Děkuji, už jsem v klidu. Je to odtud? https://lifeunseen.com/insects/beetles/ Ta fotka na kterou jsem si naběhl tak určitě. V galerii je vidět jak variabilní může kresba být, zajímavé, díky.
krasec na obrázku se od C. fulgidissima liší třeba tím že, hlavu má zelenou, druhý modrou, na krovkách má červené fleky, které jsou na C. fulgidissima v úplně jiném uspořádání.
Na barvu hlavy bych až tak nesázel, ty fleky na krovkách jsou významnější. Ale především ta zvířata mají úplně jiné proporce, C. fulgidissima je evidentně mnohem větší.
Jakého brouka tedy navrhujete? Mám dojem že jsem se příliš nespletl viz. foto. Rád si však nechám poradit.
Co to je za druh nevím, krasce nedělám, ale když si najdete fotky C. fulgidissima, uvidíte, že to je něco jiného. Že někdo něco napíše pod obrázek ještě neznamená, že to musí být pravda.
Přesně jak píše Skeeve. Pokud to chcete ještě podrobněji tak prosím: říše Animalia, kmen Arthropoda, třída Insecta, řád Coleoptera, čeleď Buprestidae, rod Chrysochroa a druh Chrysochroa fulgidissima. Krasec původem z tropických oblastí jihovýchodní Asie.
Chrysochroa fulgidissima to není. Ta zvířata se liší proporcemi, tykadly, velikostí.
Taky nechci zabíjet hmyz. Jenom měla kamarádka( nebo spíš její rodiče) s pisivkami problém, tak jsem poradila. Jedinej hmyz, kterej jsem schopná vraždit , jsou zavíječi, komáři a klíšťata.
Pro leguána bych zvážil - dovoluje - li to konstrukce terária - přilepit nebo jinak připevnit masivní kůry k zadní stěně, aby šly poté obnovit.. Moc nevěřím, že by jeho drápům odolalo dlouho jiné pozadí, i s nátěrem.
Pravda, co jsem popisoval je spíš pro lehčí zvířata, i když ten epoxidový povrch je odolný skutečně hodně. K těm masivním kůrám - vhodný je třeba starý topol, ten má borku skutečně silnou. Dělal jsem to tak, že prohnuté kusy kůry jsem na rubu vystříkal montážní pěnou a nechal vytvrdnout zatížené na fólií pokrytém skle. Přetoky pěny se pak odřežou, co je vidět se zatře fasádní barvou a kůra jde přes tu rovnou pěnu přilepit na sklo silikonem. Pokud je kůra tak silná, že jde srovnat do roviny na hoblovce, je to jednoduché a přilepí se rovnou.
Mohl by mě někdo prosím poradit, jak se dá vytvořit zadní stěna terárka pro leguána, když chci aby vypadala jako betonoskalnatá přírodní stěna? Nikde jsem nenašel žádnej návod, jak takovou stěnu vytvořit. Všude jsou jen rady, jak by asi terárko mělo vypadat, což je trochu málo. Díky každému předem za příspěvek.
Například lze zadní stěnu vymodelovat ze silné desky pěnového polystyrenu pomocí odporového drátu nebo improvizované drátěné smyčky připojené k pistolové, aspoň 100W trafopájce. Povrch polystyrenu se pak pořádně natře lepidlem na dlažbu a finální úprava se udělá pomocí vhodně barevně natónované akrylátové omítky (například Dufa D10, ale i řada dalších). Hezčí a odolnější, ale náročnější je finální nátěr stěny dvousložkovým epoxidem smíchaným s velmi jemným pískem a třeba i práškovým dolomitovým vápencem, který dodá narůžovělou barvu. Stěna se vlepí do terária akvaristickým silikonem.
Dobrý den. Četl jsem článek o výskytu svižníka písečného na Třeboňsku. Je možné že jsem ho viděl i v okolí Kladna? Bohužel nemám fotku. Přikládám tu z článku.
V databázi ISOP z okolí Kladna hlášen není. Možná to byla spíš Cicindela hybrida nebo sylvicola, jsou dost podobné.