Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
sutrik
sutrik (401 příspěvků) 25.08.2023, 18:21:31 xxx.xxx.161.25

Když budu hnidopich…

Papíráci se vyvinuli z bezpapírových. Museli splňovat X generací a Y jedinců jednotného vzhledu a povahy, aby bylo uznáno plemeno. A někteří bezpapíráci “najednou” dostali papíry. Ti psi se ale papírem nezměnili. Když někdo bude pokračovat v chovu bezpapírových jedinců, z kterých se vyvinuli PP,  dále a bez křížení s dalšími rasami, bude to stále stejné plemeno. Bez křížení se tam nemůžou dostat jiné geny, než díky kterým bylo plemeno oficiálně uznáno.

Druhá věc je, že plemeno se stále vyvíjí. Věřím, že to u některých může být i důvod, proč nepodporovat PP a z PP chovu přejít jako vyjádření nesouhlasu na bezpapírový chov původního rázu (němečtí ovčáci a zmršené nohy, záda, extrémně krátkolebá plemena…). Nebude to případ většiny chovatelů bezpapíráků, ale i tací nepochybně jsou.

sutrik
sutrik (401 příspěvků) 24.08.2023, 12:18:38 xxx.xxx.161.25
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 24.08.2023, 11:40:05

To já taky. Nejen potkany, ale i myši. 

Většinou malá reaguje na odvolání od srnky, maximálně se rozběhne tak 3 metry (a to musí srnka vyskočit hned u nás). I některé srnky projevují sebevražedné sklony. Jedna srnka na malou málem seskočila z vyvýšeného křoví, naštěstí Bonnie reflexně uhnula, tak srnka doskočila asi 10 cm před ní. 

Se zajíci je to horší, ti jsou schopni vynořit se také dva metry před námi na cestě, ale zastavit se, pak běžet k nám, od nás, dokola…  I když i u zajíců se  už poslední dobou několikrát stalo, že se Ratloraptor nerozeběhl, jen se na mě podíval.

Ale u myší, přiznám se, jsem bez šance. Jak přeběhne myš přes cestu před psem, má to obvykle spočítané. I když je to hned u mě, nestihnu zareagovat, i pokud jde Bonnie zrovna na vodítku.

sutrik
sutrik (401 příspěvků) 24.08.2023, 11:09:48 xxx.xxx.161.25
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 24.08.2023, 10:25:40

Boonie jsem viděla chytit první myš asi v šesti měsících. A to si myslím, že už dříve nějaké hlodavce zabila. Jen se to nestalo metr ode mě, tak jsem při odebírání z huby nevěděla, zda našla živou nebo krátce mrtvou myš. Je to otázka vteřin, někdy ani myš nestačí písknout.

Potkana nepotkala (hezká slovní hříčka). Vzhledem k její “velikosti a obr hmotnosti" pod 4 kg jsem ráda. Určitě by zkusila ulovit, ale potkan by se bránil. To už chce víc zkušeností, síly, určitě nic pro malé štěně.

Kamarádčina kříženka s raslíkem taky zabíjí hlodavce od štěněte.

sutrik
sutrik (401 příspěvků) 24.08.2023, 10:22:30 xxx.xxx.161.25

Pinčové a knírači byli vyšlechtěni k lovu potkanů, myší. Spousta teriérů… 

Tahle plemena bývají samostatnější, při lovu hlodavců pracovali bez člověka. Nebudou obvykle poslouchat na 100 % jako ovčáci a další pracovní plemena. Taky se lovecký pud neprojevuje jen u hlodavců, ale je třeba učit, že se neloví srnky, zajíci, ptáci… Mají rozvinutý i hlídací pud (lovili potkany a hlídali statky), hlavně u pinčů a kníračů s tím bývá často spojená uštěkanost.

Můžete koupit plemeno vyšlechtěné na lov hlodavců a bude Vám na to dlabat…

sutrik
sutrik (401 příspěvků) 18.08.2023, 08:58:03 xxx.xxx.161.25

Beru od Falca konzervy dlouhodobě, pro kočky už pár let před koupí štěněte. Nevnímám zhoršení kvality.  

Mražené maso od Falca neznám. Chystám se kupovat až v době, kdy vyřeším pořízení nové ledničky, a to zatím oddaluju a oddaluju. (Mrazák se mi do bytu nevejde, ani malý. Tak zatím maso kupuju v malém množství jen pro lidskou spotřebu a na dva dny.) 

PS: výrobna je o pár vesnic dál, už se štěndou v dosahu běžné délky procházek. Tak bych při zhoršení kvality došla na místo osobně 🙂

sutrik
sutrik (401 příspěvků) 13.08.2023, 19:34:25 xxx.xxx.13.36

Tenhle týden jsme s Bonnie zašly k Chrudimce dvakrát. Dnes jsme to prvně vzaly i částí, kde jsou jedny z nejstarších chatek v ČR. Už za první republiky tam byla trampská osada. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sutrik
sutrik (401 příspěvků) 12.08.2023, 12:34:09 xxx.xxx.161.25
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 12.08.2023, 12:00:22

Prý černí psi zůstávají z tohoto důvodu déle  v útulcích. Ne kvůli obavám z agrese. Ale fotky se nehodí na instagram…

sutrik
sutrik (401 příspěvků) 11.08.2023, 22:13:09 xxx.xxx.84.169
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 11.08.2023, 20:48:06

Nespletla jste se. Dlouho jsem nenatáčela, zahrada je teď často obsazená sousedy (je společná), tak za hezkého počasí jen procházím. Ale přikládám jedno červnové video a přeji Vám, ať blbé období brzy skončí.

sutrik
sutrik (401 příspěvků) 09.08.2023, 19:39:59 xxx.xxx.70.42

Holky, a co zkusit na léto chladící podložku? Třeba by na ni hafani rádi leželi. A mohlo by to pomoci předcházení otlaků.

sutrik
sutrik (401 příspěvků) 09.08.2023, 19:29:56 xxx.xxx.70.42
Arosek:

Kdyz jsem cetla ten zacatek, chtela jsem napsat neco jako “Jezis marja, nechcete si se mnou vymenit psy?” pac ty moje hovadka bozi povazuji hnusne pocasi za prijemny bonus.

No a pak jsem docetla k vybuchujicim pelechum a demolicim bytu … a vlastne porad si ty vorechy chci vymenit, pac ti moji demoluji taky, jen u toho porad jeste vyzaduji i ty prochazky v desti/vetru/slote/hnusote . Takze bych si aspon trochu pomohla 😀


Chcete tryskomyš, jo? 🙂

sutrik
sutrik (401 příspěvků) 09.08.2023, 12:50:14 xxx.xxx.161.25
balu:

Mě to spíš pobavilo. Je vaše věc, jak moc a kvůli čemu se psem diskutujete a o čem jej necháte rozhodovat. Tohle by pro mě nebylo.


Jasně, chápu. Každý máme jiná přání a očekávání. Od toho se odvíjí vše. Od výběru psa, společné aktivity až po to, co je majitele vnímáno jako žádané nebo naopak nežádané chování psa.

sutrik
sutrik (401 příspěvků) 09.08.2023, 11:59:17 xxx.xxx.161.25
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 09.08.2023, 11:48:45

Připadá Vám nepřijatelné, aby nechtěl pes chodit na procházky v době, kdy mu to není příjemné? Nebo se ptáte z jiného důvodu? V tomhle se psovi přizpůsobím. A nestydím se za to. Ať si toto rozhodne sám. Neznamená to ovšem, že rozhoduje ve všem.

Mimochodem, jde o štěně, krátkosrsté, s váhou pod 4 kg. Takže s předpokladem na větší háklivost na počasí.

sutrik
sutrik (401 příspěvků) 09.08.2023, 10:55:34 xxx.xxx.70.42

Abych vytáhla Bonnie ráno na procházku, musí být více než 15 °C, sluníčko a bezvětří 😀

Dneska jsem to zkusila, i když nebyly splněné základní podmínky. Protože má téměř celý den pršet. A Bonnie má názor, že do deště se chodí, jen když je velké teplo. Když je “jen” teplo, ještě toleruje začátek vycházky za mírného deštíku. Pak jí to je už jedno, pokud není vyloženě slejvák. Důležitý je začátek.

Vyšly jsem na zahradu. Tvářila se při 12 °C a větříku zimomřivě. Nandala jsem dvouvrstvou pláštěnku. A že půjdeme na procházku. Začalo krápat. Před barákem se 15 minut tvářila, že neví, kam chce. Na procházku určitě ne. Domů asi taky ne. Neví, není si jistá. Tak bloumala a čichala kolem baráku. Pak se teprve nechala přemluvit. Už začalo lehce pršet,  ale vyrazila poměrně nadšeně dopředu na procházku. Po 5 minutách začalo pršet více, nahodila výraz týraného psa. Tak jsme šly domů. 

V zimě a brzy na jaře to bylo to samé. Chodí se na procházku mezi 9 až 10 hodinou. Tak je to nastavené, dané a můžu si trhnout nohou, pokud to chci jinak 😂Když jsem zrovna v práci (mám home office), tak holt až odpoledne. Když prší a jsem doma, tak mám opět smolíka, ven se nejde, ale demontuje se byt. Vybuchuje pelech atd. 😂

sutrik
sutrik (401 příspěvků) 05.08.2023, 13:42:40 xxx.xxx.161.25
Odpověď na příspěvek uživatele Drvodělka fialová z 05.08.2023, 13:40:05

Nepřipadá mi to jako nesmysl. Jde o ubití. Jedno, jestli sekerou, krumpáčem, holí, klackem.., jedná se o umlácení. Hnusná smrt. I pokud by to byla rána do hlavy.

sutrik
sutrik (401 příspěvků) 31.07.2023, 19:13:46 xxx.xxx.161.25
Mirouš:

Ahoj, rád bych se vás zeptal na jednu věc a poprosil vás o objasnění. Mám na to svůj názor ale možná by mi pomohl i nějaký seriózní pohled z ,,druhé" strany. Rád bych se choval kultivovaně a ne jako hulvát ale už mi dochází trpělivost, takže buď dotyčné lidi budu posílat do řiti nebo mi někdo řeknete konstruktivní pohled na věc, já to pochopím, přijmu a zařídím se podle toho. Jde o úplně banální věc a sice o to, že jdu venčit psa (Yorkshire, pes 7.let) skrz město (bydlím v centru velkého města a je to jediná nejbližší možnost ,,volného" venčení) na odlehlý úsek, kde ho vzhledem k jeho nepříliš klidné povaze můžu pustit z vodítka protože tam nejezdí auta- je to polní cesta vedoucí kolem řeky. Za ne příliš dlouhou dobu je to dnes podruhé kdy na mě majitel/ka z úst vypustila jedy ve smyslu proč si jako toho svýho psa neuvážu, když vidím, že ona ho taky uvazovala když nás viděla a sice proto, že pes druhé strany je agresivní. Podotýkám, že můj pes je absolutně nekonfliktní, otravuje akorát feny a když se dostane do kontaktu s agresivním psem, tak si ho nevšímá a pokračuje si ve své cestě. A to je to na co bych chtěl znát váš pohled. Jsem toho názoru, že pokud má někdo agresivního psa, měl by si ho hlídat sám aby nikomu nic neudělal-on je za něj zodpovědný. Proč bych já měl omezovat svého psa, který je absolutně nekonfliktní a upírat mu volnost? Protože druhá strana má psa agresivního? Situace v reálu vypadá tak, že pokud je můj na volno a běží k agresivnímu psovi, který je na vodítku, tak agresor ho vyštěká, můj se otočí a jde pryč. Děkuji všem za případné a konstruktivní reakce 🙂

Obrázek

Je slušnost zajistit psa, aby neběžel bez schválení druhého majitele k cizímu psu. Jestli je třeba připnout ho na vodítku, nebo to pes zvládne bez vodítka, je jedno. 

Vyjádření “pokud je můj na volno a běží k agresivnímu psovi” a “otravuje akorát feny” napovídá, že Váš pes to bez vodítka nezvládá. Je jedno, že je malý. Ten agresivní pes ve skutečnosti může mít strach, blbou zkušenost s jiným psem. A majitel může pokoušet o  odstranění strachu, Vy mu to kazíte. Ne, ani Váš malý pes nemá otravovat jiné psy. A to píšu jako majitelka také malého psa.

sutrik
sutrik (401 příspěvků) 30.07.2023, 16:54:15 xxx.xxx.15.60

Tak ještě z dneška… Je fajn, že to už můžeme s malou brát opačným směrem do kopců. Máme to do lesů dál než “naším” směrem, ale už je to “velká” holka.

Obrázek Obrázek Obrázek