Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
Verun
Verun (981 příspěvků) 18.11.2023, 21:46:17 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 18.11.2023, 09:48:30

Na veterině, kde byli i stáje , směr  Budvar Pražská,   (takový uzavřený dvůr-Dolní ulice),parkovali tam koně z náměstí z kočárů) na straně, kde je Otýlie(pod Otýlií,na úrovni Budvaru, ale na druhé straně ulice )  a dopravní podnik,   byl taky útulek. měla jsem odtud skrojezevčíka. 🙂

Dost se to změnilo, chodila jsem tam Husovou kolonií…. z Lipenské ulice, Pekárenská, pod viaduktem, Blahoslavovou ulicí,  pak po kraji louky směr dopravní podnik ,louka je přepůlená Vodní ulicí , je tam kruháč a velká křižovatka…cca 30 let zpět🙃

Verun
Verun (981 příspěvků) 17.11.2023, 18:02:36 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Terven z 17.11.2023, 13:06:46

když mi psina sežere nějaký fujtajblík nebo máme nějakou dietetickou chybku a kadí bobík v gelové trubičce nebo má regulerní švihuli- 3x za noc musíme ven(opička se zakrývajícím si obličejem) 😉, dostane jednu kapsli Biopronu denně cca 5x za sebou jako štěněti jsem dávala smectu…co jsme si jí dovezli blila a srajdila kudy šla. to jsem měla o ní i strach- …tak jako s miminem…

Verun
Verun (981 příspěvků) 17.11.2023, 12:07:33 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Terven z 17.11.2023, 10:43:07

👍. Ono se mi to u kobyly taky neupravilo hned, po odčervení, zlepšilo se to, ale než se dalo střevo dohromady to trvalo tak měsíc. 

Dromy gastro, Dobromysl…

Edit: co plísně a kvasinky, houby? mohly se v té slinivkové dietě pomnožit, mají rády “cukr”.

Verun
Verun (981 příspěvků) 17.11.2023, 08:11:58 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 16.11.2023, 22:01:28

hlasuju taky za brambory/batáty(pes mi žere i banán) i když to jsou taky škrob a cukry…zkusila bych huminové kyseliny…, 

https://enviprodukt.cz/zoo/produkty/humac-natur-afm

odčervit, třeba i několikrát po sobě-larvicidní dávku jako i koně, já to teď udělala koni a na chronickou řitní vodu to pomohlo(a to jsem do konika ládovala vše možné i nemožné) podotýkám, že byla vždy řádně 2x ročně jednorázově odčervena. 

Verun
Verun (981 příspěvků) 16.11.2023, 18:21:52 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 15.11.2023, 22:14:42

…no mě je to taky jasný, že jde o fotku na obal a kupující se bude rozplývat…jak si namíchal. ale když si řeknete, že chcete jen hovězí maso a hovězí luj, mělo by to alespoň tak být.

Verun
Verun (981 příspěvků) 16.11.2023, 09:04:27 xxx.xxx.220.12

…v našich podmínkách moc závodů přes zimu není, spíš by si sportovní koně měli odpočinout, doléčit/zregenerovat  tělo…

Někdy mi to přijde, že se to dělá tak automaticky, jako že to je prostě potřeba, patří to k zimě, bez toho je to poloviční sporťák nebo vůbec.(to že přijde z “krokovky” v terenu uplně mokrej není věc intenzivníh treninku ale stresu nebo je koník tlustý bez kondice) 

 No prostě je opravdu málo koní , co to  oholení potřebují, že opravdu trenují- zahraniční výjezdy, mají regenerační přestávku jindy.  Práce se dá uzpůsobit tak, aby se kůň tak intenzivně nezahřál nebo si dát pak tu práci a koně opečovat. 

Verun
Verun (981 příspěvků) 11.11.2023, 18:18:05 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 10.11.2023, 11:14:27

Na kvalitě kopyt se podílí především výživa a kolik toho koník nachodí a na jakém povrchu, pokud má podkovu asi je to jedno.

Kopyto, jako rohovina, je pro vodu nepropustné, ale skládá se z různých vrstev a ty jsou každá jinak hydratované, ta povrchová vrstva dokáže absorbovat nějakou vlhkost z prostředí, ale celým kopytem neprojde, tam se hydratuje kopyto zevnitř . Pro kopyto je lepší sucho s občasným namočením během dne- jako přirozená napajedla, než stále bahno-hniloby, plísně…

Většinou to co si lidí myslí, že je bílá čára je bílá rohovina(vnitřní vrstva stratum medium, vodní čára- obsahuje nejvíc vlhkosti), která je i u pigmentovaných kopyt- takže i černá kopyta jsou uvnitř bílá, vyjimečně má kopyto všechny vrstvy pigmentované. Takže černá kopyta jsou pod povrchem skoro vždy bílá a je to mýtus o silnějších černých kopytech. Pigmentace nemá u kopyt vliv na obsah vlhkosti, tvrdosti a odolnosti proti působícím fyzikálním  silám na kopyto. Bílá kopyta mají stejnou strukturu jako černá, jen je na bílých všechno vidět- červené otlaky. 

Verun
Verun (981 příspěvků) 09.11.2023, 20:59:24 xxx.xxx.220.12
Malkovská:

Tak teď se tu trochu červenám, myslela jsem opravdu jinou geotextílii 🤭 ale úpřímně toto se mi nelíbí. To už budou lepší hobliny takovy přirzenější a vy to máte Quash parádní, můj sen.


ona se dává/dávala i ta “zahradnická” geotextilie, ale mohlo se stát, že je někde prokopala nebo vytáhla při úpravě   až na povrch a pak je pakárna to dostat zpět…takže to nechcete  

tou trhanou geoškou se pískový povrch “utáhne”, když je vlhký a zůstane déle vlhký,  pokud je písek suchý, je to na pytel i s geoškou… takže je to spíš o managementu stáje.

Verun
Verun (981 příspěvků) 09.11.2023, 16:19:04 xxx.xxx.220.12
Horsana:

To je veľká nálož.

Jedine moxidectin vám môžerm odporučiť a snažiť sa držať GIT zdravý, dobré krmivo, kvalitné seno, kaše, MRKVA.

Od fríza vo výbehu by som ušla.

Áno, mrkva, zdá sa, že nám toho už veľa neostáva z účinných látok…


moxidectin jsem už taky dávala….kobyle už je 10let, ale novější protokoly už asi nenajdu a pak jsem nějaký čas kopro nedělala…udělám teď a třesu se co bude…mrkev krmím každoročně od podzimu do jara….jenže cca tak 1-2 kg, takže bacha na  cukry (je to karotka) a pak není kde uskladnit a závoz je cca po měsíci. 10kč/kg , teď jsem vzala 2 pytle 40kg, uvidím jak se podaří udržet v garáži čerstvou-do písku to opravdu nemám možnost zahrabat… jinak je opravdu pěkná, praná, jenže zlámaná a pravděpodobně byla v chlaďáku a při běžné teplotě jde rychle  do háje. 

Verun
Verun (981 příspěvků) 08.11.2023, 19:29:02 xxx.xxx.220.12

u nás se udělaly napaječky na výběhy a zpevnil se prostor kolem krmiště( štěrk-makadam,+ asi ten lomový prach) tak uvidíme, co to udělá…zatím dobré. 

Verun
Verun (981 příspěvků) 08.11.2023, 19:19:59 xxx.xxx.220.12

Jsem vyštrachala staré protokoly z laboratoře…

kobyla ve 2,5letech 1800 vajíček na g trusu v listopadu, další rok v únoru 980 vajíček na g trusu(stále středně silné začervení)…odčervováno klasicky ivermectinem s praziquantelem.

Verun
Verun (981 příspěvků) 08.11.2023, 09:15:06 xxx.xxx.220.12
Horsana:

No, veď to, že obdobie okolo milénia bolo pred 20+ rokmi, to je na tom asi to najhoršie 😀 

Aj keď akurát dnes som mala výžer mozgu s červíkmi v pľúcach a ako na nich výborne zabralo injekčné odčervenie, u x fríza…

Tipujem, že kôň vykašliaval vývojové štádiá škrkaviek…

Never mind, že ten istý kôň je rovnako strašne začervený aj teraz, po troch rokoch a bude do konca života, pretože je to x fríz a že sa svoj krátky život stihne kontaminovať každú plochu, kam vkročí.


😲děkuji za klid, mám svou kobylu s frýskou ve výběhu už několik let…

Dotaz: před 5denním odčervením Panacurem jsem kopro nedělala, teď bych ho udělala, jak na tom kobyla je. Nechám udělat EPG? 

Vyšetření na klesající počty FECRT nemám s čím srovnat.

Verun
Verun (981 příspěvků) 07.11.2023, 17:45:21 xxx.xxx.220.12
Doron:

Zpočátku dávám víc odměn rychle za sebou . Pes si sedne, dostane odměnu, dokud sedí další a další. Neví kolik jich že mě vypadne, jestli jedna nebo třeba čtyři. Naučí se v pozici setrvat, dokud nepřijde jiný povel . 

Takže třeba při odložení vleže nejdřív stojím před psíkem a hážu odměny mezi přední nožky ( pardon, že pořád mluvím o Framíkovi v zdrobnělinách, on mě rozněžňuje 😅), pak udělám krok dozadu, vrátím se odměním, udělám to třeba pětkrát za sebou, pak ustoupím na pár metrů vrátím se odměním  atd.., prostě prodlužuju intervaly ( a vzdálenost), jak píše hmn, až je z toho dlouhodobě odložení .

Jde do docela rychle .


Já jsem si takto “odložila” erdelu v chodbě, věděla, že nejdřív utřít pacíky a pak může dál…jenže jsem na ní zapomněla a uklízela nákup a ona tam chudák už skoro spala…a to je chodba s volným dalším přístupem do bytu , mohla kdykoliv odejít na místo…

Verun
Verun (981 příspěvků) 07.11.2023, 17:30:14 xxx.xxx.220.12

vše má svoje pro i proti, zeď můžou koně otloukat- musí se občas natřít a opravit, dřevo můžou koně kousat-nejen z vrchu ale vykoušou díru i ve fošně nastojato mezi boxy- klasická železná profilová konstrukce a do toho vsazené fošny-dají se měnit. Určitě to občas musíte vše umýt, za co se přimlovám je okýnko do uličky…moje kobyla je strašně ráda furt nakýblovaná hlavou z boxu a kelišuje. Edit: ve fošnách se dělají u podlahy  průduchy-zkosení hran, aby proudil vzduch od země- kvůli čpavku.

jízdárnu si umím představit i z pilin, ale musí se samozřejmě dosypávat a mít propustné podloží ne to mít jako blata, ona i ta písková s textilií nebo kobercema umí v létě prášit jako prase, pokud to nekropíte a je to prakticky za sucha hluboké-pro koně na odraz namáhavé. Jak píšu, vše má svoje pro i proti, záleží jaké máte  zázemí a techniku povrch udržovat. Neudržovaná písková je peklo. (suchý, prašný ,hluboký, nebo čvachtanice s loužema) 

Verun
Verun (981 příspěvků) 07.11.2023, 11:33:42 xxx.xxx.220.12
Doron:

No důslednost.., ale hlavně psíkovi vysvětlit, co po něm chceme…

On nabízí různý chování, aby se dostal k odměně, prostě tápe a je přitom roztomilej 🤣.

Jsou pořeba dvě věci  , zaprvé odměnit jen správné provedení a za druhý odměnit výdrž ( sedni znamená sedět ne si sednout ).😊


..jak se odměňuje výdrž? provedení=odměna, aby si to pes spojil (nabídl chování, které já ihned odměním, aby pes věděl, že to je ono) 

výdrž , např. v tom sedu odměním teda jak…

bulina je sproštěna předpisových cviků, protože má “průkaz invalidy” (jj i na hlavu)…umí ke mě, jako že přijde, sedne, jako že se po bulíkovsku rozvalí jako pes na hrázi, lehne, jako že skoro usne, štěká na povel, ale  vyzkouší celý hlasový repertoár, přinese hračičku,  pustí hračičku, ale stejně stále bacha na ruce🤣….na čekej zastaví., na ty budeš doma si jde lehnout do postele. 

u nebožky erdelky  jsme se snažila víc a ta věděla, že se řekne sedni a k propuštění ze sedu  byl posunek nebo nějaké slovo…ale zase tak moc jsme to nějak po ní nechtěla, nějakou dlouhou výdrž, jen ta provozní poslušnost. 

Verun
Verun (981 příspěvků) 05.11.2023, 12:14:28 xxx.xxx.220.12

https://www.youtube.com/watch?v=mEHgMnfZRuA&list=PLLgq_vmh1uilLUJU5jC5fK_DYixQwqnXo&index=1

Knihu rozhodně pořiďte. 

Jdeme po hale, kobyla hlavu nahoře a čuje, že se za dvěřma, mimo halu, něco děje a čuchá jako pes-krátké nádech a výdechy,  tak krátce vydechnu tím směrem- jako že o tom taky vím, dýchám zhluboka a pak třeba dlouze vydechnu-velký povzdech, což je souhlas, pokud ho koník zopakuje a skloní hlavu je to skvělé…nebo dvakrát    krátce  vdechnu, jako při vzlyku, a dlouze vydechnu , pro uvolnění napětí…kobylami skloní hlavu, přežvykuje, tak to zrcadlím , taky přežvýknu a olíznu se….jo jsem jako pako😀, ale kobyla se mi dost uvolnila a ‘nechává hlídání ’ na mě…líp si to ale načtěte a zkoušejte…😇