Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
Verun
Verun (981 příspěvků) 05.10.2023, 23:35:15 xxx.xxx.220.12
Thielli:

No dobře, ale pak by mě někdo musel vyfotit podle toho návodu, ukrást mi mobil, který mám malý, aby se mi vešel do každé kapsy a začít operovat dřív, než si všimnu, že mi mobil chybí a než pro jistotu bloknu u banky všechny operace. I kdyby mě předběhl, ukradl by mi jen zlomek operačních peněz, protože úspory mám zašité ve slamníku 🙂 Na víc by si přišel, kdyby mi ukradl psy… 

Třeba na chatě si naposledy vzali pumpu. Lila. Nová stojí 10 tisíc. Bazarová 5 tisíc. Nemůžu běhat mezi bytem a chatou jako Kubát v Lakomé Barce. Prostě tam musím pořídit novou a věřit, že si jí brzy zase někdo nevezme. Nemám na výběr. 

V mém propadlišti dějin leží docela slušný majetek. Nic z toho ale nepropadlo přes síto elektronického bankovnictví…


dejte si ceduli, že je objekt z důvodu krádeží hlídán fotopastí, včetně příjezdové cesty…nikdo neví jestli jo nebo ne

Verun
Verun (981 příspěvků) 05.10.2023, 23:26:55 xxx.xxx.220.12
bambule:

Když jsem za dávných časů měla ještě velkého knírače - psa a otravoval nás nějaký malý vyštěkávač,  tak se mi vždycky osvědčilo, zavolat na majitele, že toho svého taky pustím na volno ať si spolu hezky pohrají. Ve většině případů následovalo velmi rychle odchytávání prudiče. 


jj taky taky používám, a jedna slečna s csv na mě volala, netřeba se vlků bát a já na ní, já být váma, bála bych se o ty vlky ….

https://www.facebook.com/photo?fbid=1068208164616266&set=gm.10057692247638001&idorvanity=499895923417729

Verun
Verun (981 příspěvků) 05.10.2023, 19:12:10 xxx.xxx.220.12

Ještě s nebožkou erdelkou jsme měly na takové ty volnopobíhače a pohlavní loudily fígl, za trest…prostě jsme nezastavily a ještě přidaly do kroku ať si je pak chytají kde chtěj…

Verun
Verun (981 příspěvků) 05.10.2023, 13:02:24 xxx.xxx.220.12

Naší psici je to jedno, i jablíčko nebo mrkev, chlebík ….momentálně mám sušené maso nastřihané na kousky..ale bylo zadarmo, já bych ho nekoupila, protože právě je jí jedno ,co do tlamičky maminka dá. Jinak mám oblíbené měkké granule-kroužky, dají se přepůlit. Jediná nevýhoda, nenosím pamlskovník a granule mi mastí kapsu u riflí….

Verun
Verun (981 příspěvků) 05.10.2023, 09:11:45 xxx.xxx.220.12

Hurtta casual,  na bulíka mám 70-80cm hrudník, nevím co to je za velikost, není robustní , sice se trochu přetáčí- nijak nepřekáží, ale to je asi tím, že bulinu spíš tahám za sebou, místo aby šla jako normální pes ve předu dobrodružství vstříc😂. Má reflexní prošívání.

Kupovaný na Kukačka.cz (mají je i na Kaufland marketplace), máme u nás výdejnu, tak jsem si tam jen došla. sice s reklamací- první mi poslali menší než jsem chtěla…

Verun
Verun (981 příspěvků) 05.10.2023, 08:57:55 xxx.xxx.220.12

Jestli je valachovo box součástí výběhu, udělejte z toho přístřešek-nechte box celodenně přístupný. 

Taky jsem měla ročku venku s přístupem do přístřešku, kam jí ale ostatní ze začátku nepustili- jeden vchod, kolikrát stála venku na lijáku🙄, ležela s ostatníma venku, když všíchni byli venku…začátek byl krušný (byla i ATB- nudle) a to jsme začali na začátku srpna , počítejte , že se i tohle může stát. Deku a box ve stáji  po ruce, na případnou nemoc . 

Verun
Verun (981 příspěvků) 04.10.2023, 12:07:07 xxx.xxx.220.12
assil:

Tak játra a ledviny se můžou projevit až několik týdnů po otravě, takže tipuju duševní příznaky týden po by nemusely být nic neobvyklého.


hm, a pak už se s tím ale nedá nic dělat…

Verun
Verun (981 příspěvků) 04.10.2023, 11:53:06 xxx.xxx.220.12
Fikovnice:

Ahooj!

Mně vyrostly na dvoře na chalupě úplný koberce bedel! Chtěla jsem volat NOVU nebo podobný bulvár, ať si to natočí, ptž to jsem fakt nikdy předtím neviděla - úplně pokrytých xy metrů čtverečních. No a pěkně jsem si klobouky udělala na kmíně. VYNIKAJÍCÍ! Další rok vyrostly zase, ale to už jsem se nějak svěřila starousedlíkům, pravda, až poté, co jsem je opět zkonzumovala. A ti se chytali za hlavu, že bedly zahradní (nebo narůžovělé) jsou nejedlé…a mně taky hned začalo být zle! Teda neskončilo to ničím závažným a ten první rok jsem si vyloženě pochutnala… Ale od té doby vím, že není bedla jako bedla!😇


TAk takhle jsem se z bedel zblila jako šakal, sousedka na zahradě  nám dala klobouky bedel…byly ze skleníku, kde jí vyrostli na navezené rašelině, pravděpodobně ty zahradní. 

Babky sbírám taky pořád, ale jen opravdu mlaďounké. ve stavu jak říkáme sameťáčka, starší plodnice a ještě ne hned uvařený jsou právě tím zdrojem otrav. 

Lačně jsem dneska vyrazila do lesa a jedna citronovka, dvě čechratky, starej masák, hodina v tahu…takže jsem si košík naplnila mechem a břízovíma klacíkama a po cestě si nařezala šípky- kuchla jsem se do dlaně- nová houbařská kudla a udělám si výzdobu. 

Verun
Verun (981 příspěvků) 04.10.2023, 11:37:18 xxx.xxx.220.12

Moje kobyla si jednu botu sundavá-scoot boots, dělá to na jednom místě ve výběhu, takže už chodím na jisto, asi se nudí než jdou domu a ulupuje z boty pásky, tudle byly všechny tři pásky ožužlaný v prachu 🙃, ale bota na noze . Bych se picla tam 2x denně jezdit a kontrolovat jí. 

Verun
Verun (981 příspěvků) 03.10.2023, 23:51:44 xxx.xxx.220.12

Jednou jsme “přiotrávili” kamarády ostravaky…nejsou na houby zvyklí, a pravděpodobně málo dlouhá tepelná úprava /kováře nebo koloděje, už nevím / jim neuvyklým neudělala dobře, nám , co nás  houby a cukety v létě neminou nic nebylo…letos ale houby u nás nejsou. …

jinak velké hřiby co se nejí: kříšť (toho potkávám)  a medotrpký 

Verun
Verun (981 příspěvků) 03.10.2023, 22:45:43 xxx.xxx.220.12

Jako majitelka bull plemene: 

Vodítka a pro všechny psy,  to i pro psy typu “morče” nebo “smeták” …a pak bude na sídlišti klid. 

rozklikla jsem video bull vs labropudl… bul měl smolíka, nebyl na vodítku a pak ho měl ten labropudl, byl napadený, - vyštěkával se na bula a majitelkou několikrát dost trhnul, že by jako šel do konfliktu? , vyzíval druhého psa, bula? co my o tom víme, pravděpodobně byl labropudl i na haltině, takže taky “nevychovaný pes” ? …je to strašně těžké, ti bull psi mají prostě nálepku, mají  sílu a jsou nekompromisní- hned trestají , sežer nebo budeš sežrán. Tady by potřebovala výcvik i majitelka labropudla, ale měla ho na vodítku, co kdyby to bylo obráceně, bull na vodítku by se zakousl do přiběhnuvšího  labropudla…mě  se to i stalo, moje bulina na vodítku zatřepala yorkem, co si šel štěknou - přežil to.  

I my majitelé bulů máme zážitky s majiteli těch ostatních psů …Psina si  na vodítku cizích psů nevšímá, maximálně civí, potkáváme ale jiné majitele " bezmozky" , co nás minou a se zmítajícím se psem na vodítku a jen co se minem  pustí psa  bulině za ocas, aby si jejich miláček čuchnul, když tak chce. Strašný , ona se bulina nezdá, ale mrsknout sebou umí, i jsem jim to vytkla, samozřejmě bez efektu a zamyšlení.

S vysírkama co si běží  kousnout do  buliny na vodítku-   se mi osvědčilo- odvrátit střet, že když je pes u nás , agresivně nakročím k němu a zařvu a ukážu na něj, do jednoho jsem i šťouchla, zatím mi to vždy vyšlo, byl to jeden  velký kříženec  bula . agresivní by asi nebyl, jen takový pohlavní loudil, jeden malej angl. staford- ten běžel zle, a pár kříženců. 

Zrovna o víkendu, jdu od Lipna po místní cestě, psa na vodítku, u jedné chaty u té cesty  stojí rakušák vidí mě a nechá svoje dva čokly- bordera a australak vyloženě se štěkotem vyběhnout na nás, chtěl se jich zbavit? 😂 buli je kliďaska, ta to ustála, já zaklela, ale nikdy nevím, kdy to překročí míru jejího klidu- co je to , co stačí aby přepla? Já to prostě nevím… 

Verun
Verun (981 příspěvků) 03.10.2023, 20:42:02 xxx.xxx.220.12
kometa:

Já souhlasím s Arborou. Norik je kratší, ČMB delší.


🙂Tak si paní učitelka něco přečte: https://chladnokrevnihrebci.webnode.cz/fotogalerie/

A věnuje pozornost pasážím: ČMB - …čtvercového rámce…kratší středotrupí  oproti SN nebo N -… delšího rámce, …středně dlouhý hrudník…kde je chyba? čtvereček nebo obdélníček? co je delší? 

                                      

Verun
Verun (981 příspěvků) 03.10.2023, 16:22:19 xxx.xxx.220.12

JJ psi mají víc receprorů, obecně vyšší počet kanabinoidních receptorů v zadních mozkových strukturách (mozeček, mozkový kmen a prodloužená mícha) u psů ve srovnání s lidmi. Oblast mozkového kmene kontroluje dýchání a kardiovaskulární systém a u lidí tam těch receprorů tolik není a tak větší dávky THC u lidí tolik nevadí, kdež to u psů ano. 

zdroj cbdčko.

Verun
Verun (981 příspěvků) 03.10.2023, 15:33:29 xxx.xxx.220.12
Arbora:

Oni tí angláni (alebo ostrovania všeobecne) ale používali typovo iné kone, než je norik. Norik je typicky s krátkym chrbtom a vysokým zadkom, narozdiel trebárs od irish draught horse, ktorý stojí za vznikom. Viď obrázok. 

Obrázek Obrázek

Belgik je s krátkým hřbetem , norik je delší……

Verun
Verun (981 příspěvků) 03.10.2023, 11:25:31 xxx.xxx.220.12
Anonymní:

Chci znát názory zdejších koňáků. Bude chyba připustit plnokrevnou kobylu Norikem? Ona je mohutná, ale nebude problém porod kdyby bylo hříbě hodně velké?


V Anglii by to byl honební kůň (např. Irský hunter) spíš by to bylo vhodnější obráceně… 

Verun
Verun (981 příspěvků) 30.09.2023, 13:26:50 xxx.xxx.220.12
Plaka:

Verun, jak je stará vaše fenka? Kloubní výživu krom CBD jste nepodávali? Já jsem zkusila před podáním Librely všechno možné. Hydroterapie, dornovka, cbd, chondra pes brát nemohl kvůli svým diagnozám. 

Librela blokuje bolest, laicky řečeno. Pes má klouby pořád v hajzlu, ale neví o tom. Úskalí jsou zde popsána od první stránky, můj pes dostal jen dvě dávky a mám unikát, co se vedlejších účinků týká.

Jestli na fence nevidíte velký pokrok a zlepšení ani po pěti dnech, může se stát, že nezabere ani druhá dávka. Já na Vořechovi viděla jasnou úlevu už druhý, třetí den po injekci. No, držím palce, ať se bulině uleví. 


Má pořád něco, kúru Meloxikamu,  Aptoflex , Geloren,  msm, čistý kolagen, Boswelii , CBD v létě dost plave…

Je jí 7 . Ona má ty zadní strmé, chodí po prstech-nedošlápne na velký polštářek a když jí to  klouzne na dlažbě, nevím zda jí to u toho i právě  zabolí…zatne drápy a klouže ještě víc. Má z toho už docela i v hlavince blok na dlažby. 

Je možné, že žádný bebí nemá, vyloženě nekulhá, občas teda vystavila jednu přední, tam jsem jí našla akorát mezi prsty odřeninku- asi kvasinky(canesten, betadina)  ale tu počínající artrozu  kolene měla už při tom úrazu vazů ve 2,5 letech tuším…kloub se stabilizuje , omezená hybnost.  Uvidíme až uděláme nějaké RTG. 

Verun
Verun (981 příspěvků) 28.09.2023, 22:41:27 xxx.xxx.220.12
Fikovnice:

Tak můj kastrovaný kocour býval venku často napadán nekastráty. Ale byla jsem poučena, že je to spíš tím, že jej vnímali jako vetřelce na svém území, než že by jim jinak “voněl”.


Dcery kastrovaný kocou si “užívá”  s kočkama - byl viděn a v okolí je kápo, vodil si domu i jiné kocoury a kočky  na stravu, naše bulina se ho bojí😂

Verun
Verun (981 příspěvků) 28.09.2023, 22:18:15 xxx.xxx.220.12

Jedna lahvička 15% CBDčko  1kapkac6mg CBD, jedna 10% 1 kapka 4mg CBD, podle stránek jsem si spočítala dávkování- kolik kapek na začátek 0,5 mg/kg a potom 1-2mg/kg ,  efekt jsem nepozorovala…na sobě jsem nezkoušela. 

Známá dává Alavis + cbd , dušuje se, že jí pes ožil…