Budes se divit ale ja takovy znam dva. A jejich psiska pp psy strci do kapsy zdravim. Vizualem tak nastejno. A v pp chovu je tech prasaren taky dost. A ano. Jasne ze kladik mnozka je hnuj. Ale ne mazdej je mnozak pro prachy a je fuk jestli pp nebo ne
Já u našeho plemena neznám takovýho nikoho. Netvrdím, že zdraví může u některýho bezpapírovýho GR vyjít, ale je to sázka do loterie a já bych do ní po zkušenostech už nešla. Nehledě na to, že pokud člověk nezná rodokmen feny nebo psa, tak vlastně vůbec neví, co na sebe pouští a to se ta matka i štěňata můžou mít jak v bavlnce a spát třeba na gauči. A pokud PP mají, tak vždycky se nabízí otázka, proč nebyli uchovněni, když (aspoň u GR) je k tomu potřeba úplný minimum. U nás kluby nehážou členům klacky pod nohy, aby jim to uchovnění znemožnili.
Bohužel, spousta chovatelů s PP dělá jen povinná vyšetření. To bych množitelům bez PP nevyčítala. Když někdo množí bez PP, tak proč by dělal vůbec nějaká vyšetření? To nedává smysl - množení bez PP rovná se za co nejmenší náklady mít co největší zisk pokud možno bez práce.
Já jim to nevyčítám, protože si myslím to, co vy, že nedělají vůbec nic a proč by měli. To byla spíš odpověď Leithian, i když vlastně nevím, co myslela tím Sou výjimky. U chovu s PP dělají nepovinná vyšetření jen ti zodpovědnější, kterým na chovu záleží. Můžu teda mluvit jen za svoje plemeno a znám takových hodně. Jenže ti, co ta vyšetření nedělají, nejsou moc vidět, protože udělají jen ty dvě povinné výstavy do chovu, vyšší zkoušky už nedělají vůbec, tam se vlastně taky jen rodí. Takový chovatele prostě člověk nepotkává, tak o nich ani neví a dozví se to až od někoho, kdo třeba měl u štěněte nějaký zdravotní problém a dotyčný chovatel to nechtěl řešit.
Výjimky z čeho? Jako že někdo chová cíleně bezpapíráky a nechá dělat všechna vyšetření i nepovinná? Možná jo, ale takových bude hodně hodně málo, protože lidi jsou od přírody líní a navíc hodně z nich by si pro korunu nechalo vrtat koleno.
Tak naštěstí jsem nikdy nazažila práci v kanclu, kde by se muselo při každém projití vrátnice dejchat do testeru a ani nikoho neznám kdo by to tak měl a jo, když máte restauraci hned vedle a dáte si meníčko, tak na to v pohodě půlhoďka stačí.
Nemusí se při každým projití vrátnice dejchat do testeru, ale kdyby si odcházel na oběd někdo mimo areál firmy, tak je logický, že by to vrátné napadlo. Firma je v průmyslové zóně, tudíž žádná restaurace vedle není, muselo by se jet do města autem (takže pít alkohol logicky stejně nejde, jedině spolujezdec). A to tady nedělají ani manažeři. Kromě toho se nedá projít vrátnicí bez toho, že by se člověk odhlásil a při příchodu zase přihlásil přes turniket, prostě něco jako dřív píchačky. Takže pokud by zaměstnanec přesáhl tu půlhodinu, tak by to musel napracovat. To si spíš, co tak vím, nechají oběd přivézt rozvážkovou službou, pokud se jim nechce do závodní jídelny.
Tak dělají aspoň něco. Zakázat úplně inzerci bez PP, to by to mohli fakt rovnou zavřít. A je přece jenom rozdíl mezi bez PP a množkou.
Tak slibovali to, už jsem to uváděla v jiném vlákně, kopíruju tedy znovu jejich odpověď v recenzích na Googlu:
Zavedli jsme mnohem pečlivější kontroly inzerátů, v případě pochybností požadujeme doložit dokumenty, jako PP, certifikát CHS, případně očkovací průkazy. Brzy spustíme aplikaci pro (dobrovolné) ověření totožnosti, v případě podezřelého inzerátu nebo účtu provádíme ověření OP již nyní. Bezpečnost také zvyšuje komunikace přes náš vlastní chat, ověřování telefonních čísel pomocí sms kódu a chystáme i možnost zabezpečených plateb přímo přes náš portál (depozitní systém).
Kromě toho s vámi nesouhlasím, protože každý chov bez PP je množka. Kdyby nabízeli starší psy bez PP k osvojení, útulkáče apod., nemám nic proti tomu. Ale “čistokrevní” bezpapíráci štěňata za 12 tisíc není nic jinýho, než buď lenost uchovnit, nebo jsou rodiče postižení nějakou vadou, ale my ta štěňata prostě chceme.
Tak přiznávám, že u nás se chlastalo v devadesátkách…
To byly furt ňáký oslavy. Na oběd do hospody a k obědu pivo. Pak jednou tehdejší šéfové docvaklo, že už je to příliš a vyhlásila prohibici. Tuším i ten tester do práce přivlekla.😀
Jj, divoký devadesátky. Starší syn na ně s nostalgií vzpomíná, a to byl školák. 😃
Tak teda tašky a tak u nás neprohlížejí, suchý zákon tu je taky a jako před šéfem vytáhnout flašku by se nikdo neodvážil, ale porušuje se to často a nikdo nic neřeší a když se jde na oběd do restaurace, tak si chlapi daj i pivo.
To se může do restaurace? U nás by se muselo přes vrátnici a při návratu automaticky dýchnout. Za 30 minut, který ale na oběd jsou vymezený, by se to nestihlo.
Není to česká firma, ale zahraniční korporát. V českých firmách bych řekla, že je to ještě horší.
Jak to chodí ve státní správě, to vůbec nevím, všichni mi známí pracujou povětšinou ve firmách.
Podnik zahraničního obchodu za komoušů, to byl teda úplně jinej level, teď je to mnohem míň, ale je to pořád.
Tak za komoušů se asi chlastalo normálně všude a nikdo to neřešil. Já dělám v nadnárodní společnosti a tady se to fakt přísně hlídá. Dokonce se i prohlížejí i batohy a tašky na vrátnici kvůli krádežím. A dnes si lidi sakra rozmyslí porušovat pravidla, i když je to normálně takovej tradiční českej sport.
Pracovala jsem v podniku zahraničního obchodu - chlastalo se velmi. (nezapomenutelný byl Silvestr, kdy jsme obvolávali zajimavá jména dle tel. seznamu, paní, která se nebožák jmenovala Včela Mužová se následně asi radši přejmenovala, neb příští rok už ji nebylo možné v seznamu najít. Se ji nedivím, chudeře. A v tý zelenině, kam jsme volali kvůlivá zrníčkům máku, tak tam nás taky asi neměli úplně rádi)
pracovala jsem ve velké zahraniční firmě - nechlastalo se (resp. chlastalo se mimo práci)
Já pracovala na univerzitě, ve státní správě i ve firmě do 200 pracovníků…chlastalo se všude, jak píše Assil 😀
Praha
Tak tomu věřím. Před rokem 2000 jsem pracovala v malé české firmě, už dávno neexistuje, a tam se chlastalo, hlavně ve skladě, imrvére. Nebylo výjimkou, že když se slavily narozeniny, tak faktury za zboží ani neodešly, protože je nikdo nebyl schopen vytisknout. A o státní správě si taky nedělám iluze, stačilo mně, když jsem poznala stav na zdejším st. odboru MěÚ, kdy ani vedoucí nevěděla, že její podřízená nepřišla v úřední hodiny do práce.
U nás se ofiko taky nesmí, to ono se nesmí nikde, ono podle zákona nesmíte chlastat ani večer předtím neb nesmíte na pracoviště ani se zbytkovým alkoholem v krvi. Ale jako jsme v Čechách, kdo si z toho něco dělá, že jo. 😀
Tak v českých firmách možná jo, ale Němci prostě alkohol netolerují. Kouření taky nemají rádi, na to jsou ve firmě venku vyhrazená dvě kuřácká místečka, uvnitř se nikde kouřit nesmí.
Už mám zase dojem, že žijeme každá v jiné zemi. Nevím, kdo dnes může “chlastat”-jak vy píšete-v práci. Kromě poslanců tedy. Parky, ulice - podobně. Piknikování ( a pití ) v parcích sem zavedli právě cizinci, a v Praze mě překvapuje. Nevím o tom, že by ve dne sedali a pili v parcích a na ulici Češi. Většinou jsou v práci a ve škole. Tak koho to vlastně ti vaši cizinci vídají? Nejsou to náhodou jejich souputníci, které naše policie neoslovuje?
Neříká se darmo “chlastá jak Dán”.
Tak Romové jsou taky Češi a u nás jich bývá plno u Lidlu a tam taky chlastají, do práce nechodí. A teda nejen oni.
Drogy u nás zakázané jsou obvykle zakázení i jinde, jen ten chlast se jinde tak netoleruje a neglorifikuje. To je první, co šokuje dost cizinců co sem prvně přijedou, jak se tu všude chlastá. A to ani neví, kolik lidí ještě chlastá po večerech doma a nebo v hospodách.
No, já jsem z toho občas i v šoku, jak se v některých rodinách, kde jsou rodiče workoholici, chlastá první liga. Asi by tu práci jinak nezvládli.
V knihovně foglarovky tehdy nebyly. Nebylo to čtení vhodné pro socialistickou mládež, přece…
No právě, taky si myslím. I když mě to v první chvíli nenapadlo. Fikovnice je asi měla doma. Já teda přečetla kdeco, ale byly to jen knížky, které mně koupili rodiče a nebo jsem si je vybrala v naší malé vesnické knihovně, povinnou školní četbu jsem přečetla veškerou, i ruskou, kromě F. L. Věka.