- Příspěvek #144005
- Nahlásit
Tak náš pan inseminator právě odjel. Připustili jsme 6 měsíců po porodu 🤔 Starousedlici nám říkali, že to je pozdě, ale pan inseminator říkal, že to je v pořádku…
Tak náš pan inseminator právě odjel. Připustili jsme 6 měsíců po porodu 🤔 Starousedlici nám říkali, že to je pozdě, ale pan inseminator říkal, že to je v pořádku…
Já vnitřnosti dávám slepicim, králičí i slepičí. Akorát teda ty střeva krájím na menší kousky a to docela smrdí 😬 ale co bych pro ně neudělala. I hlavu slepici pro ně vždycky rozmlatim na kousky. Jinak slepicim to vůbec nevadí, že to je z jejich kámošek.
Před časem mi do výběhu ke kuratum létal jestřáb a ty mrchy se naučili vždy po útoku, že jak já přicházím, tak už je bezpečno a běželi honem hned z kurníku, kde se schovavali, rychle dokončit to, co jestřáb zanechal. Několikrát jsem se s nimi o mrtvé kuře pretahovala (když bylo v lepším stavu) a já ho chtěla uvařit aspoň pro psy. Když bylo kuře v horším stavu (břicho otevrene) už jsem jim ho nechávala 😕 Slepice je drsňák…
Dobrý den, chci se zeptat - kdy inseminujete krávy?
1. Jak dlouho po porodu (a proč)
2. Když pozorujete říji (např. kráva bučí), za jak dlouho od tohoto okamžiku k vám přijede inseminátor? Jaká je ideální doba?
Děkuji.
My dáváme ještě vejce a tvaroh a kozí mlíko… Prostě samý dobroty
Maso
Já jsem četla, že tibetska doga.
Tady se píše, že někde v Číně si někdo koupil štěně za 2 miliony dolarů 😲
https://www.cnbc.com/2014/03/19/worlds-most-expensive-dog-pup-sold-for-2-million.html
Tak já naopak cuketu ráda, když mi jí někdo nabídl, tak jsem se tam vždycky vracela za pár dní pro další 😀
Až letos mi poprvé vyrostly vlastní a už jich mám ve sklepě 9 a dalších mnoho na záhonu a nikomu je nedám, sním si je sama.
Tak ono asi záleží na místě 🤔
Já se přiznám, že patřím k těm, kdo mají slepice ubytované na zabláceném kousíčku země. Mají tam stříšky, popeliště, prolézačky z větví, kde můžou sedět na vyvýšeném místě a uprostřed kurník. A hlavně je nad tím vším voliera. Přes jaro a léto a podzim je pouštím ven, na trávu. Máme tu sad a velikou pastvinu, hnojník, kompost, kde můžou hrabat… Ale úřaduje tu pan jestřáb a paní liška. Takže pokud jedeme pryč, tak holky zůstávají na svém pod volierou. Pokud je osklivo a nikdo není venku, jsou pod volierou. Je to něco za něco, vždycky je pouštím a říkám si, že dneska se nic nemůže stát a čas od času nějakou zabije jestřáb. Letos odnesl celé kuřátko a ještě ve vzduchu křičelo 😔 A o týden později zabil jeho maminku, mojí nejlepší kvočnu, jednu ze dvou…
Takže moje představa, jak budu mít slepičky na louce neustále na volno vzala docela rychle za své.
Husy jsou na volno pořád, ale těm nevadí jestřáb. Liška letos vzala zatím jednu. Obecně s liškou docela pomohlo to, že je kolem pastviny pro krávu elektricky ohradnik, takže se k nám dostane už jenom z jedné strany… Ale na jestřába platí u nás je ta voliéra.
A ta fenka je jak stará? Malý štěně? A borderak takhle vyjel na štěňátko?
My máme teď už měsíc malyho foxe (3 měsíce) ke dvěma starším psům (13 let) a u nás to seznamování naštěstí klaplo. A to náš starší fox každého psa nemusí. Ale jednak pochopil, že prcek je malý štěně a pak i prcek pochopil, že si u nás nemá vyskakovat, že jsou tu psi, kteří tu byli před ním.
Počítejte s tím, že se každému psovi BUDETE MUSET VĚNOVAT ZVLÁŠŤ. Pokud je tedy chcete něco naučit. Ideálně (aspoň občas) i samostatné venčení. U nás je výhoda, že starší psi už jsou tak v klidu, že nežárlí, když s mladým cvičím atd.
Pokud si nebudou rozumět, krmte je odděleně, misky dál od sebe. Jinak jak tu už někdo psal, musíte borderakovi zakázat vyjíždět na štěně. Určitě rozumí ‘ne’, to by možná mohlo stačit. A to i když mu štěně bere tenisák, prostě nesmí na ní být zlej… Naopak bych čekala, že když štěně bude starého obtěžovat, že si to s ní vyříká nejlíp sám, ale neznám vašeho psa… U nás si velkej respekt sjednal snadno. Malej na něj zavrčel, velkej jo chytil pod krkem a víckrát si k němu malej nic nedovolil a jsou kámoši.
Jen pro mou zvědavost, proč jste k borderakovi pořídili australacku a ne borderku?
Já jsem tedy znala bulika jen jednoho a byl super.
Chodili jsme společně venčit - já s bordekou, fenkou a dva sousedi se psama - boxerem a bulterierem. Bylo to úplně v pohodě, já jsem vzdycky nosila a házela tenisák, ale borderka ho pokaždé přenechala boxerovi a jen ho (tenisák i boxera) “pásla”. Bulík byl naučný si tenisaků nevšímat a tak se do hry nezapojoval, ale vím, že k oběma psům byl opravdu přátelský.
No, jednou jsem místo tenisaku doma vzala jinou gumovou hračku na házení a ukázalo se, že ta se líbí i bulikovi. Takže se po hračce vrhli oba psi a nastal problém. Boxer si myslel, že všechny moje hračky jsou jen pro něj ale Bulík jí chtěl taky a tak se o ní poprali. Majitelé byli oba silní chlapi a měli oba co dělat, aby psy od sebe odtrhli. Bulík chytil hračku, boxer mu jí chtěl vzít a napadl ho, Bulík chytl boxera za nohu, ale pustil na okriknuti, ale boxer si myslel, že vyhrává, tak se zakousl do jediného místa, kde to bulika bolelo, a to do ucha a pustit nechtel… Nakonec je odtrhli a pak jsme museli asi měsíc venčit odděleně.
Za mě je Bulík super pes, přátelský k lidem i ke psům, pamatuju že s ním dokonce měli i kočku a taky v pohodě, ale musí být dobře vedený. Ten konflikt, co jsem viděla, byl způsobeny spíš boxerem, který si myslel, že je nějaký šéf (a tím se jsem vzala špatnou hračku). Ale pravda je ta, že když zakousne tak už nepustí, pokud tedy sám nechce… Na druhou stranu si jsem jistá, že bez vyprovokovani by nikomu neublížil. Moje borderka třeba při hárání po něm cvakala, jak ho odháněla, a on si vše nechal líbit… jen se mu nelíbilo, když ho boxer napadl a chtěl mu vzít hračku…
Pes si na klima v Chorvatsku určitě zvykne, stejně jako vy.
Naši psi námi byli v Indii a v Indonésii a zvykli si bez problémů. Jediná změna, co jsem pozorovala bylo to, že fenka v těch tropech hárala jen jednou ročně 🤔
Ale teď po návratu už zase hárá 2x
Děkuji
Dobrý den,
vím že toto téma bylo kdysi na ifaune, ale tady jsem to zatím nenašla. Zajímalo by mě, za kolik prodáváte králíky v kuchyňské úpravě. Prodáváte je i s hlavou a nebo bez?
Děkuji moc. Iva
Jó mouku, tak tu taky nekupujeme. Jednou za rok, po žních, zajedeme dolů na Hanou a přivezeme tunu pšenice, půl tuny ječmene, půl tuny ovsa, a pak to tu máme v pytlích a dělime se s kozama, kralikama, slepicema a pro nás to meleme na mouku. Máme takový malý mlynek na obilí, dá se v tom udělat hladká, hrubá, všechno. Já z toho i peču vánoční cukroví… Dokonce jsem zjistila, že když někde dostanu buchtu z kupované mouky, tak už mi to ani nějak nechutná…
Brambory máme nějaký taky, ale to obilí u nás v horách moc neroste. Loni jsme zkoušeli trošku ovsa, ale nějak nám to nešlo (ručně) dostat těch klasů… Asi to obilí v malém množství nemá moc smysl 🤔
Megi, až si pořídíš kozu a slepice, tak do obchodu už nebudeš muset. Mě to taky nebavilo a teď máme dvě kozy a krávu a do obchodu jedeme jednou za půl roku koupit cukr. 😀 A to většina padne na krmení včel.
Máme vlastní mliko, máslo, sýry, vejce, maso a med. Psí granule jsem dala kámošce, neboť psi už papaji jenom podmasli, tvaroh a vajíčka, občas dostanou králíka nebo slepici…
Já jsem vybírala podle rejstříku v atlasu, od Ch, nakonec se fenka jmenuje Chita, má to napsané v pp i jí tak oslovujeme. Je to podle města někde na Sibiři.
Borderka na fotce je teda 13leta, ale je to fenka z pracovní linie, její sestra byla 2018 mistryně ČR v pasení a fena roku. Moje fenka nepase, ten pud byl u ní přeučen na aportovani a chytání talířů. Nepase auta, cyklisty, ale ani husy a kozy které teď máme. Když byla malá vyrůstala v Praze, takže pasení se nám úplně nehodilo. Pracovního psa jsem doporučila proto, že má chuť k práci a vyrovnanou povahu a ano, potřebuje zaměstnat jak hlavu tak fyzicky. A kdo jiný myslíte, že by měl mít borderky než 14 leta holka? Popravdě mě spíš děsí, když si ty psy pořizuje nějaká mamina jako doplněk ke kočárku 😬 Navíc myslím, že škola nezabere víc času než práce a podle mé zkušenosti vybitý pes vydrzi cekat 10 hodin, než se majitel vrátí z rachoty.
Já myslím, že dva psi jsou spolu šťastnější než jeden pes.
V mém případě si moje fenka s druhym psem (muzovym) nerozumí, a to ani po 11 letech 😬společného soužití, a to jsou fenka i pes oba stejně staří a žijí spolu od věku dvou let. Ale prostě si povahově nesedli. Jeden druhému nerozumí. Nehrají si spolu (s jinými psy si hrajou), když fenka hárá ani je nemusíme oddělovat, protože ho k sobě nepustí… A přesto na nich vidím, že spolu jsou šťastnější, než kdyby byl každý sám.
Ja osobně bych jednoho samotného psa už nechtěla.
Já naopak myslím, že ano. Že to je pes přesně pro 14letou holku, co chce parťáka a je ochotná s ní trávit spoustu času a má spoustu energie.
Sama mám borderku už 13 let a myslím, že pokud s ní chcete cvičit (cokoliv - poslušnost, agility, dogdancing nebo jen jakékoliv triky, chytat litaci talíř…) a poskytnete jí dost pohybu, ten pes bude šťastný i když nebude pást ovce.
Ale souhlasím, že to je teď módní plemeno a tak je množí skoro každý a už jsem potkala dost nevyrovnaných borderek, dokonce i kousavych, což je úplně mimo, takže doporučuji vybrat dobře chovatelskou stanici, ideálně nevybirat podle vzhledu ale po pracovních rodičích. Tím budeš mít větší šanci, že ten pes bude mít ‘pracovní’ povahu.
A samozřejmě když je to tvůj první pes (moje bordera byla taky moje první), tak najít v blízkosti cvičák a aspoň ze začátku tam pravidelně chodit. Oni to naučí hlavně tebe, jak s ní pracovat. My jsme postupně chodily na všechno výše zmíněné, dokonce jsme zkoušely i obrany, ale to jí nebavilo a ještě běhala canicross a jezdily jsme na dogtreky…
Počítej s tím, že minimálně první dva roky budeš všechen čas trávit se psem, buď na cvičáku, nebo venku v lese, nebo někde na hřišti, nebo cvičit doma v obýváku. Procházky v lese nebudou jenom procházky, ale pořád budeš muset házet šišky… Ale pokud se psovi budeš věnovat, borderka bude tvůj nejlepší kámoš a bude to nejhodnější a nejposlusnejsi pes, jakyho si můžeš vůbec představit.
Takže pokud jsi ochotna s ní trávit všechen volný čas, tak za mě rozhodně ano.
Na co prosím potrebujete, aby měl rád děti, když bude celoročně v kotci? Stejně tak psy?
Možná pokud nám popíšete, co přesně od psa očekáváte, někdo třeba vážně poradí.
Jaký objekt potřebujete hlídat a před čím? Myslím, že je rozdíl mezi hlídáním (třeba obchodu) před zloději (na to kamarádka měla německého ovčáka, taky byval povětšinou v kotci). A hlídáním třeba drůbeže před liškou, na to by měl stačit i menší, ale aktivní a uštěkaný pes…