Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 01.06.2023, 08:40:39 xxx.xxx.226.6
Doron: Tak jsem pesana viděla, jsem z toho trochu rozpačitá. Feňule, jeho máma, ani neblafla když jsme přišli a vůbec neposlouchá :). Majitelé milí, dvě krásné chovné feny, prostředí super. Pejsek je nejmenší z vrhu, nebo alespoň tak vypadá, ale takových čtyřicet kilo určitě v dospělosti mít bude.. Dost ho zastínili jeho sourozenci, kteří jsou kontaknější a víc akční, zvlášť jeho brácha, kterýho si majitelé nechávají, se mnou hned chtěl jít domů :)). Ale jináč klidná příjemná povaha, jakou mám vyloženě ráda, určitě nebude nijak labilní, ale prostě nebyl tak efektní jako jeho brácha a ségra.. Takovej trochu outsider skupiny zatím vypadá, ale třeba by se vyloupnul dobře. Trochu se bojím, aby to nebyl moc velkej ťunťa, na druhou stranu zase žádnýho hyperaktiva nechci. Tak si to ještě nechám projít hlavou..

Já nejsem zkušený chovatel, ale vím, že tu kolikrát padlo, že leckdy buchtička , když je sám za sebe a bez sourozenců, tak se projeví nakonec jinak. Však i Balu to tak myslím měli se svou současnou fenkou? Jestli se nepletu? Bude mít k sobě parťáky, dodají mu sebevědomí?

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 01.06.2023, 08:36:31 xxx.xxx.226.6

* Vezmete-li si na pořízení štěnětě cca týden-lépe 14 dní dovolenou, abyste ho naučila pobývat doma a to samotného

*Budete-li pesana svědomitě min. 3x denně venčit a tím venčením nemyslím obejití bloku

*Budete-li ho vychovávat, učit, cvičit, aby z něj byl správný pes

*Budete-li se mu opravdu věnovat

*Máte-li zálohu ve smyslu, pomůže mi někdo, když budu nemocná a taky zálohu finanční na případný vet. potíže...

Tak pak ano, proč ne? Mám ohaře, donedávna jsme bydleli v panelákovém 3+1. Ale ti psi jsou venku víc, než doma. Čivava - neboli čibaba, jak jim - a vůbec to není myšleno hanlivě - říkám, je plnohodnotný pes a jako takový vyžaduje prostě majitelův čas, aby byl jeho život spojkojený. Měli jsme jednu čivavu v domě, pod námi. Majitelka čůza, pes chudák. Venku asi 3x za život a jediný co uměl,. bylo ječet, když majitelka odešla do práce. odcházela ve 4 hod. ráno. Takovému člověku pes ruky nepatří.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 31.05.2023, 21:15:26 xxx.xxx.11.41
Anonymní:

Hodně, fakt? Já právě je poznala až po roce ´95, to byla první naživo a byl to čistě jen panelákovej pes u ženský, který bych dala tak leda maltézáka a i tak byla čubina - když teda neřvala sama doma, jinak fajn. A  pak o něco později paní, co je měla vždycky po dvou, a povahově úplně supr čoklidi. Jen ty vlasy právě, to nejni nic pro mě.


to jsem já, Zrzavci, zabudla jsem se přihlásit.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 31.05.2023, 14:04:30 xxx.xxx.226.6
Rapotačka:

Připomínám: 

když už je tu téma "Suchá zahrada", myslete prosím na ptáky a dopouštějte nádrže  na vodu až po okraj, aby se i ptáci v těchto vedrech mohli napít.

(pítko na zem pro ježky, veverky, králíky)


Výborná připomínka! chodívala jsem takhle na sídláku dávat misku s vodou do křoví - jen doplním- do vody po okraj dát kámen, aby měli možnost jak ptáčci, kteří by tam zapadli, tak hmyz možnost úniku, když do vody spadnou. Teď jsem shodou okolností instalovala na chalupě v pondělí, když jsem byla sekat, do stínu velkýho dubu lavór s vodou, protože sucho u nás už je zase velký. a zvěř tam vodu žádnou nemá- ptáci jo, ti mají na zahradě, ale zvířata ne a na vybudování studánky zatím nejsou kapacity.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 31.05.2023, 14:00:12 xxx.xxx.226.6

Doron

Třeba včera, když mu začal mladej drze vyžírat misku, což se nesmí, přišel za mnou, zezadu do mě drcnul a :"Vyřeš si to, prosimtě": :)). Prostě jsem ještě dva víceméně vrstevníky a ještě podobně velký neměla.

Jasný, to je fakt, ale zase - hodně bude na Vás. Já to vidím u nás, dařilo se nám a i daří, držet to doma tak, že z Rumíčka se nestal popantofel - a on je v povaze něco jako Váš Dorouš. Nicméně vždycky je jasně dáváno všem najevo, že největší kápo je on a on se tomu přizpůsobil, Tali ho respektuje a bere jako autoritu, to stejný Bubrdle. Tak myslím, že když se na to zaměříte, zvlášť odmalička, tak to vychytáte.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 31.05.2023, 13:25:32 xxx.xxx.226.6

Fikovnice:

Já jsem také ráda...jen mě mrzí, že nás to přetrhlo. Část lidí je na FB (já taky, ale nevyhovuje mi) a sem asi nepřijdou. No, co se dá dělat, že jo...


já myslím, že ono si to sedne, vemte v potaz, že i tam lidi odcházeli, přicházeli. nebo se odmlčeli - já jsem taky měla několikaletou pauzu.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 31.05.2023, 13:20:58 xxx.xxx.226.6
Fikovnice:
bambule: Add. Zrzavci: Poskytla paní pánovi první pomoc? Jinak smrtelné vážně, můj strýc se před 14dny pořezal karbinou, zaškrtil si to, obazal, zavolal záchranku, zabalil věci do nemocnice a ještě tetě nechal vzkaz, že ji z nemocnice zavolá. Ta byla totiž v práci a jak napotvoru nechala mobil doma.
Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 31.05.2023, 13:19:17 xxx.xxx.226.6
Murielka:

Dobrý den,

tak jsem tady taky z Ifauny. Ne ze bych tam nejak prispivala, ale nasla jsem si tam spoustu info :) Tak snad se mi bude libit i tady wink


Já myslim, že jo.

Koukala jsem s nadšením, že třeba u koní je Horsana, která dneska psala, podle mě něco moc důležitýho pro ostatní,  a že řetězec  předávání zkušeností  se nepřetrhá a všechny ty roky nevyšumí do prázdna a to je skvělý.  Já se z toho raduju hodně moc. My jsme toho už tolik ztratili za ty desetiletí - třeba z léčitelství, bylinkářství, že každá užitečná informace, která nezmizí,se počítá.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 31.05.2023, 13:02:00 xxx.xxx.226.6

To je fakt, než jsme se přesunuli z Prahé do kšá, tak teď dodatečně jsem si uvědomila, jak se to tam rozmohlo😕 obsazuje to místa, kde to i tráva pro sucho vzdala.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 31.05.2023, 12:37:43 xxx.xxx.226.6

Sardullah:

. No tak 15 dnů už to snad vydržím.


Si jako naivně myslíte, že pak bude stíhat vyrobit s tou piraňou nějakou fotku? A když, tak tam stejně to štěně nebude, protože než to našteluje , bude v jiný místnosti, možná i dimenzi.

Rezzy - peklo už je tu!😛

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 31.05.2023, 12:35:53 xxx.xxx.226.6

Fikovnice:

 

Podobně paní Prťavcové posílám přání plného pouzdravování!


Poděkování

Pfff - pán pozlobuje! prý pracovat pozítří pozdě. Pána přizabiju pak pozatčena pravděpodobně😠​

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 31.05.2023, 12:22:50 xxx.xxx.226.6

orionka

Tu prababičku mi nikdo neodpáře a jsem jí ráda. Registrace mi trvala .......radši nevím.


Nejni důležitej výsledek? Že jste registraci zvládla a jste tu? Dyk to je výborný, ne?

Pravnučstvo může bejt tím pádem právem hrdo (počítám, že je mu to zatím vzhledem k věku i putýnka, ale jednou...)

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 31.05.2023, 11:59:10 xxx.xxx.226.6

Něco pro odlehčení. Si tak představuju japonskou suchou zahradu viz níže:

https://zahradkarskaporadna.cz/clanek-301500-jak-vypada-japonska-sucha-zahrada-a-co-v-ni-nesmi-chybet?utm_source=PDM-links&utm_medium=souvisejici

Na naší zahradě. A rekonstrukce by nebyla tím největším problémem :D

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 31.05.2023, 11:28:32 xxx.xxx.226.6

Narazila jsem na tenhle článek

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zviretnik/slepa-kocka-jako-domaci-mazlicek.A230529_144129_p_zviretnik_kosa

A protože obdivuju silný osobnosti v jakémkoliv těle, řekla jsem si, že třebas touhle cestou můžu malinko postrčit hledání nového domova pro tuhle kočenku. Co já vím, třeba se to odtud někam posune i dál a tam bude zrovna někdo, kdo ocení takovýhle boží stvoření. A nebo se třeba najde i tady.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 31.05.2023, 11:18:30 xxx.xxx.226.6

assil

Tak teď nevím, nebyly na ifauně citace jen na poslední příspěvek? Tohle se mi zdá tak nějak zbytečně dlouhý a nepřehledný, co myslíte?


Máš možnost citaci upravit, či úplně smazat, já nechala jen to Tvoje poslední

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 31.05.2023, 11:15:31 xxx.xxx.226.6
Doron: Děkuju moc za reakce. :). Já si psy vybírám takovým intuitivním způsobem , vždycky, hodně mi jich přišlo do života tak nějak řízením osudu a teď jsem se doslechla o tomhle štěníkovi... Pojedu se tam podívat a uvidím. Ona se povaha pozná brzo. . Nejvíc mi dělá starost malý věkový odstup, který by měli s Doroušem, za ideální považuju tak pět let. Ale zase nemyslím, že bych je nedokázala porovnat. No, chce to teď hlavně udržet na uzdě emoce a zapojit rozum, protože jsem se už na dálku trochu zamilovala :)))To dokážu :)! Budu rozumná, budu rozumná, budu rozumná.....!!!

Jistěže, jak ho uvidíte, budete nejrozumnější na celým vesmíru a v přilehlým okolí.

Ten věkový odstup, pokud máte Dorouše zpracovanýho, tak čeho se bát? Já jsem třeba po odchodu Bubinky, když osiřel Rumíček taky chtěla fenku cca kolem pěti let třeba, ale nakonec i když je Taliprdnice hrozný dílo, je fajn, že si jsou blízko. Můžou se rubat jako idiojeti, můžou si povídat a funguje to hezky. Jen pak je tady jedna věc- člověk bude mít v podstatě psí domov důchodců. To jako jo.

Máte štěníka daleko? Můžete tam pak zajet ještě třeba i s ostatníma, abyste viděla chemii?