Aktuálně: 3 960 inzerátů203 954 diskuzních příspěvků18 182 uživatelů

Příspěvky uživatele

Sarah01

Sarah01
Sarah01 22.05.2024, 18:25:51 xxx.xxx.162.253
Verun:

ceny: teď si kolegyně z práce koupila bívra(bílo- tmavý york, něco podobného jako na odkazu na inzerát s fotkou jako yorků)nechce se mi to hledat jak se to píše  za 25 tisíc….🙃

u nás chovatelka prodáva s PP Anglické  bulíky za 30 tisíc…naší jsme pořídily skoro před 8 lety za 16tisíc. 


GR s PP se v roce 2016 dal sehnat za 16 tis., v roce 2017 už byl za 25 a během kovidu to vyletělo až na 50 u některých chovatelů, teď to šlo mírně dolů na těch cca 30. Prostě poptávka určuje nabídku, ale je fakt, že vysoká cena se nerovná lepší kvalita. Někteří chovatelé se ohánějí tím, že fenka má tituly z výstav, ale ty nejsou dědičné.

Sarah01
Sarah01 22.05.2024, 18:02:32 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 22.05.2024, 17:48:09

Tak jako pointu bych viděla to, že si koupili už březí fenku, takže měli 4 v 1. 😂 Popravdě mě by asi kleplo.

Sarah01
Sarah01 22.05.2024, 16:03:41 xxx.xxx.162.253
Anonymní:

No a co ta pseudokauza Xaver vs. Vašáryová ?


Co jako je na tom k řešení?

Sarah01
Sarah01 22.05.2024, 16:02:23 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 22.05.2024, 15:37:33

A ví se, kde k tomu ta fenka přišla a kdo mohl být otec? 😄

Sarah01
Sarah01 22.05.2024, 14:56:14 xxx.xxx.11.197
Buggyra:

A co s tím bude ten, komu to dochází, dělat? Tady to zjevně dochází spoustě lidem, tak co mají podle vás udělat?


Napadá mě jen….neptej se…..říkali. 😂

Sarah01
Sarah01 22.05.2024, 13:56:47 xxx.xxx.11.197

No, jako já nevím, tak byla tady řeč třeba o tom telefonu. Budu chtít ten nejlepší iPhone, který se dá pořídit za cca 33500. Někde ho uvidím za půlku. Bude to opravdu originál? Já mám za to, že ani náhodou a že to bude podvodník, kdo ho bude za takovou cenu nabízet. 

Sarah01
Sarah01 22.05.2024, 11:57:37 xxx.xxx.11.197
janaa:

Já třeba štěňata přiděluju. Tak,aby se na člověka,který chce psa “na gauč” nedostal největší akčňák z vrhu,a opačně,aby člověk,co plánuje výcvik, nedostal moc velkého salámistu,pokud by tam byl. Většinou pak má zájemce na výběr třeba ze dvou,ze tří štěňat, a tam pak zohledňuju “pořadník”,jak rezervace šly za sebou. A já chovám málo, takže si z každého vrhu nechávám,takže samozřejmě první výběr mám já. V mém případě tedy závazně přiděleného akčňáka mají lidé až v těch šesti týdnech,kdy se čipuje,a už je jasné,které štěně kam půjde, a které zůstane doma


Já si sama myslím, že toto je úplně nejlepší postup, jenže některým lidem to prostě nevysvětlím, no. Oni prostě chtějí oranžovou, béžovýho atp. a basta.

Sarah01
Sarah01 22.05.2024, 11:19:33 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Ali, a co se s ním stalo? To byl “zelenej”??? Už si je moc nepamatuji.


Byl to modrý a jmenuje se Artur, Jani, a vzala si ho mladá rodina z Police nad Metují, občas mně posílají fotky, má se krásně, vyrůstá s miminkem, ale bohužel na výstavy a výcvik s ním jezdit nebudou a on se na to zrovna tak hodil. Ale nevadí.

Obrázek
Sarah01
Sarah01 22.05.2024, 10:17:27 xxx.xxx.11.197
balu:

Však přesně to píšu, že teď to mají platit všichni. Odhlásit by to mělo jít, pokud prokážete, že nemáte televizi ani rádio a nemáte jakékoliv internetové připojení. Je to spíš ale jen teoretická možnost.


No právě, vzhledem k tomu, že dnes mají lidi už myslím téměř všichni chytrý telefon, tak pochybuju, že by to bylo možné.

Sarah01
Sarah01 22.05.2024, 10:07:02 xxx.xxx.11.197
balu:

Ale takhle to funguje léta letoucí. Teď se to rozvířilo se zvýšením a s tím, že budou platit všichni, bez ohledu na to, jestli mají televizor.


No to ne přece, mají to platit všichni, kteří mají internetové připojení, doteď platil jen ten, kdo měl televizi. Takže odhlásit to šlo, teď už to nepůjde. Já tam rozdíl vidím.

Sarah01
Sarah01 22.05.2024, 10:00:53 xxx.xxx.11.197
megi-the-pes:

Paní je prostě úplně blbá, no.

Když něco reklamuji, můžu si řešení vybrat - vratka, sleva, oprava. 
IBD (no nevím ta diagnoza, slyšela jsem, že histol. nestačí, stejně se projeví alergie)
opravit nejde, prostě citlivý pes + tam beztak byly giardie a kdo ví co, zahradní chov…
psa vrátit nechce, tak si řeknu o slevu. A je to.
 

Na jednu stranu… 15 tisíc není nijak extra málo. 
A znám ceny takových psů? Neznám, chovatelé je tají. 


Běžná cena štěněte GR s PP je 2x tolik. Možná, že to paní nevěděla, ale tak když by kupovala ten telefon, tak si asi taky nejdřív zjistí cenu, že jo. Jasně, není tady jen FCI a z toho článku není jasný, jestli ten PP viděla už při koupi, ale to jí mohlo být hned divný, že předkové matky tam nejsou uvedeni. Prostě zásada je nejdřív si všechno zjistit, i kdyby to mělo trvat 3 měsíce a ne že hned teď musím mít štěně. Je to živej tvor, na dítě se čeká 9 měsíců, tak si myslím, že ty 3 měsíce na psa by každej mohl zvládnout. Když půjde do útulku, taky ho taky často nedostane hned.

Sarah01
Sarah01 22.05.2024, 09:54:36 xxx.xxx.11.197
JanaJanaJanaJana:

Mám dotaz na zkušenější. Vždycky jsem měla podvraťáky z útulku. Ten poslední je ten nejlepší. Ale poohlížím se teď po psovi s PP. A mám dilema. Jsem co se týče zvířat trochu staromilec, a prostě bych ráda přišla k vrhu a vybrala si toho největšího sympaťáka, prostě jako to bylo dřív. Mám s tím dobré zkušenosti. Dělá to dnes ještě někdo? Mně přijde, že je vše zadané ještě než se to narodí nebo hned po porodu.


Já to dělám, když si to zájemce přeje. Nejdřív pošlu na vyžádání fotky a pokud si nevybere a chce si vybrat při první návštěvě na místě, tak mu jen napíšu, kolikátý je v pořadí a které štěndo už mít nemůže. Vybralo si takhle asi šest zájemců, ostatní to nechali na mě a poslední prostě zbyl, přestože to byl podle mě nejhezčí pejsek z celýho vrhu.

Sarah01
Sarah01 22.05.2024, 09:49:20 xxx.xxx.11.197
megi-the-pes:

Já to chápu tak, že Skylink by měl televizím platit. Základní balíčky jsou nastaveny tak, že mám stejné programy jako na… jak se jmenuje ta krabička na pozemní vysílání… takže Skylink mi jen posílá signál jinudy, vybavení si musím taky koupit sama. U nás taky nejede pozemní, moc hor okolo. 
A myslím, že televizím určitě platí, těžko by mohl signál šířit.


Set top box se to jmenuje. U nás to samý, moc hor, takže to nefunguje.

Sarah01
Sarah01 22.05.2024, 09:46:37 xxx.xxx.11.197
balu:

No ale vy nerozlišujete, že Skylinku platíte za komerční službu, kdežto poplatek za TV je prostě poplatek, tím si žádnou službu neplatíte. Je to taková další daň. Zrušíte skylink a přesto máte a budete mít povinnost poplatek platit. Neobhajuji ten poplatek, zdá se mi nemravný, už jsem psala proč, jen vysvětluji rozdíl. 


Já to chápu a nelíbí se mně to. Vláda mně nutí platit něco, co nepotřebuju, zatímco sama si nenechá na svoje platy nejen šáhnout, ale naopak si je zvýší.

Sarah01
Sarah01 22.05.2024, 09:14:14 xxx.xxx.11.197
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 22.05.2024, 09:07:19

Přesně. Pokud chce vrátit peníze, musí vrátit psa. Kromě toho už ta cena ji mohla trknout, že tam nebude vše OK. Chtěla ušetřit, tak teď platí.

Sarah01
Sarah01 22.05.2024, 09:03:07 xxx.xxx.11.197

Koupila si nemocnýho psa a teď bude žebrat na Donio, aby měla na léky. 

Já už to nemůžu ani komentovat tu lidskou blbost. Zrovna tento týden se mně ozval zájemce na štěně. Nejdříve dotaz, jestli budou štěňata s PP nebo bez. 🙄Když jsem odpověděla, že samozřejmě s PP, tak zase kecy, jak PP nepotřebuje a že za psa 30 tis. nedá a jak jsou bez PP zdravější a bla bla bla a desítky urážejících smajlíků. Takovýmu trotlovi bych neprodala ani chlup, takže sbohem.

Sarah01
Sarah01 22.05.2024, 08:57:40 xxx.xxx.11.197

Já už za televizi platím Skylinku, tak nechápu, za co ještě platit. Když ho zruším, tak se na ČT vůbec nepodívám, protože nechytnu signál z Pradědu. ČRo ani nevím, že ještě existuje, ten jsem neposlouchala už x let, poslouchám jen Radio Beat a Čas Rock. Navíc v ČT úplně běžně běží reklamy, z kterých má televize příjem stejně tak, jak komerční televize. Na co potřebují tolik peněz, když nová tvorba, pokud tedy vůbec nějaká je, nestojí za nic?

Sarah01
Sarah01 22.05.2024, 08:48:13 xxx.xxx.11.197
assil:

Jako jsou ty hlášky vtipný, ale mě to přijde spíš smutný, jak doktoři tímto jednají s lidma jako s tím nejhorším povlem a ani v těch cedulích se k nim neobrací slušně.


Tak nějak. Nejsem člověk, kterej by doktory nějak vyhledával, ale když něco fakt potřebuju, tak člověk si připadá, jako by je obtěžoval. Hodinu čekáte na rentgen a pak další 2 hodiny, než se vůbec dostanete do ordinace. A tam vám ještě řeknou, abyste šli tam, kde vám to naposledy pokazili. Klasická rivalita mezi Bruntálem a Krnovem ve všem, ale mě jako pacienta to vůbec nezajímá.