Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
Verun
Verun (991 příspěvků) 08.07.2023, 19:38:12 xxx.xxx.220.12
Horsana:

Jj, ono to znie strašidelne a poznám frízy, ktoré dožili aj cez 20 rokov (ok, jedného), ale tá zase zamorila pásomnicami všetky pastviny, kam prišla…aj kvôli nim trpela ROKY intermitentnou hnačkou….

A áno, poznám tri frízy,  ktoré sú zatiaľ zdravé. Zatiaľ. 

Tri…


🤔hmmm, a je možné že když mám mojí  kobylu s frízkou na výběhu, má proto  tu stálou kajdu, já odčervovala moxidectinem zbytek stáje fenbendazolem…objednává ustajovatel, já si objednala sama, kajdu má ještě jedna kobyla….já zkouším vše možné, tedˇ   jsme na “uhlí”…

Verun
Verun (991 příspěvků) 08.07.2023, 09:25:06 xxx.xxx.220.12

To je podle mě šílené…ale jestli to chcete, zjistěte si, kdy vám jede poslední bus z místa ustájení a kdy budete doma, v zimě ro bývá už po tmě.  Chápu, že třeba po Praze, než se vymotáte z města, to trvá tu hoďku a půl a nemusí to být ani tak daleko…. vy jste mladá a ještě ohebná, nic pro vás není problém, my “babči ” už jsme pohodlné a vidím to jinak .

Takže já mám do stáje do deseti minut autem, půl hoďka na kole, třičtvrtě hoďky pěšky.

Verun
Verun (991 příspěvků) 06.07.2023, 22:35:53 xxx.xxx.220.12

Psa koupu, tak nějak se sám neudržuje, nezmokne durch, křovím se neprodírá, pořádně vydrbat kožich ve sprcháči z línajících chlupů jí baví, a ještě víc fén (ne že bych jí fénovala, ale chodí se nastavovat, když se fénuju já, tak jí taky musím na sucho pofoukat teplým ) …, v létě se koupe skoro denně v rybníce, potoce, kdekoliv…když už se koupat nelze, tak jednou cca měsíčně jde do toho  sprcháče. Je hladkostrstá suchá hned, chápu když pes schne dva dny, že se do toho někomu nechce…jasně že jsou koupači a nekoupači, to je jako do postele a nikdy do postele…

Verun
Verun (991 příspěvků) 06.07.2023, 22:04:21 xxx.xxx.220.12
jbb:

Asi budu hnusný, ale co je to za pitomou otázku? Vy odskáčete sama bez koně L parkur, například? Takovéhle holšišky jsme měli kdysi ve stáji… když mučily koně na prašné jízdárně, tak to bylo cajk, ale když já vyrazil na 15-20 km po okolních lesích a polích, to jsem byl super tyran. 

35km na trénovaném koni je zcela OK. Na nějakou lékárničku a powerbanky bych se fakt vykašlal, vždyť je to půldenní výlet…


Pitomá ani ne 🙂, a holšiška mi lichotí🥰, kéž by, ……ale Lenacia spadá do váhové kategorie cca 100kg plus mínus, kobyla je 19 letá, jak je na tom fyzicky tady nikdo netuší, ale slavné to nebývalo-bez horní linie , je to jen na  jejím rozhodunutí, zda to pro  kobylu bude taky její vysněný výlet.

Půjčit si jiného koně by mohla…

Verun
Verun (991 příspěvků) 30.06.2023, 11:05:18 xxx.xxx.220.12
Anonymní:

Dneska mrknu na ten Laboklin, v pondělí to pošlu. Všem děkuju za zkušenosti... Navíc jsem zjistila, že na genetiku jsem úplně blbá 😆


Graying/šedivění

kouknetě jak "odebrat vzorek"...🙂

Verun
Verun (991 příspěvků) 28.06.2023, 12:32:30 xxx.xxx.220.12
Buggyra:

Potomky neznám, znám se jen s Arocem :-)

Ale v aktuálním tématu Vybělování má tazatelka jednoho potomka.


MYslím, že téma vybělování je i této zadavatelky. /podle toho cobíka?/

Verun
Verun (991 příspěvků) 28.06.2023, 12:28:37 xxx.xxx.220.12
Arbora:

No, tak toto tú "hnedú" definitívne vylučuje, pretože kôň z odkazu má oboch rodičov bielych. Buďto ho zapisoval nejaký odborník, ktorý nerozozná vybelujúceho koňa, alebo sa stal zázrak, ktorý nie je možný. Prípadne ten gaštan znamená grošovaný, nie je hnedý. 

 

 


i dva bílí rodiče mohou mít hnědého potomka(heterozygotnost a když  každý rodič dá jednu alelu,   dá každý tu recesivní , bílá se nekoná) , to že se narodil hřebec Aroca hnědý a má hnědé potomky a pak je bílý je v pořádku, tu barvu tam má, jen jí bílá přikryla...

z fotky zadavatelky nelze nic vyluštit, to světlé je sluníčko nebo to probělávání, stačí vytrhnout hřívu a poslat do labokinu a bude mít hned jasno do měsíce , cca do 2 tisíc,? 

geneticky-katalog-2023.pdf (laboklin.info)

Verun
Verun (991 příspěvků) 27.06.2023, 11:13:38 xxx.xxx.220.12
Arbora:

Najlepší indikátor sú rodičia. Ale rýchlosť je individuálna, sú kone, ktoré ešte v dvoch sú takmer čierni. 

Napríklad, Caravaggio ako odstavča:

https://cdn-images.bloodhorse.com/i/bloodhorse-images/2019/11/3c5e7f1c116749d28ea57ddabd79ded3.jpg?width=500&maxheight=330&mode=max

v dvoch rokoch: 

https://cdn-images.bloodhorse.com/i/bloodhorse-images/2017/06/553e85c5a97046cab736654352bbdf4b.jpg?width=500&maxheight=330&mode=max

a foto, na ktorej má  8/9: 

https://www.jbis.jp/horse/images/0001226634_1/

 


Jasné, pokud koník mění barvu jako chameleon, je nasnadě, že sebude něco dít...

Verun
Verun (991 příspěvků) 27.06.2023, 10:48:56 xxx.xxx.220.12

U dvouleťáka by už bylo víc patrné, že vybělává , než pár bílých chloupků...mám hnědku a má po trupu zřídka občas bílý chloupek, a nemyslím si, že bude vybělovat i když je 12.5% Shagya.

Verun
Verun (991 příspěvků) 27.06.2023, 09:02:45 xxx.xxx.220.12

No ,mě nevadí, ale i zároveň trochu vadí....vrabčáci lezou do žlabu a samozřejmě tam kadí,kadí i do napaječky, nad žlabem a solným lizem si vlaštovky udělaly hnízdo, než ho postavily, bylo všude , na můj vkus, dost blátíčka, ale vydržela jsem to, teď jen aby nekadily přímo do žlabu nebo na sůl....vrabčáci se přestěhovali do stáje z haly, když jim tam vyschnul zdroj zrní, obsadili hnízda vlaštovkám a dost odrzli. Po příletu vlaštovek bylo ve stáji dost rušno, pár hnízd si vrabčáci ubránili, takže teď tam sedí vlaštovka, vlaštovka, vrabčák, co si hnízdo vytunil senem-hrůzacrazy, vlaštovka....občas hovínko schytám i já a průlety vlaštovek do stáje okolo mojí a kobylí hlavy taky nic moc, bojím bojim, že do mě narazí.Venku na stáji hnízdí jiřičky....víc mě teda ale štvou ti vrabčáci, co se vrtají v nasypaným ve žlabu...