Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 11.07.2023, 13:52:23 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 11.07.2023, 13:38:50

🤣🤣🤣

taky výborný. 

Nechápu jednu věc - když jsou všude cedule nekrmit, proč to lidé porušují, já bych za to pracky sekala. 

Tak mě napadá  chtělo by to nějaký neviditelný életrický vedení a jak by zmetek strčil ruku přes ohradu, prásk dostal by pořádnou šupu. Nebo by to aspoň mohlo začít houkat, jako v mjůzeu, když se překročí určitá hranice.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 11.07.2023, 13:35:30 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 11.07.2023, 13:20:18

No přesně. Jako jasné, příchod dítěte je velká změna a náročná, ale zase - musí mi být jasný, že to min. zpočátku, než se sžijeme nebude brnkačka a tak si udělám plán, nebo si to prostě promyslím. A ne, že mým prvním řešením bude, že parťáka odstavím. ale jak se ukazuje, není to tak zřídkavý jev, bohužel.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 11.07.2023, 13:33:21 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 11.07.2023, 13:29:58

No já právě nechápu, jak lidé, kteří takhle vybírají, přemýšlí. Když už nic jinýho, budu se chtít vyhnout komplikacím, které to může přinášet. Přece každé malé dítě ví, že  každý živý organizmus nějak funguje, že je s pořízením zvířete min. něco málo spojené. Tak mě to opravdu do hloubky zajímá, jak tihle lidé k tomu přistupují, jak to probíhá.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 11.07.2023, 13:05:52 xxx.xxx.226.6

Mám dneska nějakou evidentně zamejšlivou - už je to druhý téma, kde mi nejde nějak moc pochopit, jak lidé při pořízení zvířete uvažují. Nic ve zlým zadavatelko, jen se prostě ptám, protože moje nastavení života se zvířaty je zcela jinde - nicméně - vy jste  při pořizování kočky neuvažovali dopředu, že přijde jednou miminko? A proč často pořízení dítěte vede evidentně u některých lidí k odsunutí zvířete (dost často jsem vídala u psů, že jak přišlo mimino, tak šup se psem k rodičům. S odůvodněním, že teď na něj nebude čas🙄. Přece pokud dopředu nejsem rozhodnutá dítě nemít, tak musím vědět, že tato situace jednou nastane. A to je pak lidem jako samozřejmé, že zvíře půjde stranou-parťák, který mi dělal xlet společnost? A spoustu věcí nebude smět? A pokud ano - spoustu věcí nebude smět - není vůči němu lepší, když ho to učím rovnou? že do postele ne, že do nějaké části bytu ne….. , a s výhledem do budoucna a příchodu mimina se snažím i o socializaci s dětmi? 

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 11.07.2023, 12:12:52 xxx.xxx.226.6

Řešením by mohlo být - s dostatečným předstihem si na kočku vyhradit finanční rezervu a to naškudlit dopředu a po jejím pořízení každý měsíc něco málo přihazovat a nikdy na to nesáhnout, za žádných okolností, pokoud to není pro kočku.  A pořízení kočky třeba z útulku, kde ušetřím za pořízovací cenu a můžu to škudlit na běžné a veterinární výdaje. 

Ale bez rezervy je to špatný - především pro to zvíře, kdyby nastaly komplikace. A ty opravdu můžou nastat, než se člověk otočí - teď jsme za operaci starý fenky z útulku vysypali téměř deset tisíc. Jo nemusela jsem ji nechat operovat a nechat ji žít s nádorem, který už se nezavře a nestálo by mě to tolik, ale………… to by mi ze mně nebylo ani trochu dobře, protože kdo by chtěl žít s otevřeným nádorem? Vždy je nutno ke zvířeti přistupovat stejně tak, jak bych chtěla / nechtěla žít já sama.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 11.07.2023, 11:53:36 xxx.xxx.226.6

Zadavatelko - čistě jen ze zvědavosti, bez rýpání, jen protože mě zajímá uvažování lidí, kteří se chystají pořídit psa a vlastně kladou takhle jednostranně zaměřený otázky, a chystajíse pořídit živého tvora, aniž by si o psech něco před tím zjistili.

Vyberete si psa -asi podle obrázku? Nebo, že ho vidíte na ulici? Nejdete si o něm nejdříve něco zjistit obecně? Neštymuje mi to s tím, že tedy jste zjistila, že asi jsou na tom hůř se zdravím, ale nezjistíte při tom, že to je společenské plemeno, ne urputný hlídač, plemeno naprosto nevhodné do boudy, kde je odsouzené k samotě. Nezjistíte si o psech obecně něco více, abyste došli k závěru, že valná většina psů do tý boudy vlastně vhodná není a hlavně to, že mít psa obnáší spoustu povinnosti - i když je k dispozici zahrada. Jak to probíhá, takovýhle vybírání psa?

Pokud se tu ještě stavíte, díky předem za odpověď.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 10.07.2023, 22:18:59 xxx.xxx.3.41
Odpověď na příspěvek uživatele Marta z 10.07.2023, 09:01:18

Chápu, že hledáte zdravé plemeno, ale není to jediné kritérium při pořizovnání psa.

Měli byste si odpovědět na pár otázek - co vás vede k pořízení psa? Jste ochotni mu věnovat dostatek času - tedy ne jen jednu pár minutovou procházku kolem komína, ale pořádné procházky, pořádné zaměstnání dle nátury plemene. Proč chcete psa do boudy? Aby hlídal? Pak je lepší alarm. Pes v boudě je tak trochu mimo dění rodiny, ať chcete nebo ne, ale pes je smečkové zvíře, není primárně rád sám, potřebuje společnost a ne jen nějaké sem tam pohlazení, žrádlo do misky, vodu. Leckdy taky potřebuje veterináře víc, než jen na očkování - jste ochotni pak jezdit s ním po doktorech, hradit péči, operaci - máte na to dostatek financí? Jak budete řešit dovolenou - bude mít kdo hlídat? A to nejsou všechny otázky na který byste si měli odpovědět. Co všechno můžete psu nabídnout vy? Jakou náplň jeho dne? Budete ochotní s ním chodit na cvičák? Socializovat?

Chcete -li mít spokojeného psa, musíte mu toho nabídnout víc, než jen místo v boudě a pravidelnou stravu. Pes je velký závazek - pokud ho chcete opravdu chovat v dobrých podmínkách, musíte tomu něco obětovat.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 04.07.2023, 14:50:20 xxx.xxx.226.6

Já vůbec netuším, co s ní provozovali, jen jsem viděla “daun” v praxi, kdy ten kretém hustě řekl Daááun, protočil ji na vodítku a jebnul s ní o zem, takže už se nehla. To asi jako ukázka výcviku stačí, a taky to bylo jedno z věcí, které rozhodly, že skončila u nás, i když jsem vlastně nechtěla, protože jsem na to v ten moment neměla /(umírala mi máma a já neměla dostatek psychických sil na takovejhle element, a taky to bylo špatně ) . No ale dodnes nechápu to s tím vystavováním, pro mě je to úplný základ. je možný, že tyhle exprti, co pak s nima jezdí trialy postupují tak, že psa nechají rozlovit, a klid před zvěří neřeší, hlavně že pes běhá dálky a pak do něj vystavování prostě nahulákaj, nabušej, což se mi jeví asi pravděpodobný. Já postupuju obráceně, no.

edit - vystavování je v hodně psech a stojí za to, si ho podporovat a vymazlit, je to dobrá pomůcka na to, aby se pes mohl volně pohybovat tam, kde je zvěř.

edit dva - omlouvám se koníkům, plevelení s čoklidem, už se klidim 🙂

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 04.07.2023, 14:38:55 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 04.07.2023, 14:26:35

No bohužel ano. Ale v tom smyslu, že otevřeli pandořinu skříňku a nedotáhli to do konce, protože na ni nikdo neměl nerva . Oni ji rozlovovali, protože se jim zdálo, že nemá dostatečnej loveckej pud🙄 . Já to tedy vidím jinak, její zájem o zvěř byl enormní a bohužel neorganizovaný a navíc, což prostě nepochopím ona v těch 10 měsících netušila, co to je vystavovat.  Ohař?? neví co je vystavit zvíře??? Všichni mojí ohaříci to uměli sami od sebe už jako malý prdíci, stačilo to jen rozvinout, učesat. Jí jsem to musela učit už jako třicetikilovou stodolu, což byla opravdu bolestivá dřina. Pomohli mi holubi na sídlišti a komplikovala mi to drahá půle 🙂

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 04.07.2023, 14:35:28 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 04.07.2023, 14:23:48

Já  jsem zatím nikdy neměla tu čest vidět takhle mohutný zvíře naživo.  

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 04.07.2023, 14:28:27 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 04.07.2023, 10:28:43

. Třetí den - fuj, takovej blivajz, to nikdy nevezmu do huby! Naval granule!

🙂

ale napadá mě, že ten třetí den prostě cítí, i když to má člověk v lednici, že už to není čerstvý? a může jí to na to citlivý zažívání vadit?  Když to zmrazíš a dáš to o pár dní pozdějš, projde to?

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 04.07.2023, 14:26:40 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 04.07.2023, 10:30:10

👍 zaplaťnadbůch za ni.

Impakte, Efe - helejte, co zkusit syrovátku, neb cituji:

Ona totiž taková syrovátka je hotový bílkovinový a vitamínový poklad. Obsahuje dobrých 70 % bílkovin, zlepšuje také zažívání.

a vyrobit si ji navíc můžete samodomo - a ještě Vám z toho zbude cottage sýr, stačí 1,5 l mlíka, ocet, hrnec a chvilka času. Ale syrovátke je supr, napadlo mě to tak, protože si půjdu vyrábět dneska ten “kotáž syr”  a tam té syrovátky bude dost, dělím se s čoklema. 

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 04.07.2023, 13:12:03 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 04.07.2023, 13:00:06

Teď jsem se koukla, co jsou zač - TO JE OBROVSKÝ ZVÍŘE! 

Já jsem před lety byla hrozně ráda, že se lidi o koně začali zajímat /jako malá tříletá jsem chodívala  s mámou do práce - dělala na Xaverově, takže koně mám ráda od malinkata, i když se v nich nějak moc, neorientuju, prostě mám ráda koně jako takový/, byla jsem ráda, že chov koní nezmizí, ale teď, kdy si koně pořizuje kde-kdo a hlavně ustájení dělá kde-kdo, už tak ráda nejsem. I teď to vidím kousek od domu, kde jsme se nastěhovali. Jsou tam tři ustájení  -ty dvě prima, z toho jedno luxus a to jedno - bych majitele vypráskala. jak majitele ustájení, tak těch koní, že je tam nechávají. Většina jich sice odešla, ale pár kousků tam stále je a…….. radši nemluvit.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 04.07.2023, 12:27:46 xxx.xxx.226.6

Můžete-li vyloučit zdravotní problémy a Máte-li na to prostor, přešla bych na krmení masem. Je to pro psa přirozenější a není to taková komplikace, jak si lidé představují. 

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 04.07.2023, 11:45:01 xxx.xxx.226.6
kometa:

Bohužel, je to tak. Stejně jako vyšlechtit masné plemeno skotu, kde jsou porody jenom císařem. Kvůli naší rozežranosti.


My jsme prostě bez debaty hovada, prdon, ale je to tak. Já jsem to tušila už v mládí, ale te´d už mám jistotu. Alespoň, že nejsou takový lidi úplně všichni.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 04.07.2023, 11:12:38 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 04.07.2023, 10:55:11

No ano!! Protože hlava! To je taky dost výstižný.

Je mi ale těchhle zvířat hrozně líto, protože to, co do nich člověk chovem natlačil, jim znemožňuje normální žití.  V běžném životě je to prostě překážka. Je fajn, že zvíře dokáže makat do zdechnutí, že je schopno projít za svým cílem zdí a neřeší, že má drive až ke stropu, ale když to není vyvážený, je to prostě hrozný-právě i pro to zvíře samotný. Nevěděla bych to, nemít v rukou Talimůru.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 04.07.2023, 10:28:23 xxx.xxx.226.6
impact:

Intoleranci jsme taky vzali v potaz. Že se to tam mohlo těmi problémy rozjet. Ale vyřadit ji na eliminační dietu by znamenalo, že přestane žrát úplně.. A to já nedám..😕

Radši budu tím otrokem. Měla to ode mě leta slíbený a tak to teď má se vší parádou. 😍


Však ono staříci na to mají právo, aby se jim posluhovalo.

edit - koukám na ty fotky až teď, ta třetí - ne, není to právo, je to povinnost. Mám hroznou slabost pro pohled starejch psí očí.