Buggyra:magoři.
Gde?
Buggyra:magoři.
Gde?
Jediti! Ach bože ščenátko.
ne, mně je to jedno, nezávidim. vůbec. ani malinko. 🙂
Potřebuješ peníze! Koupíme tiskací stroj a budem chrlit kalendáře. Zaplavíme Evropu našima kalendářema. Běž vrtět proutkem! 😂
To SOU SLEPICE, nevidiš ty řebínky? Běž si dát místo hadru na hlavu na předchozí straně radši Raf a je to. To SOU SLEPICE. A proutek Ti vyhledá i slepice. Nejen vodu. Taky peníze, zkus s tim chodit kolem baňky, uvidíš, jak se bude proutek vrtět!
Ježek mě naučil zavírat dveře
se ti jednou může hodit jako výchovná metoda 😀
hrnky! Bože hrnky!
🙂 🙂 máte tam živoučko teda!
Tady dělá chytrou, a už ani ty slepice neuhlídá!!! 😀 😀
Jo, taky to tak mám, psy jsem vždycky naopak vedla do kontaktu s háravou fenou, protože na sídláku se jim jaksi člověk nevyhne, takže se i u háravky poslušnilo a fungovalo a jak se mi to pak hodilo, když jsem k prvnímu ohaři přivedla fenu z útulku, a když pak s ní vyrůstal Štajn a pak k němu přišly Tali.
Je ale taky možný, že člověk nenarazil na psa, který by byl fakt velkej hormon.
acher:Slíbila jsem fotku,ale vyfotit je to není jen tak.Člověk by neřekl,jak umí být ježek rychlý.
Jeeeditíííí, já jednak hnusně závidim a druhak moc děkuju za ty pichlavý koudele, že jim pomůžete. A…kdyby….byly ….ešče časem nějaký reporty……. to by bylo!!
Šak to nevaří pro sebe, že jo, to je pro cizí čokle, a dyš tam dá mrkvičku - z výprodeje, nemusí tam dávat tolikatě masa (seš dobrá, žes mrkvičku odhalila)
Megi neumí dobře počítat sem si myslela, že jí dělá problém desítková soustava, že se spletla jako. Votočená nejni na druhou stranu, ale pózuje pro fotograf.
Já sem ráda, že v tom malování najdu zrzavou, natož žíhanou, dyš se Ti to nelíbí, tak si to přemaluj, stálo mě to nemalý úsilí a překousnutou špičku jazyka, jak sem se soustředovala.
megi-the-pes:Megi raffaello. 😀
🤣
Plaka:Uka obal! 🙂
Ale prosim vás, ne abyste to někde šířili, je to zatim v utajení, jako výrobní tajemství, kdyby se to totiž dozvěděla konkurence, tak………. víte jak, takže ticho, neřikejte to nikomu. Bude to trhák na trhu 😀
Děkuju moc za report, vážím si toho a jsem opravdu ráda, že knížka splní to, co slibuje.
No, ty bláho!! Já teď nevím, zda se to v souvislosti s Vasilem probíralo - co alavis calming? Chvíli jsme to po konzultaci s naším vetem, který osouhlasil, že se může i dlouhodobě, Tali dávali, když byla v tom nejhorším pohrkaným údobí. A bylo vidět, že to něco dělá. byla uvolněnější.
My venčíme taklenc. Ba ne kecám, taklenc - dokonce se i pracuje.
Tak ale to mám radost, velkou radost!!
Jojo, však to tam píšu - ať se psi seznámí tam, kde o nic nejde. Takže neutralita.
Ona třeba tehdy ta první návštěva, kdy jsme Bubi vzali s sebou - a nešla pochopitelně k chovatelům domů už kvůli štěňatům - byla neplánovaně dobrý nápad. oni viděli, jak to se psy máme, jak fungujeme, jak se k nim chováme - viděli, že Bubi poslouchá, a to i u zvěře, chodí na volno, vyslechli si její příběh - který byl navíc i dohledatelný na str. útulku a tak podobně. Prostě to vlastně pro ně byla i naše určitá vizitka. Takže já kdybych byla chovatel a dotyčný už psa měl, tak vlastně, když nad tím tak přemýšlím, bych je s tím psem chtěla vidět - právě pro ty drobné detaily a nuance, které mi můžou mnohé odhalit.
Sarah, ale já nemyslím u nich doma, na jejich domácí půdě. My jsme si vyzvedli ščenátko, šli jsme je seznámit kousek od domu, tam kde to štěndo znalo, jen štěndo a fenka, kterou jsme tehdy měli. Štěně tak mělo nějakou kotvu v prostředí, kde bylo ještě tak nějak doma a fenka naopak byla zcela mimo svoje území. Byl u toho ještě chovatel. Fenu jsme s sebou tehdy měli užkdyž jsme se jeli na štěně prvně podívat a šli jsme s chovatelem a jeho smečkou tak nějak projít a pokecat. On tím pádem viděl jak fungujeme my s naším psem a kam tak asi štěně půjde /jasně je to jen odhad/ . Nicméně na domácí půdu chovatele naše fenka nikdy nešla.
Jo ano, to ano, to je taky velmi důležitý bod - díky
*Nenechat stávajícího psa machrovat na nově přišlýho a to v žádném z výše uvedených bodů :-)
Nicméně pro toho, kdo by tohle téma někdy vyhledal, protože bude skutečně potřebovat poradit, tak pár zásad.
*Nového člena - ať už jde o štěně, nebo psa dospělého - seznamujeme se stávajícím venku. Na neutrálním území , tedy ani ne na zahradě, ale někde úplně jinde. My vždy bereme stávajícího psa/psy k tomu, koho povezeme domů, ať je to do útulku, nebo do chov. stanice, odkud štěně bereme. Ať se psi seznámí tam, kde vůbec o nic nejde
* Stávajícímu psu/psům dám najevo, že on/oni jsou stále moji důležití, že příchodem nového člena nepřichází o nic, ba naopak se jim po určitou dobu věnuju o něco víc - třeba tím, že psa/psy beru na samostatnou procházku navíc -třeba večer, i kdyby to mělo být deset minut. Ale je to deset minut strávených čistě se mnou, tak jak byl/byli zvyklý.
* Krmení je od počátku nastaveno tak, že každý má svou misku, nikdo po nikom nedojídá, každý má právo se v klidu najíst, tedy nikdo se nesápe do misky tomu druhému.
* Odpočinek a klid hlídám taky, nikdo nikoho neotravuje nad rámec toho, co kdo unese, tedy štěně neotravuje dospělce, když oni o kontakt nestojí, dospělci taktéž. Je-li příchozí bázlivý, dělám mu větší oporu. Prostě dohlížím na to, aby vztahy nebyly narušovány.
*Takže třeba hlídám oblíbené hračky, aby o ně majitel nebyl ochuzen - pokud sám nechce rozjet hru s hračkou sám.
*Pamlsky, odměny, drobné úplatky 😀 - vždy dostávají v pořadí důležitosti, tak jak to bylo nastaveno před příchodem nováčka. Mám-li jen jednoho psa, dostává vždy on jako první (a to i při cvičení společným nějakým) a přišlík až jako druhý. Mám-li víc psů, tak to jede tak jak bylo zavedeno a přišlík dostává poslední.
*To stejné, jdu-li cvičit se psy. První jde služebně nejstarší/nejdůležitější a pak v pořadí, jak to bylo zavedené před příchodem nováčka.
*Podporuju společně strávený klidný čas, takže si k nim vlezu na zem do chumlu a všechny hromadně je mudlám, povídám si s nima a nebo blbnu.
Asi všechno??