Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
Verun
Verun (991 příspěvků) 20.12.2023, 00:30:38 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 20.12.2023, 00:17:14

máte pocit, že by jste vy  u sebe ubytoval bulíka, zkuste to a do týdne jste na marách…😂

Verun
Verun (991 příspěvků) 20.12.2023, 00:12:54 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 19.12.2023, 21:28:59

Megi nikdy neviděl Ryčrda Gíra ve filmu Hačiko, příběh psa? 

Verun
Verun (991 příspěvků) 20.12.2023, 00:06:11 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 19.12.2023, 20:10:07

Ono když dvě věci dělají dva lidi, ne vždy je stejný výsledek….každý k tomu přistupuje jinak, představuje si provedení nějak, je jiná osobnost(důslednost, čitelnost, spravedlivost)…

vidíte bodlinka si třeba vybrala jen(zkrátím to) : vodítkovat, přivolávat , opruz, trest….

ale, asi nečetla, že pes bude pochválen a v tom dobrém rozmaru, puštěn z vodítka párkrát zavolán..ano, nějaké omezení po prohřešku tam být musí, to je to vodítko a nějaká spořádaná chůze u 4měsíčního asi ne úplně k noze, ale píšu s motivací, tím si zajistím pozornost , můžu pustit a párkrát přivolat, protože pes je na mě visí a výsledek bude zaručen. kde vidíte povelovat, jo můžete mu u toho povědět pár ošklivých slov, ať přemýšlí…🙂

Vy osobně jste si pořídila štěně psa k druhému  psu? nebo feně? 

Já měla a mám  jedináčky,  o to to mám lehčí, já jsem středobod jejich světa, nemusím řešit soužití s jiným psem(přízeň, majetnictví..),  řešíme  jen spolu .  Nevidím důvod, proč by mi štěně nemělo dát doma třeba rozkousanou kostičku, hračku, dojdu, řeknu dej, vyndám z huby, pokoukám, hm hm, pěkný to máš  a zase vrátím, pochválím… ano můžu měnit, když mám, ale když nemám? 

Měla jsem skorojezevčíka, erdelu a teď mám angl. bulinu, všici se naučili fuj je to! a to důsledným odstraněním hnusu, nevhodného předmětu z huby a to bez diskuse nebo výměny za slovního fuj je to (hovna jsou výjimka, ale to přijde i slovní doprovod o praseti a .t.d.-erdela si ho i natřela na kožich ) když to zná z domova, že se podívám, co má,  nezdrhá , popřípadě si ho začekám, když to umí(   a můžu říct, že stačí zvednout obočí a nadechnout se , když se pes podívá, jestli se dívám, když něco chce ochutnat) žádnej dril , jen důslednost a to snese každý pes. 

Verun
Verun (991 příspěvků) 19.12.2023, 19:45:42 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 19.12.2023, 18:34:39

…znám dvě akity, jedna chodí na volno i po sídlišti, poslouchá na slovo, druhá je na stopovačce., socializovaná je….žádní démoni.

každej zná Hačika…tak si to trochu namaluje 

Verun
Verun (991 příspěvků) 19.12.2023, 12:10:51 xxx.xxx.220.12

Psa lapit (snad dokážete přelstít štěně, musíte si poradit na co vám reaguje, čekej, ukaž co to máš, hele já mám taky---a-t-d- ) pak mu to z tý tlamy vyklepat, odebrat, zdůraznit, že je to fuj! dát na vodítko , popojít v někakém tvaru, třeba u nohy s nějakou motivací (míček, ňamka) a hodně  pochválit , pustit a preventivně několikrát  přivolat, dokud má pes dobrou zkušenost (je přístupný spolupráci)  Doma trénovat odebírat věci vysoké hodnoty(syrové kosti, cenné hračky) ne přetahováním, naučit čekej a přivolání.Neberte psa, že je to “ještě štěně,” právě teď ho  musíte vše naučit …

Verun
Verun (991 příspěvků) 18.12.2023, 18:20:20 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 17.12.2023, 19:45:55

Asi vám to budu muset vyfotit, ty vyzobaný plástvičky…vykopaný hnízdo ptákama, jiné stopy ve sněhu  tam nebyly, i jsem je tam viděla na stromě. --

letos tam vosy létaly ještě v  listopadu(dávám si bacha, jsou dost háklivý) a pak napadl ten sníh, jojo  už pomalu nebude platit, co dřív platilo, všecko je jinak. třeba, že občas v prosinci potkám rozkvetlou pampelišku? 

Verun
Verun (991 příspěvků) 17.12.2023, 18:20:23 xxx.xxx.220.12

OT: Mě teď krkavcovití- straky, taky docela udivily, jak napadl ten sníh, u nás až 60 cm, tak si jen tak, pod tím sněhem našly hnízdo vos v zemi(já jsem o něm dobře věděla, párkrát mě upozornily při sekání trávy, že tam jsou), straky ho vykopaly  i z pod toho sněhu, a larvy sezobaly, vosy se tam válí dodnes…

sojky mi beznadějně plení krmítko….

Verun
Verun (991 příspěvků) 17.12.2023, 17:35:57 xxx.xxx.220.12

Já už taky nemám kam chodit na houby-bílé hřiby, letos jsem byla tak zpruzená z harverstorového zásahu, že jsem byla v lese jen dvakrát a nemám nasušeno vůbec nic a z minulého roku jsem rozdala před sezonou (a to suším na kila). Vím, udělat se to musí, ale ať si to do psí díry  pak uklidí, se tam nedá ani projít na chůdách a to ani po cestě, natoš jít po lese. Pes je úplně v pasti, ten vůbec, odmítá v tom marastu pohyb. 

Tak a konec zábavy, v tento předvánoční čas si jdu dát směnu u “pece”. Dneska budou linecký a ořechy…pomáhat mi bude vaječňák😉.

Verun
Verun (991 příspěvků) 17.12.2023, 14:06:52 xxx.xxx.220.12

Gastro akut od Dromy jsou v podstatě i ty huminové kyseliny-Humac , také jsem dávala, je to černé jako bota a kobyla mi to nežrala, tak jako Humac😏, ten taky nežrala(v dávce kterou potřebuje), lízla si, to jo ,  ale dokáže müsli vybrat a ty extra přídavky nechat na dně žlabu, pokud je to vlhké tak nedožírá. plýtvá…

Chov nature Humac natur Exot 2,5 kg dietetický přípravek s vysokým obsahem huminových kyselin a přirozené antibiotikum | Krmiva pro papoušky (krmiva-pro-papousky.cz)

Za mě, stejný produkt, ale levnější. Vím, že Horsana nebude souhlasit, ale já nemám podezření, že by to bylo něco jiného…

na stránkách mají i 25kilový Humac natur…a další.

Verun
Verun (991 příspěvků) 17.12.2023, 13:58:33 xxx.xxx.220.12

Ještě podotek, starší typy sedel obecně , třeba i ten k. hanulay mají úzký nebo zužující se dozadu   páteřní kanál na sedle mezi polštáři….tak na to také pozor.

Verun
Verun (991 příspěvků) 17.12.2023, 12:24:15 xxx.xxx.220.12

Mě tudle nějaké 3 socky(dle jejich slovníku a stylu komunikace) úplně konsternovaly, pán má psíka na flexině 5 m okolo sebe, baví se se známými, jeho pes si kíďo píďo doběhne napřímo  k mojí bulině očuchat zadek. Tak se zastavím, psinu mám tak, aby se nedokázala otočit, a pravím, zda je toto “normální”, povídal:   .. že ho má na vodítku…tak jsem mu řekla, jestli umí ten druhý konec vodítka přemýšlet, když jeho pes ne. No to jsem si od jeho dámského  doprovodu vyslechla urážek…

PS: na těch stránkách z úvodního videa pán má ve směčce i dva velké pudly(černýho a hnědýho) nejsou  to paní T? 

Verun
Verun (991 příspěvků) 17.12.2023, 00:42:21 xxx.xxx.220.12

Raději si nejdříve nějakého zkuste, starší kentauři mají krátká “ramena ” přední rozsochy, nedosahují na kohoutku koně ani do jeho jedné třetiny. Vlastní zkušenost, tak musel můj milovaný hnědý Apollon z domu, mě seděl, ale kobyle ne.