Aktuálně: 4 090 inzerátů199 090 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
assil
assil (2107 příspěvků) 29.06.2023, 11:01:40 xxx.xxx.206.172
hmn:

assil hushed

copak rozdíl mezi chovatelským klubem a neorganizovaným bPP klubem je v počtu či vůbec existenci nezištných jedinců?! hushed


Tohle nějak nechápu tento příspěvek a jak souvisí s mým.

Ale obecně tak nějak ano, si myslím, že PP chov dělá více nezištných jedinců než bezpapíráky.

assil
assil (2107 příspěvků) 29.06.2023, 09:23:52 xxx.xxx.206.172
megi-the-pes:

Vůbec ne, sušička vytahuje vodu z prádla a posílá ji do šuplíku, nebo do odpadu jako pračka... moje má obě možnosti... prádlo ze dvou praček má přesně tolik vody, aby se vešla do šuplíčku, takže vyperu dvě pračky, přehodím do sušičky, kouknu, esi dítě nezapomnělo vysypat chlupy z filtru, máčknu tlačítko a jdu pá.


No fakt nevim procenta z celkového počtu sušiček, ale docela dost sušiček právě vytahuje tu vodu z prádla za pomoci kondenzace, tady ohřívá a ochlazuje vzduch a to ochlazování dělá vodou.

Ale to je fuk, mě se extra sušička nevejde a to kombo je pro mě nepoužitelný hlavně z těch časových důvodů a abych to kupovala s tím, že si jako občas usuším něco, to jsou zas vyhozené peníze. Na sušáku mě to usychá v pohodě i v zimě, však v baráku topím.

assil
assil (2107 příspěvků) 29.06.2023, 09:13:52 xxx.xxx.206.172
Arosek:

Kez by byla, taky bych stala frontu :D

Ne, kazdy druh ma sve specificke monoklonarni protilatky. Pes psi, clovek lidske. U lidi se pouzivaly treba pro Covidu. 

Ale lecba artrozy u lidi pomoci monoprotilatek je. Jen je draha a v ramci systemu naseho zdravotnictvi musi clovek nejdriv vycerpat vsechny ostatni moznosti lecby. Tedy kolecko nesteroidy, rehabilitace, operace ... a pak nekde na konci mu pojistovna schvali biologickou lecbu. 

Fakt, ze to kolecko stoji v souctu vic nez ta biolecba, uz je podruzny :(


Tak to je blbý.

assil
assil (2107 příspěvků) 29.06.2023, 08:48:26 xxx.xxx.206.172
biaca:

Mastnacekk, když budu chtít psa tak jdu přes chovatelský klub plemene. Nikoliv přes inzeráty. Samozřejmě s osobní návštěvou a předchozí diskuzí s prodejcem.


To si moc nepomůžete, ono ani v těch klubech těch nezištných jedinců, kteří vám doporučí to nejlepší a ne to svoje, zas tak moc není.

assil
assil (2107 příspěvků) 29.06.2023, 08:45:32 xxx.xxx.206.172

No o tohle kombo pračka-sušička jsem se taky před časem zajímala a pro mě má to víc nevýhod než výhod. Sušička spotřebuje fakt dost vody, takže pro toho kdo za vodu platí, to už může být přes čáru a vůbec tohle kombo žere i víc elektřiny než když je to zvlášť. Na sušení se musí dát tak půlka věcí než do pračky, takže ty cykly jsou pak 1x praní + 2x sušení, to sušení trvá dloooho, takže v podstatě vyperete a usušíte jednu pračku za den nebo se musí prát v noci a sušit pak přes den, každopádně člověk co pere víc než pár kousků jen skáče kolem stroje.

Takže pro mě nadměrný peněžní i časové náklady. Takže jsem zas u sušáku, kam hodím celou pračku a můžu prát hned znova další várku a ze sušáku to sundat klidně za 2 dny. 😄

assil
assil (2107 příspěvků) 28.06.2023, 14:42:15 xxx.xxx.206.172
chvd:

A neni to podobny, jako kdyz nas tady od mala oblikaji? Takovi Himabove napriklad se taky mohou pohorsovat, ze tady chodime nedobrovolne obleceni, no ne?

Proc nekomu nutit svuj zvyk?


Ne, uznávám, že u nás nikdo nemůže chodit nahý, ale to skoro nikde na světě, ale může se každý rozhodnout, jestli bude chodit polonahý a nebo navlečený a k tomu rozhodnutí má alesoň nějaké základní znalosti.

Tam ty ženy žádnou takovouhle volbu nemají, v ničem.

assil
assil (2107 příspěvků) 28.06.2023, 14:12:58 xxx.xxx.206.172
Leithian:

Tak tohle je prdel. Tomu říkám odbornost webu jak řemen 😂😂

    Obrázek

Tak koukám ono to bude vícero plemen, u špiců je celkem dlouhý text, čitelný teda z půlky a jsou tam hrozný nesmysly jako že špice je pes na obrany a tak.

assil
assil (2107 příspěvků) 28.06.2023, 13:54:23 xxx.xxx.206.172

Tak jsem koukla do atlasu plemen na ifauně na špice a lapiny - příšerný fotky, to nevím kde sebrali, u lapiny mám podezření, že je jedna fotka i úplně mimo, uvedení samci - samice u psů??

přidaných kg jednou tolik, v textu kraviny a ještě půlka textu nečitelná kvůli špatnému kodování

no potěš koště jestli tohle si bude někdo studovat a podle toho vybírat nějaký plemeno

assil
assil (2107 příspěvků) 28.06.2023, 10:23:33 xxx.xxx.206.172
JanaJanaJanaJana:

Jenže ona je to do jisté míry pravda - ne všude, ale pravda to je, pokud se nebavíme o nějakých šílených extremních zemích, jako je třeba Afghánistán.

Byla jsem v Ómánu ještě za starého sultána. Byl to velmi pokrokový politik, za jeho vlády nebyl žádný požadavek na to, aby se ženy zahalovaly. Žádná policie, jako to známe z Íránu.

A ony to tam, světe div se, dělají naprosto dobrovolně. A míra toho zahalení záleží na proudu islámu, který vyznávají, jak moc striktní je. Ale chodím tam ženský od totálně v černém, že nic není vidět, až po ženy v evropském stylu obelčení. To samé Spojené arabské emiráty, země Střední Asie. Ty ženy prostě ctí tradici a ráday, anebo to dělají i proto, že třeba ani nechtějí, aby je vočumovali cizí chlapi. Prostě to tam tak je.

Nejsem žádný orientalista, ale muslimských zemí jsem procestovala celkem dost (vyjma těch východoasijských). A na tom, že tam řada žen dělá pro nás podivné zvyklosti dělá dobrovolně, je velký kus pravdy.


Mluvil o vesnicích v Afghánistánu tuším.

A teda podle mě není dobrovolnost, že dám holce někdy v 6 letech pytel na hlavu a domácí vězení a žádné vzdělání kromě toho, že to takhle musí bejt.

To je prostě jen vymytí mozků.

assil
assil (2107 příspěvků) 28.06.2023, 10:19:40 xxx.xxx.206.172
Arosek:

Tak ono z podstaty veci - Librela je na principu monoklonarnich protilatek, zatimco Trocoxil je klasicke NSAID s depotnim ucinkem. 

Obecne na to prvni byva dobr aodezva organismu a malokdy nejaka reakce, obecne to druhy je proste chemickej driak kterej leze pres jatra a ledviny. 

Proto je taky vetsina artrotickych pacientu rada ze vyvoj toho prvniho a pokud mohlu mluvit za sva kolena, ocenila bych byt psem :D

 

Jinak obecne se tvrdi, ze lze Librelu a nesteroidy i kombinovat, ale napriklad u lidi jsou studie, kdy pri jejich vzajemne kombinaci dochazi k vyraznemu urychleni degenerace kloubu a vyraznemu rozvoji artrozy. Je tak nejak predpoklad, ze to muze byt tim, ze jak ty klouby fakt neboli nikdy a nijak (pac oba dva leky to podrzej kazdy svym zpusobem), tak proste clovek dje pres hranu a klouby zatezuje neumerne jejich stavu. Tak nejak se i zvireci ortopedi kloni k tomu to nekombinovat, pokud to neni nezbytne nutne. Na sruhou stranu - pokud budu resit ultrageronta s kloubama total na odpis, kde uz Librela prestane fungovat, asi mu klidne dopreju par mesicu navic v kombinaci s Trocoxilem, i kdyz vim ze mu tim zkratim zivot treba o par jinych mesicu ... ale tak nejak mam v hlave nastaveno ze radej kratsi a plnohodnotny, nez delsi a na hov... 


Ta Librela je teda i pro lidi? Taky jako injekce? To by se mi časem asi hodilo.

assil
assil (2107 příspěvků) 28.06.2023, 09:39:10 xxx.xxx.206.172

Na Pelikána mám trochu averzi od té doby, co jsem v jednom rozhovoru slyšela jak řekl, že ty muslimské ženy to zahalování a omezování vlastně chtějí.

assil
assil (2107 příspěvků) 28.06.2023, 08:52:05 xxx.xxx.206.172
Neverend:

Fakt už máte v ČR vlky? 😀 Kde jste to tam vzali? To sami nebo vám to někdo přidělil jako třeba Fialu? 😀 


Přijďte nám povědět do Politiky, co to bylo teď v sobotu za taškařici v Rusku. 😄

assil
assil (2107 příspěvků) 28.06.2023, 08:46:13 xxx.xxx.206.172
janaa:

Vím o psech se spondylozou,co jim Librela pomohla. Ale primárně je na artritidu,jak píšete. Třeba mojí Bertě, u které jsou problém zosifikované vazy po úraze,nezabírá


Mě přijde, že je prostě primárně na bolesti kostí. Ale píšou i, že jsou možné autoimunitní reakce, které způsobí, že to pak nezabírá, takže asi těžko říct u konkrétního jedince čím to je.

assil
assil (2107 příspěvků) 28.06.2023, 08:13:11 xxx.xxx.206.172
Plaka:

Příbalák od Librely jsem si důkladně prostudovala a teď jsem otevřela příbalák Trocoxilu. To nejde ani porovnat, jak moc se případný nežádoucí účinky liší. Chronického ledvináře by T. zabil.

Jinak (snad to není můj placebo efekt) vnímám, že se psovi dneska o trošku lépe vstává, šmejdí si veseleji, blbnul si venku s hračkou. :)

 


Jj, já vím, že Trocoxil je dryák na ledviny. Ale zas je myslím obecně na bolest, kdežto u té Librely píšou jen na artritidu. Každopádně já byla před x lety ráda za ten trocoxil a nic jiného nebylo a je super, že teď je prostě víc na výběr.

assil
assil (2107 příspěvků) 27.06.2023, 14:46:59 xxx.xxx.206.172
mastnacekk:

Znacky? Jako zradla pro mazlicky? X let dozadu na vesnici nikdo zradlo pro psy a kocky neresil. Zbytky. Seno a voda pro dobytek je furt stejny. Ceho pribylo? Patazitoz tahanim "blbosti" z cizyny, naduzivanim antiparazitik a dalsich leku, napr footvax a podobny blbosti. Resi se nasledky a ne priciny. A o tom jsou rady starsich ptaktiku. Jasne, ze jinek pristup je k mazlkckum a k hosp. zviratum. Kudla leci nejlip.


Asi jak kde, my na vesnici jsme zbytky psovi nedávali ani za komančů. 🙂

assil
assil (2107 příspěvků) 27.06.2023, 14:45:42 xxx.xxx.206.172
mastnacekk:

Nikdo nelka, to za prve. 

A za druhe, kdo vam branil zazalohovat si to forum ( mozna na timemachine jeste je ) a zacit diskutovat a citovat? Nikdo. Lka ten, kdo pro vec nic nedela. 


Já si nikdy to forum zálohovat nechtěla a ten archiv mujpes si samozřejmě taky umím najít, ale pro mě je to nepoužitelný, hledá se v tom blbě a nikdo už tam aktuálně neodpovídá, jako zdroj nějakých konkrétních informací je to k ničemu.

assil
assil (2107 příspěvků) 27.06.2023, 14:39:14 xxx.xxx.206.172
KatyQ:

Jak se říká, úředníkem může být každý, kdo uzvedne razítko rolling-eyes. Státní aparát má dlouhodobě problém si k jakékoliv (nejen chovatelské) problematice sehnat tým odborníků z praxe a zařídit se podle jejich znalostí a zkušeností. Místo toho se naslouchá lobistům, kteří o věci (skoro) nic neví, ale o to hlasitěji vykřikují. Jsem proti, aby se zájmový chov dál omezoval nějakým nařízením, protože to bude nevyhnutelně snůška nesmyslů sestavená bandou ignorantů, která zvířatům v konečném důsledku nijak nepomůže, jen ztíží život chovatelům.


Ono to určitě jde dělat nějak dobře, ale ne u nás. No však se podívejme na registr psů. Ale já se obávám, že tohle přijde nařízením shora.

assil
assil (2107 příspěvků) 27.06.2023, 14:37:22 xxx.xxx.206.172
janaa:

Tak hlavně chovat na zvířeti s pohybovými problémy je totál prasárna,že


No tak takový prasárny se v množírnách dějou běžně, ale ten kdo to dělá tak nebude asi investovat to takhle drahého léku.