Aktuálně: 3 960 inzerátů203 952 diskuzních příspěvků18 182 uživatelů

Příspěvky uživatele

Sarah01

Sarah01
Sarah01 31.05.2024, 14:35:51 xxx.xxx.162.253
balu:

Ale blbost, s prominutím. Může zaměstnavatel chtít, aby zaměstnanec podepsal dohodu. Ale nikdo zaměstnance nemůže přinutit, aby tu dohodu podepsal. To je ukončení pracovního poměru dohodou a pracovní poměr končí dnem uvedeným v dohodě. Pokud si spolu zaměstnavatel se zaměstnancem sjednají, že zaměstnanec dostane odstupné, mělo by to být v dohodě uvedeno včetně částky či násobku průměrného výdělku. Pokud zaměstnanec nepodepíše dohodu, pak mu zaměstnavatel dá výpověď, která musí obsahovat důvod. Ten může být z důvodu organizačních změn - paragraf 52 Zákoníku práce a musí tam být uveden přesně i s příslušným písmenem. Pak mu od příštího měsíce běží dvouměsíční výpovědní doba po kterou normálně pracuje a náleží mu odstupné - 1 - 3 průměrné výdělky podle celkové doby zaměstnání u firmy (Zákoník práce), vyplácené v posledním zúčtování mzdy. Nebo může zaměstnanec dostat výpověď z důvodu porušení kázně a to zas nejde jen  tak a upravuje to též Zákoník práce. 


Ale to se přece dá udělat tak, že místo se jako zruší a pak se zase obnoví.

A když už se bavíme o Zákoníku práce, nevíte náhodou, jak je to s pracovní dobou? Započítávají se jen celé půlhodiny nebo i jednotlivé minuty? U nás je to třeba tak, že lidem v dělnických profesích se započítávají jen ty půlhodiny, zatímco THP pracovníkům se započítávají minuty, takže napracovat si třeba 10 hodin měsíčně není nic moc problém.

Sarah01
Sarah01 31.05.2024, 14:29:48 xxx.xxx.162.253
balu:

Zatím to tak, jak píšete, nejde. Pracovní poměr s vámi může zaměstnavatel ukončit jen tak, jak mu dovoluje Zákoník práce. Nebudu ho sem kopírovat ani vypisovat, to si každý může na internetu najít. 


Je to, jak jsem psala, dají na výběr…buď odejdeš hned s odstupným, nebo zůstaneš 3 měsíce a protože tvoje místo bude zrušeno, nedostaneš nic. Bylo takto odejito několik zaměstnanců. A pochopitelně každý odešel hned, aby měl čas na hledání nového zaměstnání. Co je v Zákoníku práce, vím, ale realita je jiná. A nejen v tomto, týká se to třeba i nemocí z povolání, to by každý koukal, jak se z toho firmy snaží vykroutit.

Sarah01
Sarah01 31.05.2024, 13:10:15 xxx.xxx.162.253
orionka-2:

Ale to je velký rozdíl proti navrhovanému stavu. Ten navrhovaný je hned, bez důvodu a bez odstupného. 


Taky se nehádám,. 😉

Sarah01
Sarah01 31.05.2024, 12:46:57 xxx.xxx.162.253
kometa:

Tak já všechny narkózy (celkem šest, jestli jsem dobře spočítala) snášela dobře - první v roce 1994, poslední 2015.


V roce 99 jsem měla lapar. operaci slepého střeva a byl to masakr, celý následující den mně bylo hrozně špatně od žaludku a nejhorší je, že to břicho po té operaci děsně bolí, takže při tom dávení to nebylo nic příjemnýho, a co si tak pamatuju, měly to tehdy všechny ženské na pokoji. Naposled mně bylo dost blbě po lokální anestezii tuším v roce 2005, zničehonic se mně brutálně snížil tlak, nemohla jsem odejít po svých, ležela jsem tam další 3 hodiny. Od té doby v pohodě. 

Sarah01
Sarah01 31.05.2024, 12:40:22 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

To propuštění ale ještě není schváleno, ne? Zároveň budeš moct požádat šéfa, aby Ti sdělil výši platu (kohokoli). Ani o jedno nestojím!


Ale děje se to. Snižují se stavy a přijde za tebou vedoucí, aby sis vybrala…..buď hned s odstupným, nebo za 3 měsíce bez. 

Sarah01
Sarah01 31.05.2024, 12:38:48 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Ali, trochu jsme se tu zakecaly…

Profese Nerudové se promítá do politiky…


Jani, tu ženskou nemusím a tudíž o ní asi nechci číst všude možně. Na druhou stranu hodnotit někoho podle toho, jak vypadá, se mně nelíbí. Každá z nás může na starý kolena vypadat jako ta nejošklivější ženská. 😉

Sarah01
Sarah01 31.05.2024, 12:35:33 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele Stage z 31.05.2024, 12:28:57

V kočkách se neorientuju. Ale třeba znám případy v chovu psů s PP, kdy byla, i když po nějakých tahanicích přes právníky, za uhynulé štěně na parvovirózu vrácena celá částka i náklady na veterinu.

Sarah01
Sarah01 31.05.2024, 12:32:07 xxx.xxx.162.253

Myslím si, že hrabat se v osobních věcech zaměstnance je přes čáru, u nás ve firmě by si to nikdo nedovolil. Ale všude je něco, to je pravda. Mně se třeba nelíbí propuštění zaměstnance bez udání důvodu na hodinu. 

Jinak tu politiku si prosím dejte do Politiky, myslím si, že to nemusí být všude. Děkuji.

Sarah01
Sarah01 31.05.2024, 12:20:31 xxx.xxx.162.253

Tak já teda žádnou nenávist ke psům be PP nechovám, pes totiž nemůže za svého pána. Ale logicky v chovu bez PP nemáte záruku vůbec ničeho, protože nic neprokážete. Neprokážete, jestli bylo onemocnění dědičné, protože předky jaksi dohledat nelze a jestli vám majitel tvrdí, že matka a otec je ten a ten, tak je to jen ničím nepodložené tvrzení. A pokud nemáte ani smlouvu, která by stanovila finanční náhradu v případě nějakých potíží, tak nezmůžete už vůbec nic. Jinak viz ta pitva zmíněná výše.

Sarah01
Sarah01 31.05.2024, 08:47:39 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Mechanismus účinku celkových anestetik skutečně není detailně znám, mám na mysli plynných celk. anestetik.


Já pokud mám možnost teda pozorovat na sobě, tak se mně zdá, že se jejich negativní účinky postupem doby minimalizují. Nebo že by to byl jen můj osobní pocit? Třeba před cca 25 lety mně po nich bylo hrozně špatně, teď v nedávné době už docela pohoda, nedělalo mně problém už cca po 3 hodinách normálně fungovat.

Sarah01
Sarah01 31.05.2024, 05:52:47 xxx.xxx.11.197

Já jsem parůžek dávala jen štěněti, po přezubení jsem sebrala. A je fakt, že ohlodanej byl fakt hodně.

Sarah01
Sarah01 30.05.2024, 14:52:29 xxx.xxx.11.197
assil:

Tak jsem si udělala nějakou tu volební kalkulačku a vyšlo mi, že mám volit Motoristy 😀

Ale shoda jen asi 60%, tak evidentně se tak většinově neshodnu s nikým.


Mně vyšli ti Mimozemšťani. 😄

Sarah01
Sarah01 30.05.2024, 14:51:39 xxx.xxx.11.197
Doron:

Myslím, že to nebude problém, je to chytrý a vstřícný pejsek.🥰

Gučák se mnou chodil do práce od dvou měsíců , prostě jsem ho připlácla na pelíšek pod stůl a “ spinkej”. Musel se to naučit na první dobrou, jináč to nešlo. Jen občas rušil, poštěkáváním ze spaní a taky trochu prděl. 😅 A po třech hodinách vyžadoval pauzu na čůrání a hraní, jsem to tak zavedla a on to měl pak v hlavě na minutu přesně, tak pozor na to !


No, ono je to až s podivem, že ti psi mají v hlavě takový hodinky. Mně občas o víkendu probudí už v 5 ráno, že je jako čas jíst, a až jim řeknu, že ne, je víkend, ještě spinkáme, tak zase zalehnou a do 8 je klid.

Sarah01
Sarah01 30.05.2024, 12:13:32 xxx.xxx.11.197
kometa:

Po takovém tvrdém spánku kolikrát vystřelím a myslím, že jsem něco někde zapomněla, pak teda zjistím, že ne.

Tak nejsem sama!🙂 Když se o víkendu probudím s pocitem, že jsem zaspala a mám být už dávno v práci. A pak mi dojde - vždyť je sobota (neděle) a tepová frekvence se vrátí do normálu.🙂


Taky se mně to stává a těší mě, že nejsem sama. 😂

Sarah01
Sarah01 29.05.2024, 09:14:08 xxx.xxx.11.197
Aluška:

U jezevčíků může být maximální koeficient příbuznosti 12,5 %. To mi připadá strašně moc. V jednom případě vím o krytí na 12,5 % a byl to nevlastní brácha s nevlastní ségrou….měli oba stejnýho tátu, jinou mámu


Ono se to prý liší podle počtu chovných jedinců. Pokud je jich málo, tak to jinak dělat nejde. Ale zase mně nepřijde, že by zrovna jezevčíků bylo málo. Takže je to, aspoň podle mě, hodně divný. Teď jsem si předběžně spočítala příbuznost dalšího  vrhu, pokud to vyjde, dle rodičů a vychází mně to na 4,295%, což je ještě míň, než minule. Přesný výsledek budu mít cca za 3 týdny, zadala jsem si to na K9 data a tam to chvíli trvá. Pokud se předpoklad potvrdí, tak si myslím, že je to velice krásná hodnota. 

Sarah01
Sarah01 28.05.2024, 14:51:38 xxx.xxx.11.197
Varaxi:

Veterinář podle mě narážel na snížení imunity a celkové tělesné konstituce u jedinců s málo pestrým genofondem. Omezení chovatelské základny je v podstatě základ čistokrevného chovu a v očích některých lidí jde s tím ruku v ruce určitá náchylnost. 

Nebrala bych to na Vašem místě tak vážně - jednak náchylní psi se vyskytují i mezi voříšky, jednak o tom čistokrevný chov je, najít slabé jedince a vyloučit je z chovu, jednak to celé je teorie. Váš odchov může být naprosto ok a nemoc mohla být způsobená vlivem prostředí.


Po konzultacích se známými chovateli si myslím něco podobného. Je to jediné štěně, které mělo problémy (i když ještě do včerejška jsem si myslela, že jsou všechna ok) a zrovna to, které bylo od malička jen na zahradě bez přístupu do domu. Majitelka mně přeposlala i veterinární zprávy a tam se doslova uvádí: mohla něco sežrat, je na zahradě, ani úraz majitelé nevylučují. 

Sarah01
Sarah01 28.05.2024, 12:25:57 xxx.xxx.11.197

Krása je relativní. Když se podíváte do minulosti, tak představa krásy byla vždy různá. A i dnes je u různých lidí také odlišná. Takže bych netvrdila, že stará tlustá žena je ošklivá. Pokud o sebe dbá, tak i tlustá a starší může vypadat dobře. Jen je teda rozdíl asi v tom, že pro nás je taková veřejná produkce nepřijatelná. Ta paní to ale provozuje dlouhodobě, tak asi to svoje fanoušky má.

Sarah01
Sarah01 28.05.2024, 11:57:46 xxx.xxx.11.197
Verun:

vy jste psala jste o koeficientu příbuznosti a číslo 6(což je teda asi maximum)a možné souvislosti s nemocí, jak vám kdosi psal  , tak pro představu o té příbuznosti, když vy chováte pod 6 jsem se zeptala… s nemocí zkušenost nemám, nezajímám se o to,  a načíst si to na netu a dát odkazy nebyl pro megi problem. zajímal mě jen koeficient příbuznosti  …


Tak z té vaší otázky není poznat, že vás to zajímalo. A ne, nechovám pod číslem 6, píšu to tam. Nejenže píšete tak, že člověk vůbec neví, co tím míníte a jestli se ptáte nebo něco jiného, ale také nečtete celé příspěvky. Takže bratranec se sestřenicí nejsou ani rodiče mojí feny, ani krycího psa mého prvního vrhu. S tím koeficientem je to u každého plemena trochu jiné, u našeho plemena by měl být maximálně cca 6% v 10. generaci. Vysvětluje to třeba na labvet.cz i paní Tichá u příbuzenské plemenitby, to si snadno najdete, já o jiných plemenech pochopitelně nic nevím, protože to nepotřebuju. Mě hlavně zajímal ten termín “přešlechtěnost”, jestli je míněno, že to souvisí s příbuzností a jak. Teď už v podstatě vím, že je to akorát nějaký termín nějakého veterináře, když si neví rady, na co tu neuropatii svést.

Sarah01
Sarah01 28.05.2024, 10:23:07 xxx.xxx.11.197
»
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 28.05.2024, 10:17:30

No přesně, nikdo jiný si nestěžoval, spíš naopak. Holt jsou po matce, která potřebuje pracovat a když nemůže, tak vymejšlí. Když jsem měla horečky za kovidu a nemohla ven, tak mně rozkousala moji přikrývku. 😄