Mrkněte na mapku tady: https://hiporehabilitace-cr.com/provozovatele-hiporehabilitace/
Zkuste oslovit nejbližší střediska a i kdyby se pro Vás některé nehodilo, určitě budou vědět kam se obrátit dále.
Mrkněte na mapku tady: https://hiporehabilitace-cr.com/provozovatele-hiporehabilitace/
Zkuste oslovit nejbližší střediska a i kdyby se pro Vás některé nehodilo, určitě budou vědět kam se obrátit dále.
kometa:Asi jo. Já seberu rukou koňský bobek a pak do ní klidně uchopím svačinu. Po předchozí mechanické očistě o kalhoty.
Tak, tak. My vždycky říkali: “Je to čisté hovno. Ještě se po té zemi moc neválelo.” 🤣
Obvykle teda mezi sběrem bobku a sváčou omáchnu ruce v kýblu a pak teprve oplácám o kalhoty.
keriton:Musím se podělit, jak ten pes hrozně rád spí… pořád na to musím fascinovaně koukat. Další možnost je přímo na zádech, s rozcapenýma tlapama do všech stran.
Jo, není nad polohu ze které člověka bolí celé tělo, když to vidí, ale psík má pohodlíčko.
P.S.: pořídila jsem štěněti pelech, vetbedku a chladící podložku. Nespí ani na jednom, prý je nejlepší ve spánku obklíčit radiátor.
Co si vzpomínám ještě ze školy z genetiky populací, o co se víc dělá příbuzenská plemenitba o to musí být tvrdší selekce. Se zvyšující se homozygotností začnou vyplouvat na povrch geneticky podložené vady a chovatel se musí postarat, aby se v chovu nešířily. To znamená dotyčného jedince s vadou, ale i slabou konstitucí apod. bez milosti vyřadit.
Domnívám se, že v praxi roli hraje rozdíl mezi psy a koňmi a v přístupu k nim, respektive v ochotě k takto tvrdé selekci: Pokud chovatel koní dělal z nějakého důvodu příbuzenskou a pak se např. u ročka objeví genetické vady z toho plynoucí, snadno vadného jedince vyselektuje - buď pošle na jatka, nebo nechá utratit. A všem to přijde OK. Teď si vezměte, že se obdobně závažná vada objeví u ročního psa. Majitel se ho rozhodně nezbaví (a běda, kdyby to udělal, jak by ho všichni vláčeli bahnem!) a část inteligentů jej klidně ještě rozmnoží, protože je to přece jejich miláček, nebo má hezký exteriér co zabodoval na výstavách (co na tom, že je např. skoro slepý). Navíc hříbě bývá z daného spojení jedno, kdežto onen nešťastný psík může mít 10 i více sourozenců, každého s jiným majitelem a potenciálně vlastními potomky.
Neříkám, že se to nemůže zvrhnout i u koní (viz. frísáci a spol. - pokud je prakticky veškerá plemenitba zároveň příbuzenská plemenitba, je to dost v loji), ale u psů jsou k těm problémům prostě příznivější podmínky.
assil:Je to nějaká blbost, na výstavu FCI neočkovaného psa nepustí, jedině že by šlo o nějaké jiné výstavy a nebo měla pár výstavních psů naočkovaných.
Měla podle článku 19 psů a neočkovaných bylo 5. Tak po výstavách asi chodila s těmi očkovanými.
Jinak teda dost hrůza. Člověk si u těchhle případů říká, že když to takhle vypadalo u zvířat, v čem asi žijou sami ti lidi. A jestli je to spíš na kriminál, nebo na intervenci psychiatra.
Roky jsem si na zimu podvlíkala letní rajtky vším možným, plus na to westernové chapsy. Byla jsem v tom jak panáček michelin a stejně mi furt byla zima. Vloni jsem pořídila termorajtky a naprostá spokojenost - teplo a konečně i v zimě ohnu kolena 🤣.
Rukavice taky super, i když se dají použít i lyžařské - vyrábí se i pohodlné tenké a přitom teplé.
A pořádné zimní boty na ježdění to je základ. Ale ty je potřeba předem konkrétní typ vyzkoušet a nebrat první šusťákový šunt. Přece jen se člověk na koni až tak nehýbe a zmrzlé nohy jsou hned.
Vlastní děti nemám, ale z logiky věci myslím, že když je dítko dost staré aby pochopilo, že nesmí bít ostatní děti na pískovišti lopatičkou, tak je dost staré, aby pochopilo, že nemůže králíčkovi strkat prsty do očí nebo zvedat kočku za ocas.
Z toho co jsem viděla se nejhůř ke zvířatům chovají děti, které s nimi nemají častý kontakt (protože jsou prostě nadšené z obživlého plyšáka), které mají zároveň rodiče, kteří sami neumí se zvířetem zacházet a / nebo se nenamáhají na dítě pečlivě dohlížet (tj. být na dosah a schopný čapnout ručičku než skončí prstíky v oku a pořád dokola vysvětlovat i za cenu momentálního vztekání dítěte).
Jen ještě dodám, že je potřeba děti hlídat se zvířaty pořád, i když už vědí jak se k nim chovat. Ono dítě občas vymyslí nějakou blbost a může to skončit zraněním pro dítě i zvíře. A co jsem viděla, tak ty blbiny vymýšlí i děti, které zvířátka milují a vyrostli s nimi.
Když už jsme se dopracovali od brouků k motýlům, věděl by někdo co je tohle? Posledních pár dnů každý večer přiletí do ložnice, nad ránem je pryč. Velikost cca běláska.
Jestli vládnete angličtinou, poslechněte si srovnání koně s mulou v tomhle videu: https://www.youtube.com/watch?v=tPrxXbaRmSI
Hlavní problém s mulami v našich podmínkách je ten, že se tu nechová dostatek oslích hřebců v dostatečné kohoutkové výšce, takže jsou odchované muly převážně malé (velikost poníka) a tím pádem nevhodné pro dospělého jezdce. A pak taky, že málokdo je schopný na to napasovat sedlo - běžné koňské prostě na mulu (ale ani na osla) nesedí.
https://www.chovzvirat.cz/inzerat/187980-h-y-p-n-o-g-e-nx-a-n-a-xg-e-r-o-d-o-r-mc-l-o-n-a-z-e-p-a-ms-t-i-l-n-o-xf-r-o-n-t-i-nd-i-a-z-e-p-a-m/
Podvodné to možná není, ale přijde mi to takové nelegální.
balu:Kde vzít dostatek oslů?
Že by na adrese Sněmovní 176/4, 118 00 Malá Strana, Praha?
Nějací osli se u nás už teď chovají. Pokud by k tomu byla motivace, mohlo by se jich chovat víc, případně importovat ze zemí kde je chov víc rozšířený.
Ze Sněmovní v Praze bych asi nebrala - jako chovný materiál nic moc - vesměs vše přestárlé, ztučnělé, povaha nic moc … a byla bych v pokušení v případě střetu fandit vlkovi 😈.
mastnacekk:Anpnymni troubiku, patdon osliku. Pochybuju, ze chovas neco jinyho krom jorksira a papouska. Postav par km ohrad a pak prilez s radama.
Nechápu důvod posměchu ochrany stáda oslíky. Amíci je takhle používají už dávno a to tam v zemi nekonečných možností mohou vlky farmáři střílet a na chov pasteveckých psů jsou taky slušně vybaveni, jak zákony tak odlehlostí chovů od civilizace. Asi by se neotravovali s oslem, kdyby to nefungovalo. Co jsem tak viděla, je pro osla problém akorát větší spolupracující smečka a ty tady (zatím) nemáme. A jestli už tu teď někdo ovečky s oslem chová a vlci se stádu vyhýbají, tím spíš by to mohla být další cesta jak je zabezpečit.
Zkusila jsem si pro srandu na Mapy.cz odměřit naše procházky a světe div se - skoro 6 km za den. Takže podle zmíněné poučky s 3měsíčním štěníkem nachodím dvojnásobek než bych měla. Ono se to snadno nasbírá i jen kroužením po sídlišti a hledáním psích kámošů na socializaci, 2 km je jednou dokola parčík ve vedlejší ulici. A to ještě nepočítám pidikolečka okolo bytovky jen na vyčurání, to co naběhá po dvoře na ranči a co nalítá při hře se psy, najdeme-li nějaké svolné. Tak nevím jestli to nějak řešit - nerada bych štěněti ublížila, ale jen hrou s hračkami v bytě a chvilkovým cvičením povelů ji fakt neunavím.
To je spíš otázka na toho, kde Vám bude zuby ošetřovat.
Za mě je utahání koně jedno - důležité je aby zvládal běžnou manipulaci včetně doteků na hlavě. S krmením před jsem se setkala s tím, že se kůň několik hodin před a po nechával úplně i bez sena. Současný zubař nám před a po zákroku zakázal kyblíkové žrádlo. Vysvětlil to tak, že sedace zpomaluje peristaltiku, tak aby koncentrované krmivo někde po cestě nezačalo kvasit. Po zákroku pár hodin do úplného odeznění přispání jsme neměli nechat žrát seno, před zákrokem je koně normálně měli. Ale domluvte se přímo se zubařem / veterinářem.
“jedu právě kolem, stavím se a podívám se na Azora”
Tak zrovna tohle mi jakožto introvertovi s autistickými sklony zní dost jako noční můra. Trvalo roky než jsem přepadové návštěvy odnaučila dělat rodinu a kamarády. Kdyby mi to hrozilo od útulku nebo od chovatele, asi bych vybrala psíka jinde 🙄.
Jinak zběžná kontrola (ohlášená alespoň den předem 😉) s posezením u kafe a pokecem o psech by byla na pohodu. Nějaké extrémní lustrování mojí osoby a prolézání celého obydlí by mě už odradilo. Psů je všude jak psů a určitě se pro mě najde nějaký jehož současný majitel není psychopat.
Zrzavci:😀😀 taky dobře použitelný!
Mně teď došlo ale, že jak mám dvousimkovej tydlifoun a pochopitelně druhá simka je služební, a já nejsem schopná povětšinou poznat, ke které simce to číslo volá……….. že bych mohla vyrobit prekérku 😀
Mám to stejně, ale zjistila jsem, že otravné prodejce stejně spolehlivě odradí, když se jim ohlásím jako pojišťovna a většinou sami zavěsí. Těm natvrdlejším oznámím, že volají na služební telefon a zavěsím jim já. Podruhé už mi nevolají.
Jako “pohřební ústav” se cizím číslům hlásívala spolužačka ze střední. Dokud jí jednou nevolala z půjčeného telefonu babička, kterou to smrtelně urazilo a rozpoutala rodinnou aféru 🤐. Jiná spolužačka se hlásila jako “půjčovna datlů” a “půjčovna vzducholodí”. Taky prý fungovalo dobře 😂. Měly jsme tenkrát všichni náš první mobil, tak to se to vymýšlely blbiny.
S nežravcem jsem žila nějakých 13 let. Zdravotní problém se nikdy žádný nenašel. Teda u psa, já jsem byla zralá k předepsání Lexaurinu 🤪. Zvlášť v době, kdy mělo štěně růst a ukazovat se na výstavách a věčně tomu lezly žebra.
Vyzkoušela jsem snad všechny slušně kvalitní granule na trhu a všechny byly po pár porcích fuj. Nejdéle vydržely za studena lisované, ty Ori žrala snad 4 měsíce než je prohlásila za nejedlé. Zkoušela jsem i vařit a vařené maso bylo taktéž fuj, přičemž rýže apod. byla dvojité fuj. Prošla jsem za ty roky několika neúspěšnými pokusy o přechod na BARF, což ztroskotalo na tom, že madam žrala jen tři druhy masa a ještě nesmělo být přemražené, jeden druh vnitřností (zelené dršťky) a žádné ovoce, zeleninu, vejce, cokoli od ryby vč. oleje … Nakonec jsem několik posledních let krmila Brit Care a do toho zamíchané konzervy Max od Sokol Falco. Asi na stáří dostala rozum.
P.S.: Co jsem si před necelým týdnem přivezla miniaturní popelnici, která žere absolutně všechno (včetně věcí nejedlých 🙄), tak si říkám jestli ještě nebudu na nežravce toužebně vzpomínat.
kometa:Proč by antikoagulans nezabral zrovna na hraboše? To se mi nezdá. Bavíme se o Norat G?
Ad Stutox - zajímalo by mě, jestli byste zůstal v klidu, kdyby takovou granulku ochutnalo vaše dítě.
Myslím, že nejde o to, že by nezabrala účinná látka, ale spíš, že ne každý hlodavec má stejné chuťové preference. Když nástrahu nesežere, nemůže na něj zabrat.
Kolega se pokoušel domácí myši v zahradní chatce otrávit zrovna trochou Stutoxu co od někoho dostal a návnady se ani nedotkly. Musel pořídit návnadu přímo na myši - takové to obarvené zrní. To jim šmakovalo a brzy bylo po myších.
Jinak s protihlodavčí chemií zkušenost nemám, ve stáji máme kočky ubytované přímo ve futrovně a myši se tam prostě nedrží.
Trickyvoo:Je to rok a tři dny, co k nám přišel. Bohužel dnes nám ho vzalo auto. Musel jet rychle. Číča si na auta dával pozor.
Úžasný kocourek, mazlík. Tak hlavně, že si dotyčný užil rychlou jízdu ve vesnici.
Takový krásný kocourek 😢.
Kéž by se kočičákům dalo vysvětlit, aby na silnici pokud možno vůbec nechodili 😕.
Moc mě to mrzí, držte se.