Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
Verun
Verun (981 příspěvků) 28.09.2023, 21:46:54 xxx.xxx.220.12

Nechala bych si to udělat zemědělskou firmou, jestli máte techniku a ovládáte postup, proč ne vy? Určtě se to dá na internetu najít, náš známý tvrdí, že od doby, co vše najde na internetu , nepotřebuje řemeslníky…🙂

Mám poznamenanou nízkosacharidovou pastevní směs pro koně

Srha laločnatá 20%, Bojínek luční 40%, Kostřava luční 20%, Lipnice luční 10%, Ovsík vyvýšený 10%….bez jetele a jílků.

Verun
Verun (981 příspěvků) 28.09.2023, 20:47:47 xxx.xxx.220.12

Dyť můžete popsat , vy co máte trenéry, jaké to je, jaký máte pocit, co po vás trener chce a co se stane, jak kůň zareaguje, jak často svého nebo svěřeného koně jezdíte   sami nebo s trenerem.  Bylo by to jistě  pro někoho efektnější, možná by se i nad oslovením trenera-poučené osoby  zamyslel. 

Verun
Verun (981 příspěvků) 27.09.2023, 21:58:14 xxx.xxx.220.12
kometa:

Já si to nemyslím. Beru podle sebe. Kdyby mně, začaátečníkovi, někdo řekl - použij holeň, tak pomalu ani nevím, kde ji mám (na těle). A jak ji mám použít - vpředu, vzadu, slabě, silně, přerušovaně? Jak poznám správnou reakci? Abych si koně neokopala?


Dneska máme internet, jak poznamenala Buggyra, nemusíme očumovat na trénincích, i když  i to je stále platná a dobrá pomůcka pro výcvik jezdce, který pak minimálně zkouší to co slyšel a viděl a snaží se to napodobit. 

Správná reakce je přece, že se koník pohne dopředu, kdo by to byl řekl😂, určitě se dozví z nějakého videa, že v ten moment má pomůcka přestat působit, aby byl kůň odměněn …já bych ty děti zase tak nepodceňovala, any nemají takové obavy a  předsudky, co by se vše mělo a nemělo a pak jim to i jezdí lépe, než poučenému  ve všech směrech. 

Verun
Verun (981 příspěvků) 27.09.2023, 21:36:11 xxx.xxx.220.12

Ták, jsem naší bulině tu Librelu 15mg taky zařídila. má jí cca 5 dní…uvidíme, jestli uvidíme nějakou změnu, třeba po CBD já nepozorovala nic…brala půl roku. 

Vet mi to vysvětlil tak, že je to biologická léčba,  která  likviduje  nervová zakončení  v kloubu a pak to nebolí, ta zakončení se samozřejmě časem  obnoví , tak je potřeba znova aplikovat. prej je možné, že při dlouhodobé aplikaci ty nervy už nedorostou…ale zase zánět kloubu to prý neléčí,  je možné k léčbě brát i jiné léky… 

zázrak mi vet po první aplikaci nesliboval, spíš až na druhé….až budu mít víc volna , jsme domluvený i na RTG, jestli je to opravdu potřeba , ale vzhledem k zlomené noze a operaci zkřížených vazů na druhé noze si myslím, že artroza tam je.minimálně kolena….

   

Verun
Verun (981 příspěvků) 27.09.2023, 21:10:40 xxx.xxx.220.12

Kamarádky lovecká fena flatka  si to uhnala na podzimních honech… byla schopná skočit do rybníka i v prosinci, prostě viděla vodu a měla vypatláno…

Verun
Verun (981 příspěvků) 27.09.2023, 21:02:24 xxx.xxx.220.12

Když byli naší buli 4 měsíce, jela jsem s ní na  veterinu do Písku(ortodoncie) doktorku zajímalo jen, zda budu kastrovat, a to ještě před prvním háráním…dostala jsem letáčky a.t.d. , strava syrovým masem se taktéž doktorce nezamlouvala, a na rovnátkách bratru za 40-60 tisíc. jsme se taky nedomluvily…tak asi tak, jak to vidí někteří veti..

První fena mi hárala 1x ročně, takže to skoro nijak “neobtěžovalo”, pár falešek bylo , ale v devíti letech začala špinit mimo plán a šla pod kudlu- změny na děloze už byly, současná fena   vždy po hárání faleška, cecky jako kojná, což jí i zůstalo, šla ve třech letech taky pod kudlu.  

fena by se  měla nechat dospět ,  aby si upevnila chování. tak jsem to někde pochytila, ale nevím už kde. jaký to má vliv na vyšší nebo nižší výskyt pyometry nebo rakoviny nevím…

Verun
Verun (981 příspěvků) 26.09.2023, 13:52:50 xxx.xxx.220.12
kometa:

No jo, ale když nemám na trenéra (dobře - zkušenou osobu), tak nemůžu mít koně. A na kvalitních jízdárnách je takový člověk k dispozici a v ceně výcvikové lekce. Ano, je to drahý koníček, ale zbytný.

Upřímně, já bych se podle videí jezdit nenaučila. Potřebuji člověka na zemi, který VIDÍ a radí. Udělej to takhle, teď je to dobrý, teď špatný, protože…


No jasně, tak to vidíme my, zkuste se ale vžít do jiné kůže, holka má ráda koně, jezdí kde  koně jsou v dosahu,( jaké mají zázemí mi nevíme-hala, jízdárna, soukromník, kroužek,),  většina dětí začne jezdit NĚKDE, ale určitě ne na super jízdárně se zázemím a s výcvikovýma lekcema. tak to je.  Takové děti mají většinou opravdový zájem jezdit, ale finance chybí, tak hledají kde se dá. Holka má teď úkol koně naučit na holeň …..

Verun
Verun (981 příspěvků) 26.09.2023, 09:52:07 xxx.xxx.220.12
Buggyra:

Verun, vám to asi nepřijde, ale váš text je pro nezkušeného jezdce naprosto nepochopitelný 🙂 Jen pro info 🙂 Snad využije tazatel zejména toho doporučení na videa, a shlédne jich hodně, než se do něčeho sám pustí. I tak se obávám, že ucelený obrázek se souvislostmi dá prostě jen dobrý trenér na místě. On taky ne každý trenér umí vysvětlit souvislosti. Některý řekne pouze “takhle se to dělá”, ale už neřekne proč, co na to navazuje, a tak.


…a to jsem podstatnou část textu s příkladama cvičení smazala…to by byl teprve oheň.

Dovolila jsem si tam jen nechat obecná doporučení, naučit jít koně od holeně a na stranové pomůcky. žádné drcání zadkem v sedle, aby se koník rozešel…asi tak.

PS: pusťte si seriálek o kobylce Stázce s Kuklovou(Jedna konská hystorie), budete blít od začátku do konce a to jsme to tenkrát jako děti žraly…

On si ne každý může toho trenéra dovolit, je to tak, bohužel, buď to nechtějí rodiče platit- což minimálně 1x týdně při 600-700stovkách za lekci je ranec, nebo není v dosahu, nebo si nesednou (trenér nemá individuální přístup)

 doporučení na trenera je sice chválihodné , ale pro někoho nic neřešící, když to nejde

jednoduše už sem nepřijde a bude se plácat a možná i hůř, než když mu tady někdo něco poradí než trenéra. 

Verun
Verun (981 příspěvků) 25.09.2023, 17:00:35 xxx.xxx.220.12
Malenová:

Ráda bych si přečetla názor zdejších koňařek na vyvazovací otěže. Myslíte že jsou vhodné pro mladé koně? Můj názor je že nejsou vhodny. Jak donutit koníka aby dal hlavu na kolmici když je okopany a bičík nefunguje? Děkuji, Malenová


Rukama se to nedělá. 

Vyvazovací otěže sice koně dají do sestavení, ale nemá možnost si odpočinout a po nějakém čase to koně bolí- unavený sval(předpažte s taškou v ruce a držte, po chvilce budete chtít změnu, že) 

Naučit koně na holeń, bez toho to nejde,  ne stálým tlakem, ale tlak- uvolnit…nic? , tak znova tlak+ bičík, uvolnit a  až se koník rozejde pochválit , nebrzdit otěžema, jít na kývnutí hlavou rukamama(otevřít v lokti, ne natahovat) najít si videa není problem -AIDS horse riding třeba…. 

Pak vám koník musí respektovat pomůcky holení k zatočení/obratu, ale není to tak jednoduché(obrat okolo předku , obrat okolo zadku, ustupování na holeň, dovnitř plec) zaleží, jakou nohu chcete aktivizovat , zda je noha vnitřní nebo vnější a kam se obrat bude dělat. do směru přistavení, od směru přistavení…

A až to bude umět, jezdite si dokola a zněnou směru, vlnovkama, kruhama, a.t.d.   koně přivedete aktivní zádí(což se dělá těma holeněma jezdce) ke spolupráci na otěži…určitě namám v rukách několik kg.

Verun
Verun (981 příspěvků) 25.09.2023, 15:49:23 xxx.xxx.220.12

U kostnatějšího kohoutku bacha na pipinu.🙃 u hubených koní předpokládám třeba jen plavení.

Pokud je někdo zdatnější, dá se v klusu i trochu vysedat…a když mě tohle napadne, pustím si videjka na you tube, ne ty od Alíši + jejího achala(si nevzpomenu na jmeno), ale ty ostatní, a mám jasno. nic nebude. 😂

Ono to je pro mne lepší, teda bylo, už to neprovozuju, na užším koni, kde mám nohy víc okolo koně než na “beganovi” kde mám nohy roztažené na hřbetě  a nikam nedosahnu.

Verun
Verun (981 příspěvků) 22.09.2023, 22:05:43 xxx.xxx.220.12
Jen otazka:

Míříte vedle, Verun. Dotyčnou vůbec neznám,  jen mě ve skupině zaujala zmínka o raritní a urgentní operaci, pro kterou je nutno jet akutně do Belgie. Snažila jsem se sama si vyhledat nějaké informace, ale jako laik v tom naprosto plavu. Našla jsem jenom nějaké obecné info, rentgen číst neumím a posoudit postoj hříběte taky ne - třeba na tom obrázku ty křivé nohy nevidím. Myslela jsem, že tady se s tím třeba nějaký chovatel setkal, případně by věděl, o co konkrétně jde, jaké stavy se takto akutně a rychle řeší. Dotyčná tam totiž diagnózu i na cílené dotazy neuvedla. 

To, že slečna nakonec v takové finanční tísni není, se můžete přesvědčit na Bazoši sama. Proč máte potřebu hájit podvodnici, je vaše věc, ale vyčítat jiným,  že se nejdříve kriticky zamyslí, než někomu pošlou finance, to si myslím, že není na místě. 


nikoho nehájím nikomu advokáta nedělá, jen poukazuju, že soudit někoho na základě domněnek ( když má zrovna něco v prodeji, peníze za to doma ještě nemá)  je také nefér..hříbě má i přední nožky přikleklé, zda je tak vážně nemocné, stejně nevíme nikdo. 

Jsem taky finančně zajištěná, mám movité i nemovité majetky, leckdo by si řekl, ona to nepotřebuje a co myslíte, prachy na dřevo na hned v tomto rozsahu bych taky neměla. Asi tak. 

Vyžádejte si kopii faktury za dosavadní ošetření a máte hned jasno…pak nemusíte zakládat diskusi ani se kriticky zamýšlet😉

A sbírky na doniu jsou kontrolované, než se vyplatí…

Verun
Verun (981 příspěvků) 22.09.2023, 21:41:39 xxx.xxx.220.12
Doron:

A když se podíváte na tu fotku hříběte, poznáte, že má špatný postoj? 

Já, úplný laik, nepoznám nic..

Má to na předních nebo na zadních?


hříbě má osu prstu na zadních “prolomenou ” vzad.

Přední stěna kopytka  není v ose s kostí spěnkovou… takový medvědí postoj

Verun
Verun (981 příspěvků) 22.09.2023, 21:33:26 xxx.xxx.220.12
Koutak:

Zdravím.Já už barevnohlávky nechovám,ale je možné,že se vracejí od někoho, komu jsem je daroval , ke mě.😀 Oni beze mě nemohou být.🙂Děkuji za info.Kouťák


mám je vyfocené na střeše…až budou někde dole, zkusím je odfotit znova, to by byl gol, kdyby se vrátili, chachá😄

Verun
Verun (981 příspěvků) 22.09.2023, 21:20:47 xxx.xxx.220.12
kometa:

Ano, soudím, podle fotek se zanedbanými kopyty matky.


Jo lyže má, kobyla může mít pravidelné strouhání ,  kdejaký podkovář vám todle vyrobí a tváří se, že to je normál…takže soudím co? vím zase prd. 

Verun
Verun (981 příspěvků) 22.09.2023, 21:12:21 xxx.xxx.220.12
kometa:

Povedl, nepovedl. Kamarádka do kobyly nasypala 100 000 (kolika). Já bych je neměla. NIKDY bych nezakládala sbírku. Když už, půjčila bych si v rodině.


OT: já je taky nemám, proto jsme letos nejeli na dovolenou😂(4dospělí + 1 dítě , Bulharsko, 80tisc. ultra all inc.)

Verun
Verun (981 příspěvků) 22.09.2023, 21:07:54 xxx.xxx.220.12
evcusik:

Když s má koule to zveřejnit na veřejnosti (donio), může čekat komentování rozporuplných faktů, které mohou být v různých škálách hodnoceny. Proč by na komentování (souzeni) nemělo být právo - jen to ukazuje morální kompas jedince.


Ale jo, každý se může vyjádřit, jen víme to na 100% že je to tak, jak je zde od ostatních  prezentováno?    nemůžou to být jen domněnky a ve finále to stejně odnese to zvíře, když se nezaplatí. 

Vždyť “Jen otázka” diskutující zde na foru také využila, aby za ní udělali špinavou práci, že by nějaká pomstička? Nebo se přišla poradit jen tak? 

Hodnocení sbírek mě nechává naprosto chladnou, buď přispěju nebo ne jestli naletím podvodníkovi, dobře mi tak, pokud pomohu, jen dobře. Nehodnotím pohnutky zadavatele ale možnost pomoci.

Verun
Verun (981 příspěvků) 22.09.2023, 18:18:35 xxx.xxx.220.12
kometa:

Povedl, nepovedl. Kamarádka do kobyly nasypala 100 000 (kolika). Já bych je neměla. NIKDY bych nezakládala sbírku. Když už, půjčila bych si v rodině.


nikdy neříkám nikdy, jsou situace, na které  připravená být prostě nemusím a sama nevím, jak bych reagovala., ono by to konkrétně v dané situaci vypadlo jinak, než když si to jen představuju. ..prostě emoce, stres, obava, čas, do toho musíte normálně fungovat- práce, rodina, já nevím , jak by to moje předsevzetí , že nikdy změnilo. Pokud si někdo nechce lámat hlavu jak to udělá a jde cestou nejlehčího odporu, nebo je to jeho poslední možnost, založí si sbírku. ….a mám ho za to soudit ? Nechodím v jeho botách  a víte co, ty mlýny a karma….ono to nějak dopadne. 

Verun
Verun (981 příspěvků) 22.09.2023, 13:32:08 xxx.xxx.220.12

Nechybí někomu 5 holubů SB, podle fotky si myslím, že by to mohlo být toto plemeno. Jindřichův Hradec. Jsou už několik dní na stáji v Políkně. Pana Kouťáka nejsou? 

Verun
Verun (981 příspěvků) 22.09.2023, 10:00:18 xxx.xxx.220.12

Tak jste si zase chytli jednu čarodějnici, nic o nikom sice nevíte, ale hon se povedl, že. 

Co když jste spíše uškodili? než zamezili nějakému podvodu. ? ví to někdo na 100% jaká slečna/paní je a co má za lubem. Jen domněnky a psaný text, kdo co vyšťáral na internetu.

Nikoho se v tomto případě nezastávám, ale  není to spíš někdy tak trochu závist než hrdinství? 

O přímé ohrožení  života nebo týrání se nejedná,tak co kdyby raději každý zametal svůj práh. 

Verun
Verun (981 příspěvků) 21.09.2023, 20:43:49 xxx.xxx.220.12

..ale jistě kecala bych , kdyby mi pes nikdy “nezalaškoval” s přivoláním…říkala jsem tomu: už jdu , ale ještě si to dodělám, jo…psina evidentně o povelu věděla, jedna její část už byla na cestě, ale nos měla  ještě na původním místě… 

O hledání klíčů ve sněhu nebo trávě nemluvě, o hovnech a zdechlinách sežraných a natřených na kožich, velké loupeži na pěší zóně. vzala mopsovi z huby ucho, jako by to byla štafeta, odebraných rohlíků, piškotů sušenek z visících dětských ručiček z kárky-dělala to jen tak za chůze, ostuda, když seděla před mladíky, co jedli a nechtěla odejít. prostě pes týraný hlady. Našeho VIP bezdomovce měla oblíbeného, dával jí staré housky, když byla uvázaná u krámu, to se ještě dalo, a drbal jí po žebrech, když byla předníma o něj opřená a nasávala jeho “vůni”, tenkrát jsem ho podezírala, že si jí měří …ale měl zvířata opravdu rád, sám měl kdysi psíka.