Tenurri A třeba ve chvíli, kdy si jen vynucuje pozornost knucenim a mlácením do ohradky tak úplně nevím co dělat. Snazim se to v tu chvíli ignorovat (a předcházet těmto situacím) a jdu za nim až když se trochu uklidní, ale neprijde mi, že by to mělo nějaký efekt. Protože když ho pustím z ohradky, tak je mu většinou jedno kde jsem a jde likvidovat skrabadlo, hledá kočky, kouše vetbedky, krade kočkám hračky a tak… Ale přijde mi že to nemá moc efekt. On na mě jenom kouká a pak si jde kníkat třeba na druhou stranu ohrádky. Prý by měl couvnout když jdu na nej houknout, ale s ním to ani nehne a zůstane opřený o tu ohrádku v tu chvíli stejně
Psané slovo může vyznívat různě. Na mě z toho vašeho dýchá pocit, že štěně je v ohrádce hodně moc. Příliš moc? Proč by nemohl s paničkou na záchod, proč si nezkoumat škrabadla, krást hračky, hlodat další věci, je to štěně a patří to k jeho objevování domácího prostoru a zároveň určování pravidel od vás.
Houkat na kníkající štěně v ohrádce, které chce být se svou novou smečkou, se kterou je teprve 6 dní? Ne, to se mi nelíbí vůbec, navíc co to je za povel či co? Může štěně vůbec pochopit, co po něm chcete??? Se vás tak max začne akorát bát.
Zkuste štěně víc pouštět z ohrádky, víc s ním spolupracovat, víc ho učit na pravidla domácího prostředí. Převádět jeho pozornost z nechtěného na chtěné chování, klidně mu nechat ukrást kočičí hračky a začít učit tím pádem aport výměnou za jinou hračku atd. Zavíráním do ohrádky tohle nevyřešíte, teď máte prcka pár dní a je to to nej období, kdy ho do všeho zapojit. Vaše štěně je zlaté, že vás nechá v noci vyspat, kníká přiměřeně (a asi oprávněně). V porovnání s mým novým útulkovým netvorem (pořízen jako štěně) máte hodnoučké psí stvořeníčko. Vzala bych prcka s sebou do práce, když máte tu možnost. Nové prostředí, kočky si doma odfrknou….
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 24.05.2024, 18:11:17
Týjo, to je neuvěřitelný, vůbec jsem si neuměla představit, že se tak obr zranění takhle zatáhne. Bomba, paráda, gratuluju a podrbejte kožíška srůstajícího za mě! 👍
A nejde jí to urputný žvýkání nějak přesměrovat? Podobně jako u mopsliček na nějakou více žádoucí činnost? Vyhledávání pamlsků, podložka na blemcání, čmuchací kobereček atd.
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 22.05.2024, 18:26:55
To je expertka. 🙂 Černej kong to opravdu jistí, ten nerozhlodá ani zdejší rtw žužla žužlavá a Pruhy žvejkací. Nebo ještě super jsou horolezecká lana, klidně vyřazená od horolezců, zauzlit napevno ve svěráku a je to fajn, netřepí se to.
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 17.05.2024, 20:01:27
Na takovou smečku si snad kradaři netroufnou, fujho ale, oprsklí jsou lapkové dost, to už musí být nějaký dobře organizovaný gang? Musí to být hodně nepříjemný pocit mít něco hned o dům dál. Držím palce, ať DGF smečka všechny odradí. A taky držím palce všem pacientům, psím i lidským.
Odpověď na příspěvek uživatele raven_kix z 05.02.2024, 12:05:58
Zdravím a připomínám se ohledně nastavení soukromí po třech měsících. Nyní třeba 42 neregistr a 8 vyjmenovaných online uživatelů. Prosím, šlo by to změnit, jak bylo plánováno?
Jj, ale i tak i pro ty savce ve vodě mi sedí víc hejno, můj subjektivní problém, bych to měla špatně v nějakém kvízu. Aspoň jsem se něčemu přiučila, jsem to ale trubka.
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 22.04.2024, 08:14:33
No vidíte, moji veterináři mají jiný názor. Úplně běžně dobu aplikace odloží, pokud je pes v pohodě déle než ty předepsané 4 týdny. Takže opravdu dle indivindi potřeby psa. Což potvrzují i četné zkušenosti zdejších pejskařů.
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 22.04.2024, 00:10:30
Verun, ono když Librela psovi zafunguje, tak nástup úlevy i ústup účinku člověk u psa pozná. A pozná to rychle. Takže není třeba píchat L. co 4 týdny (samože někdy to potřeba je), jak bylo psáno v mnoha a mnoha příspěvcích výše od lidí, kteří L. psovi podávají opravdu dlouhodobě. “Zhoršení stavu” je asi individuální, když člověk podá L. psovi, který kvůli OA se sotva postaví, tak ho nenechá propadnout zpátky na dno jen kvůli prodloužení doby aplikace, ne? Takže když paní s čaučau napíše, že aplikují L. dle potřeby (pro mě se toto rovná nějaké zhoršení, postupné vracení se pohybových problémů) za 5-6 týdnů, přijde mi to naprosto v pořádku.
Jelikož tam má už implantát po zlomenině, který musí pryč a u kterého by mohla být infekce, udělá se kultivace z vyndaných šroubů, aby se infekce nedostala na nové operační místo a protože se jí luxuje i patela, musí se srovnat úpon stehenního svalu, tak to se bude taky někam posouvat… U vaší feny L. očividně nezabrala, potýkáte se s jinými problémy. Držím palce, protože jsem celá tumpachová z toho, co vlastně vaši fenku trápí.
Odpověď na příspěvek uživatele Fanny z 21.04.2024, 10:24:21
Paráda, když L. takhle funguje bez nežádoucích účinků. Ať to pesanovi ťape ještě dlouho. 🙂
Fikovnice Lék má být podáván s.c. á měsíc. Pravdou je, že toto schéma je uvedeno pouze jako doporučované. Čemu se divíte? Vždyť tu psalo xy lidí, že předepsané 4 týdny na další aplikaci se běžně nedodržují, pes jde na další injekci až při zhoršení stavu.
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 19.04.2024, 20:52:25
Šťabajzna, bordík z ní hodně vykouknul, moc šikovná paní, že by Anička, když Sychrov? A jak panička, dostala rady a tipy na trimování a vrhne se na to sama? Ohledně doby trimování - u erdelů trvalo třeba i 8 hodin, samože ne v kuse, byly nutný pauzy pro psa i mě.
Nevím, zda tu bude číst AROSEK, ale má ode mě SZ, tak prosím, nechť mrkne. 🙂
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 20.04.2024, 19:08:19
Žiš, bobeček malej. Držím palce! Brrr, svině hnusný divoký přemnožený. Jezevčíci jsou šikovný, že se rozprchli, v našem případě by šla asi rtw do útoku a měla bych po psici… Teda spíš by bylo po mně, já bych svini neutekla. Ať vám pacoš pěkně srůstá a hojí se! 🍀❤️
Moc hezky popsala Xerxová, jak před příchodem štěněte dům přizpůsobí tak, aby se štěně nezranilo a nemohlo udělat větší škodu. Proč to někde jde a někde ne a jsme přesvědčováni, že bez klece to nejde? Kdo je kým přesvědčován? Proč to berete vše tak globálně? Nepřipouštíte ani myšlenku, že některé štěně prostě nejde nechat doma na volno, bez klece, aby se nezranilo a nenadělá škodu? Že se to nestalo u vás, tak to neexistuje? Ono to existuje, třeba teď mám vořecha z útulku. Druhého vořecha, ten první byl zlatej, od malička na volno v domácnosti protištěňátkovsky běžně zabezpečené. Jak se to dělalo dřív? Bylo méně psů celkově, povahově byli psi jiní, bylo méně kříženců, labilních zvířat bylo celkově pomálu.
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 08.04.2024, 21:47:35
Vy máte prostě názor a ten nikdy nikdo nezmění, ironie vám také moc nejde, ale což. Své pesany mám tuze ráda, proto jim dopřávám všech možných situačních nácviků. A se současným vořechoidním štěnětem bych se mohla při nácviku volna doma v době mé nepřítomnosti uchýlit leda do krytu, holé betonové zdi a i tak by něco vymyslel. Stejně jako vymyslel v autě coby prcek prťavej, nechtěla jsem broučka klecovat. Byl v psovozu “jen” za mříží - a vykutal tunel pod složenými sedačkami. Byla jsem ráda, že se neudusil, když se zašprcnul oboječkem za posunovač sedačky.
To někdo z vás zažil, že by pes rozebral klec? Potom to asi musela být nějaká hodně nekvalitní, tzv. fórová…? Já to nezažila, ale viděla jsem kdysi video feny, která měla strašlivý “blikance”. Tak klec rubala na úkor svého zdraví, byla pak i nebezpečná vůči lidem. Pitva potvrdila nádor v hlavě. Mé současné štěňátko mělo taky velmi nakročeno k destrukci jakéhokoliv omezení, ťukám, snad ho to přešlo a brouky v hlavě nemá.