https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-stado-kosatek-potopilo-jachtu-v-gibraltarskem-prulivu-40471671
Stádo??! Opravdu stádo kosatek? Nemělo by to být hejno?
Edit - možná, že je to opravdu stádo, když si o tom čtu víc. By mě nenapadlo…
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-stado-kosatek-potopilo-jachtu-v-gibraltarskem-prulivu-40471671
Stádo??! Opravdu stádo kosatek? Nemělo by to být hejno?
Edit - možná, že je to opravdu stádo, když si o tom čtu víc. By mě nenapadlo…
No vidíte, moji veterináři mají jiný názor. Úplně běžně dobu aplikace odloží, pokud je pes v pohodě déle než ty předepsané 4 týdny. Takže opravdu dle indivindi potřeby psa. Což potvrzují i četné zkušenosti zdejších pejskařů.
Verun, ono když Librela psovi zafunguje, tak nástup úlevy i ústup účinku člověk u psa pozná. A pozná to rychle. Takže není třeba píchat L. co 4 týdny (samože někdy to potřeba je), jak bylo psáno v mnoha a mnoha příspěvcích výše od lidí, kteří L. psovi podávají opravdu dlouhodobě. “Zhoršení stavu” je asi individuální, když člověk podá L. psovi, který kvůli OA se sotva postaví, tak ho nenechá propadnout zpátky na dno jen kvůli prodloužení doby aplikace, ne? Takže když paní s čaučau napíše, že aplikují L. dle potřeby (pro mě se toto rovná nějaké zhoršení, postupné vracení se pohybových problémů) za 5-6 týdnů, přijde mi to naprosto v pořádku.
Jelikož tam má už implantát po zlomenině, který musí pryč a u kterého by mohla být infekce, udělá se kultivace z vyndaných šroubů, aby se infekce nedostala na nové operační místo a protože se jí luxuje i patela, musí se srovnat úpon stehenního svalu, tak to se bude taky někam posouvat…
U vaší feny L. očividně nezabrala, potýkáte se s jinými problémy. Držím palce, protože jsem celá tumpachová z toho, co vlastně vaši fenku trápí.
Paráda, když L. takhle funguje bez nežádoucích účinků. Ať to pesanovi ťape ještě dlouho. 🙂
Fikovnice
Lék má být podáván s.c. á měsíc. Pravdou je, že toto schéma je uvedeno pouze jako doporučované.
Čemu se divíte? Vždyť tu psalo xy lidí, že předepsané 4 týdny na další aplikaci se běžně nedodržují, pes jde na další injekci až při zhoršení stavu.
Nemusí uctivě děkovat, spíš se tam ještě jednou mrknout. 🙂
Šťabajzna, bordík z ní hodně vykouknul, moc šikovná paní, že by Anička, když Sychrov? A jak panička, dostala rady a tipy na trimování a vrhne se na to sama?
Ohledně doby trimování - u erdelů trvalo třeba i 8 hodin, samože ne v kuse, byly nutný pauzy pro psa i mě.
Nevím, zda tu bude číst AROSEK, ale má ode mě SZ, tak prosím, nechť mrkne. 🙂
Žiš, bobeček malej. Držím palce! Brrr, svině hnusný divoký přemnožený. Jezevčíci jsou šikovný, že se rozprchli, v našem případě by šla asi rtw do útoku a měla bych po psici… Teda spíš by bylo po mně, já bych svini neutekla. Ať vám pacoš pěkně srůstá a hojí se! 🍀❤️
Vůbec se svým přirovnáním vedle nejste. On je prostě zvláštní.
Moc hezky popsala Xerxová, jak před příchodem štěněte dům přizpůsobí tak, aby se štěně nezranilo a nemohlo udělat větší škodu. Proč to někde jde a někde ne a jsme přesvědčováni, že bez klece to nejde?
Kdo je kým přesvědčován? Proč to berete vše tak globálně? Nepřipouštíte ani myšlenku, že některé štěně prostě nejde nechat doma na volno, bez klece, aby se nezranilo a nenadělá škodu? Že se to nestalo u vás, tak to neexistuje? Ono to existuje, třeba teď mám vořecha z útulku. Druhého vořecha, ten první byl zlatej, od malička na volno v domácnosti protištěňátkovsky běžně zabezpečené.
Jak se to dělalo dřív? Bylo méně psů celkově, povahově byli psi jiní, bylo méně kříženců, labilních zvířat bylo celkově pomálu.
Vy máte prostě názor a ten nikdy nikdo nezmění, ironie vám také moc nejde, ale což. Své pesany mám tuze ráda, proto jim dopřávám všech možných situačních nácviků. A se současným vořechoidním štěnětem bych se mohla při nácviku volna doma v době mé nepřítomnosti uchýlit leda do krytu, holé betonové zdi a i tak by něco vymyslel. Stejně jako vymyslel v autě coby prcek prťavej, nechtěla jsem broučka klecovat. Byl v psovozu “jen” za mříží - a vykutal tunel pod složenými sedačkami. Byla jsem ráda, že se neudusil, když se zašprcnul oboječkem za posunovač sedačky.
To někdo z vás zažil, že by pes rozebral klec? Potom to asi musela být nějaká hodně nekvalitní, tzv. fórová…?
Já to nezažila, ale viděla jsem kdysi video feny, která měla strašlivý “blikance”. Tak klec rubala na úkor svého zdraví, byla pak i nebezpečná vůči lidem. Pitva potvrdila nádor v hlavě.
Mé současné štěňátko mělo taky velmi nakročeno k destrukci jakéhokoliv omezení, ťukám, snad ho to přešlo a brouky v hlavě nemá.
Je tam pes zavřený opravdu 8 či více hodin přes den, může chrnět s předníma i zadníma nataženýma, zvednout se, otočit, napít? Rozměry klece k dané fotce jsou ty od Megí na první stránce zde? Mně by na tom všem vadila hlavně doba uzavření psa, pokud to je 8+.
Vořecha mám ve skládací shitový klícce 106 x 69 x 77 - a vešel by se tam minimálně třikrát. Protáhne si tělo pruhatý i s hlavou vzhůru, vykutá si tam brloh z nastlanýho materiálu (trička moje, ručníky starý), kolikrát přijdu a on má půlnoc.
Jsem našla foto bývalýho Vořecháčka, ten taky svou klec miloval. Prostorná je (tahle má 90 x 60 x 70), ale má Impact recht, nafocený to vypadá jak krabička od sardinek. Navíc rozespalý pohled, úplně týraný zvíře…
Já bych mohla sepsat román ohledně novýho vořechovitýho přírůstku. Ten je z jinýho světa, mě rychle vystrnadil z mýho zenu člověka “40 let u psů”. Bez klece by asi nebyly parapety, okna, dveře, nebo by ho zahlodla jeho psí tetička. Faktem je, že v kleci není dle jak 2-3 hodiny, pracuju hodně doma. Nebo mám druhou klec v autě, kde blázna můžu průběžně vyvenčit. V tropech tohle samože nepůjde, ale uklidňuju se tím, že co měsíc, to pár neuronů přibude a bude líp.
Mno, Librela je na trhu pár let. A jak je vidno na zdejší diskuzi, u některých psů funguje absolutně parádně, u někoho se to zvrtne a není cesty zpět. Odhadnout NÚ Librely u psa nelze předem. Proto by měla být L. opravdu až “last resort treatment”, není to lék na zakulhání u psa s nataženým svalem apod.
Je zajímavé číst velmi striktní výkřiky typu “klec je týrání, nikdy v životě to psovi neudělám; Ať jsou důvody psa v kleci jakékoliv…” od některých zdejších pisatelek. Ano, fláknout psa na 8 hodin do poddimenzované klece je prasárna a velký fuj, to se týká úvodního příspěvku a každý normál pejskař si poklepe na čelo, to se psovi nedělá.
Klec ale není zlo, zlo z ní dělají jen někteří lidé. Já ji považuji za součást výchovy každého mého psa stejně jako “ukaž zuby, drápky cvakneme”, od štěněte ji znají (nejen kvůli cestování v autě a následnému ubytku), plus oujé, jak moc se nácvik v prostorné kleci hodí v případě pooperační péče. Sardullah to hezky shrnula.
Bordík v akci v reklamě. Starý reklamě. Jen pro pobavení. 🙂
Taky jsem měla s bývalou fenou zážitek s el. ohradníkem u koní v areálu, kde jsme ofiko kempovali. S povolením majitele jsme si mohli prolézat opatrně skrz ohradník (dvě pásky, měl to tam pro nás trochu rozšířené na výšku) a fena brkla zadní nohou o spodní pásku. Akorát chytla impulz, mokrá z rosy a vody to schytala pěkně. Okamžitě se otočila a chtěla nepřítele zahlodnout - a schytala další prdu přímo do huby. Kdybych ji tenkrát neodtáhla, rozdrbala by to tam vzteky. To jen pro porovnání jak různé jsou psí povahy.
To s tím,že pes slyší,jestli je v ohradníku proud nebo není,platí pro psa,pokud má tu spojitost. Jinak ne.
Souhlas. Shodou okolností měl F.Š. v daném areálu jedny z prvních seminářů. Pejsek, který to tam z léta znal a nakopalo ho to, měl problém s klikrem. Klik v hale zněl podobně jako to cvakání probíhajícího impulzu z ohradníku poblíž. Zajímavý, jak si ten zvuk pes spojil…
Osteosarkom tu snad řešit nebudeme, je na to jiné téma? Aha, asi není dle vyhledávání, tak si může někdo založit (to říkám jako člověk, který musel nechat uspat fenu kvůli tomuhle hnusu). Tohle nechme, prosím, pro Librelu.
Od fikovnice bych ráda dostala odpověď a objasnění ohledně: No a dr. se mě zeptala, zda psi, kteří dostávali/dostávají Librelu, absolvovali při diagnostice odběr synoviální tekutiny. Podle naší vetky se prý to dělá spíš minimálně, nicméně ona to dělá a je prý jasně pro tento dg. úkon na začátku řešení bolesti udělat.
Proč a k čemu by se měl podobný rozbor dělat při použití Librely?
Týjo, dudka jsem nikdy neviděla. Závidím všem, kdo měli/mají to štěstí. 🙂
zda psi, kteří dostávali/dostávají Librelu, absolvovali při diagnostice odběr synoviální tekutiny.
K čemu by měl takový rozbor sloužit, proč by se měl udělat? Když má pes DKK 4/4, je jasné, že tam OA je.