Aktuálně: 3 962 inzerátů204 086 diskuzních příspěvků18 183 uživatelů

Příspěvky uživatele

Sarah01

Sarah01
Sarah01 14.08.2024, 08:01:38 xxx.xxx.11.197
Orionka:

Jasně, já to taky nepíšu jako návod, ale jako obrázek doby…možná i vašeho šťastného dětství.


Nějak nevím, jak s tím souvisí moje dětství. Školku jsem nesnášela a spílala jsem tomu, kdo ji vymyslel. Učitelky tam většinou dělaly ženské, které děti nesnášely, ale měly asi dobrý kádrový profil. Jinak doma samy jsme se sestrou nikdy nebyly, moje babička byla v domácnosti, takže jsme bývaly u ní. Chápu, že vy jste při vašem věku asi školku nezažila, tehdy to byly spíš opatrovny a ne všude, jen ve větších městech.

Sarah01
Sarah01 13.08.2024, 07:09:45 xxx.xxx.11.197
orionka-2:

nechávat 4 dítě asi na starost 8 letému snad doufám zadavatelka nebude,

Tak se vás tu několik prohlásilo za divné, protože nemáte děti a nemusíte mimina. Asi jsem taky divná. Děti mám, ale když jim byly 4 a 8, tak starší vyzvedával malého ze školky, vodil domů a čekali, až přijdu z práce. Někdy zůstali venku, tak jsem si je cestou z práce posbírala. Ale neměla jsem psy. Když u mě bývala vnučka, tak zůstávala doma sama tříletá, to už jsem psy měla a někdy bylo potřeba jít s nimi bez ní.

Naštěstí je to dávno. Dnes by mi je asi odebrali !!!


Dnes by v té školce osmiletému dítě ani nevydali.

Sarah01
Sarah01 13.08.2024, 07:06:20 xxx.xxx.11.197
drvodelkafialova:

Pokud by někdo měl zájem, my jsme letos a loni využili dotace na ohřev vody, zateplení apod. Máme tedy objektivní zkušenost s firmami a nemusíte jít do rizika, že vás někdo okrade. Pokud máte zájem, přes soukrom  zprávy mohu poskytnout kontakt. 

Přijeli, sepsali jsme smlouvu, vyřídili dotaci, přišli nám peníze na konto, zavolali jsme už je to tu, přijeli šikovní kluci, všechno namontovali, pak přijel technik provedl kontrolu, převzal peníze z dotace a hotovo.   Pokud si někdo netroufáte o ty dotace požádat, aby vás neokradli nebo se bojíte, že to je složité - NENÍ. Jestli můžete, jděte do toho. Je to jedna z mála věcí, která vám může v dnešní době uspořit dost peněz. 


Mě by docela zajímaly podrobnější informace, hlavně to, kolik do toho člověk musí vložit svých financí, aby ty dotace dostal.

Sarah01
Sarah01 13.08.2024, 07:03:03 xxx.xxx.11.197

Odžmolkovač je výborná věc, mám už druhý Bravo a na sežmolkovaný svetry, mikiny i ponožky paráda. Ale na osiny to určitě nepůjde.

Sarah01
Sarah01 12.08.2024, 10:30:46 xxx.xxx.28.39

Já koukám, že ta Alžířanka získala zlato. No, jak jinak, to by se musel najít další babochlap, aby ji porazil.

Sarah01
Sarah01 12.08.2024, 00:05:27 xxx.xxx.162.253
Doron:

Takže já bych chtěla toho na tý druhý fotce!

Není to Bruce? 🙂))


Myslím, že je to holka.

Sarah01
Sarah01 12.08.2024, 00:04:35 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Ali, počkej, a Ty teda ještě sháníš nějaké jméno na B? Pokud jo, tak pro kluka nebo holku?

Edit: Jo, a Bubble se mi taky celkem líbí!


Ne, jméno už žádné nesháním, všichni už jména mají a už jsem je poslala na Plemennou knihu. 

Sarah01
Sarah01 11.08.2024, 19:32:09 xxx.xxx.162.253
Doron:

Náhodou Bubble je dobrý!

Ale postrádám klasická psí jména jako Baron, Brok a Brita🙂))) 

Měla jsem ovčandu Ajšu a ta byla v papírech Dášenka.


To právě nikdo nechce takový profláklý jména…ani Bena, Bárta nebo Bárnyho. To prý má každej a když zavolají na svýho psa, přiběhne jich asi pět. 😄

Sarah01
Sarah01 11.08.2024, 18:29:38 xxx.xxx.162.253
Sardullah:

Hel holky…vy co máte dlouhosrstý, kastrovaný a taky se potýkáte s tou bavlnkovací nebo suchou…nepomohl by tomu nějakej profi olej (jojobovej od trixie je na nic)nebo něco takovýho, co by tu srst trochu upravilo, aby se tak rychle necuckatěla?


Jako olej přímo na srst? To jsem nezkoušela, protože moji psi lehají všude možně a to nevím, jestli by se mně ty mastný fleky líbily. 😊

Sarah01
Sarah01 11.08.2024, 18:27:50 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Mně se to líp tahá holou rukou, ale asi nikdy jsem neměla boty tak zaosinované jako Lesnížínka…🤔


Já jsem to zkoušela a teda tkaničky úplně v háji. Ale tenisky taky, byly látkové.

Sarah01
Sarah01 11.08.2024, 18:06:23 xxx.xxx.162.253

Tak si myslím, že jedině vytahat jednu po jedné pinzetou. 🤔

Sarah01
Sarah01 11.08.2024, 16:42:43 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Ali, Bublina byl přece psík Rychlošípáků!😀


Jani, přiznám se, já jsem to nečetla. Vždycky jsem si myslela, že je to čtení pro kluky. Ale třeba Ransomeho jsem četla a přišlo mně to úplně suprový čtení. Jako hlavní problém asi byl, že jsem četla jen knížky z knihovny a tam ty Rychlý šípy byly vždycky rozebraný. Domácí knížky jsem měla jen, co mi koupili rodiče, teda spíš mamka, a to bylo jen na Vánoce a bývaly to jen pohádky nebo dívčí romány. Otec knížky nesnášel, tvrdil, že čtení odvádí člověka od práce. Na vesnici to prostě bývalo jinak.

Sarah01
Sarah01 11.08.2024, 16:17:47 xxx.xxx.162.253
Varaxi:

Nedá se nic dělat, v příštím vrhu bude Cavaxi. Nebo přinejhorším Cvaxi. Když se to vysloví, zní to jako Cvak si, a o to nelze budoucího majitele ochudit. 

Caxi zní divně. Co ten další vrh? Daxi zní o moc líp. 


😄 To už by mohlo být třeba Cvrxi. 😂

Když já ale vůbec nevím, jestli budou Céčka a Déčka už vůbec. Céčka bych na Cherry ještě možná riskla. Ale fakt jen možná, musela by být naprosto v kondici a musela bych si být jistá, že to zvládne. No, a Déčka už jedině na její dcerunce, pokud by se pro mě narodila. Jako chtěla bych, moc bych chtěla, ale radši už nic neplánuju. I když taťku v merku už mám, to jo. 

Jinak musím říct, že ani v Áčkách neprošla jména Aron a Amon, které jsem chtěla dát na počest již odchozích pejsků za duhu.

Sarah01
Sarah01 11.08.2024, 15:45:32 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Fakt jej někdo brání??? Četla jsem snad vyjádření někoho z vlády (?), že takový člověk nemá na tom postu co dělat.


Jani, je to v tom článku, že nějaký jeho nadřízený.

Sarah01
Sarah01 11.08.2024, 15:44:02 xxx.xxx.162.253
Fiona.Praha:

Nebyla Bublina v Rychlých šípech? 

Nechápu, že trvá na Bubble (kterou si asi vymyslela), když to bude Aimee. Uznávám, jsem divná 🙂 


Jo, vzpomínám si, zmiňovala Rychlé šípy. Bublinu jsem odmítla do PP zapsat já, ta Bubble byla kompromis. 

Sarah01
Sarah01 11.08.2024, 15:42:15 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Megi tu psala, že nejsou důkazy, Assil oponovala. A já dnes četla, že jasné důkazy fakt nejsou… Takže jsem z toho poměrně jelen.😀

Ta Alžířanka by všem zatnula tipec, kdyby se sama podrobila testům v nějaké ofiko laboratoři a pak to zveřejnila. Jenže to neudělá a teď dokonce vyhrožuje TO za misogynii, pronásledování na sítích, urážky a kdeco.


Pro mě tímto ztratily OH jakoukoliv přitažlivost a prestiž a nedívám se. Zřejmě tam může jet každej, koho to napadne, neprověřuje se naprosto nic. Pro mě je to strašná degradace OH a toto nepamatuju.

Sarah01
Sarah01 11.08.2024, 15:36:49 xxx.xxx.162.253
Sardullah:

Chovatel vymýšlí jména, aby…. a majitelé pak štěněti říkají úplně jinak.

Mému berňákovi bylo chovatelkou vymyšleno jméno C-Point..a teda přejmenovali jsme ho na Matýska, ale když má zlobivou, tak mu teda řeknu “C-Pointe !!!”

A teda to samý Gina vlastním jménem v PP Gaelin…taky to používám když zlobí…

Musím říct, že mám problém s Matějem na veterině. Jsem zvyklá tam mít papírový psy pod jejich ofigo jménem a u Matěje mi doktor říká…tak doktor povídá, že mi ho může zapsat jménem, kterým mu říkáme a tak tam má kartu jako MATES…no a když dorazíme, tak nahlásím svoje jméno a pak prej “který pes?” a já “C-Point”…no takovýho psa tu nemáme…


Po mě například nikdy na žádné veterině nechtěli papírový jméno. Prostě zapíšou si jméno, který slyší, když na psa mluvíte, a občas to i zkomolí. A teď jsem zjistila, že je to vlastně úplně jedno. Potřebovala jsem identifikaci psa pro pojišťovnu a tam stačí jen čip, jméno je jim úplně fuk, jestli je správně nebo špatně.

Sarah01
Sarah01 11.08.2024, 15:33:11 xxx.xxx.162.253

Holky, tak Baxi neprošla, paní si pro jistotu tu Bubble napsala rovnou do smlouvy, abych to třeba nezměnila. 😂 Ale říkat jí budou Aimee. Ta Bublina je prý z nějakýho filmu. Já ho teda neznám, mně Bublina evokuje spíš králíka nebo morče.