Aktuálně: 4 075 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
assil
assil (2118 příspěvků) 28.06.2023, 10:23:33 xxx.xxx.206.172
JanaJanaJanaJana:

Jenže ona je to do jisté míry pravda - ne všude, ale pravda to je, pokud se nebavíme o nějakých šílených extremních zemích, jako je třeba Afghánistán.

Byla jsem v Ómánu ještě za starého sultána. Byl to velmi pokrokový politik, za jeho vlády nebyl žádný požadavek na to, aby se ženy zahalovaly. Žádná policie, jako to známe z Íránu.

A ony to tam, světe div se, dělají naprosto dobrovolně. A míra toho zahalení záleží na proudu islámu, který vyznávají, jak moc striktní je. Ale chodím tam ženský od totálně v černém, že nic není vidět, až po ženy v evropském stylu obelčení. To samé Spojené arabské emiráty, země Střední Asie. Ty ženy prostě ctí tradici a ráday, anebo to dělají i proto, že třeba ani nechtějí, aby je vočumovali cizí chlapi. Prostě to tam tak je.

Nejsem žádný orientalista, ale muslimských zemí jsem procestovala celkem dost (vyjma těch východoasijských). A na tom, že tam řada žen dělá pro nás podivné zvyklosti dělá dobrovolně, je velký kus pravdy.


Mluvil o vesnicích v Afghánistánu tuším.

A teda podle mě není dobrovolnost, že dám holce někdy v 6 letech pytel na hlavu a domácí vězení a žádné vzdělání kromě toho, že to takhle musí bejt.

To je prostě jen vymytí mozků.

assil
assil (2118 příspěvků) 28.06.2023, 10:19:40 xxx.xxx.206.172
Arosek:

Tak ono z podstaty veci - Librela je na principu monoklonarnich protilatek, zatimco Trocoxil je klasicke NSAID s depotnim ucinkem. 

Obecne na to prvni byva dobr aodezva organismu a malokdy nejaka reakce, obecne to druhy je proste chemickej driak kterej leze pres jatra a ledviny. 

Proto je taky vetsina artrotickych pacientu rada ze vyvoj toho prvniho a pokud mohlu mluvit za sva kolena, ocenila bych byt psem :D

 

Jinak obecne se tvrdi, ze lze Librelu a nesteroidy i kombinovat, ale napriklad u lidi jsou studie, kdy pri jejich vzajemne kombinaci dochazi k vyraznemu urychleni degenerace kloubu a vyraznemu rozvoji artrozy. Je tak nejak predpoklad, ze to muze byt tim, ze jak ty klouby fakt neboli nikdy a nijak (pac oba dva leky to podrzej kazdy svym zpusobem), tak proste clovek dje pres hranu a klouby zatezuje neumerne jejich stavu. Tak nejak se i zvireci ortopedi kloni k tomu to nekombinovat, pokud to neni nezbytne nutne. Na sruhou stranu - pokud budu resit ultrageronta s kloubama total na odpis, kde uz Librela prestane fungovat, asi mu klidne dopreju par mesicu navic v kombinaci s Trocoxilem, i kdyz vim ze mu tim zkratim zivot treba o par jinych mesicu ... ale tak nejak mam v hlave nastaveno ze radej kratsi a plnohodnotny, nez delsi a na hov... 


Ta Librela je teda i pro lidi? Taky jako injekce? To by se mi časem asi hodilo.

assil
assil (2118 příspěvků) 28.06.2023, 09:39:10 xxx.xxx.206.172

Na Pelikána mám trochu averzi od té doby, co jsem v jednom rozhovoru slyšela jak řekl, že ty muslimské ženy to zahalování a omezování vlastně chtějí.

assil
assil (2118 příspěvků) 28.06.2023, 08:52:05 xxx.xxx.206.172
Neverend:

Fakt už máte v ČR vlky? 😀 Kde jste to tam vzali? To sami nebo vám to někdo přidělil jako třeba Fialu? 😀 


Přijďte nám povědět do Politiky, co to bylo teď v sobotu za taškařici v Rusku. 😄

assil
assil (2118 příspěvků) 28.06.2023, 08:46:13 xxx.xxx.206.172
janaa:

Vím o psech se spondylozou,co jim Librela pomohla. Ale primárně je na artritidu,jak píšete. Třeba mojí Bertě, u které jsou problém zosifikované vazy po úraze,nezabírá


Mě přijde, že je prostě primárně na bolesti kostí. Ale píšou i, že jsou možné autoimunitní reakce, které způsobí, že to pak nezabírá, takže asi těžko říct u konkrétního jedince čím to je.

assil
assil (2118 příspěvků) 28.06.2023, 08:13:11 xxx.xxx.206.172
Plaka:

Příbalák od Librely jsem si důkladně prostudovala a teď jsem otevřela příbalák Trocoxilu. To nejde ani porovnat, jak moc se případný nežádoucí účinky liší. Chronického ledvináře by T. zabil.

Jinak (snad to není můj placebo efekt) vnímám, že se psovi dneska o trošku lépe vstává, šmejdí si veseleji, blbnul si venku s hračkou. :)

 


Jj, já vím, že Trocoxil je dryák na ledviny. Ale zas je myslím obecně na bolest, kdežto u té Librely píšou jen na artritidu. Každopádně já byla před x lety ráda za ten trocoxil a nic jiného nebylo a je super, že teď je prostě víc na výběr.

assil
assil (2118 příspěvků) 27.06.2023, 14:46:59 xxx.xxx.206.172
mastnacekk:

Znacky? Jako zradla pro mazlicky? X let dozadu na vesnici nikdo zradlo pro psy a kocky neresil. Zbytky. Seno a voda pro dobytek je furt stejny. Ceho pribylo? Patazitoz tahanim "blbosti" z cizyny, naduzivanim antiparazitik a dalsich leku, napr footvax a podobny blbosti. Resi se nasledky a ne priciny. A o tom jsou rady starsich ptaktiku. Jasne, ze jinek pristup je k mazlkckum a k hosp. zviratum. Kudla leci nejlip.


Asi jak kde, my na vesnici jsme zbytky psovi nedávali ani za komančů. 🙂

assil
assil (2118 příspěvků) 27.06.2023, 14:45:42 xxx.xxx.206.172
mastnacekk:

Nikdo nelka, to za prve. 

A za druhe, kdo vam branil zazalohovat si to forum ( mozna na timemachine jeste je ) a zacit diskutovat a citovat? Nikdo. Lka ten, kdo pro vec nic nedela. 


Já si nikdy to forum zálohovat nechtěla a ten archiv mujpes si samozřejmě taky umím najít, ale pro mě je to nepoužitelný, hledá se v tom blbě a nikdo už tam aktuálně neodpovídá, jako zdroj nějakých konkrétních informací je to k ničemu.

assil
assil (2118 příspěvků) 27.06.2023, 14:39:14 xxx.xxx.206.172
KatyQ:

Jak se říká, úředníkem může být každý, kdo uzvedne razítko rolling-eyes. Státní aparát má dlouhodobě problém si k jakékoliv (nejen chovatelské) problematice sehnat tým odborníků z praxe a zařídit se podle jejich znalostí a zkušeností. Místo toho se naslouchá lobistům, kteří o věci (skoro) nic neví, ale o to hlasitěji vykřikují. Jsem proti, aby se zájmový chov dál omezoval nějakým nařízením, protože to bude nevyhnutelně snůška nesmyslů sestavená bandou ignorantů, která zvířatům v konečném důsledku nijak nepomůže, jen ztíží život chovatelům.


Ono to určitě jde dělat nějak dobře, ale ne u nás. No však se podívejme na registr psů. Ale já se obávám, že tohle přijde nařízením shora.

assil
assil (2118 příspěvků) 27.06.2023, 14:37:22 xxx.xxx.206.172
janaa:

Tak hlavně chovat na zvířeti s pohybovými problémy je totál prasárna,že


No tak takový prasárny se v množírnách dějou běžně, ale ten kdo to dělá tak nebude asi investovat to takhle drahého léku.

assil
assil (2118 příspěvků) 27.06.2023, 14:28:29 xxx.xxx.206.172
Leithian:

Jojo. Me spíš fascinuje jak by tu některým nevadila registrace a kontroly ale proč by mě sakra měl o chovu třeba krajty tmavé poučovat člověk co ji nerozezná od hroznýše natož jiných krajt a už tuplem netuší co potřebuje.

Viz návštěva úřadu jistého chovatele heloderem. Kdy paní úřednice jebala pána za špatný terarko a nenechala si vysvětlit že to zářivě zelený je chameleon. Následně dle papírku nařídila vyhodit 50w s uvb a naridila dát obyč 80w protoze 50tka prostě dle papiru nestačí musí to bejt 80 a že ta uvb nemela a zvířeti to skodilo ji nezajímalo (dohřev v tera řešen ještě jinak než světlem). Toliko k tomu zavedení seznamů a kontrol. 


No ale obecně řečeno tady nejsou problém ty kontroly, ale jejich nekompetentnost. Auto si taky necháváte každý dva roky zkontrolovat a nikomu to už ani nepřijde divný a taky to není odjakživa, až se vymění generace chovatelů, tak jim nepřijdou divný kontroly terárek.

assil
assil (2118 příspěvků) 27.06.2023, 14:25:29 xxx.xxx.206.172
Doron:

Já mám problém s tím, že ty aktivistické zakazovače a prikazovače prostě nedokážu považovat za kompetentní. Nevážím si jich, nerespektuji je, nejsou dost vzdělání ani chytří. Neuvažují komplexně. O to hlasitěji křičí.

Jako když vám Assil ( promiňte že si Vás beru do pusy assil) napíše že je přece obecně známo, že lidé vyhubili mamuty a šavlozubé tygry. Dřív se o tom prý nemluvilo, ale dnes už to můžeme říkat. A skutečně, opravdu se to určitě někde píše, dokonce k tomu snad dospěla nějaká skupina polských " vědců" a snad i švédských, co jsem zaznamenala.

To je za mě prostě prostě pseudovědecký tendenční ideologický názor. Lidé jsou přeci zlí a klimatické změny přece způsobuje člověk, tak jak by se mohly podílet na vyhynutí druhů, že?

Věda a zdravý rozum jde stranou a kozli se stávají zahradníky..


Ono to máte těžký, před sto lety byl pseudovědecký tendeční názor, že kameny padají z nebe. (Abych zůstala u klasiky). Pravda je jenom to, že v těhle oblastech vědění nikdo nic neví a všechno jsou jen názory a dohady.

Jo a připomínám, že to jsem byla já, kdo psal, že vymírání druhů je tady na zeměkouli přirozené. 😄

assil
assil (2118 příspěvků) 27.06.2023, 13:56:16 xxx.xxx.206.172
biaca:

Bohužel ne všichni mají místo na zálohování velkého množství dat. Navíc by bez souhlasu nesměly být názory ani prezentovány. 

Sentiment nemá smysl - podle mého ifauna zanikne. Největší benefit pro ní byla diskuze a bez diskuzí nemá co nabídnout. Podle vyjádření ifauny se mají zájem zaměřit na inzerci a upřímně klientela, která inzerci četla byla z velké časti složena z diskutujících. Přechod na chovzvířat vnímám jako příležitost začít nanovo. 

ps. Zbynkovi se omlouvám - spletla jsem jméno nechtěla jsem urazit. 


Tak inzerce se tam možná chytne, zaindexovaní jsou ve vyhledávačích celkem nahoře, takže lidí tam bude chodit hodně.

assil
assil (2118 příspěvků) 27.06.2023, 13:54:17 xxx.xxx.206.172
mastnacekk:

neni to velke mnozstvi dat, nic co by nevyresil prumerne vybaveny pocitac

Nevim jestli nekdo dela tyhle veci ze sentimentu, ja ne. 

Zacatek nanovo proc ne, ale je potreba si uvedomit, ze spoustu informaci tam napsali lidi, kteri uz jsou mimo tenhle svet nebo skoncili s diskuzema na internetu. Konkretne tak dokonale psane rady jako psal starybaca u ovci a koz to uz nikdo neda dokupy. Zustanou jen kuse informace a kdo ty rady nikdy nevyuzil, zapomnel detaily. 

Dalsi forum bude jen dalsi platforma na vykecavani se, coz se tady ( jako vsude jinde ) deje. 


To je život, za mě třeba zas nejlepší rady co se týká psů bývaly v diskuzi na mujpes, ta skončila už před lety, lidi tenkrát lkali stejně jako vy a kdo si dneska vzpomene?

assil
assil (2118 příspěvků) 27.06.2023, 13:12:25 xxx.xxx.206.172
Odberryho:

Pro mě je tedy novinka, že fena může mít až šest vrhů. To mi přijde už jako velká prasárna, jestli někdo "dodrží" horní hranici. hushed

Jinak já osobně bych v sedmi letech už nepřipouštěla. 


Většina plemen žádný tohle omezení vrhů nemá a malá plemena jsou chovná i dříve, tak si to spočítejte při frekvenci 3 vrhy za dva roky, borderky jsou na tom se 6 vrhama ještě dobře.

assil
assil (2118 příspěvků) 27.06.2023, 13:07:46 xxx.xxx.206.172
janaa:

Tak jasně,výjimečně se může objevit přecitlivělost nebo alergie,ale to u všeho,to je logické


No píšou hlavně reprodukční a vývojová toxicita, nepoužívat u plemenných zvířat. Těhotný ženský si mají dávat bacha.

Ale tak u starého psa je to jedno a že by měl mladý artritidu je asi spíš nepravděpodobný.

assil
assil (2118 příspěvků) 27.06.2023, 12:30:44 xxx.xxx.206.172
andras:

Ani při trvalém a dlouhodobém podávání nemá žádné vedlejší účinky,nezatěžuje játra atd


Tak jsem si přečetla leták, vedlejší účinky má, ale ne na játra nebo ledviny.

A získává se to z křečka.

assil
assil (2118 příspěvků) 27.06.2023, 10:35:27 xxx.xxx.206.172
Leithian:

A to jsem si myslela že seš rozumná. Nu zdání klame koukam. Doufám že se duševně pripravujes ze za pár let nebudeš mít doma ani křečka nebo psa. Když vlastně to bude tak je to fuk. 


No jo, zdání klame vždycky. BTW, to že píšu, že si myslím, že to nakonec schválej, ještě neznamená, že to schvaluju já. Ale prostě jen nevěřím tomu, že to nakonec hodí pod stůl, zelené mládí je urputné a dotlačí to tam.