Díky, Arosku. Dobré vědět, žádné kraviny jsem ho vyvádět nenechala. Vořech má právě na pravý zadní DKK víc jak 4, tak se mu tam asi něco chroustlo. Dneska klidový režim, našlapuje už v pohodě, včera jsem se hodně vyděsila. Uvidíme, jak jeho cesta bude pokračovat, atb nesmí, problémů má už tak dost.
Jinak pro zdejší čtenáře, možná můj popis situace vyznívá hůř, než na tom Vořech je. Kdo neví, že má nějaký trable, z chování psa nic nepozná. Kromě včerejší trojnožkový epizody je pes vzhledem ke všem svým diagnozám po podání L. relativně v pohodě. To jen pro upřesnění. 🙂
Arosku, já to mám nastavené stejně, proto jsem po zdejší poradě do L. se psem šla, volba č. 2 byla u něj jasná.
Jak jsem v pondělí psala nadšeně, tak teď se bojím, že u Vořecha to vezme nějaký špatný, rychlý konec. Přicoural se ze zahrady ted večer po třech, pravá zadní prý ne-e, nemám, nepoužívám. Žádnou divočinu nevyváděl, psice mu ublížit nemohla. Prostě achjo, když ho takhle chytne hnáta i přes L. ☹️ Achjo.
Letos tu chrousty nemáme, když byl loňský nálet, psům to příjemný nebylo. Bzučí to jak sršeň, co kdyby to dávalo žihadlo… Barzojíci se připravují na nový levl granclí?
Tak ještě je naučit flusat krovky, ať nemají trávicí obtíže. lovu zdar! 🙂
Když varlátko cestuje, není to do budoucna chovatelsky ideál.
Jak jsou na tom sourozenci? Někdy je lepší na varlata nesahat, jindy naopak hmatat a vracet, to by vám měl upřesnit veterinář. Pro psa je určitě lepší, aby byla obě varlata sestouplá přirozeně, případně tomu manipulací drobně pomoci. Na přemýšlení o kastraci máte času dost.
Moc se mi na bývalé diskuzi líbilo toto téma, člověk nekrněl, hodně se dozvěděl. Dovoluji si založit zdejší odnož. Pojďme (se) zase pranýřovat, grammar nazi sem! Hlavně nebrat nic osobně. 🙂
Update po 14 dnech. Vořecha musím krotit, aby nevyváděl pohybové hlouposti. 🙂
U nás ovšem nic nejde bez nějakých “ale”. Zdá se, že patří mezi jednoho psa z 10 000, který má na L. velmi vzácnou odezvu. Svědí ho pes a špičky uší mu začaly strupatět (breberky nemá). Holt jeho nabouraná imunita reaguje po svém, může jít i o projev chronických ledvin. Další kontrolu u vetky má tudíž o 2 týdny dříve oproti předchozímu plánu.
lidi, prosím vás, nechte už toho šíření takového bludu!
Pokud by se rozmnožovala pouze vyjímečná zvířata (to jsou jaká?), tak by plemeno šlo za pár generací do absolutního kopru!
Bludy nešířím a souhlasím.
Tady ale byla řeč o 5leté feně, která doposud neměla štěňata a nenechá se přirozeně nakrýt. To by musela být něčím extra výjimečná (kromě touhy zadavatelky ponechat si 1 štěně), abych takovou fenu násilím rozmnožovala. Zdravotní testy jsem radši ani nezmiňovala. Jestli fena odehnala 3 psy, asi není něco v pořádku. Termínem krytí to nejspíš nebude. Jedna věc je přidržet na vodítku fenu ochotnou ke krytí, aby nedošlo ke zdravotnímu problému při spojení, druhá věc je “fenu pridrzet nasilim”, aby ke krytí vůbec došlo.
Známá měla kdysi krycího psa bullteriéra. Přijela fena na krytí (chov s PP), to bylo rodeo jak z filmu, málem je dokousala všechny. Čubu nějak zpacifikovali, k nakrytí došlo. Překvápko při porodu - majitelé feny se ani nemohli přiblížit k bedně a fena sežrala všechna štěňata.
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 07.07.2023, 06:14:32
Kdepak to na vás vykouklo? Tyhle parodie na rtw pochází ze Srbska. V ČR je naopak výběr pestrý, nikdo si zde mopsvajlera pořizovat nemusí. 🙂
Rtw klub ČR se snaží o neprodukci podobných paskvilů, však na bonitaci se měrkou měří poměr čenichové partie a lebky. Podobné lebkouny množí jen pár CHS se zaměřením na výstavy.
Michaelo, zadavatelko, co myslíte těmi vhodnými podmínkami? Nejspokojenější je rotvík se svou rodinou doma, asistuje u vaření, relaxu atd, je to mazel největší, zároveň důrazně ohlídá své teritorium. Druhou stránkou vlastnění rtw je jeho důkladné vyžití, důsledná (spravedlivá a citlivá) výchova, vyblbnutí při vhodných aktivitách.
Sežere toho asi jako průměrný 35kg pes (mluvím o své feně, samci jsou statnější), takže zhruba půl kila masa denně + přílohy coby dospělák. Aby měl co nejhezčí postavu, musí být od štěňátka přiměřeně zaměstnán procházkami, zároveň do roku a něco nepřetěžován, hlavní je rotvíka nepřekrmit jak jateční prase. Je to báječné plemeno, jedno z mých srdečních. Zkazit toho začátečník může dost, ale také nemusí, když bude mít cit a správné vedení…
Já jsem s dospělou rotvicí provozovala kromě rekreační sportovní kynologie i koloběžkování v měkkém terénu, byla to parádní tažná síla a její postavu jsem jí skoro záviděla. 🙂
Kdyby měl ten mopsvajler z foto od Rezzy uběhnout v zápřahu 7 km, asi by to po prvním kiláku vzdal a šlehnul by sebou, neudýchal by to.
Megí, díky, tyhle videa si pamatuju, však teriér = terra, země. Z vlastní zkušenosti s vysokonohým terošem vím, že jsou po škůdcích jak slepice po flusu, přičemž si ale slepic nevšímají. Ovšem takového teroše je už potřeba vychovat, věnovat se mu, venčit, upravovat srst, asi nic pro zadavatele.
V USA frčí “guarding geese”, ale zase chovat husy se slepicemi se moc nedoporučuje, že. Pro zadavatele tedy nejjednodušší řešení = na noc kur domácí zavírat a řádně zabezpečit i přes den.
Jakou má fenka chovatelskou hodnotu, že po ní chcete v 5 letech první štěňata? Nějaké oživení krve, import, výjimečná povaha? Pět let na první vrh je už dost hraniční, proč jste to neuskutečnili doteď? Jestli se nenechá fena připustit přirozeně, vyprdla bych se na to.
Rozhodně bych fenu nenásilnila, příroda je mocná čarodějka. Z násilného nakrytí vám mohou zbýt jen oči pro pláč. Kdyby zabřezla, může mít problémy s porodem, štěňata odmítat/být na ně agresivní atd.
Merci díky rozbité psychice ze štěkajícího psa málem DOBROVOLNĚ umřela hlady.
Njn, stres je stres, každý pes ho zvládá jinak. Mně se Vořech po špatným zážitku z horkovzduch balonů následně rozložil ze stresu z vichřic. Nežral, nepil, nespal, nevyměšoval, nebýt alavis calmingu na doporučení od kámošky vetky, rozbil by se psychicky i fyzicky totálně.
Tož ať je Merci ještě hodně dlouho zdráva, terény ať si terošsky užívá. 🙂 Ráda vidím bývalé téma odjinud s updatem zde, díky! 🙂
K těm epizodám - předpokládám, že slinivka, ledviny a další součástky byly důkladně zkontrolovány a nenesou známky opotřebení. Berme to oprimisticky tak, že u staříčků shit happens.
Hmn - jasně, automaticky další dávka. tohle už nejde vysadit. Další ho čeká za 6 týdnů, tak jsme domluvené s vetkou. Kdyby bylo potřeba dřív, pojedu dřív. A když by bylo 6 týdnů v pohodě, nasadíme třetí dávku až při zhoršení stavu třeba za delší dobu.
Psa nenechávám dělat žádné extra kraviny, coby chronický ledvinář v 8 letech vylomeniny neprováděl a neprovádí. Stačí mu, že se proběhne na vycházce, hrabe si myši, chňapne si fotbalový míč do huby a hrdě si ho nosí apod. Ano, bolest coby ochranný faktor jsem přesně měla na mysli, ten teď pominul.
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 03.07.2023, 19:05:57
Jop, tak jsem si to myslela dobře, i tak jsem za tu možnost vděčná. Tož, ať si Vořechus ten zbytek života užije na plný koule stejně jako další psí pacienti. 🙂