Aktuálně: 3 959 inzerátů203 971 diskuzních příspěvků18 182 uživatelů

Příspěvky uživatele

Sarah01

Sarah01
Sarah01 22.06.2024, 15:57:22 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 22.06.2024, 15:52:17

Ale u malého štěněte, které má 8 týdnů, to vůbec nepoznáte. Jedinou zárukou je povaha rodičů.

Sarah01
Sarah01 22.06.2024, 14:51:58 xxx.xxx.162.253
drvodelkafialova:

Upřímně   a bez ironie, mě cena rozhodně zajímá.  To není o neochotě platit veterináře, ale já prostě nechápu neochotu majitelů psát do inzerce cenu štěněte.

Zaprvé, není se za co stydět. Zadruhé se rovnou eliminuje část volajících.

Zatřetí přijde mi to zdvořilé   vůči zájemcům, kterým je mnohdy hloupé se zeptat.


Nemám rozhodně problém cenu sdělit. Ale už jsem se setkala s tím, že mě pán v soukromé zprávě nechutně napadal, že za psa rozhodně 30 tisíc nedá a bla bla bla. Přitom 30 tisíc je cena na spodní hranici, běžná je 40 - 50 tisíc. Nevím, proč bych se měla nechat urážet. A opravdu mě zaráží, že zájemce nezajímá, kde štěňata vyrůstají, zdravotní a pracovní výsledky rodičů, povaha a kolikrát měla fena štěňata. 

Sarah01
Sarah01 22.06.2024, 13:43:51 xxx.xxx.162.253
Doron:

No, to mi děláme a vyšetřili jsme si to sami.🙂

Ale určitou součinnost člověk potřebuje..

A byla jsem překvapená,jak byli někteří poliši fajn , ale začínali vždycky od začátku, informace si nepředali ( mluvím o krádežím v našem sousedství).

I na té FF se řada lidí o sebe i o druhé postarala.

Byla tam moje kámoška psycholožka ( šla se tam jen vyčůrat:🙂)když se zrovna začalo střílet , nahnala děvčata, co byla na chodbě do místnosti,  zabarikadovaly se tam, řídila to,uklidnila je, byla jsem na ni hrdá, je jí sedmdesát.;), pak si sama nechala poskytnout psychologickou pomoc🙂.

Ta mi říkala, že ti policajti , co tam zasahovali byli skvělí,opravdu angazovani, ale prostě to velení..  

  


Tak to byla velmi statečná kámoška, smekám. 👍

Jinak my si kdysi dávno, už je to víc jak 20 let, pachatele, který nám v noci na parkovišti totálně ožralej naboural auto, taky vypátrali úplně sami, tehdy byli policajti velmi vděční. 

Každopádně Rakušan by měl odstoupit, to určitě.

Sarah01
Sarah01 22.06.2024, 13:29:02 xxx.xxx.162.253

Holky, ono to vypadá jako prča, ale když fakt chcete pro štěnda ty nejlepší majitele, tak dnes už skoro není z čeho vybírat. Cherrynka je v půlce březosti, měla jsem už snad od března cca 5 zájemců, všichni odřekli, protože chtěli štěně hned, čekat nebudou. I za cenu vyšší ceny i toho, že rodokmen a zdraví nebude úplně cajk. Teď jsou zájemci, které v první řadě zajímá jen cena štěněte a to napíšou jen: Cena prosím? Nezajímá je příbuznost v rodokmenu, genetické testy ani to, jak často matka rodila. Tak takové majitele fakt nechci. Co budou dělat, až budou muset kvůli něčemu na veterinu a 100%ní zdraví jim přece zaručit nemůžu. Co je to za divnou dobu, já čekala na Cherry půl roku a nepřišlo mně to divný.

Sarah01
Sarah01 21.06.2024, 15:35:53 xxx.xxx.162.253

🤣😂

Ale vážně…jestli to tady čte někdo jednodušší, tak tomu bude reálně věřit.

Sarah01
Sarah01 21.06.2024, 15:32:52 xxx.xxx.162.253
Doron:

Musím zpětně uznat , že Megi měla pravdu,  když říkala,  že zásah na FF byl zpackaný. Řadoví policisté se zachovali excelentně, byli opravdu stateční,  ale to velení…

Udělala jsem nedávno s policií osobní zkušenost a zjistila jsem, že jejich základní problém je ten, že nejsou schopní si předat informace a neumí uvažovat analyticky. Ale jako že vůbec. 


A proto vždycky říkám…"hledej v prvé řadě pomoc na konci svojí paže". Ta policie nemůže být všude a vždy může chybovat.

Sarah01
Sarah01 21.06.2024, 15:31:29 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Já sem vlepím komentář, který jsem psala na jiném serveru:

“Paní Šimůnková ztratila dceru. Co vím, tak jediné dítě. Strašlivá, hrůzná a nepředstavitelná věc! 😢 Ale zároveň víc a víc z jejích projevů mám pocit, že se tou hrůzou sama dostala do obrovského psychického problému. Netuším, zda se léčí, kdo ji léčí, pokud ano, tak zda adekvátně. Zcela narovinu píšu, že se bojím jak o ni, tak event. o někoho, koho vnímá jako přímé viníky té strašné tragédie. Btw, tehdy ta reportáž (tuším to bylo 168 hodin?) - někdy v únoru (?), to byl novinářský hyenismus! I kdyby paní o reportáž a rozhovor prosila, měli ji odmítnout. Ani ne dva měsíce po tragické ztrátě jediného dítěte...”


Zrovna jsem dnes četla ty výsledky z vyšetřování a jaké byly reakce pozůstalých. Zmíněná paní se asi nejvíce ozvala a požaduje odstoupení všech, kteří údajně můžou za to, že ty děti tam rukou vraha zemřely. Myslím si asi totéž, co ty. Chápu ji, že měla jen tu dcerku a je to pro ni o to větší rána. Ale není sama, je tady a nejen tady víc lidí, kteří přišli zaviněním někoho jiného o někoho blízkého a vysvětlení se jim nikdy nedostalo, se situací se prostě museli chtě nechtě smířit, jakkoliv to pro ně bylo těžké. Četla jsem si i diskuze pod těmi články a připadá mi, že policie se teď stala jakýmsi obětním beránkem, na kterou všechno hodíme. Asi je to logické, PČR je teď první po ruce, na kom si můžou vylít svůj vztek a frustraci. Ale může za to celá společnost, protože celá společnost je zodpovědná. Lidi teď vidí černě a volají po zákazech legálních zbraní. To ale není řešení. Častá argumentace je, že zbraně byly vynalezeny primárně na zabíjení, kdežto nože, sekyrky, mačety, kladiva atd. ne. To je sice všechno hezké, zakázat se může všelicos, ovšem ty zbraně se vyrábět nikdy nepřestanou a pokud nebudou pro zločince dostupné legálně, tak si je seženou nelegálně. Nikdo si neumí představit, že když pro něho samotného je to těžká věc, tak pro toho drbana je to děsně jednoduché, dokonce si umí zbraň vyrobit sám úplně z běžných komponentů, které máme každý doma. Viděla jsem i dokument, z čeho všeho si dokázali vyrobit zbraně zločinci ve vězení, sice to vypadalo hrozně, ale bylo to plně funkční (!). Už jsem leckde hodně narazila, sluníčkáři logický argumenty slyšet nechtějí, ale přesto opakovaně zdůrazním, že ČR má jeden z nejlepších zákonů o zbraních na světě, važme si toho, kam se na nás hrabe USA, a jsem na to pyšná. Nenechme si to sebrat. 

Sarah01
Sarah01 20.06.2024, 13:31:32 xxx.xxx.11.197
Zrzavci:

Myslím, že Odetta je měla mezi svými oblíbenými? Ale nevím to přesně. Pokud to tak bylo, tak bych očekávala, že ta si věci prověřovala a nesáhne vedle.


Nějaká jejich dobrovolnice rozflákala auto a nemají čím vozit zvířata na veterinu, havarijko neměli, mají sbírku na auto. Tak jen sonduju, jestli příspěvek poslat či nikoliv.

Sarah01
Sarah01 20.06.2024, 13:29:20 xxx.xxx.11.197

V pátek mají přijít silné přívalové deště a někde prý i tornáda. K nám se cosi přihnalo včera, v Ostravě byly zaplavené silnice a ZOO, která je dnes i uzavřená. K nám to přišlo směrem od Pradědu, cca 5 minut i padaly větší kroupy, přes Bruntál to  šlo dále na Opavu a Ostravu, Třinec, v Českém Těšíně zabil strom ženu. Vlaky z Opavy do Ostravy - Svinova nejezdí, někde jsou výpadky elektřiny. Asi nás podobné události budou čekat častěji. Máme sice domy z cihel, ne jak jinde, kde jsou všechny ze dřeva, ale zase když někde vznikne škoda, tak to stojí za to. Zrovna jsem tento týden koukala na ceny nemovitostí a byla jsem v šoku, domek k rekonstrukci, neobyvatelný, a cena skoro 2 mil., někdy i víc. Tak si přeju, ať se nám to všem vyhne. 🙏

Sarah01
Sarah01 18.06.2024, 23:21:37 xxx.xxx.162.253
Vahine:

Kdy se mají zlatíčka tak asi narodit prosím? Budu na Vás myslet v ten čas a držet palce! Věřím, že vše půjde, jak má 🍀 


Děkuji, bude to cca za měsíc, jsme asi tak v půlce. 😊

Sarah01
Sarah01 18.06.2024, 21:07:24 xxx.xxx.162.253

My dnes byly s Cherry na kontrolním utz, mimina povyrostla a daří se jim dobře, matka už viditelně přibrala, páč sežere všechno. 😄

Obrázek
Sarah01
Sarah01 18.06.2024, 21:03:23 xxx.xxx.162.253
megi-the-pes:

Tak aj název skupiny je blbě, co už. 😀


Prý je admin cizinec. Ale jo, je to strašný, nikdo to ani nemoderuje a nic.

Sarah01
Sarah01 18.06.2024, 18:07:41 xxx.xxx.162.253

Neodpovídáte sám sobě? Kdo se má v těch anonymech vyznat. 

Sarah01
Sarah01 18.06.2024, 16:12:51 xxx.xxx.162.253
kometa:

Alias bzikavka. Tuším, že dešťová.


Jj, taky jsem to našla. 

Sarah01
Sarah01 18.06.2024, 09:02:00 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Teda Raduš, ty Tvoje fotky…😀

Nemůže to být mladé hovado??? Neboli ovád?


Taky mně to přišlo spíš jak hovado. Ale není to pořádně vidět. Štípance od hovada jsou masakr, aspoň u mě jo. Poštípalo mě to loni kdesi v lese na výcviku a udělaly se mně po tom štípnutí vřídky, ještě teď po roce mám flíčky jak po neštovicích.

Sarah01
Sarah01 18.06.2024, 08:58:50 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Postexpozičně už bude (část) radioaktivního jódu vychytaná š.ž. Takže ano, má smysl dávat preexpozičně. Preventivně/jak píše Megi/je to blbost, ale např. po začátku války na Ukrajině mi říkali farmaceuti, že hlavně důchodci vykupovali v lékárnách jód. Snad byli náležitě poučeni a necpali jej do sebe (aspoň snad ne ve velkém).


O některých důchodcích si fakt nedělám iluze, mívají doma plné lékárničky často už prošlých léků, antibiotika si ordinují sami (čert ví, kde si je seženou) a někdy berou léky i preventivně, ačkoliv to vůbec nepotřebují.

Sarah01
Sarah01 16.06.2024, 23:31:39 xxx.xxx.162.253
Karvos:

Mého zlatého retrívra, který spí přes léto venku na trávníku (do boudy nechce) obtěžuje neznámý hmyz. Vypadá jako malinká vosička nebo lumek. Napadá obočí, do kterého se vklíní a saje mu krev. Pes má někdy obočí celá od krve. Nikde jsem o parazitovi nezjistil nic, ani nikdo, koho se zeptám, mi není schopen odpovědět.


Nějak mně není jasné, kde pes běžně přebývá. Ale pokud ho na zahradě obtěžuje jakýkoliv hmyz, tak bych zvažovala pobyt uvnitř domu, obzvláště i proto, že kdyby to byly opravdu muchničky, tak ty nevlétávají do interiéru. Jinak na muchničky účinkuje dobře přípravek s permethrinem. Mám 3 GR a nikdy jsme s tímto problém neměli.