Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
Verun
Verun (976 příspěvků) 15.10.2023, 00:34:20 xxx.xxx.220.12

na zadní počínající negativní úhel kopytní kosti- vyboulení přední stěny kopyta. tvz. buldočí nos. (po RTG po třičtvrtě roce trimování zjištěno že kopytní kost je v rovině, měla by mít ale pozitivní úhel) 

Obrázek
Verun
Verun (976 příspěvků) 15.10.2023, 00:17:58 xxx.xxx.220.12

Boty dávám  tak týden po trimu/když mám volno a můžu kontrolovat, kobyla si je zubama rozepíná😎, scooty), kobyla je citlivá, dle RTG slabé chodidlo, nebyla zvyklá chodit po chodidle(přerostlá stěna, podtočené patky vytlačovaly stěnu ve čtvrtích-vyboulená linie korunky tvořila oblouk,ve čtvrtích praskliny, separace, sukně….ten první "setup"   trim  muže být pro koně také nepřijemný, ale je třeba vydržet, ono to prostě nejde hned , i když se díváte na namoženého koně. Záměrně nechci psát bolavého, ono ho to bolet nemusí, jen má jiný vjem z kopyt, je to citlivé, může brnět…u nás ve stáji na mě koukali taky divně, že nechám kobylu takto trimovat, když po tom nejde čistě. ano měla by jít čistě, ale když se něco napravuje tak to někde musí být znát, celá pohybov soustava pracuje jinak, zapojují se jiné svaly…cca po několika trimech jsem si zavolala fyzio, ono je to třeba porovnat, nechat si ukátat cviky na napravení nesouměrností, protažení  a.t.d. Kopyto odroste cca po roce,je třeba někdy i roky dva, než se celkově vše dá do pořádku. Když mi kobyla byla po trimu citlivá, jezdila jsem jen krokem na pískové jízdárně bez bot- nějaký kontakt to kopyto potřebuje, ona se taky dá nějaká práce takto udělat. Procvičíte obraty , plece, ustupování, reakci na holeň…a.t.d. 

boty jsem nechala i dva dny v létě nonstop a nezapařila se…..trimer poradí. Důležité je, aby koník začal našlapovat od patek, tam ho nesmí nic bolet. 

Verun
Verun (976 příspěvků) 14.10.2023, 17:32:02 xxx.xxx.220.12

testy na cukrovku, Cushinga, 

jj cetla jsem,že testy krve se dělaly, ale cíleně na jen na něco nebo na vše…

Verun
Verun (976 příspěvků) 14.10.2023, 10:40:16 xxx.xxx.220.12

pes vás poznává, orientuje se doma i venku, reaguje na povely? 

co spíš neurologický problém , páteř , páteřní kanál,zkusit něco na bolest, poškozené nervy mohou bolet, brnět , být necitlivé …a pes je celkově unavený, neodpočine si  proto bez jiskry a.t.d. 

nedávno tu byl  případ slintání a pomohlo odčervení(nabrat krev na eozinofily)

pokud je to nádorové onemocnění, není cesty…odpověď vám dá vyšetření CT

Verun
Verun (976 příspěvků) 13.10.2023, 16:56:01 xxx.xxx.220.12
Doron:

Ještě k tomu napadení v Rakousku..

Včera na mě na YouTube vyběhlo video nějakýho kluka se staffordem, už ho nemůžu dohledat..

Říkal, že se objevily nějaký nový informace v rakouských novinách ( neříkal jakých).

Majitelka prý venčila ( možná vycházela z branky?)  tři staffy, dva měli košík, jeden ne. Nějak prý upadla, když okolo běžela šedesátiletá sousedka, která prý někdy házela po psech na zahradě kameny. Celkem měly majitelky psů pět.

Majitelky prý byly neoblíbené, protože žily jako partnerky a společně vychovávaly dítě, což prý některým rakouským pánbíčkářům vadilo, takže taková dlouhodobě napjatá situace..

No nevím, není to nijak ozdrojovaný, jen jedna paní povídala…Neumím německy lautr nic..


OT…a hledat v historii prohlížeče v počítači? když něco nemůžu najít -nepamatuju si stránku- kouknu do historie…

Verun
Verun (976 příspěvků) 12.10.2023, 00:15:49 xxx.xxx.220.12

Kůň (nebo jezdec) když vidí dostatečně dopředu odskokovku, tak si může před překážkou zkrátit nebo prodloužit krok tak, aby mu odraz vyšel těsně před odskokovou bariéru (případně jezdec může tempo upravit a pobídnout do odskoku na správném místě), a tím se usnadní koni překonání skoku.

Ano,bariery u cross skoků natřené vhodnou barvou, kterou koně vidí.

Jen takové zamyšlení:  to možná platí v parkuru, v dostihu před zrovna Taxisem nemá jezdec moc možností něco takto  ovlivnit,… koně vzít zpět nebo ho pustit dopředu…rozmyslet si v pár vteřinách, co to udělá s cvalem, porušení tempa, změna dýchání, koně víceméně skáčí pudově “s davem” a  ostrá viditelnost(na kolik metrů) překážky je pro koně s ostrým zrakem o 50% menší než u člověka(v rozmezí ostrosti u  koní je to  na spodní hranici ostrosti až o 200%) prostě koně binokulárně vidí jinak a jinak vnímají i hloubku… 

phttps://www.agdaily.com/video/simulation-shows-horse-eye-view/

https://edition.cnn.com/2018/10/23/sport/racecourse-safety-horse-vision-spt-intl/index.html

Verun
Verun (976 příspěvků) 10.10.2023, 21:11:43 xxx.xxx.220.12
Buggyra:

Tak samozřejmě že i tak je to chovatelská zkouška 🙂 Protože když zvítězí valach, pravý bratr nějakého hřebce, tak potom genom dotyčného hřebce samozřejmě úspěchem příbuzenstva získá na atraktivitě. Stejně tak pokud je úspěšný valach syn nějakého aktivního plemeníka a nebo některé aktivní klisny, tak pak jejich potomci hned získávají lepší předpoklady.

Náš známý z naší bývalé klisny po stejném plemeníkovi vytáhnul dvě hříbata, oba hřebečci, a pravil, že jednoho dá hned vykastrovat a pošle “dělat kariéru” do sportu, a pokud by se osvědčil, druhého by zkusil uchovnit, právě krom jiného na základě výkonnosti pravého bratra.


….zkusil uchovnit, právě krom jiného na základě výkonnosti pravého bratra.

tak to je hodně úsměvné a do jaké plemenné knihy se na základě “krom jiného” dostane? do té “německé  na barvu”.  Možná tohle udělat s kobylama po svodu a zkoušce tříletých, ale takto uchovnit hřebce? 🤣 

Verun
Verun (976 příspěvků) 09.10.2023, 20:31:58 xxx.xxx.220.12
Horsana:

Jop, môj najlepší úlovok, videá ešte nemám čas spracovať, ale nejaké foto už mám.

Rys sa teraz asi viac nažral, lebo nachádzam trus, to predtým nebolo a to posledné guvno malo celkom úctyhodné rozmery, pán Rys ho umiestnil presne na križovatku ciest a doslova ním presral vlka, súdiac podľa starého trusu je to nejaké významné miesto.

Ale ešte sa tam bojím dať fotopascu, že mi ju nájdu hubári, zo skál som ju už vzala domov, lebo tam už sa v zime nevyplazím.

Na fotke je Boss a jeho príjemný rujný výraz 😀 A ešte jedno nočné monštrum 🤭

Obrázek Obrázek

živá Ćupakabra…😲

Verun
Verun (976 příspěvků) 09.10.2023, 13:53:34 xxx.xxx.220.12

Nezkušený neznamená ale nepřipravený, někde tu zkušenost získat musí …jo mohl zkusit jiné dostihy na kursu VP, ale tady se to asi rozhodlo na úrovni majitel / trenér…. kdo ví. jsou to jen spekulace. 

Stejně si myslím, že nějakou obdobu Taxisu a jiných překážek  mají treninková centra postavené, koně jejich mohutnost jistě znají …

Ono to je i o tom, že ten skok je legenda , stačí aby na moment zaváhal jezdec a přenese to na koně, pokud si prostě nejsou jistí oba … prostě dostihová taktika v průběhu dostihu nebyla zvolená šťastně, což mělo takový dopad a to doslovně. 

Verun
Verun (976 příspěvků) 09.10.2023, 10:03:36 xxx.xxx.220.12
Arbora:

Hej, kôň s výkonnosťou grupa z ITA a od trénera, ktorý pripravil nejedného koňa do VP je ťažko nepripravený. A poznalo sa to hneď na štvrtej prekážke. 

V iných častiach trate sa  predsa nedejú hromadné pády a nevedú sa štatistiky o smrťákoch. 

Skúsme sa baviť racionálne a konštruktívne, debata v štýle “verejnosť tomu houby rozumie” nie je ničím prínosná, pretože obraz VP je historicky taký, že tam kone umierajú. 


OT: ještě jsou hromadné pády na 6. překážce (po irské lavici, překážka za lesíkem?) kde se točí ihned po doskoku doprava 

Verun
Verun (976 příspěvků) 08.10.2023, 20:13:13 xxx.xxx.220.12

Stuke byl muj favorit, i loni mi favorit padl …nějak mi to padá.😟

Možná, možná, kdyby měl  českého žokeje, znalého situace při nájezdu na taxis , je to přece jenom specifikum(toho Francouze neznám a nevím zda tu už jezdil…)  a koně by lépe zařadil /za koně co spolehlivě skáče,  dál za koně a.t.d. / nemuselo by to tak dopadnout…

Verun
Verun (976 příspěvků) 06.10.2023, 20:14:52 xxx.xxx.220.12
Anonymní:

Ale třeba zrovna u krav je nebezpečí silné koncentrace čpavku. 


s kravama na pastvině, s drůbeží ve výběhu…asi tak.😉

Verun
Verun (976 příspěvků) 06.10.2023, 14:09:29 xxx.xxx.220.12

Je ale třeba se především zaměřit na nové poznatky, hledat nové odborné články, sledovat  vývoj v problematice. I mezi  skokovou jezdeckou elitou se od podkování pomalu upouští.  

Verun
Verun (976 příspěvků) 05.10.2023, 23:35:15 xxx.xxx.220.12
Thielli:

No dobře, ale pak by mě někdo musel vyfotit podle toho návodu, ukrást mi mobil, který mám malý, aby se mi vešel do každé kapsy a začít operovat dřív, než si všimnu, že mi mobil chybí a než pro jistotu bloknu u banky všechny operace. I kdyby mě předběhl, ukradl by mi jen zlomek operačních peněz, protože úspory mám zašité ve slamníku 🙂 Na víc by si přišel, kdyby mi ukradl psy… 

Třeba na chatě si naposledy vzali pumpu. Lila. Nová stojí 10 tisíc. Bazarová 5 tisíc. Nemůžu běhat mezi bytem a chatou jako Kubát v Lakomé Barce. Prostě tam musím pořídit novou a věřit, že si jí brzy zase někdo nevezme. Nemám na výběr. 

V mém propadlišti dějin leží docela slušný majetek. Nic z toho ale nepropadlo přes síto elektronického bankovnictví…


dejte si ceduli, že je objekt z důvodu krádeží hlídán fotopastí, včetně příjezdové cesty…nikdo neví jestli jo nebo ne

Verun
Verun (976 příspěvků) 05.10.2023, 23:26:55 xxx.xxx.220.12
bambule:

Když jsem za dávných časů měla ještě velkého knírače - psa a otravoval nás nějaký malý vyštěkávač,  tak se mi vždycky osvědčilo, zavolat na majitele, že toho svého taky pustím na volno ať si spolu hezky pohrají. Ve většině případů následovalo velmi rychle odchytávání prudiče. 


jj taky taky používám, a jedna slečna s csv na mě volala, netřeba se vlků bát a já na ní, já být váma, bála bych se o ty vlky ….

https://www.facebook.com/photo?fbid=1068208164616266&set=gm.10057692247638001&idorvanity=499895923417729

Verun
Verun (976 příspěvků) 05.10.2023, 19:12:10 xxx.xxx.220.12

Ještě s nebožkou erdelkou jsme měly na takové ty volnopobíhače a pohlavní loudily fígl, za trest…prostě jsme nezastavily a ještě přidaly do kroku ať si je pak chytají kde chtěj…

Verun
Verun (976 příspěvků) 05.10.2023, 13:02:24 xxx.xxx.220.12

Naší psici je to jedno, i jablíčko nebo mrkev, chlebík ….momentálně mám sušené maso nastřihané na kousky..ale bylo zadarmo, já bych ho nekoupila, protože právě je jí jedno ,co do tlamičky maminka dá. Jinak mám oblíbené měkké granule-kroužky, dají se přepůlit. Jediná nevýhoda, nenosím pamlskovník a granule mi mastí kapsu u riflí….