Aktuálně: 3 960 inzerátů204 005 diskuzních příspěvků18 182 uživatelů

Příspěvky uživatele

Sarah01

Sarah01
Sarah01 09.07.2024, 19:14:28 xxx.xxx.162.253
Sardullah:

Jako já bych taky raději lesem, než pořád nějaká louka…ale zpruzelejšího psa jsem fakty v lese neviděla…ono Ginuš chvilku trvá, než zjistí, že jdeme lesem a že to není jen nějaký krátký průchod třeba z louky na louku…pak přestává čuchat, pak už regulérně zastavuje  a ten pohled, to bych vám nepřála vidět…otrávená, zpruzelá….no a já, vzhledem k tomu, že chodím na procházky kvůlivá psům, tak ten les oželím…

Edit: někdy si říkám, jestli to nemá v genech nebo co, že teda pastevci hlídali na louce a hlouběji do lesa se nepouštěli…na druhou stranu jsem ještě neslyšela, že by nějaký pastevec měl problém s tím, že ho to v lese nebaví…tak nevim.


Tak co si budem povídat, procházky přizpůsobujeme chlupáčům. Si pamatuju, jak už kdysi kdosi někdy dávno říkal, že momentálně nemá doma psa a na procházku bez psa se mu nějak nechce, přijde mu to jaksi nemístný a blbý. Tak to asi mám podobně. I když mně teda nehrozí nikdy, že bych byla bez psa. 😂 Naštěstí.

Sarah01
Sarah01 09.07.2024, 18:21:28 xxx.xxx.162.253
Sardullah:

Tak my do lesa nechodíme, neboť Ginu to tam fakty neba…u nás se opravdu jedná o jeden určitý úsek při cestě tam a zpět…a tam prostě povídám…ani ten strach vnitřně nemám…ale když se vracíme za “už je hodně šero”, tak mám nepříjemný pocit vždycky.


Jejda, tak to my zase les milujeme, pro psy je tam spousta pachů, já se zase ráda dívám do korun stromů a taky mám ráda vůni jehličí. A psi taky vědí, že když jdeme do lesa, bude procházka delší. Pravda sice je, že cesta je tak divně podezřele rozrytá, ale zatím jsme žádné prase nepotkali, furt jen srnky. 😊 S matkou jsem ale les už vzdala, i když včera vyběhla schody, jak kdyby ten outěžek vůbec neměla. Aktuálně 53. den a začínám mít nějak obavy, protože břicho roste kosmickou rychlostí.

Obrázek
Sarah01
Sarah01 09.07.2024, 16:48:10 xxx.xxx.162.253
kometa:

Vybízí bačkory, aby odnesly všechny věci svých dětí. Asi bačkorčat. Nebo bačkorčátek?


Čili nazývá rodiče dětí bačkorami. Být těmi rodiči, tak se ozvu.

Sarah01
Sarah01 09.07.2024, 16:45:20 xxx.xxx.162.253
Kilian:

….zase špatně…musíte si denní dávku rozdělit tak aby pes dostal pouze ua to co udělá, a to během celého dne…protože krmit jenomjednou denně a z misky je opět týrání psa hladem pravil Franta….ta vidlička ani gauč už to nezachrání….


Podle mě je týrání psa to, co dělá on. Krmení po hrstkách nemůže psa nikdy zasytit, takže ten pes má potom permanentně hlad. Já to takhle dělat, tak retrívr mně za chvíli ukousne ruku. Já krmím teda 2x denně, ráno a večer, protože mým psům by jednou denně nesedělo. Kromě toho je ten člověk neskutečně hloupý, že odsuzuje něco, o čem naprosto nic neví. Žádná krmná dávka se nemusí vymejšlet, to přece má člověk, který krmí několik let přirozenou stravou, dávno vychytaný u každýho svýho psa na celej život dopředu. Taky bych vlastně mohla prohlásit, že on zase svýho psa týrá granulema. 

Sarah01
Sarah01 09.07.2024, 11:22:19 xxx.xxx.11.197

Já teda klec nemám, ale mám kennelku a když jedu k někomu, kdo nemusí psí chlupy nebo mu vadí psí drápky na plovoučce, tak psy strčím do kennelky. Neučila jsem to nikdy od štěněte, ani v ní doma nikdy nebývají, ale přesto nemají problém do ní kdekoliv jít, i když je otevřený vlez. Jo, může se to leckdy hodit. Nepotřebuju ji ale na to, aby se pes naučil odpočívat, protože jsme s tím nikdy neměli problém. Kotec nikdy mít nebudeme, protože mně přijde zbytečný rvát do něčeho, co v podstatě nevyužiju, tolik peněz. Psi mají svůj pokojík v domě, ve dveřích mám branku, takže pokud je potřeba a nechci, aby obtěžovali návštěvu, tak jdou tam, stačí říct “místo”. 

Jen jsem tím chtěla říct, že každej to může mít jinak a nemyslím si, že by to bylo špatně. Ten pán všechno moc zevšeobecňuje a navíc si občas i dost odporuje. Koukla jsem na jeho FB…nemůžu používat intonační navigaci, a to jako proč? Nesmím mu zakazovat naskakování na jiné psy, protože je to prý přirozené chování, hmm, ale leckterý pes si to taky líbit nenechá a rovnou po něm vyjede. Obrany jsou špatně, protože pes se učí lovit lidi. A jak to tak vypadá, tak někteří na FB mu to dost žerou.

Sarah01
Sarah01 08.07.2024, 16:20:17 xxx.xxx.28.39
Fikovnice:

Takže jsem zatím absolvovala asi své nejzbytečnější 4 dny v životě. Sedíte na židli, prosíte, žádáte…a ve finále jen koukáte z okna.


Jani, člověka, který tě zaučí, má zaúkolovat tvůj nadřízený.                     

Sarah01
Sarah01 08.07.2024, 13:33:30 xxx.xxx.28.39
Doron:

Já proti klikru nic nemám,  ale proti tomu chlapovi jo.

Přijde mi to jako sadismus převlečený za odbornost. Má vlastně doma takového vězně v kleci, když ho občas pustí, musí plnit nesmyslné úkoly,  jíst jen za odměnu,  pít v určitou dobu, nesmí projevit náznak svobodné vůle. 

Dělá se mi z toho vzteky špatně. 

Ale knihu jsem nečetla,  jenom viděla nějaký videa, to mi stačilo.


Já proti klikru taky nic nemám, i když ho nepoužívám. Mám celkem kontaktní plemeno, takže my prostě furt kecáme, doma, venku, všude, no. A navíc můj pes je taky děsně ukecanej. 😄

Sarah01
Sarah01 08.07.2024, 12:47:37 xxx.xxx.28.39
Zrzavci:

Kdo říká, že se psem nemožeme mluvit? U Tali mi dokonce!! fungovalo, když jsem jí na procházce zpívala! Zahlušim, každýmu, kdo se mi bude smát! No, jo, to jí zajímalo, tak jsem jí zpívala, že Talinkááá, malinkáá, to je naše nadělení, Talinkááá malínká, to je hovado!ů 😀


Píše Doron, že to tvrdí ten týpek v bibli.

Sarah01
Sarah01 08.07.2024, 12:33:17 xxx.xxx.28.39

A proč bych se psem nemohla mluvit? Já s nimi mluvím ráda a oni to mají taky rádi. Ať si to každej nastaví tak, jak mu to vyhovuje, nebudu se řídit podle nějakýho chlapa, kterej si myslí, že dělá všechno nejlíp, tyhle týpky nesnáším.

Sarah01
Sarah01 08.07.2024, 12:19:52 xxx.xxx.28.39

Nemyslím si, že by to nevěděl. Pokud to nejsou první štěňata, jak píše, tak to přece za ty roky musí vědět. Ale zase kdovíkdo se ptá. Může to být třeba dítě jakochovatelů, to bohužel nevíme.

Sarah01
Sarah01 08.07.2024, 11:53:39 xxx.xxx.28.39

Já se velice pobavila, když mně syn říkal, že nejdelší dobu se řešil zákaz kouření a to prosím od nekuřáků. ☝️ Jak oni by nechtěli ty kuřáky omezovat a bla bla bla, přitom ti kuřáci vůbec nic nenamítali.

Sarah01
Sarah01 08.07.2024, 10:13:45 xxx.xxx.28.39

Vím od syna, že schůze SVBJ trvají i 5 hodin a řeší se tam úplné blbosti. Někteří lidi asi sedí doma, nepracují, tak to berou jako povyražení, jinak si to neumím vysvětlit. Ale zase pravda s nějakou kriminalitou nebo jednáním podobného typu tam naštěstí problémy nemají.

Sarah01
Sarah01 08.07.2024, 10:08:35 xxx.xxx.28.39
Fiona.Praha:

Jak naprostý laik s prvním psem pozná sympatického trenéra, když ho hledá? 


Jj, často metodou pokus omyl, což pro psa asi není úplně OK. 

Sarah01
Sarah01 08.07.2024, 08:22:35 xxx.xxx.28.39

Informujte se u Vašeho klubu, tam vám podají relevantní informace týkající se bonitace. Popravdě se i divím, že jste to neudělala v první řadě a ptáte se tady. Základní info Vám také měl podat Váš chovatel.

Sarah01
Sarah01 06.07.2024, 06:44:45 xxx.xxx.162.253

A že by právě kvůli tomu, že to byla pokusná zvířátka, tak aby se nemnožili dál? Nevím, ale napadlo mě toto.

Sarah01
Sarah01 05.07.2024, 10:01:17 xxx.xxx.162.253
tetrivek:

Dneska jsme venčili na hradě Houska, velké plus je, že tam můžou psi. A samozřejmě syn se tam zamiloval do roztomilého velškorgiho, byl krásný, ani já jsem z něj nedokázala spustit oči. Okruh zvládl na jedničku. (pes) Nemít doma takovou smečku……. Ach jo, jsme zvláštní rodina líbí se nám většina psů….. 

Obrázek Obrázek

Mně se nelíbí jen naháči a bulici, jinak ostatní v pohodě, otázka je, jestli bych to chtěla mít doma. 😁

Sarah01
Sarah01 05.07.2024, 09:43:58 xxx.xxx.162.253

Já bych si to neoblikla, tento styl se mně nelíbí, nikdy jsem nemusela ani žádné batikované hadry. Ale když se to sportovcům líbí, tak ok, hlavně ať se jim na olympiádě daří, to je důležité. 😊