Aktuálně: 3 961 inzerátů204 006 diskuzních příspěvků18 182 uživatelů

Příspěvky uživatele

Sarah01

Sarah01
Sarah01 11.07.2024, 13:31:54 xxx.xxx.11.197
hmn:

“štěně má odpočívat AŽ 20 hodin denně….”

ale vždyť to je pravda 
jednak tam má to AŽ, které obsáhne od nuly do dvaceti, takže se tam vleze vše
a za druhé, z reálu - štěně Moinka, dovezeno první sobotu v srpnu, skutečně spala těch 20 hodin denně, ne-li víc
HW Bady bych řekla dtto
Jen štěně Aribo to měl trošku úplně naopak 😎


Tak pokud bere štěně jako fakt 8 týdenní, tak ok. Ale problém je ten, že on neuznává rozdíly, všechno stejné podle něho, prostě ke všem psům stejný přístup. U nás by žádné štěně 20 hodin rozhodně neodpočívalo.

Sarah01
Sarah01 11.07.2024, 13:24:59 xxx.xxx.11.197
Kilian:

….po jeho Bibli, webinářích a dalších obdobných průplaších mozku, si říkám proč vlastně psa vůbec…..


Už jsem se k tomu dostala na mobilu, prostě o jeho schopnostech prý vypovídají stovky vychovaných psů ze seminářů. 🤦‍♀️ No, sebevědomí mu teda nechybí. Si říkám pánbu s náma a zlý pryč, tahle “výchova” psů, děs.

Sarah01
Sarah01 11.07.2024, 13:04:17 xxx.xxx.11.197
Bobca:

a ta kráva mně zase vyběhla ven,

😲😲teda Sarah😲..Já v první moment jsem nevěděla,jestli máte taky krávu,a ta vám nějak utekla ven..jsem to brala fakt vážně😟..tak chuderka těhotná,nezávidím jí to horko..A vy takhle😟..doufám,že jste se jí hned omluvila😇že jste to tak nemyslela…miluju žluté psy…čekám na fotečku po porodu a se štěňátkama🐕


Nene, to nebyla ta těhotná. 🙂

Sarah01
Sarah01 11.07.2024, 13:03:25 xxx.xxx.11.197
Kilian:

…to včera také pravil, že se od nějakého Američana ddozvěděl, že štěně má odpočívat až 20 hodin denně….a že se s tím stotožňuje…


Takže na ostatní aktivity zbývají jen 4 hodiny. Tak nějak to ve mě vzbuzuje pocit, že ať radši štěně spí, ať se mu nemusím věnovat.

Sarah01
Sarah01 11.07.2024, 10:32:17 xxx.xxx.11.197

Mně teda kromě toho striktního doporučování klece jako ložnice pro všechny psy vadí především jeho názor, že ke všem psům a jejich výchově se má přistupovat úplně stejně, že nejsou žádné rozdíly. Dle něj jsou všechna plemena stejná a rozdíly v povaze neakceptuje. To je ale nebetyčná blbost. Každý pes je přece individualita, ke každému se musí přistupovat jinak. A to si to jen nemyslím, ale mám  takový zkušenosti z výcviku i z domácí smečky. Co platí na jednoho, mine se úplně účinkem u druhýho a navíc tvrdým nátlakem si člověk často může citlivou psí dušičku poškodit a pak se to leckdy špatně napravuje. Tady opravdu vidím velkou chybu a jeho tvrzení, že i když měl zatím jenom jednoho psa, tak prý ze seminářů jich zná hodně a bla bla bla, je prostě úplně mimo. Dnes fakt může dělat výcvikáře kdekdo, kdo má do pr.ele díru a ještě k tomu napsat knížku. 

Jinak tu klec přece může suplovat jakýkoliv pelíšek nebo přímo celá místnost, kde bude pes sám a bude tam mít klid. Ne každý pes je ničitel a ne každý pes neumí odpočívat. Já jsem odpočinek trénovala vždycky od štěněte a když dnes řeknu Na místo, jdeme spinkat, tak se prostě spí. Napsal mi prý Obdivuhodné a pak x smajlíků, kde převažuje tento 💩. Prostě arogance sama a jak shazuje výcvikové metody třeba Cesara Millana a Desenského, tak v podstatě není o nic lepší, spíš teda horší. Pes nemá přístup k vodě, nedostává nažrat do misky, nikdy se neproběhl bez vodítka (teda on to tvrdí), doporučuje úzký obojek, který pro velká plemena vůbec není vhodný….některé názory podle mě fakt hraničí s týráním.  

Sarah01
Sarah01 11.07.2024, 09:00:39 xxx.xxx.11.197
Kilian:

…..no to jo no….ano napadal když ho to popadlo psy i lidi…ale on to sám několikrát přiznal, že až ta ATA mu hodně pomohla a Ščucka je pro něj psí bůh… a ta jeho bible jsou vybrakovaná skripta ATY plus pár jeho domněnek….


Odpovídala jsem na FB někomu jinému na názor pod videem tohoto pána a pán se chytil sám a začal poučovat a urážet. Neskutečně arogantní a domýšlivý člověk. A tento má patent na výchovu psů. Je mně fakt líto psů těch majitelů, kteří mu to žerou.

Sarah01
Sarah01 11.07.2024, 06:16:39 xxx.xxx.11.197
Vahine:

Já jsem se té Vaší hlášce ze srdce zasmála 😁 

Bych chtěla vědět, kam z těch vrátek vyrazila s tím pandírkem 🤦‍♀️ 


Mamina má termín 20. 7. , takže za 9 dní. 

A na výlet za slepicemi nevyrazila ona, to byla starší fenka, Julinka 7, 5 roku. Myslím, že Cherry to v tuto chvíli už vůbec nezajímá, včera už nevěděla, jak a kam si lehnout. Pod tújemi už jsou vyhrabané asi tři díry. 🙂 A už jsem smontovala porodní bednu, jen deku jsem do ní zatím nedala. Se modlím, aby se aspoň o pár stupňů ochladilo. Nakonec o půl jedné v noci přišla bouřka, ale horko je pořád.

Sarah01
Sarah01 10.07.2024, 21:25:55 xxx.xxx.162.253
Xerxova:

u vás je hůř - tady jen tak hezky zahradnicky leje  ( v tuto chvíli 8 mm) - hřmí v dálce, vše nás míjí zprava či zleva… ale koukala jsem, že v Dubu spadlo opravdu hodně vody. A Jizerky se taky napily…


U nás vůbec nic, ani kapka a je hrozné dusno. Nějak se mně ani nechce spát, v ložnici mám 30. ☹️

Sarah01
Sarah01 10.07.2024, 21:23:59 xxx.xxx.162.253
Orionka:

Netušila jsem, že máte krávu !


Njn, občas lítají i horší slova, ale ona už ví.

Sarah01
Sarah01 10.07.2024, 16:33:36 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

On ale, Ali, Skeeve mohl podat lepší příklad: Například pokousání dítěte vlastním psem. A že těch případů je, a bohužel asi i přibývá.


Jj, to souhlasím. Já třeba fóbii z hadů nemám, ale zase mně vadí pavouci, to bych se asi pos.ala. Viděla jsem kdysi reportáž, jak nějaká babička v paneláku našla ráno pod polštářem sklípkana. Bože, to by byla moje smrt.

Sarah01
Sarah01 10.07.2024, 15:55:11 xxx.xxx.162.253
Skeeve:

Tomu dítěti, co přes něj přeběhl v Pardubicích kůň, byste to taky řekla? Nebo jeho matce? Neměl tam lézt, že jo? Empatie a jiné lidské ctnosti si zrovna vzaly volno? - Víte, že ten kousnutý člověk pravděpodobně bojuje o život? Že bude mít doživotní - a vážné - následky?? 


Tomu chovateli přeju brzké uzdravení, ale dovolím si poznamenat, že je to dost velký rozdíl a toto srovnání dost, opravdu dost pokulhává. Majitelem toho koně nebyl ani ten klučina, ani jeho rodiče, kdežto ten chovatel šel vědomě do rizika, když takového hada vlastnil. A po pravdě fakt bych nechtěla, aby mně taková potvora, která by někomu utekla, vlezla do baráku a ohrožovala mě i moje děti a vnoučata.

Sarah01
Sarah01 10.07.2024, 15:50:35 xxx.xxx.162.253

Tak dnes jsem přivezla sousedovi 5 nových slepiček a ta kráva mně zase vyběhla ven, jakmile jsem otevřela bránu. Začala jsem na ni řvát, že už s ní končím a půjde do útulku. 😄 Ten retrívr asi fakt není úplně blbej, naráz se otočila a šla domů. Takže zůstává. 😊

Sarah01
Sarah01 10.07.2024, 15:47:12 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Meloun bez semene!!!🤣

A to je dobře nebo špatně??😂


No, bezsemenný mám radši, nemusím ta semínka vybírat, ale meloun bez semene je teda hrozný označení, správně by mělo být spíš bez semen. 😄 

Sarah01
Sarah01 10.07.2024, 15:09:29 xxx.xxx.162.253
Kilian:

….na druhou stranu budiž mu ke ctí, že i když byl Aramis pes nenormální, tak hledal řešení aby s ním mohl alespoň trochu fungovat….jiný už by ho dávno dal pryč….


To sice jo, ale v podstatě ho nevychoval a na FB vydává svoji bibli za tu jedinou a správnou metodu výcviku psa. Předpokládám, že ten Aramis napadal psy. Nebo i lidi?

Sarah01
Sarah01 10.07.2024, 06:25:59 xxx.xxx.11.197
Kilian:

….chutě do toho….kazdou středu má živě vysílání…od cca 20.00 hod.,….


On mně teda podle příspěvků na FB připadá dost agresivní, a to stačí, když se někdo jen na něco zeptá. Kolik vlastně těch psů v životě vůbec měl?