Aktuálně: 3 963 inzerátů204 096 diskuzních příspěvků18 183 uživatelů

Příspěvky uživatele

Sarah01

Sarah01
Sarah01 30.08.2024, 19:01:05 xxx.xxx.162.253
Aluška:

Příští týden budeme o dukát bohatší. Teda o Dukátka. Naše smečka se rozroste, seznamte se - Duque Estrella del bosque - Dukátek

Obrázek Obrázek

Jé gratuluju, krásnej. 🥰

Sarah01
Sarah01 30.08.2024, 18:52:53 xxx.xxx.162.253
efe:

Myslíte Lupuse, místního propagátora granulí? 🤣


A navíc jsem četla Lupus Forever. 😄

Sarah01
Sarah01 29.08.2024, 09:23:44 xxx.xxx.11.197
assil:

No a v tom to právě je, nikdo není ochoten si je vzít, takže není kam je vracet a jižní pobřeží Evropy je tak dlouhé, že zabránit jim ve vstupu je nemožný. Ono jako ty řeči co by se mělo dělat, jsou pěkné, ale reálně a do detailu o tom radši nikdo nemluví, protože prostě reálně se toho moc dělat nedá. Se podívejte na USA, stejnej problém a to to mají ještě jednodušší v tom, že vědí odkud ti lidi jsou a kam je vracet.


Ale aspoň usnadňovat by jim to nemuseli, žádný dávky prostě. Teď sice některý útočníky s noži začali konečně střílet, ale je to furt málo. Navíc ministryně vnitra přemýšlí o tom zakázat čepele delší než 6 cm, já nevím, jestli stát se politikem není už nějaká psych. diagnóza. 

Sarah01
Sarah01 29.08.2024, 09:14:58 xxx.xxx.11.197
Sardullah:

Holky, tak já to teda dělám úplně blbě. Štěndo přinesu dom ke služebně staršímu psu…teda nejdříve nechám štěndo trochu rozkoukat na dvorku bez druhého psa a pak hned seznamuju “tak Asto, tohle je naše nové mimi a jmenuje se Alík” a Asta, protože není debul a ví, že teda to není návštěva resp. cizí pes, ale je to naše, tak štěňátko nesežere, nezahrdlí…a dle toho, jakou mám zrovínka Astu, tak samozřejmě očmuchá a tak a pak si buď hraje a nebo štěně více či méně ignoruje. 

A co se týče soužití…mě přijde, že to tak nějak fackuju za provozu. Samozřejmě se štěndětem chodím ven i extra a i v tandemu s druhým psem…přijde mi, že jde hlavně o to hlídat, aby štěně měrou nepřiměřenou neobtěžovalo staršího psa…což u nás dá služebně starší pes najevo dost jasně…sebere se a odchází a prej “teď se s ním zase morduj ty, když jsi si to pořídila” a samozřejmě naopak dávám pozor, aby služebně starší pes štěně nějak nešikanoval. No a pak se teda snažím být v rámci možností a potřeb psů spravedlivá a rozdávat přiměřeně oběma mojí pozornost.

Já samozřejmě nemám zkušenost s xyxyxy psů, ale i když mám doma fenu “Xenu bojovnici, nechovající lásku ke psům a potenciálně nebezpečnou i cizím štěňatům”, tak prostě “naše” štěně je něco jiného…je to nový člen rodiny a feny ho vždycky zahrnuly do množiny objektů, které chrání, hlídají…prostě stejně, jako když si domů z porodnice přivezu mimčo.

O psech-samcích…tak o těch mých se nezmiňuju, protože všichni moji kluci mají rádi psy a nové štěně “no juchůůůů..štěnítko”…akorát dědeček Jack, když k němu přišla malá Gina, tak už to teda na nějaký mordování a lítání nebylo…ale i on si ještě v rámci svých možností s Ginou hrál.


Taky to tak dělám, ale po zkušenostech raději počkám, až se ti domácí trochu uklidní z té náhlé radosti, že jsem přijela a něco nebo někoho přivezla. 😀

Sarah01
Sarah01 29.08.2024, 09:09:39 xxx.xxx.11.197

Já teď bohužel nevenčím, je vedro a večer, když se ochladí, tak už je brzo tma a to teprve uklízím štěňata ze zahrady. Pravda ale je, že smečka začíná pořádně zlobit, asi ze žárlivosti na ty malý prcky, se kterýma se každá návštěva mazlí a nosím jim dárky. 😀

Sarah01
Sarah01 28.08.2024, 13:17:50 xxx.xxx.162.253

Já chci podotknout k tomuto:

*Nového člena - ať už jde o štěně, nebo psa dospělého - seznamujeme se stávajícím venku. Na neutrálním území , tedy ani ne na zahradě, ale někde úplně jinde. My vždy bereme stávajícího psa/psy k tomu, koho povezeme domů, ať je to do útulku, nebo do chov. stanice, odkud štěně bereme. Ať se psi seznámí tam, kde vůbec o nic nejde

S tímto nesouhlasím, ke mně domů lidi svoje stávající psy nevozí a ani by je to nenapadlo. Je tady hlavně problém ten, že nemám jen matku a štěňata, ale i domácího psa, a nemuselo by to dobře dopadnout. Ani já jsem svoje psy nikam netahala, když jsem si brala nový štěně.

Sarah01
Sarah01 22.08.2024, 07:27:00 xxx.xxx.11.197
»
Odpověď na příspěvek uživatele marcelaamax z 21.08.2024, 21:25:39

No právě mně to doporučila jedna kolegyně v práci, že je to o hodně lepší než žaluzie, tak o tom uvažuju. Žaluzie mám takové zlaté, mají to nejlepší za sebou, na některých oknech už praskla lanka a ty právě, když v létě sluníčko pere, moc nezatemní. Syn se snachou mají na oknech nějaké zatemňovací blackout rolety, tam byla cena vyšší, zevnitř jsou tmavé, zvenku stříbrné a ty mi přijde, že zatemňují opravdu hodně.  Ale pro mě je ta cena prostě moc, potřebovala bych to nejmíň na 5 oken plus dvoje balkonové dveře, jedině snad to dokupovat postupně.

Sarah01
Sarah01 21.08.2024, 06:48:01 xxx.xxx.11.197
Fiona.Praha:

Máte zkušenosti s lagottem? Dcera je z nich nadšená a plánuje si, že snad jednou si ho pořídí. Když se o tom zmínila před našimi vet (jsou to manželé), tak reagovali, ať si k lagottu pořídíme ale jiného veterináře. 


Chová je jedna známá, přijdou mi v pohodě a hlavně jsou skladní. Je to jedno z plemen, který zvažuju na důchod, musela bych ale být pořád aspoň turisticky aktivní. Co se týká zdraví, to nevím, to bych si zjišťovala, až by to byl aktuální, vím jen o nějakých těch genetických, na které se dělají testy, třeba LSD (Lagotto storage disease), kterým právě trpí jen toto plemeno.

Sarah01
Sarah01 20.08.2024, 12:10:53 xxx.xxx.162.253
assil:

Píšou, že moc nestíní, takže nic pro mě.


Píšou, že nestíní na 100%. A ty závěsy blackout mají 100%ní stínění? Ony ani ty hliníkové žaluzie nestíní úplně. Takže když potřebujete kvůli pouličnímu osvětlení, tak to asi chce něco echt. Jsem kdesi viděla reportáž o rodině, která bydlí u přejezdu, kde je to bílé blikající světlo, a prý nepomůže vůbec nic a dráhy to nechtějí řešit, a to tam prý projedou max 2 vlaky denně, v noci žádnej.

Sarah01
Sarah01 20.08.2024, 08:27:35 xxx.xxx.11.197

Tak asi jedině pejska z útulku, který je na zahradu zvyklý a nebude mu to vadit.

Chtěla jsem poradit lagotto romagnolo, než jsem si přečetla jako požadavek tu zahradu, takže nic.

Sarah01
Sarah01 20.08.2024, 08:24:08 xxx.xxx.11.197
assil:

Čistit rolety mi připadá mnohem  časově náročnější než hodit závěsy do pračky.


Jasně, každej to má jinak. Já už jsem závěsy měla a všechny šly dolů, s mojí výškou 152 cm to pořád věšet, prostě mě to nebaví no.

Sarah01
Sarah01 20.08.2024, 08:12:52 xxx.xxx.11.197
assil:

Z jiného soudku - máte někdo zkušenosti se zatemňovacími závěsy? Co tak čtu, mají 3 vrstvy a prostřední prý nějakou speciální černou, tak mě napadá, jestli nejsou moc těžké na denodenní zatahování.


Já uvažuju spíš pořídit rolety den a noc, mám na ně výborné reference ohledně zastínění. Žaluzie, který mám na oknech cca 18 let pomalu dosluhují. Závěsy mně nevyhovují z toho důvodu, že se to musí prát a tudíž sundávat a zase věšet zpátky.

Sarah01
Sarah01 20.08.2024, 08:09:42 xxx.xxx.11.197

To je strašný teda, bohužel někteří lidi mají pořád představu, že pes musí být na zahradě a takoví ti snobi s načančanýma barákama vám ještě budou lhát, jak se u nich bude mít pejsek dobře, jak se s ním bude cvičit a prd, pak si ho všimnou jen občas, když na tu zahradu vylezou.

Sarah01
Sarah01 19.08.2024, 09:22:14 xxx.xxx.225.167
impact:

Auto doporučuji odstavit na Parkoviště Lubná https://mapy.cz/s/gamosepude a skály jsou v kroužku na mapce. Na mapy.cz se to tváří jako Skalní věž Dolní skály https://mapy.cz/s/bobehobuzu

Upřímně doporučuji tam jít od modré a červené a pak směr cesta, protože tak to máte po skalách dolů. Jít to naopak od hlavní cesty nahoru by byla strašná smrt. 😂

Tady je kdyžtak odkaz na trasu, jak jsme to šli my. https://mapy.cz/s/fuboserota

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

To vypadá dobře, díky za tip. 👍

Sarah01
Sarah01 16.08.2024, 22:34:29 xxx.xxx.162.253
Sardullah:

Až jednou umřu a kdyby se náhodou stalo, že bych měla náhrobek, tak tohle je přesně to, co bych tam chtěla mít napsáno 😂


ŽRÁT A NEPŘIBRAT? Jako fakt? 😀