Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 30.08.2024, 09:12:40
No mě by třeba zajímalo jak konkrétně si to vyhazování lidí do Afriky přestavujete. Já na to asi nemám dost velkou představivost. Letadlem by to nešlo, to by asi nenechali přistát, velkou lodí taky, určitě by už nejmíň druhou nepustili do přístavu, tak nějaký malý lodě a vyhazovat je někde na neobydleném pobřeží, jakože v zemích, které mají dost dobře vyzbrojené piráty, kteří už teď nám přepadají naše mega obr lodě?
Jako ty státy taky mají armády plus obvykle tyhle povstalce podporované vládou.
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 30.08.2024, 00:30:55
Nemuseli si jí brát, mohli jí najít, taky se mi stalo, pravděpodobnost, že najdete bezprizorní kotě, je docela vysoká.
A jinak noname koťata se takhle nezákonně dávají, u psů už je to lepší neb tam proběhlo pár akcí na lidi, co prodali malá štěňata, asi u koček bude muset nastat něco podobného.
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 29.08.2024, 11:48:46
Vyložit v Africe? Na území cizího státu? Jak dlouho by si to ty tamní státy nechaly líbit?
Internační tábor? OK, ale kde tady v přelidněné Evropě uděláte tábor pro třeba půl milionu uprchlíků? To si můžou dovolit v Turecku, ale obávám se, že tady nejsou prostory. V Africe je nechtějí, tuším ta jednání s Libyí zkrachovala a vhodný ostrov taky nemáme.
Náramek z nohy jde samozřejmě sundat.
A hlídání hranice satelitama a dronama, no tak to bychom se akorát mohli na ně koukat a co jinak? Přejít do Schengenu jim drony ani satelity nezabrání.
S těma penězma a prací OK, tam je ale prostě problém, že těch lidí je hodně a úřady to nezvládají.
Jako aby nebyla mýlka, já s tím taky nesouhlasím jak se to vede a myslím, že by se mohlo dělat něco víc ,ale ono když se dá masa lidí do pohybu, tak je to hodně těžký to nějak ukočírovat.
Jo, problém je to naše dobroserství a levičáctví a ten důsledek, že se těmhle lidem přiznávají stejná, a možná i větší práva, než evropskému obyvatelstvu.
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 29.08.2024, 10:45:55
Pobřeží je dlouhý, když to někde budou hlídat, budou prostě lodky přistávat jinde, však to už se děje teď.
A co pak s těma lidma když už jsou na břehu? Naházet je zpátky do moře?
Pořádný flastr, jako jak? Zavřít ty statisíce lidí do vězení? Kam jako? Bohužel tu nemáme nějakou Austrálii, kam by se dali deportovat.
Zarazit dávky a nechat je tu pobíhat a obstarávat si peníze krádežema?
Ty vaše řeči jsou taky úplně na nic, protože v reálu by to nefungovalo.
Zkuste vymyslet něco reálného, jakože máte tu několik desítek tisíc lidí různě na pobřeží a co s nima.
Jako jo, může se samo něco dělat, domluvit se s někým a platit jim, že se vezmou deportovaný, ale to už myslím proběhlo a bez úspěchu a hlavně vytrubovat do světa Evropa jako celek, že tady pšenka nekvete, ale mám obavu, že to by moc nefungovalo, ti lidi už nemají moc co ztratit.
Kdyby kohokoliv napadlo zaútočit odkukoliv, tak jsme víte kde, to je asi všem jasný.
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 29.08.2024, 07:35:31
No a v tom to právě je, nikdo není ochoten si je vzít, takže není kam je vracet a jižní pobřeží Evropy je tak dlouhé, že zabránit jim ve vstupu je nemožný. Ono jako ty řeči co by se mělo dělat, jsou pěkné, ale reálně a do detailu o tom radši nikdo nemluví, protože prostě reálně se toho moc dělat nedá. Se podívejte na USA, stejnej problém a to to mají ještě jednodušší v tom, že vědí odkud ti lidi jsou a kam je vracet.
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 28.08.2024, 12:42:44
No nájezdům hord barbarů se neubránil nikdo a jak je vidět, ani Vondruška nemá žádné řešení takové situace. Kritizovat, ale nenabízet řešení, to pak není nic jiného než hospodské kecy.
V současné době mohou vojenští policisté zasahovat pouze v objektech a na pozemcích resortu a armády, nově by tak mohli činit i mimo ně. Podle Ročka by se ale opět jednalo pouze o případy, kdy by to bylo nezbytné a bude-li v ohrožení život nebo zdraví osob. „Uvidím-li dnes, jak na zahradě bije muž ženu, mohu jako vojenský policista zasáhnout, ale zdůvodnění je nesmírně komplikované a často na hraně zákona. Novela pomůže i v případě, kdy například někdo rozbije okno ve vojenském vozidle, ukradne notebook a poběží s ním pryč. Zatímco dnes se vojenský policista musí zastavit na hranici našeho pozemku, nově bude moci pachatele pronásledovat a také zadržet,“ konstatuje náčelník Vojenské policie.
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 27.08.2024, 13:07:45
Pokud se koukám na pravomoci vojenské policie, tak tipuju to se zvířatama souvisí s tímto a jako každá zámínka dobrá
odhaluje trestné činy a zjišťuje jejich pachatele a činí opatření k předcházení trestné činnosti, v trestním řízení působí jako policejní orgán, je oprávněna zahájit trestní stíhání,
Zákaz fotografování vojenských objektů nebo jejich zakreslování, zákaz nošení armádních uniforem a maskáčů, povolení sestřelit dron nad vojenským územím, rušit elektronickou komunikaci nebo právo vstoupit do domu. To jsou novinky z chystané novely zákona o vojenské policii.
Třeba za nošení uniforem a maskáčů bude hrozit až padesátitisícová pokuta. Požadavek na více pravomocí pro své lidi vojenská policie obhajuje „zhoršující se bezpečnostní situaci v Evropě“. A také chce silnější bič na ty, kteří se za vojáky jen vydávají, jako jsou různé domobrany. Vojenská policie tvrdí, že lidé nebudou automaticky pokutováni za to, že budou mít oblečení s maskovacím vzorem. „Bezúhonné osoby, například z řad hráčů airsoftu, houbařů, rybářů, trampů, outdoor nadšenců a dalších neplánuje Vojenská policie v žádném případě kriminalizovat. Z obecného principu je na správním uvážení příslušných orgánů zhodnotit, zda se v daném případě jedná o neoprávněné zneužívání stejnokroje, které je nutné postihovat podle zákona, či nikoliv,“ dodala Vojenská policie.
Novinkou bude také zákaz fotografování vojenských objektů, který už platí třeba v sousedním Polsku či na Slovensku. Když bude někdo vojenské budovy fotit, bude moci dostat – pokud novela projde – až stotisícovou pokutu. Vojenští policisté chtějí i více pravomocí ke vstupu do soukromých domů či na pozemky. Nově by mohli – když bude ohrožen život nebo zdraví, když budou pronásledovat pachatele trestného činu nebo při podezření, že v domě je zemřelý člověk či týrané zvíře – do soukromých nemovitostí vstupovat. Novelu nyní obrana předloží ke schválení vládě. Pokud s ní vysloví souhlas, legislativní proces bude pokračovat projednáním ve Sněmovně a v Senátu. S ohledem na zhoršené bezpečnostní prostředí a zmíněné hrozby se dá očekávat, že novela spíš projde.
Odpověď na příspěvek uživatele marcelaamax z 26.08.2024, 11:47:19
Hlavní problém není stín, ale listy ořešáku uvolňují juglon, který je jedovatý pro spoustu rostlin, uvolňuje se hlavně z opadaného listí při dešti, takže asi spíš dost záleží jak kdo uklízí listí a kam odtéká dešťová voda. Něco uvolňují i kořeny, ale ty listy budou asi hlavní.