Aktuálně: 3 974 inzerátů203 785 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Příspěvky uživatele

Sarah01

Sarah01
Sarah01 10.10.2024, 11:07:45 xxx.xxx.11.197
drvodelkafialova:

Ještě se obecně vrátím k povodním. Všimli jste si, jak vedle jsou propagátoři elektromobilů? Kdyby se opravdu povedl prosadit zákaz spalovacích motorů, budeme v podobných situacích v háji.


Já doufám, že se to přehodnotí, některé automobilky už od úplného přechodu na elektro upouštějí. A s těmi rozmary počasí to prý má být ještě horší. 

Jinak když už je řeč o autech, uvažuju o pořízení autokamery, ptž mám pocit, že je na silnicích čím dál víc magorů. Můžete mně prosím dát tipy, kdo kameru máte a máte s ní dobré zkušenosti?

Sarah01
Sarah01 10.10.2024, 10:41:07 xxx.xxx.11.197
lesnizinka:

Sarah díky, že jste si dala práci, já něco podobného tay četla ale: je tam dodatek, že velké zkreslení výsledků dělá to, že v novodobé historii velké množství umělých oplodnění končí dvojčaty a tedy nízkou porodní váhou dětí. 


Ano, ale taky je úplně na konci dodatek, že se rok od roku počet vícečetných porodů snižuje.

Ono je prostě klidně možný, že ve vašem okolí se rodí ty větší děti, jinde zase menší, a když se to zprůměruje, vychází úplně normální váha 3,3 kg. Vlastně můj starší syn byl průměr, měl 3,35 kg. 😊

Sarah01
Sarah01 10.10.2024, 07:49:14 xxx.xxx.11.197
lesnizinka:

Třeba tu, i když uznávám, že to není úplně kvalitní výběr zdroje, no ty zdatnější by si ho jistě našly. Ale tak i tady jsou citované studie. 

https://www.maminka.cz/clanek/budete-mit-cvalika-vime-co-vse-ovlivnuje-porodni-vahu-deti


Tam jsou ale uvedené studie ze zahraničí. Já jsem našla třeba toto, je to sice z roku 2010, ale uvádí se tam: V roce 1989 byla v ČR průměrná porodní hmotnost 3308 g, poté klesla na 3276 g v roce 1991. Následně rostla až do roku 1999, kdy dosáhla hodnoty 3339 g, pak ovšem zase klesala a v roce 2007 dosáhla 3289 g.

Zdroj časopis Vesmír

A Český statistický úřad uvádí vlastně to samé: https://csu.gov.cz/produkty/prumerny-novorozenec-vazi-33-kilogramu

Je tam, že novorozenců s váhou nad 4 kg se rodí asi 8%, ale jak se to zprůměruje, tak vychází něco přes 3 kg, takže malých je taky dost.

Sarah01
Sarah01 09.10.2024, 17:06:36 xxx.xxx.162.253

My jsme měli plemeno texel a us teddy. Texel měl nějakou vadu srsti, že nemohl být do chovu, ale byl úžasný, z těch všech plemen se mi asi líbí nejvíc.

Sarah01
Sarah01 09.10.2024, 16:58:27 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Jj, jen bych doplnila svoji porodní váhu: 4,30kg. A můj táta (nar. v r. 1935) vážil dokonce 5kg!!!


Jj, velké děti se rodily i dříve, jsi toho příkladem. Já si právě myslím, že toto je dost dědičné, u nás v rodině vždy byly menší děti, já neměla ani ta 3 kg.

Sarah01
Sarah01 09.10.2024, 16:09:09 xxx.xxx.162.253
Sardullah:

Já to mám teda tak na střídačku…setr by se česal nejraději několikrát denně…afgán nejraději vůbec, berbeři pořád, berňák to moc dlouho nevydrží a ještě musím použít spešl povel “pojď, budem dělat činanej”, bez povelu se nenechá, Gina, tak pro tu je to nutný zlo a teda česat ano, ale buď si rovnou připrav pytel piškotů a nebo mi můžeš česat tak max záda a tak max chvíli…


Ono je to logický. Jakmile to prudí psa, tak to nebaví ani páníčka. Náš první pes to nesnášel, takže manžel vzal většinou nůžky a ty dredy ostříhal, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. 😄

Sarah01
Sarah01 09.10.2024, 16:05:50 xxx.xxx.162.253

Já teda nevím, jak je to s chovem morčat s PP, jestli je to s rodokmeny podobné jako u psů. Ae co jsem měla možnost se bavit s lidmi, kteří si koupili morče ve zveráku, tak mně tvrdili, že se dožilo jen cca 3 let, zatímco naše morčata s PP se dožila cca 8 let. To mně připadá jako obrovský rozdíl. 

Sarah01
Sarah01 09.10.2024, 16:01:18 xxx.xxx.162.253

Já bych spíš mohla říct opak, moje praktická lékařka nechce ani vypisovat žádanky, natož někoho někam posílat. Tvrdí, že je to nezákonné to požadovat.

Jinak co se týká porodů, tak nevím o tom, že by se rodily větší děti, moje vnučky měly obě váhu do 3 kg a taktéž ostatní děti v rodině kolem 3 kg.

Sarah01
Sarah01 08.10.2024, 12:49:45 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Jak jsem psala Buggyře, že mám zážitek s PL. Odmítla, abych přijela. Je mi snad hodinu od hodiny hůř. Do telefonu jsem jí řekla, že mám podezření na pneumonii a že sedám do auta a přijedu. Odpověď:"NE, máme tu plno pacientů! Posílám Vám E-rp. na ATB a další léky…" No a ATB, které mi poslala, je u mě KI. V kartě má jasně jaké léky beru a že toto ATB je u mě KI.

Tak jsme se s přáteli shodli, že zdr. péče jde v ČR tak nějak…no, víte kam. 


Tato léčba po telefonu se jaksi rozmohla za kovidu a někde už to bohužel zůstalo natrvalo. ☹️

Sarah01
Sarah01 08.10.2024, 11:43:31 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Podle mě porod strašně záleží u té ženy jak probíhá. Myšleno prostě i bez zásahu dr., jak velký je plod, jaké stavby těla je matka apod. Zařizovala jsem opak. porody známým na Obilňáku. Je pravda, že to bylo tím pádem s protekcí, ale ženský si to nemohly vynachválit. Pak mě o totéž poprosil bratranec, když jeho žena čekala prvního syna. Takže opět intervence z mojí strany. Manželka bratrance ale měla v porodním plánu, že chtějí vše naprosto přirozeně, bez žádné medikace, s minimem jakýchkoli zásahů. A co čert nechtěl, rozrodila se v pátek večer, pamatuji si, že sloužila mladá slovenská dr., PA už si nepamatuji. Ta moje příbuzná určitě není a nikdy nebyla tlustá, ale prvorozený byl fakt velký (přes 4kg). Bratranec byl při porodu. Stále odmítali jakoukoli pomoc (medikaci), až se situace dostala do stavu, kdy dotyčná došla s fyzickými silami na konec. No a jak to skončilo? Vysokými kleštěmi, rupturou všeho😢, malej se vezl na MRI mozku. Dneska je mu kolem 17 let +-, žádné následky to nezanechalo…ale myslím, že na rodičce ano. Mají i druhého syna, ale toho už jela rodit jinam. Hrozně si to pochvalovala, jenže to už byl druhý porod a druhorozený měl kolem 3kg…


Za min. režimu měla tato porodnice hodně špatnou pověst, nikdo z mýho okolí tam rodit nechtěl. Rodila tam tchýně prvního syna a vždycky to dávala k dobru jako šílený horor. Já každé dítě rodila jinde, první v Hustopečích u Brna, druhé ve Valticích a třetí v Rýmařově, ten Rýmařov byl úplně nej, takřka rodinné prostředí. I když v té době byla chřipková epidemie, takže otec u porodu být nemohl, ale mně to nevadilo, spíš vyhovovalo. Jinak jak píšeš, že nechtěli žádnou medikaci, tak si teda dost zahrávali, v tomhle bych doktorům neodporovala, oni přece musejí vědět nejlíp. Já vím, že je to asi blbý srovnání, ale teď v červenci vyšel porod u mojí Cherry zrovna na sobotu a to byste nevěřili, jakej je problém sehnat o víkendu veterináře. A to jsem ještě mohla mluvit o štěstí, že to nevyšlo na noc, to už bych nesehnala vůbec nikoho, všechny noční pohotovosti jsou tady dokola zrušený. Asi bych musela až do Brna, což jsou 2 hodiny cesty.

Sarah01
Sarah01 08.10.2024, 11:27:52 xxx.xxx.11.197
Buggyra:

Jj, zastavili se u mě 🙂 Kdysi před lety. Teď už máme dole zamčeno, tak by neměli jak… Já jsem si s nimi popovídala a když ze mě vypadlo “ale na víru se nedám”, tak odešli, a to já bych si povídala dál!

Pak jsem potkala pár takových těch pouličních, ti byli celkem hovorní, ale témata mě neoslovila.


U nás zazvonili, když jsem byla na mateřské, což je cca 23 let, a vždycky přesně ve 12, když jsme obědvali, a byli dost neodbytní. Takže příště už jsem neotvírala. Ty pouliční jsme jednou potkali na dovolené v Beskydech u jednoho obchodu s potravinami a překvapilo mě, že ti pánové byli dřív pokrývači, ale nakonec navlékli obleky a jali se dělat osvětu. No, nepochodili u mě a ani nebylo nějak vidět, že by se u nich lidi vůbec zastavovali.

Sarah01
Sarah01 08.10.2024, 11:20:26 xxx.xxx.11.197
lupus4:

Ta porodnice se těch 3 - 7 dnů dá vydržet, i kdyby tam byl sebenepříjemnější personál.

tak ve Francii mi rodila dcera 2x, teď (20.8) v 7:30 přijeli, ve 13:30 byli už doma…

a poprvé  rodila večer a domu jeli “až” ráno, v obou případech byla max spokojená


Tak to je paráda, ideální. 👍 Já poprvé trčela v porodnici 12 dní.

Sarah01
Sarah01 08.10.2024, 09:40:24 xxx.xxx.11.197
Buggyra:

Já nevím, proč ti Jehovisti neobrážejí osamělé důchodce! Ti by si s nimi tak rádi popovídali, dál by je pozvali, čaj jim udělali… mno.


Měla jste návštěvu? Já jsem kdysi zjistila, že pokud se jich člověk chce zbavit, tak s nimi nemůže vůbec mluvit, jsou naprosto neodbytní. 

Sarah01
Sarah01 08.10.2024, 09:38:31 xxx.xxx.11.197
balu:

Ad porody - domácí porody vnímám jednoznačně jako krok zpět. Takové ty kecy, že v porodnici jsou zlí a tak podobně, jsou jen kecy zpovykaných nán. 

Vyměnit možnost rodit s veškerou moderní zdravotní péčí a týmem zdravotníků, kdy jsou v záloze a doslova za rohem odborníci, kteří v případě, že se při porodu něco zvrtne, zasáhnou v řádu vteřin a nízkých minut, za nejistotu porodu doma jen s dulou (pro mě hnusné nelibozvučné slovo) s kdovíjakým vzděláním a zkušenostmi, kdy v případě komplikací je volána rychlá, která při nejlepší vůli nepřijede okamžitě (i když vyjede okamžitě) a pomoc a potřebný zásah se tak oddálí a ten čas může fatálně ovlivnit zdravotní stav dítěte i matky, považuji za hazard. Hazard se zdravím a životem rodičky i dítěte.

Ta porodnice se těch 3 - 7 dnů dá vydržet, i kdyby tam byl sebenepříjemnější personál. 


Tak ačkoliv já bych doma nikdy nerodila, tak chápu, že někdo to může mít jinak. 

Zajímavé třeba je, že v Nizozemí může v porodnici rodit jen žena, u které se očekávají komplikace, a pokud tam chce rodit i ta, u které se komplikace nepředpokládají, musí si to zaplatit. Ve Finsku, kde je nejnižší novorozenecká úmrtnost v Evropě, se rodí jen v porodnicích, ale každá rodička má svůj vlastní pokoj i příslušenství. Když to člověk porovná s ostatním světem, jsme na tom zatím hodně dobře. Ale až se začne za všechno platit, tak kdoví….

Sarah01
Sarah01 08.10.2024, 08:14:37 xxx.xxx.11.197
Dafi:

ehmm-taky mám smečku-ale ta se nevenčí🙂

Obrázek Obrázek

Já teda koukám na ty poháry, ty získal ten pejsek na fotce za nimi?

Sarah01
Sarah01 08.10.2024, 08:10:26 xxx.xxx.11.197
Doron:

Přístup doktorů ( spíš sester) může být blbý a býval opravdu příšerný.  Moje dcera to vyřešila tak, že si vzala dulu, která v porodnici i pracovala jako porodní asistentka, aby tam měla pocit bezpečí. Po prvním porodu jsem s ní byla i na samostatném  pokoji, střídali jsme se zetěm, byla po císaři,  tak potřebovala pomoc, sestry na mě zahlížely, že  máma by tam přece být neměla.  

Našla jsem krátké videjko  z těch Plas , je tam vidět,  jak žádají svého “guru” o svolení zavolat pomoc, holt autorita. 


Já mám z prvního porodu hrozné zážitky, v roce 88 a taky císař, hrozné chování jak doktorů, tak i sester. Porodnice teda už dávno neexistuje. Posledního syna jsem rodila před 23 lety v malé porodnici tady a bylo to úplně něco jiného, ovšem tato porodnice už je taky dávno zavřená. Dcera rodila tady kousek, ale už v jiném kraji, taky malá porodnice a s přístupem byla spokojená, snacha v Čechách, taky císař a přístup se jí nelíbil, o dalším porodu nechce ani slyšet. Je fakt, že dnes si rodička může vybrat, kde bude rodit, pokud teda má na výběr v nějaké rozumné dojezdové vzdálenosti. Znala jsem paní ve věku mojí mamky, která vždycky porodila doma, překotné porody a všechny 3. 

Tady u té výš zmiňované sekty nebo skupiny či co to je, je to všechno podivný. Já asi chápu, že chtějí žít tak nějak podle svého, ale že to tam řídí tento podivný týpek a defakto jsou závislí na dávkách od státu (?!)…v tom videu Barbory je to jasně vidět, jak nechápe a nelíbí se jí, co všechno musí podstoupit kvůli tomu, aby dostala peníze. No, mně se zase nelíbí, že bych já ze svýho platu měla přispívat na tyhlety lidi. Už se stejně uvažuje, že zdr. péči si budeme všichni hradit v plné výši a předpokládám, že odvody nám zůstanou, tak jak jsou, abychom mohli podporovat tato a jiná nemakačenka. 😟

Sarah01
Sarah01 07.10.2024, 19:25:25 xxx.xxx.162.253
lesnizinka:

Nechci se v tom stourat, to urcite ne, ale neda mi to: probuh blbe kecy po smrti manzela?!?😮


Napíšu vám to do SZ.

Sarah01
Sarah01 07.10.2024, 18:35:14 xxx.xxx.162.253
lesnizinka:

Vojak na misi…😜😜😜


Tak třeba kamarádky, který už kamarádkami nejsou, ptž měly po smrti manžela blbý kecy, co bych měla nebo neměla.