Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 06.02.2024, 13:37:59
V mých kruzích víme, že nám tu žádných 120 000 frontových dezertérů nepobíhá a vidíme to spíš jako vědomé podléhání dezinformacím.
BTW, abychom to vzali na vážnou nótu, Orionka psala, že jim platíme a co bude až platit přestaneme. Abychom jim platili, musí být registrovaní a registrováno je skutečně těch cca 120 000 mužů, takže z původního příspěvku vyplývá, že všichni ukrajinští mužští uprchlíci u nás jsou frontoví dezertéři, vlastně frontoví veteráni, kteří si sem z fronty natahali bůhvíjaké zbraně.
Fakt vám na tom nepřijde nic divného?
A fakt vám přijde divné, že si z toho dělám srandu?
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 06.02.2024, 09:23:17
Nevím, který blábol máte na mysli, ale jestli ten o českých mužích, tak je to prostě stejný blábol jako ten o ukrajinských mužích a v mých kruzích se tomu říká ironie nebo nadsázka. 😀
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 06.02.2024, 12:09:20
Já nejsem proti teraristice, ale ty zvířata by měla mít alespoň jakéstakés vhodné podmínky. A bedýnka je tipuju vhodná tak akorát pro nějaké brouky a červy.
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 06.02.2024, 09:50:58
To že ani zaměstnavatel nezná pracovní zákony, není až tak výjimkou.
Zaměstnavatel porušuje povinnost stanovenou § 4a zákoníku práce tím, že sjedná se zaměstnancem povinnost zachovat mlčenlivost o výši zaměstnancovy odměny, pokud zachování této informace není v oprávněném zájmu zaměstnavatele, případně takto zaměstnanci mlčenlivost stanoví ve vnitřním předpisu. Za oprávněný nelze považovat zájem zaměstnavatele na zachování mlčenlivosti pokud:
je tato povinnost stanovena absolutně (zaměstnanec nesmí výši své mzdy sdělit nikomu). Tímto způsobem by zaměstnavatel neúměrně zasáhl do práv (a v některých případech i do povinností) zaměstnance – ten by například nemohl bance sdělit výši mzdy za účelem získání hypotéky, sdělit výši mzdy svému partnerovi nebo partnerce (zásah do soukromého života) nebo sdělit výši mzdy soudu kvůli stanovení výživného
je tato povinnost stanovena vůči ostatním zaměstnancům zaměstnavatele. Srovnávání výše mzdy/platu je jedním ze způsobů, kterým zaměstnanci mohou zjistit, zda jejich zaměstnavatel dodržuje pravidlo „za stejnou práci stejná odměna“. Zvláštní zákonná ochrana postavení zaměstnance a spravedlivé odměňování patří přitom mezi základní zásady pracovního práva a vyjadřují hodnoty, které chrání veřejný pořádek. Za oprávněný zájem nelze považovat také to, aby se na pracovišti v důsledku srovnávání odměn nezhoršily vztahy, a to vzhledem k výše uvedenému zájmu zaměstnanců na ochraně jejich práv a také vzhledem k povinnosti zaměstnavatele vypořádat se s případnými stížnostmi.“
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 06.02.2024, 09:16:58
Obvykle jako - v knize Jidiš pro radost chucpe charakterizuje jako: „Zlost, otrlost, cynismus, nepochopitelná kuráž, dovolenost spojená s arogancí, prostě něco, co žádné slovo v žádném jazyce nemůže plně vyjádřit.
A víte o tom, že doložka o mlčenlivosti o mzdě ve smlouvě je neplatná a klidně si o svém platu, až na nějaké specializované výjimky, můžete vykládat s kolegy i kamarády až do aleluja, že jo?
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 05.02.2024, 11:52:20
Tak tyčky by mě nenapadly, ale skútr jo, sleduju na FB týpka s lapinou co ve Skandinávii někde u polárního kruhu skútrem právě dělá tyhle stezky a stopy a vypadá to podobně.
Odpověď na příspěvek uživatele raven_kix z 05.02.2024, 12:05:58
Tak to bude super. Místo toho boxíku s nejaktivnějšími uživateli by mohl být boxík Nové příspěvky v diskuzi nebo tak něco, jako jsou Nové inzeráty a Nové články.
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 05.02.2024, 12:51:56
Ano, ale to souvisí s nastavením celé společnosti, normální by bylo, že kdyby to věděli, že jí budou litovat, ale tahle pokřivená realita kdy si na ní akorát každej bude ukazovat prstem je ještě mnohem větší hnus než ti novináři.