Aktuálně: 4 090 inzerátů199 090 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
assil
assil (2107 příspěvků) 03.07.2023, 10:09:27 xxx.xxx.121.3
Anonymní:

Já teda myslím, že ifauna i v současný podobě se klidně chytne a může vydělávat, tu inzerci mají celkem příčetně s pěkným vyhledáváním, tak myslím, že lidi tam inzerovat budou. A na majitele se nezlobím, že prodal, třeba potřeboval peníze nebo už se tomu nechtěl věnovat, co my víme a na zaměstnance taky ne, že se firmy prodávají je normální, však i já už dělám ve čtvrtá firmě a to sedím furt na stejný židli. Kdybych měla dávat pokaždý výpověď, když se mi nelíbí, jak to noví majitelé vedou, tak bych byla pěknej fluktuant.  Život je holt změna.


A to jsem já, mě to zas přes víkend odhlásilo a nevšimla jsem si.

assil
assil (2107 příspěvků) 30.06.2023, 15:03:17 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 30.06.2023, 13:34:51

To je nařízení EU, že roaming za stejný prachy je tuším 2 měsíce, aby si lidi nemohli kupovat levnější tarify z jiných států, pak mě vždycky chodí sms že jako překročili jste dobu pobytu mimo SR, navyšujeme cenu, ale je to navýšení o pár centů, víceméně to zas nehraje roli.

Nevím, ti poslanci mají asi asistentky nebo kanceláře a ten paušál jde asi i na jejich telefony tipuju.

Což samo neznamená, že to schvaluju, když už tak by se měly max proplácet faktury jako to chodí v běžných firmách a ne dávat všem stejný paušál.

assil
assil (2107 příspěvků) 30.06.2023, 13:33:47 xxx.xxx.121.3

No našla jsem teď nějakou diplomku o již několik let běžící bioplynce a závěr je, že bez dotací není výdělečná. A berou tam jen hnůj a kukuřici. Jeslti jsem to dobře pochopila ne do každé bioplynky můžu všechno.

assil
assil (2107 příspěvků) 30.06.2023, 13:26:18 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 30.06.2023, 13:21:43

No o těch přečerpávačkách jsem četla, že aby to bylo u nás nějak masově využitelný, musely by se dělat v horách, prý už jsou na to i studie, ale nikdo zatím nesebral odvahu seřezávat nám hory.

A ty bioplynky, no nevím, tady ve středních Čechách po vesnicích nejsou už ani kravíny, ani moc koňáci, ani moc čističky, asi někde by to použitelný bylo, ale obecně procentuelně asi moc ne. Lidi s pár králíkama a slepicema na zahrádce by to asi nezaplnili.

assil
assil (2107 příspěvků) 30.06.2023, 13:16:50 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 30.06.2023, 12:47:01

No já hlavně si myslím, že je úplně jedno, jestli to vypli v květnu nebo o měsíc později. Vypli by to tak jako tak, kdo chtěl si zálohy udělal a stejně s těma zálohama nic dál nebude.

assil
assil (2107 příspěvků) 30.06.2023, 13:14:11 xxx.xxx.121.3
megi-the-pes:

Jenže lidi to čílí proto, že lze šetřit jinde. Ne trapně říkat - důchodce se má dobře, tak čau. Např. od 2024 bude mít vrchnost na mobilní telefon a internety JEN 3000 Kč měsíčně. Každý. Měsíčně. Ale až od ledna. Proč ne hned a na co potřebovali dosud 5 tisíc měsíčně každý a proč to není běžný litr, 1500? Kolik stojí neomezený paušál? Net platím 500, telefon 200 za 3 4 měsíce, tak nevím, litr na měsíc by moh stačit, ne?  

5000 měsíčně pro každého je, prosím, milion korun měsíčně. Dělaj si pr...?

Ale to nic... Když někdo (hodně) z nich má trv. pobyt třeba v Brně (tam se jich hodně vylíhlo, chudák Brno), tak každý měsíc dostává na dopravu 1 člověk (i když reálně bydlí v Praze) 50000 Kč. Slovy je to padesát tisíc korun českých. Měsíčně. Na fiktivní dopravu. Těch parazitů je tam 200 a tohle byl příklad, jen dvě náhrady z asi dvaceti.

Dál asi psát nebudu, musela bych si vyhodit ntb z vokna. 


Tak s tím telefonem nevím, já mám služební telefon se slovenskou simkou a běžná útrata i s netem je kolem 300 euro, v některých měsících klidně i 700. Neomezené všechno u nás, včetně dat, je docela drahý, mě ty 3 tisíce zas tak přepálený nepřijdou.

assil
assil (2107 příspěvků) 30.06.2023, 13:09:58 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 30.06.2023, 12:54:35

Ty bioplynky takhle vypadají zajímavě, ale není to limitovaný tím co do nich? Kdyby jako byly všude. Teda hádám, jinak o nich nic nevím.

O bateriovém úložišti u nás jsem něco četla, že to není až tak jednoduché a že kdo má atomovky, tak to až tak nepotřebuje a jsou to pak vyhozený peníze.

Já osobně bych dala spíš jen na jaderky a prodávat jen přebytky. Celý problém je prostě jak je nastavená ta burza.

assil
assil (2107 příspěvků) 30.06.2023, 12:22:55 xxx.xxx.121.3
Inspektor-pisisvor:

Upřímně nevím, pod čím to tam je, ani nemám čas to hledat, ale v tomto náš zápisní řád vychází z normativů FCI.


Ale není to 1:1, takže teoreticky to obecné FCI pravidlo teda být nemusí.

Ale je to zajímavá, možná se nějakých cizinců zeptát jak to mají.

assil
assil (2107 příspěvků) 30.06.2023, 12:20:16 xxx.xxx.121.3
orionka:

Dúchodci inflací přišli o ( budu psát x ) % úspor, které už nemůžou nijak nahradit! Zdražením všeho o další část, DPH.....atd. Jste špatný počtář !

A to už nemluvím o způsobu, jakým byli obráni.


Ale jsem dobrý počtář, inflací přišli o peníze všichni a důchodcům se přidalo. To, že se jim přidalo míň než mělo je jiná věc, každopádně jsou jediní, kterým se pravidelně přidává a fakt nic z toho, co už měli, co jim chodilo na účet, se jim nesebralo, naopak se jim to zvýšilo.

assil
assil (2107 příspěvků) 30.06.2023, 10:13:04 xxx.xxx.121.3
megi-the-pes:

No tak bez vody se nikdo nenají, takže výroba běžet musí, i kdyby jen motyka.

Víte, co je klíčové pro veškeré (kromě těch nejdražších, které teď budou v Tesle) baterie a kde se to bere, kdo tam pracuje?

To mi totiž do toho obrázku nějak nesedí. Necháme kvůli novým telefonům, počítačům a autí umírat šestileté děti v práci, ale plníme ten plán, tak ok?

S těmi krávami je to podle mě tak - největší problém jsou Státy s jejich šílenými farmami, to si pusťte dokumenty točené drony, tajně, to si ani nelze představit, ale existuje to. Ale oni se nikdy neuskromní, tak na koho to hodit, kdo je tak blbý?


Jenže tu motyku vám nikdo bez tý dopravy neodveze z fabriky do obchodu, takže je pak zbytečný je vyrábět a bude si jí holt muset každý vyrobit sám doma.

assil
assil (2107 příspěvků) 30.06.2023, 10:11:38 xxx.xxx.121.3
JanaJanaJanaJana:

Primární je zemědělství. Když bude jo zle, lidi naskáčou na volné plochy a začnou pěstovat a následně bártrovat, chovat zvěř. A na zemědělství potřebujete vodu a neotrávenou půdu. Až budete mít co jíst, tak teprve můžete rozvíjet. Jenže my si půdu a vodu otravujeme, všechno vysychá,ruší se sady a za chvíli tady nevypěstujete ani tu přebytkovou pšenici.


Tak jasně, ale to už se pak bavíme o návratu k prvobytně pospolné společnosti, což by znamenalo i drastické snížení počtu lidí a tím pádem menší nároky na vodu i půdy.

Já myslím, že tak nějak obecně nám spíš jde i o zachované alespoň nějaké civilizace.

assil
assil (2107 příspěvků) 30.06.2023, 10:09:25 xxx.xxx.121.3
balu:

Hejt proti Ukrajincům? Připadá vám správné, že dávky, které dostávali, byly vyšší než dávky, které dostává český občan? Mně ne. Ale říkala jsem si, když vypukla válka, když se sem začali hrnout ve velkém, OK, po omezenou dobu, než se aspoň trochu naučí jazyk a najdou si práci. Ale už je to rok a čtvrt, jako stát pomáháme velmi velmi nadstandardně, nejen zde v ČR, ale i na Ukrajině - finančně, materiálně, tak je v pořádku, že těm, kteří si z naší země udělali pohodlnou dovolenou, to podporu sníží. A jsem také pro, aby náš stát dostával z Ukrajiny informace o tom, jaké dávky a důchody Ukrajincům žijícím u nás, vyplácí, a tomu přizpůsobil výši dávek u nás, a vůbec nárok na nějaké dávky. 


Je přece úplně jedno co mě připadá správné. To co píšete vy, je názor, to co napsala rapotačka, je hejt a ještě založený na lži.

Můžu napsat Nelíbí se mi, že Ukrajinci mají vyšší dávky než Češi...., ale napsat Ukrajincům dáváte a českým důchodcům berete důchody je už fakt přes čáru.

A jen doufám, že to tak vidí víc lidí.

assil
assil (2107 příspěvků) 30.06.2023, 09:59:33 xxx.xxx.121.3
JanaJanaJanaJana:

Buggyro, poud se chcete dozvědět víc, tak si pusťte něco a autech a plánech EU OD Filipa Turka - upozorňuju, že musíte přežít jeho narcistické a mačistické působení, než se dostane k jádru pudla, ale vysvětluje to velmi velmi polopaticky a hlavně nelže. Pk se dozvíte, že ty baterky jen jsou a to je všechno.Jsou velmi nedokonalé úměrně ke stavu současné evropské infraktruktury, avšak protěžované lobbisty. Pak s etaké dozvíte něco o ESG apod.....což jsou věci šílené.

No a samozřejmě zbytek vývoje je upozaděn...protože lobby. Je to stejné jako s dotacemi na FVE. Alternativy je potřeba hledat usilovně, ale ne je násilěn protlačovat, když na to není připravená infrastruktura.

Jinak věřte, že ochrana půdy, vod a lesů, to je alfa omega - čím budeme jezdit, to je opravdu věc druhotná, myslím tím z podstaty věci. Vodu prostě potřebujete na všechno, mimo jiné i na to, aby dobře fungoval průmysl - a voda je právě primární zdroj. Proto musíme nejdříve chránit vodu a půdu, a pak se ve druhé řadě zaměřit na rozvoj technologií.

Jinak upozorním, že velmi k přírodě šetrné techlogie už jsme tu měli, jen se jich teď dobrovolně vzdáváme kvůli myšlence pochybného green dealu. Jelikož dobře zajištěná energie z jádra + zpracování ruského plynu mělo nejnižší emisní spad, protže prostě ty techlogie byly za ty desítky let vychytaný.


No jenže když nebudete mít dopravu, pak nemusíte mít ani ten průmysl neb doprava nejsou jen osobní auta, taky ty výsledky průmyslu musíte mít čím rozvážet. Takže ona ta doprava zas až tak druhotná není.

assil
assil (2107 příspěvků) 30.06.2023, 09:56:46 xxx.xxx.121.3
Inspektor-pisisvor:

To jsou normativy FCI a PP NENÍ majetkem chovatele, proto nemá  právo ním takto nakládat a po úhynu psa by ho měl odevzdat zpět na plemennou knihu.

    Proto jsem psala hned v začátku, že "pokud se bavíme o chovu pod FCI".

   Jinak molossi se chovají pod hromadou různých takyorganizací typu UCI  nebo teď ten moravskopodvodnický spolek (WDS nebo tak nějak) kde neplatí v podstatě žádná pravidla a jejich PP mají hodnotu výtisku ve formátu A4, takže je to vlastně taky jedno.


A kde to tam je? Koukám u FCI na Breeding rules a nic takového tam není. Nebo to vydali jen nějakým cirkulářem? A nebo jsem to v tý angličtině přehlídla. Celkem by mě to zajímalo.

assil
assil (2107 příspěvků) 30.06.2023, 09:45:57 xxx.xxx.121.3
Buggyra:

Tak ono to hledání alternativ se neděje jen na poli elektrifikace, zaplaťpánbůh. Ale ty ostatní vývoje jsou jaksi v pozadí, páč na rozdíl od baterek se musejí testovat nikoli na lidech.... Baterky jsou už funkční a dotažené, tak se rovnou hodily do placu, ale ve vývoji je toho víc (napadá mě vodík). Třeba biolíh a bionafta jsou normoš v provozu, a jsou to prostě tlačenky kvůli ekologii. Hodně doufám v potenciál biomasy a nahrazení části CNG a LPG, ale na to musíme mít pochopitelně nejprve technologickou základnu (rafinérii-e). Budoucnost bude nejspíš v kombinaci různých pohonů, kdy rozjezdy budou třeba na elektriku, a zbytek jízdy na nějaký spalovací zdroj. Jsem na to zvědavá, a hlavně asi spíš na to, jestli to zažiju :-D


No ono se právě nic nového nehledá, protože prostě zadání jsou elektroauta. Vodík to nebude z technických důvodů a že jsou biopaliva slepá ulička se už ví. Použitelná jsou jen syntetická paliva, která jsou ovšem tak drahá, že jsou pro většinu lidí nedostupná a cena prý dolů už moc stlačit nepůjde.

Elektroauta devastují přírodu v Africe a v Jižní Americe naprosto neskutečným způsobem a mnohem víc než ropa a je jasný, že dlouhodobě udržitelný to taky nebude neb ti lidi si to tam taky nenechají zas moc dlouho líbit. Byla to slepá ulička už před sto lety, proto se taky prosadily spalováky a je to slepá ulička i dnes, takže budoucnost bude spíš bez aut.

Ale mladí to tak chtějí, tak ať si to užijou, já už se toho nedožiju, tak je mi to tak nějak jedno.

assil
assil (2107 příspěvků) 30.06.2023, 09:40:04 xxx.xxx.121.3
Rapotačka:

No tak jsem se nepřesně vyjádřila.

Někdo snad pochopil, jak to myslím. 


No já to asi nepochopila. Důchodcům se přidalo, jsou jediní, kteří nepřišli o peníze ani za covidu ani teď když je stát na mizině. Takže to nebylo nepřesné vyjádření, ale přímo nepravdivé a není to nic jiného než hejt proti Ukrajincům.

 

assil
assil (2107 příspěvků) 30.06.2023, 09:15:28 xxx.xxx.121.3
Anonymní:

Ve smlouvě je, že v případě, že by se na ní chovalo, bychom museli doplatit těch 15k. Nicméně do teď, kdykoliv když jsem se jí na to ptala, tak psala věty typu "na penězích nezáleží". Najednou když je vše vyřízeno, otočila, prý po konverzaci s jejími rodiči. 😀


No jak píšou ostatní, zaplaťte jí co máte a víc se s ní nebavte. Pokud ve smlouvě není, že má nárok na štěně ,tak nemá a nemusíte to vůbec řešit.

To nedodání PP se nesmí u nás, ale teda popravdě nevím, jestli to platí i v jiných státech, to byste si asi musela zjistit.

assil
assil (2107 příspěvků) 30.06.2023, 09:10:24 xxx.xxx.121.3
Buggyra:

Ale tak zase hledání alternativních zdrojů pohonu já tleskám, jakkoli je to zatěžující. A to též z důvodu adaptace. Málo platné, ta ropa není nekonečná, a my jiný zdroj PHM prostě potřebujeme. Nedá se svítit... Další klimaaktivity ve formě ochrany lesů, zadržování vody v krajině, útlumu dezertifikace, tohle všechno palce nahoru, adaptace je samozřejmě důležitá, ale ruku v ruce s těmito aktivitami.

Problém je především ten nepoměr, že nějaké chytré politické hlavy došly k názoru, že "poručíme větru, dešti" bude možná (?) levnější a hlavně průmyslu více po vůli, než přizpůsobení novým podmínkám (to by asi podle politika bolelo víc? Nevím...). Takže my vrháme všechno na jednu kartu, a ty adaptace jsou tak nějak v značném pozadí...

Třeba myslíte jinou klimapsycho stránku věci, než zrovna řešení pohonů (což je jakoby největší pálítko běžného člověka).


No jenže problém s tím pohonem je, že se žádný nový nehledá, jen se tlačí na sílu jeden, který už tu existuje 100 let a nikdy nijak extra nefungoval a fungovat nebude neb díky požadavku na kovy, které jsou k němu potřeba (baterie) bude vždy drahý a dřív nebo pozdějc nám zase ty zásoby dojdou. To, že to není nijak ekologické a jen se ta devastace odsunula mimo Evropu, je už jen třešnička na dortu.

Osobně myslím, že ti nahoře to ví a jde jim v podstatě o zrušení aut.

assil
assil (2107 příspěvků) 30.06.2023, 08:35:55 xxx.xxx.121.3
Rapotačka:

V TV  řeší,

že vzít dávky cizincům je morální problém a dilema.

Vzít důchody vlastním důchodcům problém nebyl ...


Kdo bere důchodcům důchody? To mi nějak uniklo. 😜

assil
assil (2107 příspěvků) 30.06.2023, 08:33:41 xxx.xxx.121.3

Já to teda moc nechápu, jestli jsem to dobře pochopila, máte fenu, uchovněnou, máte PP, tak co řešíte s chovatelkou feny? Tam záleží jen na tom, co máte ve smlouvě, jestli ve smlouvě žádné omezení chovu není, tak přece od chovatelky feny nic nepotřebujete a nijak s ní komunikovat nemusíte.