5 dětí, které zrovna byly na prázdninách u babičky a ta jim dávala víc volnosti, než rodiče. Děti usedlíků ne. Chodíval i sám do lesa nebo později kondičně běhal v přírodě. Měl u sebe vždycky mobil, kdyby něco. Ale už ti moji starší milenialove říkají, že nezažil to, co oni. 

Sarah01
Sarah01 16.03.2024, 22:42:35 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Nicméně současní mladí jsou jiní ve vztahu k autoritám, a to vím zcela jistě. Na hodně velkém vzorku. A zcela aktuálně i jako řešící velmi nepříjemný případ ze školy. Věc, která se stala, by mě ve studentském věku ani nenapadla. A ani nikoho z mých přátel, koho jsem se ptala.


Nevím, Jani, o co jde, ale nemyslím si, že jsou všichni stejní. Pravda, co jsi tady kolikrát psala o svých studentech, bylo někdy dost zvláštní. Přesto si myslím, že zase naopak mezi nimi máš i empatické a slušné mladé lidi.

Sarah01
Sarah01 16.03.2024, 21:27:35 xxx.xxx.162.253

Nikdo v jejich kůži nejsme, to je pravda. A když se podíváme do minulosti, tak na mladý se vždycky nadávalo, jak se chovají, ničeho si neváží, nemají úctu ke stáří atd. To bylo vždycky.

Sarah01
Sarah01 15.03.2024, 14:42:21 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 15.03.2024, 14:33:57

Už vidím, že to není veřejné, jen pro přátele, ale ten link už mně nešel smazat.

Sarah01
Sarah01 15.03.2024, 11:43:55 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 15.03.2024, 11:41:53

Jo, to už jsem na FB četla, lidi umí být na soc. sítích pěkně zlí. 

Sarah01
Sarah01 15.03.2024, 10:27:09 xxx.xxx.11.197
Doron:

Včera byla v televizi reportáž o tom zbídačeném psovi v okně .

Bylo tam i vyjádření toho majitele . Kál se a mluvil o tom, že na tom byl byl psychicky špatně a pak , když viděl, že pes strádá, už tam nechtěl chodit , aby neviděl, co provedl.  Trvalo to prý od ledna.

V kostce.

Přemýšlím o tom, jakou měl ten kluk sociální bublinu, že nikdo nezasáhl dřív.


Nevím, přijde mi to celý divný. Kde bydlel, když do toho bytu radši nechodil? A to jako ani nepracoval? Co je to za hroznou námahu zajít tam a aspoň mu nasypat granule? Pokud jsem psychicky tak v prdeli a nedokážu se postarat o zvíře, tak si nepořizuju psa. Nějaký příbuzný snad taky měl. To je zase taktika pro orgány v trestním řízení a taky pro veřejnost.

Sarah01
Sarah01 15.03.2024, 06:37:35 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Jo a dnes se konala jen SMS a úplně dobrý pocit z toho všeho nemám…ale to se fakt víc týkalo zodpovědnosti jako takové, hlavně ke studiu… Nabídla jsem něco nadstandardního a obdržela jsem SMS, že kamarádka neví, zda se dceři bude chtít přijít ke mně do výuky. Tož asi tak. Je to každopádně její věc. Snow flakes a je jich víc a víc, a občas na jejich chování dojíždí nejen zvířata, ale i lidi…třeba středního věku (mohla bych povídat😟).


To musím říct mladýmu, že je křehká sněhová vločka, došlo mě to pořádně až teď. 😊 Ti starší jsou pro změnu mileniálové a všechno na ně přesně sedí.

Jinak tedy mě dost šokovalo, jakým způsobem některé sněhové vločky řeší ty deprese.

Sarah01
Sarah01 15.03.2024, 06:25:21 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

A ještě něco doplňuji: Já byla přepadena Cikány - muži. Ale mamka směsicí - muži i ženami - Cikánkami. Takže ony ty holky nevinné nejsou a ty, co přepadly mámu, retardované určitě nebyly (vím, že teď nepíšu o osadách, nýbrž o etniku jako takovém). I když jak se to vezme: Nejslušnější označení, jakým ji počastovaly, bylo: Ty pí..! Jímá mě vztek a zároveň bezmoc, když si na to vzpomenu!!😠

Máminu peněženku si mezi sebou přehazovali a u toho zvládali se jí sprostě posmívat!👎


Jani, ono je docela známo, že ty jejich ženské jsou agresívní. Viz třeba zpráva včera v médiích o napadení mladé ženy na tramvajové zastávce v Brně loni v prosinci, zkopala ji i cikánka, už je chytili.