Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
assil
assil (2118 příspěvků) 20.06.2023, 13:00:27 xxx.xxx.206.172
chvd:

Ne ne ne, taky nesouhlas :)

To preci nevite, kolik kdo pouziva nicku. Si muzete udelat klidne ctyri a jeste psat jako anonymni a stridat to. Ne kazdy anonym se za svuj nazor stydi, to je podle mne jen predsudek.

Tak s napadanim to je neco jineho, ale napadani neni nikterak zavisle na uskutecnene registraci, preci.

Napodobne.


Ale když tam nějaký jméno je, líp to působí, to je psychologie. 🙂

assil
assil (2118 příspěvků) 20.06.2023, 12:56:03 xxx.xxx.206.172
kometa:

Bytové kočky se po městě, až na výjimky, moc nepotloukají. Jsou to jedinci, kteří expandují z vesnic a zahrádkařských koloniií. Od lidí, kteří tu pramáti nenechali vykastrovat, protože je to přece proti přírodě. A pak už to jde geometrickou řadou.


Já teda myslím, že ty kočky, hlavně na venkově, jsou takhle volně už stovky let a bez kastrace nebo jejich zabití se ty počty ani nedají udržet pod kontrolou.

assil
assil (2118 příspěvků) 20.06.2023, 09:38:09 xxx.xxx.26.200
hmn:

"NÁVRH USNESENÍ o zlepšení právních předpisů EU týkajících se volně žijících a exotických zvířat, která mají být chována jako zvířata v zájmovém chovu v Evropské unii, prostřednictvím pozitivního seznamu EU"

tak "pozitivní seznam" se týká jen volně žijících a exotických, viz citace výše


tedy v podstatě všech zvířat

assil
assil (2118 příspěvků) 19.06.2023, 10:47:50 xxx.xxx.26.200
Anonymní:

Já se tam dostanu, i diskuze tam pořád visí.


A to jsem byla já, jsem si nevšimla, že mě to zase odhlásilo. To odhlašování každou chvíli je teda blbý.

assil
assil (2118 příspěvků) 16.06.2023, 15:19:07 xxx.xxx.121.3

Che, kočce stačí papírová kulička a nebo pinpongový míček. 😄

Ale obecně všechny moje kočky měly rády ty věci na gumičce na tyčce, když jim s nima někdo mává a nebo se to někam příhodně zaklesne, aby si s tím mohly pinkat samy, ale jako ne peříčka, to hned roztrhají. Kuličkodráhu jsme měli jen takovou obyč a docela je bavila taky a pak různý ty míčky pro kočky, nějaký tvrdý, aby si jim do toho nesekaly drápy.

assil
assil (2118 příspěvků) 16.06.2023, 15:14:49 xxx.xxx.121.3
mastnacekk:

Odstrel je pod div ne trestem smrti. Chce to premejslet, vlcice si uhryzala packu, takze tak dlouho se v "oku" nezdrzela. Uhynula na nasledky te uhryzane packy, prece. Ja bych natahoval na skrypec lidi, kteri maji moc dlouhy vedeni.


Ano a majitele toho oka bych taky nechala si uhryzat končetinu. Zabít OK, ale rychle, mučení zvířat trestat hodně. Na schvalování týrání zvířat já nikdy nebudu, i když jde o zvířata, který nemusím, zvíře se má zabít rychle, i to co chci sežrat.

assil
assil (2118 příspěvků) 16.06.2023, 14:34:24 xxx.xxx.121.3
mastnacekk:

Doufam ze nechytnou a neodsoudi a naopak ze se brzo povoli odstrel, kulka je milosrdna. 

Kolik by jste mu tak asi naparila nebo naparil ( tyhle nic nerikajici prezdivky, gender nezavadny )? Dozivoti? Tahle potvora mela v sobe 6 mladych, takze by je brzo zacala ucit lovit a potrhali by x zvirat.


Odstřel OK, tohle je hnus. A taky doufám, že za to, že tu past nedošel zkontrolovat a vlčici nedorazil, mu napařej minimálně natahování na skřipec.

assil
assil (2118 příspěvků) 16.06.2023, 12:21:38 xxx.xxx.121.3
Buggyra:

Nebo jinak - vy běžně využíváte svojí fyzické převahy v normálním životě, abyste dosáhl svého? Považujete to ve svém životě za normální chování?

Jaké jiné mechanismy máte na mysli? Myslíte manipulaci, psychický nátlak a podobně? Jak často ve svém životě vy tyto postupy uplatňujete vs. jak často uplatňujete úplně běžné komunikační prostředky nebo směnu za účelem oboustranné výhodnosti? Využíváte psychického nátlaku denně? Jednou týdně? Jednou za měsíc? A jakou statistickou hodnotu vám to nakonec dá? Je to skutečně normální a běžné pro vás?


Chvd už jede stejný točky jako na czpes, diskutovat s ním takhle pořád dokola je ztráta času.

Chtělo by to změnit téma.

assil
assil (2118 příspěvků) 15.06.2023, 15:26:02 xxx.xxx.234.230
chvd:

To je relativni, co si predstavime pod pojmem "omlouvat". V nasem kontextu bych spise rekl, ze se snazim nejake chovani vysvetlit, zduvodnit.

Jestli znam nasilnika agresora? Zase je to relativni, co je nasilnik a co znamena oblibeny. Ta slova a jejich vyznam jsou proste problem obzvlast v takovychto tematech citlivych, pokud nechceme dospet k tomu, ze budeme veci pojmenovavat stejne a myslet neco dost odlisneho.

Zkusim teda odpovedet trochu po svem

Znam dost muzu, kteri jsou velmi oblibeni mezi muzi a extremne hodne mezi zenami, dokazi je ziskavat, udrzet si a pritom je nici, jak fyzickou tak psychickou agresi, nasilim, natlakem. Umi si navic ty spravne typy zen pro sebe vybrat. Ono to popravde neni az tak tezke, pokud ma clovek zajem byt takovyto a neni uplny "zeroIQ"

No a jestli se to o nich vi? Tak na zadech to napsane nemaji, v rozhlasu se o nich nevysila.Takze verejne se to asi nevi. A nejaka cast lidi to o nich vi, nejaka ne, zalezi jak o kom samozrejme.

ALe to je preci bezne, ze uspesni lide byvaji nasilni, bez empatie apod. Jednu dobu a mozna castecne stale i nyni, se tihle lide s oblibou nazyvali psychopaty viz treba takoveho neco:

https://refresher.cz/43749-Jak-poznas-psychopata-aneb-take-20-kontrolnich-bodu-ktere-urcovaly-delku-pobytu-kriminalniku-ve-vezeni


No a právě ty správné typy žen jsou obvykle ty, které se s násilím setkaly v dětství, nemají žádnou sebeúctu a přijde jim to normální. Takže jde jen o to přetnout ten kruh.

assil
assil (2118 příspěvků) 15.06.2023, 14:54:14 xxx.xxx.121.3
Anonymní:

Tak nevím, jestli si zvířata příliš neidealizujete. Vlčice nepustí k vlčatům ani vlka-otce a pak velmi opatrně. Medvědice podobně... 


Jasně, a vlčice toho vlka dorasuje tak, až z něj krev stříká a skončí se zlámanýma nohama, a další pohádku tam máte jakou?

assil
assil (2118 příspěvků) 15.06.2023, 14:35:17 xxx.xxx.121.3
Buggyra:

chvd, já nevím, jestli jste někdy viděl, jak se chovají smečková nebo stádová zvířata mezi sebou (v rámci jedné stabilní skupiny), ale tyto vaše domněnky se skutečně nezakládají na realitě, bohužel - nebo spíš vlastně bohudík :-)

On ten vůdce té smečky nebo toho stáda totiž není její vlastník. To je zase nějaký konstrukt lidí.


No chvd nám hlavně zapomněl uvést příklad nějakého toho zvířátka, u kterého je běžný, že v rámci skupiny samec zmlátí samici do krve, do bezvědomí, do zlámaných kostí, když už teda tvrdí, že lidi to mají od přírody. Mě třeba konkrétně žádné takové zvířátko nenapadá.

assil
assil (2118 příspěvků) 15.06.2023, 12:12:57 xxx.xxx.121.3

No mít psa volně na zahradě celou noc, tak jí akorát prořve neb za zahradou louka, kde se v noci producírujou srnky a prasata. A z toho by kleplo dřív mě než sousedy. 😄

assil
assil (2118 příspěvků) 15.06.2023, 10:07:11 xxx.xxx.121.3
assil:

Vyjížděcí reklamu mám pořád, i když pravda ne už tak často. Jestli teda má být pryč, tak jak se toho zbavím?


A koukám vyjíždí to na seznamu témat, ale přímo v diskuzi ne, takže takhle je to nastaveno?

assil
assil (2118 příspěvků) 15.06.2023, 10:01:15 xxx.xxx.121.3

Buggyra:

chvd: "kvalitni" samicka prece nedostatecne "kvalitnimu" sameckovi nepodrzi .... a kdyz jo, jsou z toho mene kvalitni potomci, kteri maji mensi sanci na preziti, ba dokonce rozmnozeni se ....  Dáte příklad druhu, který to takto praktikuje? Pokud vím, v době páření, pokud je samice společenského druhu plodná, zdravá, normální, tak okolo spojení nedělá problémy. U společenských druhů naopak velmi často o spojení a dokonce i o tom, zda to spojení bude plodné, rozhoduje samice....


Super napsáno, díky.

assil
assil (2118 příspěvků) 14.06.2023, 15:31:38 xxx.xxx.121.3
Zrzavci:

No vida, kráčíte mílovými kroky. Fotka jako GDE?

 

Edit - právě mě napadlo - nešlo by sem ty tabulky nějak vložit, nebo odkaz? Aby se to zachovalo pro budoucno? P


Odkaz by asi přestal fungovat, až to na ifauně zruší.

assil
assil (2118 příspěvků) 14.06.2023, 15:29:46 xxx.xxx.121.3
chvd:

Aha, takze vlastne, az se proberete z bezvedomi, svobodne se rozhodnete, jestli jste ten sex mela dobrovolne ci nedobrovolne. Pokud nedobrovolne, vyberete nekoho, kdo ten sex vykonal a celou tu hruzu oznamite. No jo, ale co kdyz to byl treba pes, jak to poznat?


Testy DNA neznáte? 🙂

assil
assil (2118 příspěvků) 14.06.2023, 14:12:25 xxx.xxx.121.3
Zrzavci:

nene- že ne?

 

aha, tak jojo , to  je hrozný. 

A uvědomujou si ti zákonodárci, že když to hovado nebude pracovat, tak jako nic? Bože kde to žiju?


Ano, bohatý se vyplatěj a chudým jen přibude další exekuce na to nic co mají. Oběti, trhni si nohou. Takhle my tu žijem.pleading