- Příspěvek #186771
- Nahlásit
Ano, všechny mají dlouhá tykadla. A na rozdíl od sarančat cvrkají pomocí tření prvního páru křídel o sebe, jako cvrčci. Sarančata cvrkají třením zadních holení o křídla.
Ano, všechny mají dlouhá tykadla. A na rozdíl od sarančat cvrkají pomocí tření prvního páru křídel o sebe, jako cvrčci. Sarančata cvrkají třením zadních holení o křídla.
kometa:To fakt poznáte - viz Cvrk - kobylky jsou velké, zelené a mají tykadla přes celé tělo. Sarančata jsou výrazně menší, spíše hnědá s krátkými tykadly.
Však si vygůglete.😉
Pro upřesnění - u nás žije cca 40 druhů kobylek, ne všechny jsou velké a zelené - to jsou zejména tři druhy rodu Tettigonia. Třeba celkem běžná kobylka dubová je docela malá.
To se nedá splést, dlouhá nitkovitá tykadla kobylek vs. krátká paličkovitá sarančat. Samice kobylek taky mají šavlovité kladélko, to sarančata nemají. To co skáče zpod nohou na louce jsou sarančata.
Vosa vylétla tou kulatou dírkou.
Je to tak. Občas se někde v odlehlých místech najdou louky, kde to trochu připomíná stav jako před cca padesáti lety, ale je jich žalostně málo. Musím se zajet podívat k zubrům do Milovic, tam je to prý dobré. No a já v krátké sezóně zkrmuji chroustky letní, o ty zatím nemám strach.
Teoreticky to možné je, hmyz z přírody může přenášet parazitické nebo komensální prvoky a “červy” a celá řada z nich je potenciálně patogenní pro obratlovce (známé jsou třeba kryptosporidie). Otázka je, jak moc je to praktický problém při občasném krmení třeba smýkaným hmyzem, který se obecně doporučuje jako nutričně mnohem kvalitnější než hmyz z masových chovů. No a nakonec je k úvaze, jestli třeba těch zmiňovaných kobylek už není v přírodě tak málo, že by si zasloužily spíš ochranu než zkrmování.
Je to hálka nějaké vosy žlabatky, možná duběnkové. Ty se v tom vyvíjejí, tvorbu toho útvaru z rostlinných pletiv chemicky indukují.
Majky dřív bývaly běžně v březnu. Pokud jsou dneska v únoru teploty jak kdysi koncem normálního března, tak se asi není moc čemu divit.
Majky zimují jako larvy. Stádium předkukly a kukly zvládnou v předjaří.
Nejsem si jistý v čem spočívá ten dotaz? Ohledně časnosti nálezu, není to tak výjimečné, majky teď hlásí např. z Vysočiny a Znojemska, pár let zpátky byly taky velmi brzo. Jestli je problém ve velikosti, tak samci jsou mrňaví, samice mnohem větší kvůli zadečku plnému vajíček.
Možná, ale nezdá se mi to. Želvy často mívají roupy, tipoval bych to na ně.
Jo teď koukám že jde o vodní želvu, tak to ten Auloforus asi být může.
Pokud vajíčka nejsou přilepená, lze je opatrně vzít a prosvítit žárovkou. Oplozená vajíčka jsou při prosvícení růžová, neoplozená žlutá. Lze použít např. silnější kartón, do kterého se vysekne otvor, do něj se vloží vajíčko a žárovka pod to.
Uvádí se, že dospělé Medauroidea extradentata žijí zhruba půl roku. Nymfám trvá cca 5 měsíců, než dospějí.
Anonymní:Dobry vecer, mohou dostat pakobylky ke krmeni brectan? Pro strasilky je nezavadny ale u pakobylek nevim.
Záleží na druhu. Pakobylky indické (Carausius morosus) břečťan berou ochotně, ale pro většinu jiných je standard spíš ostružiník.
Největší anolisové jsou ze skupiny equestris (11 uznaných poddruhů) a luteogularis (9 poddruhů). Stejně velcí jsou A. noblei (2 poddruhy), smallwoodi (3 poddruhy) a baracoae. Osobně jsem viděl největšího A. noblei galeifer, který měl skoro 60 cm, pak se udává, že velmi velcí jsou i A. equestris juraguensis. Všichni anolisové (aspoň co vím) mají denní aktivitu.
Anonymní:Ahoj, nejmenší druhy měří cca 10cm a největší druhy až kolem 1m. Obývají rozsáhlá území Amerických kontinentů a rozličné biotopy, tudíž i prostředi pro chov není vždy stejné. Tedy jen obecně: Terárium spíše vyšší, než delší adekvátní velikosti k druhu anolise s množstvím větví a živých či umělých rostlin pro možnost úkrytu a šplhání. Většinou udržujeme dostatečnou vlkost rosením 2x denně ráno a večer. Chováme společně vždy jen jednoho samce a několik samic (optimálně dvě), kvůli silnému teritoriálnímu chování. Krmíme hmyzem. U nás nejčastěji prodávané druhy jsou: Norops (Anolis) sagrei, Anolis carolinensis - malé druhy, terárium 50x40x40 (VxDxŠ) a velké druhy - Anolis equestris, Anolis luteogularis, terárium 80x60x40 (VxDxŠ). Uvedené rozměry jsou vhodné pro skupinu 1.2.
Info prima, ale který druh má ten zhruba metr? A poprosil bych o kontakt na chovatele luteogulárů, mám tři samce a dost nutně potřebuju samici.
anolis:zajima me jestli sou anoilisove nejak moc narocni a jak velke potrebuji terarko??
Kterého z téměř 450 druhů máte na mysli?
Čeleď Trogossitidae. Jsou příbuzní třeba pestrokrovečníkům.
Anonymní:Toto mi poslala známá jestli nevím co to je a já opravdu nevím, poznáte to ? Frýdek Místek.
Nemozoma caucasicum.
Anonymní:děkuji, samotářky znamená že se odloučily od včelstva z úlu?
Ježiš ne, to je celá skupina mnoha druhů včel. Pět vteřin googlení na to stačí.